Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

taki remis "smierdzialby na odleglosc" :)) - wiec raczej nie. A dzsi trzymamy kciuki za Chorwatow - albo niech wykopia Zabojadow, albo niech ich przynajmniej zmusza do sporego wysilku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angole jak Angole, jeśli przejdą Włosi to dopiero się zmartwię. No ale dość tych uprzedzeń. Niech wygra lepszy i najlepiej po uczciwej walce.

 

Nie rozumiem dlaczego jeśli Dania zremisuje ze Szwecją akurat 2:2 to Włosi bez względu na wynik meczu z Bułgarią odpadają. Może mi to ktoś wyjaśnić? Taką informację przeczytałem na jakiejś stronie www. Myślałem, że w przypadku takiej samej ilości punktów decydują w pierwszej kolejności mecze między zainteresowanymi, a później stosunek bramek.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermes , w przypadku takiej samej ilości pkt, chyba rzeczywiście decyduje wynik spotkania między drużynami ale

włosi remisowali i ze szwecją (1:1) i z danią (0:0).

Jeśli wygrają z bułgarią, mają 5 pkt. Jeśli szwedzi z danią zremisuja, to mają wszyscy po 5 pkt.

 

I wtedy między danią a włochami będą decydować bramki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kubek

I tak właśnie myślałem. Tylko ciekaw jestem dlaczego Włosi tak boją się remisu 2:2 w meczu Dania - Szwecja. Dania w takim przypadku miałaby stosunek 4:2, Szwedzi 8:3 więc Włochom powinno wystarczyć zwycięstwo 3:0 bo mają wtedy stosunek bramek 4:1 czyli lepszy niż Duńczycy. Czyżby te 3 bramki, które ewentualnie musieli by strzelić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, boją się że nie strzelą.

 

A tak z innej beczki, pamiętacie grę w piłkarzyki w szkole , co się grało na kartce ???

 

www.megabyte.emil.tnp.pl

 

Pozdrowienia dla twórcy tej gry, spróbujcie pokonać kompa na najwyższym poziomie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjasnienia - jezeli druzyny maja taka sama ilosc punktow liczy sie mecz miedzy nimi, jezeli 3 druzyny maja taka sama ilosc punktow i miedzy soba zremisowali kolejnosc jest taka, ze najlepsza druzyna jest ta, ktora strzelila w spotkaniach tylko miedzy tymi druzynami najwieksza ilosc goli. a bylo:

Wlochy - Dania 0:0

Wlochy - Szwecja 1:1

Szwecja - Dania 2:2

 

Czyli Szwecja wbila 3 razy, Dania 2 a Wlosi 1 i stad kolejnosc w grupie

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dokładnie tak to działa (jak napisał Soso). Myślę, że taka "mała tabela" to dobre, czyt. uczciwe, rozwiązanie problemu. Chociaż jest możliwy układ między drużynami.

 

Czy Duńczycy i Szwedzi się ułożyli czy nie dla mnie jasne jest, że Włosi sami przegrali sobie te mistrzostwa. W końcu ich minimalizm (taktyka - strzelić jedną, a później murować bramkę) nie przyniósł rezultatu. Jeden dobry mecz to trochę za mało. W ogóle cieszy mnie to, że podczas dotychczas rozegranych spotkań prawie wszystkie próby gry na utrzymanie wyniku zakończyły się fiaskiem. No może tylko Łotyszom się udało ale w ich przypadku każda inna taktyka byłaby samobójcza.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle że łotysze nie bronili strzelonej bramki, więc to jeszcze inna bajka.

