Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po sesji odsłuchowej z Pylonami Diamond 25, zdecydowałem się zamówić nowe Diamondy 28. Udało mi się je wynegocjować praktycznie w cenie używanych.

 

Wiem, że to zupełnie inna szkoła dźwięku, ale powiem szczerze, że w trakcie odsłuchu, również na M6si lecz innym źródle (z poziomu 2000zł), muzykalność tych kolumn była wręcz wybitna...Przestałem się zastanawiać co jest nie tak, a zwyczajnie wypoczywałem podczas odsłuchu, bez rozjaśnień, przeszywającej analityczności, niedoborów dołu, czy generalnie małego wolumenu dźwięku. Po spięciu tego u mnie finalnie z M6SCD powinno być jeszcze lepiej.

 

Wiem, że do tych ATC polecane były znacznie większe monobloki niż MF M6si, aby zagrały jak podłogówki, lecz na chwilę obecną nie chcę iść dalej z amplifikacją.

 

Za ok. 2 tygodnie będę wiedział jak to zagrało :)

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie (i być może Panie) jeśli ktoś z Was szuka może wzmacniacza/końcówki mocy do swoich ATC to będę sprzedawał swoją końcówkę mocy ATC P1. Doskonały stan bez żadnych rys czy skaz. Więcej info na pw.

 

O zgraniu się z kolumnami z tej samej stajni nie muszę chyba pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim elektronika ATC pasuje do swoich kolumn nie tylko dźwiękowo, ale przede wszystkim technicznie. Wystarczająca moc, ale co ważniejsze wydajność prądowa potrafią wykrzesać z ATC coś, czego z wcześniejszą amplifikacją nie udało mi się osiągnąć. Miałem u siebie Hegle H100, H200 i H300. Słuchałem także końcówek mocy Cyrusa (model X300 o ile mnie pamięć nie myli). Z żadnym z wyżej wymienionych klocków nie udało się uzyskać tak otwartego i dynamicznego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie udalo z Musical Fidelity, mam szybkosc, wybrzmienia, swietny bas, swietny wokal, (sznyt analogowy ale to juz zasluga okablowania). Ani mysle o zmianach. O ile kolumny sa swietne imho, to elektroniki atc nie slyszalem. Zastanawia mnie dlaczego sprzedajesz..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim elektronika ATC pasuje do swoich kolumn nie tylko dźwiękowo, ale przede wszystkim technicznie. Wystarczająca moc, ale co ważniejsze wydajność prądowa potrafią wykrzesać z ATC coś, czego z wcześniejszą amplifikacją nie udało mi się osiągnąć. Miałem u siebie Hegle H100, H200 i H300. Słuchałem także końcówek mocy Cyrusa (model X300 o ile mnie pamięć nie myli). Z żadnym z wyżej wymienionych klocków nie udało się uzyskać tak otwartego i dynamicznego brzmienia.

A co potrafi zrobić z KEF-ami !!!! Ta końcówka doskonale dogaduje się z głośnikami nie tylko w zestawieniach firmowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie udalo z Musical Fidelity, mam szybkosc, wybrzmienia, swietny bas, swietny wokal, (sznyt analogowy ale to juz zasluga okablowania). Ani mysle o zmianach. O ile kolumny sa swietne imho, to elektroniki atc nie slyszalem. Zastanawia mnie dlaczego sprzedajesz..

 

Jakiś czas temu sprzedałem swoje ATC 40. Głównym powodem było to, że kupiec zaproponował dobrą cenę i... uległem. Zostałem z P1 i rozpoczęło się poszukiwanie kolumn (być może również 40stek, tyle że w odpowiadającym mi kolorze). Nie wykluczałem żadnego scenariusza. Traf chciał, że w tym momencie pojawiła się okazja kupna wzmacniacza o jakim zawsze marzyłem - Gryphona Diablo. Tym oto sposobem P1 idzie pod młotek, a ja rozpoczynam budowanie systemu pod Gryphona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

 

Jakiś czas temu sprzedałem swoje ATC 40. Głównym powodem było to, że kupiec zaproponował dobrą cenę i... uległem. Zostałem z P1 i rozpoczęło się poszukiwanie kolumn (być może również 40stek, tyle że w odpowiadającym mi kolorze). Nie wykluczałem żadnego scenariusza. Traf chciał, że w tym momencie pojawiła się okazja kupna wzmacniacza o jakim zawsze marzyłem - Gryphona Diablo. Tym oto sposobem P1 idzie pod młotek, a ja rozpoczynam budowanie systemu pod Gryphona.

