Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

super ME. Wygrywa futbol, a nie zadyfane gwiazdki massmedialne.

Ale tak jak mowil Gmoch (super facet), nadchodzi zmierzch pewnej ery, pojawiaja sie nowe postacie, stare tuzy juz nie daja rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa to nie rozgrywki dla oldboyów ani wypalonych playboyów. Następni do golenia będą Holendrzy. Jak widzę w składzie de Boera, Zendena,Overmarsa,Davidsa,Seedorfa pod wodzą Advocaata to nie wiedzieć czemu przypomina mi się reklama Geriavit Pharmaton albo Doppel Hertz ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Gmoch poruszył jeszcze jedną istotną kwestię. Wszystkich piłkarzy bez względu na umiejętności, przynależność klubową łączy jedno - to są ludzie. Niektórzy owszem wyjątkowi, nieprzeciętni ale jednak ludzie. Kiedy przytoczył ilość oficjalnych spotkań rozegranych przez Zidane'a, Henry i Piresa to już w ogóle przestałem się dziwić dlaczego praktycznie żadna z wielkich gwiazd nie błyszczy na "Euro 2004" tak jak by się tego można spodziewać. Widok snującego się po boisku Zidane'a (zwłaszcza dzisiaj), czy Raula, nieskutecznego Henry świadczy o nadmiernej eksploatacji tych piłkarzy.

 

>Troy

30 letni piłkarze to jeszcze nie oldboye, Seedorf to mój rocznik, a ja się czuję bardzo młodo:). Hiszpania miała jedną z najmłodszych drużyn, Raul ma bodajże 26 - 27 lat, a wiemy jak się skończyły dla nich mistrzostwa. A dlaczego? Może po części dlatego, że mają bardzo ciężką ligę, a czołowe drużyny kończą pucharowe rozgrywki najwcześniej na ćwierćfinałach (Deportivo 1/2, Valencia zdob. p. UEFA) jak np. Real Madryt.

 

Co nie zmienia faktu, że niezmiernie ciesze się, że te mistrzostwa mają taki, a nie inny przebieg. W ogóle ten rok jeśli chodzi o piłkę jest wyjątkowy. I całe szczęście, bo już dawno nie oglądałem z taką radością i przyjemnością wielkiej piłkarskiej imprezy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekwy cytat z WP:

 

Co łączy Hiszpanię, Anglię i Francję? Wszyscy mają w składzie zawodników Realu Madryt. Portugalia gra dalej tylko dlatego że zdjęła Figo z boiska. Zidane dzisiaj i Beckham wczoraj nic nie pokazali. Real przegrał wszystko co się dało. Czy mi się wydaje czy coś z tą drużyną jest nie tak?" - lord_hellfire

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troy... obawiam się że masz rację :) Holendrzy też nie stanowią zespołu tylko są zbiorem gwiazd (skłóconych na dodatek) a na czym polega przewaga zespołu nad taką, żeby nie powiedzieć, kupą - to my dzisiaj zobaczyliśmy. Dobra wiadomość jest taka że nawet mając zawodników grających ogony w róznych ligach europejskich można zbudować przy pomocy solidnego trenera sprawnie funkcjonującą maszynę. Zła jest taka że Listek i cała sitwa trenerów-emerytów nadal się trzyma mocno.

 

Na czym polega wartość trenera można się było naocznie przekonać. Francja w której gwiazdy stwierdziły że już wszystko wiedzą i same zaczęły ustalać co grają przerżnęła z dobrze poukładanym zespołem. Gmoch ma całkowitą rację w kwestii skrzydłowych. Po sukcesach Francji wszyscy zaczęli grać środkiem (nawet te drużyny które nie powinny były tego robić vide Anglia), teraz jedynie zespoły umiejętnie grające skrzydłami są w stanie coś ciekawego osiągnąć (fajną grę, ciekawy styl, trofeum lub wszystko razem).

 

Pzdr.

 

PS W drużynie Anglii Wayne Bridge jak Dyer przesiedział całe mistrzostwa na ławce, bo Eriksonowi zachciało się grać środkiem z wałęsającym się Beckiem - tym od Victorii... no wiecie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sovajazz, doprawdy nie wiem, skąd w Twojej głowie powstała myśl, iż podszywam się kobietę, sama będą przedstwicielką płci brzydkiej. Nic podobnego. Choć zdaję sobie sprawę, że zainteresowanie futbolem, audio czy samochodami wykracza często poza stereotypowe pojmowanie pasji kobiet. ;-) (Co do piwa - czy ja już aby gdzieś nie pisałam o preferowanych przeze mnie trunkach? ;-)

 

Wracając do Euro... Beckham to metroseksualny chłopczyk, ktrórego gwiazda błyszczy tak długo, jak długo ten ulubieniec dwunastolatków z Japonii ma podpisane kontrakty z Pepsi, Adidasem i innymi gigantycznymi koncernami. Jego sława nie wzięła się co prawda znikąd, bo zawsze z niekłamanym podziwem oglądałam jego idealne dośrodkowania, ale w najważniejszych meczach Beckham po prostu zawodzi. A tak na marginesie, to chyba rzeczywiście jakiś Syndrom Realu, bo podobny - nazwijmy to eufemistycznie - spadek formy, widać też u Raula czy Figo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndrom Realu polega na trenningach aplikowanych jego zawodnikom, otóż trenning taktyczny ograniczony jest do minimum (praktycznie nie istnieje) za to wszyscy równo ćwiczą technikę - co było widać na boisku. Ładne zwody i nic więcej :)

 

troy z tym wiekiem to ma rację. 30 lat dla zawodnika pola to już początek końca kariery. Są oczywiście wyjątki jak Shearer, Larson, Zola. A skoro są wyjątki to jest reguła :) Poza tym oni już swoje wygrali trzeba było puścić młodych o głodnych jak Cisse, Rothen, Mexes wielu innych jeszcze których nawet nie było w szerokim składzie.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syndrom Realu

