Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was robił na SCM40 bi-amping używając dwóch końcówek ATC P1 ? Wnosi to jakaś poprawę w stosunku to pojedynczej ?

Jakie kable polecacie na poszczególne sekcje ?

Ewentualnie czy wg was końcówka P1 jest mostkowalna, czyli czy można z jednej uzyskać monoblok o podwójnej mocy ? W instrukcji nic o tym nie piszą...

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej chyba będzie polegać na własnych uszach. A gdyby teraz napisało dwudziestu posiadaczy ATC a każdy podłącza innym okablowaniem, to co w takim przypadku?

Równie dobrze można by zapytać; Panowie co lubicie jeść na obiady, lub, ile słodzicie herbaty.

Bez urazy, ale każdy stroi pod własny gust, pomieszczenie (akustykę.) Ile ludzi, tyle gustów i tyleż opinii.

Ja mam Cardasy Clear Light. Ale czy to Ci w czymś pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej chyba będzie polegać na własnych uszach. A gdyby teraz napisało dwudziestu posiadaczy ATC a każdy podłącza innym okablowaniem, to co w takim przypadku?

Równie dobrze można by zapytać; Panowie co lubicie jeść na obiady, lub, ile słodzicie herbaty.

Bez urazy, ale każdy stroi pod własny gust, pomieszczenie (akustykę.) Ile ludzi, tyle gustów i tyleż opinii.

Ja mam Cardasy Clear Light. Ale czy to Ci w czymś pomoże...

 

Lepiej bym tego nie ujął :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opinii, że do SCM40 kompletnie nie ma sensu podchodzić z niedopasowaną amplifikacją. Są do w jej zakresie najbardziej wybredne zestawy jakie miałem do tej pory. Nie chodzi tu wyłącznie o moc, ale o bardzo wysoki współczynnik damping factor jaki powinien posiadać wmacniacz. Przykładowo P1 mająca katalogowo 150/200 W ( 4/8 ohm ) ale damping factor ponad 400 robi z nimi co chce, a Musical mający 150/300, wcale nie lżejszy od tej P1 ale mający damping factor 180 już sobie z nimi radził tak sobie.

 

Zastanawiam się teraz jeszcze nad ATC CDA2 jako preampem. Czy wg Was zapewnia on lepsze dopasowanie od sterowania bezpośredniego P1 ze źródła z regulowanym wyjściem ? Zauwazyłem, że CDA2 daje bardzo wysokie napięcie na wyjściu rzędu 9V na RCA i 18V na XLR. Czy końcówki ATC lubią być sterowane tak wysokim napięciem ?

 

Dodatkowo mała ciekawostka ze stajni ATC. Do końcówki P1 jest pilot, gdzie włączenie / wyłączenie obsługuje jeden klawisz. Chciałem jego kod zaprogramować do pilota samouczącego i wychodzi zonk. Pilot samouczący po nauczeniu się kodu realizuje sterowanie albo włącz albo wyłącz, nie da się z jednego guzika, analogicznie jak w oryginalnym pilocie obsługiwać obu funkcji. Muszę użyć na samouczącym dwóch guzików, jeden opisuję jako włącz, drugi jako wyłacz i oba uczę tego samego rozkazu :-) Ktoś spotkał się z takim przypadkiem ? Nie jest to szczególnie uciążliwe, ale nieco zagadkowe. Tak jakby w ATC była jakaś dwukierunkowo komunikacja pomiędzy urządzeniem a pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zasady na jakich działa włączanie systemu ATC z pilota też jest zagadką. O ile przy włączaniu z pilota, przedwzmacniacz i końcówka mocy załączają mi się jednocześnie, to już wyłączając pilotem, czasami obydwa urządzenia przechodzą w tryb standby jednocześnie, a raz najpierw wyłącza mi się preamp a końcówka pozostaje nadal w trybie włączonym. Gdy chcę wyłączyć wtedy końcówkę, owszem końcówka się wyłącza, ale załącza się ponownie przedwzmacniacz. Jeżeli znowu bym chciał wyłączyć przedwzmacniacz, wyłączy się, ale załączy mi się końcówka. I tak mój system leci sobie ze mną w ciuciubabkę. W takim przypadku, gdy preamp przejdzie mi w tryb stanby a końcówka jest jeszcze aktywna, zasłaniam palcem czujnik w przedwzmacniaczu i ponownie naciskając wyłącz w pilocie, wyłącza mi się końcówka, nie załączając jednocześnie przedwzmacniacza. Nie wiem może jest na to jakiś patent.. Innym razem, po naciśnięciu stanby w pilocie, obydwa urządzenia przechodzą w tryb uśpienia i wtedy nie muszę nic przysłaniać palcem. Nie wiem o co chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, macie jakiś pomysł na głośnik centralny do ATC ? Firmowo do SCM40 proponowana przez ATC centralka kosztuje ..., 6400 zl ( kurtyna !).