 

Miałem Callisto 2200, żałuję że sprzedałem, teraz też chętnie przygarnął bym Diablo lub znów Callisto. Choć przyznam że z A1008 jestem też bardzo zadowolony ale myślę że to zasługa ulepszonego zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A ja się pochwalę, że kupiłem sobie używane ATC SCM11!

Będą jako drugie kolumny w systemie - bo ja tę markę tak bardzo lubię, że aż żyć bez niej nie potrafię i musiałem do ATC powrócić :o)

Obudowa zamknięta to jest to, poza tym precyzja średnicy ATC jest nie do przecenienia.

Z tym, iż na razie leżą sobie w pudełkach, bo szukam do nich wzmacniacza (moją lampką ich nie napędzę).

Jak kiedyś je odpalę, to napiszę więcej o wrażeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma salon ok. 40 m2, akurat żeby zmieścił się dźwięk Heco Statement, które grają potężnie, wielkim wolumenem, z bardzo niskim basem, którego jest za dużo (tak są zestrojone). Natomiast średnica jest piękna, czysta, z naturalną, klarowną barwą (papier i alnico). W muzyce rockowej i elektronice sprawdzają się bardzo dobrze, ale to brzmienie jest „zrobione”, osłuchanym osobom będzie przeszkadzał zbyt mocny bas. Kolega jest miłośnikiem damskich wokali i do takiej muzyki służą mu ART Moderne 8, grające przepiękną, emocjonalną i analogową średnicą. Zmiana na te kolumny to przeskok do innego świata, gdzie muzyka wciąga, zasysa i nie pozwala wyłączyć płyty. Natomiast ciężkie granie to nie ich domena.

SCM11 choć niewielkie, znakomicie poradziły sobie w tym wielkim pokoju. W takim ustawieniu jak na zdjęciu – daleko od tylnej ściany – całkowicie zniknęły z pomieszczenia, fenomenalnie oddając efekt stereofonii. Basu też nie brakowało, ale wysokie momentami wydawały mi się trochę zbyt ekspansywne. Wrażenie robiło natomiast co innego: reakcja ATC na kręcenie gałką w prawo. Potrafiły nagłośnić tę kubaturę bez zająknięcia, bez żadnych zniekształceń, choć widać było jak membrany momentami bardzo mocno się wychylają, pompując bas. Wydawało się, że nie mają żadnych ograniczeń w coraz głośniejszym graniu, zachowując idealną precyzję w prezentacji. Średnica w Heco bardzo mi się podoba, jest czyściutka i naturalna, ATC dodało do tych cech większą szczegółowość, ale miałem wrażenie, że zakres ten w SCM11 brzmi (odrobinę) bardziej sucho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do moich malenstw podaje piec 220w i jest potencjal. Wg mnie najlepiej sprawdza sie wzmacniacz rowny w kazdym z pasm/bez dominacji ktoregokolwiek. Dodalbym do tego przewody glosnikowe o tych samych cechach i wowczas mozemy dobierac do takiego setu zrodla.

Ja jestem zadowolony z tych kolumn, waro trminale wymienic (oryginalne sa faalne) i spiac wszystko w jedne gniazda, zeby nie bawic sie w zworki.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Słuchał ktoś może kombinacji ATC P1 z B&W 802N ? Jest szansa te kloce napędzić parą takich końcówek ?

Niestety mój pootwierany na przedpokój i kuchnie saloooon jest za duży dla SCM40 w zakresie dostarczenia ilości basu jakiego bym w nim oczekiwał. Stąd trudna decyzje o przedsiadce na coś z dużymi woooferami lub parą mniejszych. Ew. jak ktoś ma odwrotny problem czyli jakieś zestawy klasy ATC dostarczające w jego pokoju zbyt dużej ilości basu to można się dogadać :-)

Gwoli jasności - jakiekolwiek zestawy vintage odpadają, te zestawy przy okazji grania mają również cieszyć oko moje i żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.