A co do włochów - to racja że sami sobie zasłużyli, ale w końcu zremisowali i z danią i ze szwecją więc wszystkie zespoły są na równi pod względem wyników i taki układ między dwoma drużynami żeby ta trzecia odpadła to nie jest według mnie gra fair-play tylko a'la szczakowianka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje 3 grosze wtrącił wczoraj rosyjski sędzia gwiżdżąc wątpliwego karnego dla Bułgarów za faul na Berbatowie oraz nie gwiżdżąc ewidentnego karnego na Cassano. W sumie najlepiej by było gdyby Włosi wczoraj nie wygrali ale sędzia Iwanow trochę przesadził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba troche przesadzacie z tym "drukowaniem" - przeciez nie mogli sie umowic, ze bramka pada w 89min - a jesli sie nie umowili na konkretna minute to Szwedom juz za bardzo trzęsły by sie nogi :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łotysze bronili 0:0 i to im się udało. Bronili też 1:0 z Czechami ale to już im się nie udało.

 

Taki układ między drużynami nigdy nie będzie fair. Mam jednak nadzieję, że Włosi nie będą swojego niepowodzenia tłumaczyć tylko tym "układem". Nie ukrywam jednak, że za włoską piłką nie przepadam i chętniej widzę np. Duńczyków w ćwierćfinale. Jeden, choćby świetny, mecz mnie do Włochów nie przekona. Oglądałem zbyt dużo meczy z ich udziałem gdzie prezentowali "antyfutbol", a rywala potrafili potraktować nie tylko nie fair ale wręcz brutalnie. Po czym z miną aniołka i złożonymi rączkami tłumaczyli sędziemy, że nic nie było. Wiem, że w pewnym stopniu wszyscy tak postępują jednak moim zdaniem Włosi wiodą prym jeśli chodzi o umiejętność uprzykrzania gry przeciwnikowi. Dziwi mnie ich sposób gry bo zawsze mają świetnych także ofensywnych zawodników, a jakoś nie chcą tego wykorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pal55

też uważam, że "drukowanie" z czekaniem na 89 minutę to zbyt ryzykowna zabawa - im mniej czasu, tym trudniej wiarygodnie sfingować bramkę. A gdyby np. sędzia dopatrzył się faulu napastnika? Jedyne, co było widoczne gołym okiem, to oczekiwanie na końcowy gwizdek już po ustaleniu wyniku 2:2 - ale to mnie akurat nie dziwi. Przy wyniku 2:1 można było się ewentualnie doszukiwać skłonności Duńczyków do nierobienia większej krzywdy Szwedom (bo to był chyba okres najsłabszej gry Szwedów w obronie) - aczkolwiek kilka groźnych strzałów (ze dwa nawet celne) na bramkę Isakssona w tym czasie padło i raczej trudno było zakładać, że żaden z nich nie ma szans powodzenia.

 

Bardziej chyba znaczący był wpływ błędu sędziego, który dał się nabrać na teatralny upadek Larssona (bardzo przekonująco odegrany, ale powtórka nie pozostawia wątpliwości). Natomiast karny Bułgarów był ewidentny i umiejętnie dostrzeżony przez Iwanowa (zbyt łatwo tolerujemy takie zwyczaje na polu karnym, dla mnie sędziowie powinni tego rodzaju "chwyty obronne" tępić bezwzględnie). Rosyjski sędzia popełnił natomiast oczywisty błąd przy faulu na Cassano, aczkolwiek sądzę, że większość sędziów w tym przypadku odgwizdałaby wolnego z linii pola karnego.

 

Szkoda, że Bułgarzy zmarnowali szansę dowiezienia remisu do końca, uniknęłoby się teraz dyskusji, które i tak nie mogą do niczego sensownego doprowadzić.

 

Przy okazji - żal też, że najładniejszy do tej pory spektakl (Czechy - Holandia) miał beznadziejnego sędziego, który w istotny sposób wpłynął na przebieg gry - nie usprawiedliwia go to, że błędami szastał hojnie na obie strony. Najpoważniejsze - gol van Nistelrooya nie powinien być uznany (jego pozycja spalona w momencie podania na skrzydło wpłynęła na wynik akcji, bo to dzięki niej mógł później uprzedzić obrońców przy strzale), a Heitinga przy drugiej żółtej kartce w ogóle nie faulował Nedveda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oby więcej takich meczy jak Czechy - Holandia . Według mnie najlepszy mecz jak dotej pory.