Posiadane Jamo D6CEN niestety się nie zgrywa :-(

Pytanie czy dobieraliście coś z innych producentów ? Ew czy pomysl wykorzystania SCM 7 jako glosnika centralnego ma sens ? Wtedy kupujemy z innym forumowiczem parę używanych „na pół” i każdy ma po centralce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew czy pomysl wykorzystania SCM 7 jako glosnika centralnego ma sens ?

Osobiście posiadam SCM 7 i uważam że lepszym rozwiązaniem będzie głośnik centralny ATC C1C kosztuje ok 3400 zł. Jeżeli jednak chcesz mieć model lepszy to napisz do AKUSTYKA. Tutaj jakiś czas temu jeden z kolegów sprzedawał kolumny zrobione przez nich w oparciu o przetworniki ATC. Może oni pomogą. W razie czego jest jeszcze kilka manufaktur robiących kolumny na zamówienie, może akurat ktoś będzie mógł Ci pomóc. Pozdrawiam.

Możesz podać jaki amplituner masz podłączony do SCM 40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć Wam. Mam kilka pytań odnośnie Atc scm50A, mam na oku takie cacka ale kompletnie nie wiem jak mogą zagrać i ile są warte tak naprawdę. W tym momencie mam Sonus faber Cremona i jestem w trakcie szukania im mocnej dobrej końcówki ale zaciekawił mnie wlasnie te ATC. Pomoże ktoś ? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wpadly mi w rece Atc scm7 mk1 w idealnym stanie.

Poszukuje do nich wzmacniacza, ktory ma wbudowanego DACa. Wiem, ze nie wycisne z nich 100%

Mam 2 typy do 2 tys PLN: cyrus streamline i marantz pm 7005

 

Pierwszy ma 30w/8ohm a drugi 80w/8ohm

Kusi mnie ten marantz, ale czy ktos z Was sluchal atc z tym producentem?

Podobno oba urzadzenia w miare liniowo graja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja nieco z innej beczki odnosnie ATC, a wlasciwie o ich terminalach. 1. Co sadzicie o firmowyck zworach terminali, 2. Pod, ktore zaciski podpinacie kable glosnikowe?

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atc kupilem w ciemno, ani mysle o zmianie na inne. W odpowiednim towarzystwie, wyprawiaja cuda wianki. Ale jak sie skopci zestawienia to beda tylko dobre lub nieporywajace..

OZ, jest tutaj dopracowane perfekcyjnie. Gniazda glosnikowe do wymiany, zworki fuj. Ingerencja w tym temacie wskazana.

Atc lubi sie z okablowaniem glosnikowym harmonix, dociaza brzmienie i jest sznycik analogu.

Atc trzeba posluchac, jesli sie spodoba to roszady wszystkim innym a te zostaja.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem już prawie zdecydowany na ATC, myślę po tym co czytam że jest to brzmienie żywe, szczegółowe, dynamiczne jeśli trzeba i przejrzyste z dobrą separacją. Myle się ? Jak narazie obstawiam i będę polował na ATC SCM40 mk2. Bardzo bym prosił o jakieś zobrazowanie scm40tek. Jak jest z tymi niskimi tonami bo nie schodzą według papierka nisko. A jeszcze jedna bardzo ważna sprawa jak jest z cichymi odsłuchami powiedzmy na poziomie ludzkiej rozmowy lub nawet ciszej czasem. Pytam osób które z 40tkami mają lub miały doczynienia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem już prawie zdecydowany na ATC, myślę po tym co czytam że jest to brzmienie żywe, szczegółowe, dynamiczne jeśli trzeba i przejrzyste z dobrą separacją. Myle się ? Jak narazie obstawiam i będę polował na ATC SCM40 mk2.

Jest tak jak napisales jesli chodzi o oczekiwania. Scm 40 to konstrukcja trzydrozna, zacna. Musisz pamietac i brac pod uwage fakt, iz atc nie upieksza grania a oddaje to co jest nagrane i tak jak podepniesz zrodlo.

Jesli chodzi o ciche sluchanie to ja nie mam kompletnie z tym problemu a odluchy mam zawsze na godzinie 8-9 np o tej porze 8h i jest w deche, ale faktem jest ze mozna smialo zapodac i wiecej i to co jest niesamowite to fakt, ze wcale nie traci nic na jakosci jeno bebenki uszu moga nie wytrzymac ;)

Jesli chodzi o moje odsluchy i pozom glosnosci to opieram sie na moim wzmacniaczu 220w. Nie polecam mniejszej mocy niz 200w ze wzgledu na budowe kolumn. W oz i technologii atc ruszenie membrana musi byc swobodne zwlaszcza w momentach kiedy nagrania sa wymagajace i ma pieprznac basem. Atc nie ma slabych kolumn nawet na najnizszym szczeblu. Zmieniaja sie gabaryty w zaleznosci do potreb/przenaczenia i metrow pokoju odsluchowego. Wowczas i przetworniki sa odpowiednio parowane.