A co do symulowania fauli to znowu wraca temat sędziego technicznego który ma dostęp do TV.

Kamera wszystko wyłapie, ostatnio podobają mi się ujęcia kamery, która pokazuje zbliżenie piłki - napis roteiro , datę meczu i kto gra i za chwilę po kopnięciu bramkarza piłka znika ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener Trapattoni powiedzial, ze mecz Dania - Szwecja wgl niego byl rozegrany fair i nie zamierza skaldac zadnych skarg czy odwolac.

Za to prasa we Wloszech szaleje.

 

W Anglii podobnie napisano, ze podejrzewanie o ulozenie tego meczu jest naduzyciem bo Dunczycy byli o krok od wygrania 3:1 a dopiero 89 minuta zadzialal na korzysc Szwedow i to nie w jednoznacnie zawinionej przez Dunczykow sytuacji. Co by bylo, gdyby Szwed spudlowal a sedzia odgwizdal koniec meczu? Szwedzi by sie spakowali.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik był do przewidzenia, natomiat po grze rzeczywiście nie było tego widać że meczyk był ułożony, więc nie można tego stwierdzić. Dopiero po strzeleniu bramki było widać, że nie zalezy żadnej z drużyn już na dalszej grze. Ale wynik wynikiem, było 2:2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w dniu dzisiejszym większość rodaków zachwyca się wyeliminowaniem drużyny Łukasza Podolskiego i Mirka Klosego ;-) ale chciałbym zwrócić uwagę mecz Holandia-Łotwa . Bramka dla Holandii nr 1 - karny po faulu na Davidsie - faul był , ale wyraźnie przed polem karnym . 2-ga bramka - Ruuuud najsamwprzód był na "pasywnym" spalonym po czym szybciutko się " zaktywizował" i zabił miać po warotam . Podobnie było w meczu z Czechami -2ga bramka dla NL . Hmm - pewnie bez tego i tak Holendrzy by wygrali z Łotwą ale fart sie kiedyś skończy i aby sprawidliwości stało się zadość Holendrzy w nastepnych meczach powinni 2 krotnie dostać gola strzelonego przez zaktywizowanego napastnika , który wcześniej był pasywnie spalony lub stać się ofiarą lipnego karnego. Obrońca nie może nie być zaabsorbowany "pasywnie spalonym" van Nistelroyem co pozwala wchodzącemu holenderskiemu zawodnikowi na dokładne dogranie do zwykle już "aktywnego" vN ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek - no nie wiem czy nie widać że mecz był ustawiony :) Ostatnia brama dla Szwedów to ewidentnie duński bramkarz "przypadkowo" wypuścił piłę z rąk.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie mecz był "ustawiony" to należą się Oskary za:

 

- scenariusz

- reżyseria

- najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Larsson)

- najlepsza drugoplanowa rola męska (bramkarz Duńczyków)

 

Osobiście jednak bardzo chcę wierzyć, że wszystko było ok, a kiedy już wynik ustalił się na 2:2 (w sposób uczciwy) drużyny nie chciały robić sobie krzywdy.

 

Za to Czesi powinni od Holendrów dostać przynajmniej po tulipanie :). Jak narazie to chyba właśnie nasi południowi sąsiedzi zyskali największy szacunek i uznanie na tych mistrzostwach.

 

Dziś w meczu Angila - Portugalia liczę na piękne widowisko i uczciwą pracę sędziego. Wystarczy, że gospodarzom "ściany" pomagają, arbiter już nie musi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theli28 - padal deszcz - pilka byla sliska - mial prawo jej nie zlapac.

Co sie porobilo na tych mistrzostwach??!! - tzw wielcy futbolu grali jak ostatnie nogi i teraz wymyslaja wszystko byle odwrocic uwage od wlasnej ... slabosci. Trzeba spojrzec prawdzie w oczy - Ci ktorzy nie ogladali sie na innych i zdobyli duzo punktow awansowali, a ci co grac nie potrafili potrafia swietnie biadolic i zwalac na innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.