Kolumny lub lepiej napisze system z udzialem atc jest czuly na okablowanie. Istotne jest to, co mnie bardzo przekonuje, ze graniu dzwieki/ wybrzmienia sa imponujace. przekaz wydobywa sie z kolumn i nie lazi po scianach, bo wytlumienia sa wewnatrz. Akustyka pokoju sataje sie mniej priorytetowa. Nie mowie ze niewazna, ale u mnie gra bez paneli i udziwnien akustycznych.

W przyszlym tyg, zamierzam wymienic terminale na cardas z miedzi pokrytej srebrem i rodem.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajną odpowiedź, głośników przede wszystkim potrzebuję do słuchania muzyki ale będę również używał ich do filmów, i możliwe że kiedyś stanie i sub atc c1. ATC firma z która Jeszcze nie miałem doczynienia, ale czuje coś że może mi dać dźwięk którego szukam, ogulnie dynamiki i przejrzystości/separacji klarowności. Bo chyba takie cechy zawsze pomagają w oddaniu piękna muzyki.

 

Co do wzmacniacza to tak już wiem że ATC kochają prąd hehe. Zresztą nie ma się co dziwić, zamknięte obudowy, drivery ważące tyle co nie jedna kolumna i moc jaka drzemie nawet w małych monitorach.

 

Będę polował na scm40 mk2, co do wzmacniacza narazie nie mam zielonego pojęcia. Możliwe że będzie to jakaś mocna końcówka i lampowe pre.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowal by tez w okablowania miedziane min harmonix, no chyba ze albedo z wyzszej polki, tu warto chociaz posluchac ze wzgledu na scene i wybrzmienia koszerne. Unikaj miedzi srebrzonej .

czuje coś że może mi dać dźwięk którego szukam, ogulnie dynamiki i przejrzystości/separacji klarowności. Bo chyba takie cechy zawsze pomagają w oddaniu piękna muzyki.

O to mozesz byc pewien, ale dopiero jak zestroisz system przestaniesz wnikac w tematy techniczne. Gora w atc jest swietna pod kazdym wzgledem, poza tym to firmowa kopulka, zreszta jak reszta przetwornikow. Podobno w mniejszych pomieszczeniach wieksze atc graja rowniez poprawnie w zwiazku z ich budowa-tak mnie zapewnial Jacek Leski przedstawiciel atc w polsce. Na rynku brytyjskim powinienes znalezc salon bez problemu i dokonac odsluchu, kolejna rzecz to skozystaj z wypozyczenia ich. Tutaj nie ma z tym kompletnie problemu. Jednak wolalbym zrobic to tez w salonie atce-nie audio ze wszystkim ale salonie atc!

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Darka89- jedyna słuszna droga to wypożyczyć i posłuchać.KROPKA.

chyba że używka, wtedy łatwjej odzyskać swoje pieniądze. Teraz na swoim przykładzie: kupiłem końcówkę mocy Quested AP 750( MC2) bardzo polecaną w światku pro audio(tutaj w Stanach gdzie mieszkam). bardzo duża moc , ale kompletnie nie zagrała , z żadnymi kolumnami ,które mam(3 pary). Straciłem na wysyłkę około 120 dol, ale nie utopiłem prawie 2000$. porównywałem do manleya mahi, mccormacka dna 1 i do crest audio ca6 ( wszystkie te wzmaki są na prawdę świetne, ale wiadomo,że królik nie poczeka, trza gonić...

Druga sprawa- u mnie dopiero po tygodniu słuchania mogłem powiedzieć,czy wzmak jest dobry czy nie- przy tym poziomie nie da się po godzinie sluchania dać werdykt. tak na przykład było z mccormackiem- on się długo "rozgrywał". teraz jest świetnie ale nie było.

Moja rada- pożycz - posłuchaj.

rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupuję używany sprzęt i jeszcze jak do tej pory nie straciłem na żadnym z nich. Po za tym sprzęt poznaje się czasem tygodniami a czasem trzeba podmienić co nieco żeby sprzęt zagrał. Boję się jedynie cichych odsłuchów.

nie ma co się bać cichych odsłuchów, SCM40 mk3 grają po cichu również ,kwestia amplifikacji, świetnie grają z końcówką P1 .

Wiele głośników z obudową zamkniętą ma "słabe" parametry ,ale ma za to wiele innych zalet. Zauważ że prawie wszystkie Dynaudio mają kiepskie parametry ,nawet jeszcze gorsze od ATC i są bardziej wredne do ustawienia ze względu na bass-reflex. Do ATC polecam dobrą wydajną prądowo koncówkę mocy, na dzień dobry wystarczy Naim NAP200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.