 

Polityka transferowa doprowadziła do tego, że w klubie pozostało praktycznie 13 zawodników, którymi rozgrywano cały sezon grając we wszystkich możliwych rozgrywkach. Jak na mój gust to o wiele za mało. Beckham grał na pozycji defensywnego pomocnika, ponieważ włodarze Realu zdecydowali sprzedać Makelele i kupić "Ikonę" popkultury. Odeszło trzech obrońców: Hierro, Karanka, Campo, defensywni pomocnicy: Celades, S. Conceicao, napastnicy: Morientes, Munitis. W miejsce tych zawodników sprowadzono... Davida Beckhama. Skład uzupełniono piłkarzami z rezerw (Real Madryt B). Przygotowania do sezonu zaczęto od tournee po Azji. I już wtedy zawodnicy czuli się zmęczeni, a sezon nawet się nie zaczął. Raul miał problemy zdrowotne, które moim zdaniem nie zostały do końca rozwiązane bo po prostu nie było na to czasu. Raul musiał grać bo jedynym jego zmiennikiem był młodziutki Portillio. Zidane grał jako lewy pomocnik, na dodatek z zadaniami defensywnymi co w przypadku tego piłkarza jest bezsensowne. Zidane kreuje grę, a próby odbioru piłki męczą go i często kończą się faulami z jego strony. Jak pisałem Beckham również musiał zmienić pozycję i grać na środku jako DP. Na dwa miesiące przed końcem sezonu w Hiszpanii Real miał chyba 14 pkt. przewagi nad Barceloną. Jak się skończyło? Barcelona wyprzedziła Real, a ten zanotował największą w historii klubu ilość porażek z rzędu. Moim zdaniem piłkarze nie wytrzymali kondycyjnie. Pomijając już "niecodzienne" ustawienie zespołu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiło "zmęczenie materiału" u tych wszystkich wielkich w największych ligach, ale jednak myślę, że oni jeszcze nie zapomnieli grać, choć ich forma powoli obsuwa się po równi pochyłej niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszkę inne zdanie co do przegranych zespołów. Według mnie najbardziej nawalili trenerzy tych krajów. Wczoraj było to najlepiej widać jak przez cały mecz trener francuzów wytrzeszczał oczy ze zdziwienia ale zmian żadnych w taktyce swojego zespołu nie zmienił. Brawo dla trenera greków, on mając przeciętnych graczy potrafił zbudować taktycznie tak zespół, że mistrzowie świata nie mieli w tym meczu nic do powiedzenia. Po prostu nie istnieli.

Co do gwiazd - to w końcu trener decyduje o tym kogo wystawia do meczu, owszem jeśli by np w meczu anglików beckham nie wystąpił to trenerowi by się oberwało, ale jeśli zawodnik przez cały mecz gra tak ospale jak beckham w ostatnim meczu , to chyba pora w którejś minucie go zmienić. I to właśnie zrobił trener portugalczyków, ale za późno. Nie ma teraz nikt do niego pretensji że zdjął Figo z boiska, bo ta zmiana dała trochę kopa zawodnikom. Erikson nie zdjął beckhama i ma efekt. Jeśli film jest nudny i bez akcji, to trzeba zmienić reżysera gry.

Następni którzy odpadli - niemcy. Voeller nie jest dobrym trenerem, i już sie pożegnał z reprezentacją. Plus dla niego że wziął młodych zawodników ale gra im wogóle nie szła w żadnym meczu. Zero pomysłu na grę.

Co do holendrów - według mnie jeśli van nistelrooy nie będzie miał dobrego dnia to holendrzy pojadą do domu. Jest chyba jedynym zawodnikiem który ma jakieś szanse się pokazać z dobrej strony i pociągnąć grę. Jeśli chodzi o resztę zawodników, to tak jak bym patrzył na reprezentację Polski - cały czas ci sami.

Jeśli chodzi o euro i trenerów - nawalają i najbardziej mi brakuje takich zagrań trenerskich jak podczas ligi mistrzów, kiedy trener robi zmianę i pierwszy kontakt nowo wprowadzonego zawodnika i już jest bramka.

Zobaczymy resztę spotkań, ja stawiam na czechów - dla mnie rewelacja tych mistrzostw. Jeśli trener się przygotuje do gry, stworzy plan gry, taktykę, to reszta nie ma szans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pozdrowienia dla Darcy. Super że są jeszcze na tym świecie kobiety z którymi można o piłce pogadać ;). Niestety moja żonka nie lubi meczów, i denerwuje się jeśli jest jakiś turniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek, dzięki i zapewniam, że jest naprawdę sporo kobiet, dla których w piłce nożnej liczy się coś więcej niż nowy przepis UEFA zakazujący zawodnikom zdejmowania koszulek na boisku po strzelonej bramce. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mecz może porywający nie był ale Czesi zagrali jak profesorowie. Dali się wyszumieć Duńczykom, którzy mimo przewagi w pierwszej połowie nie mieli żadnej sytuacji na strzelenie bramki. Później Szybko strzelili bramkę, jeszcze szybciej Duńczyków dobili dwoma następnymi i po sprawie. Mają "knedelki" klasową drużynę.

Za to Duńczycy nie dość, że przegrali (co się przecież zdarza) to jeszcze zostawili po sobie bardzo nieprzyjemne wrażenie. Mam na myśli ich faule w drugiej połowie. Zwłaszcza "terminator" Gravesen. Momentami chamstwo wyłaziło mu z butów.

Brawa dla Czechów.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, ze Czesi awansowali.

 

Kolejnym plusem jest lepszy komentarz. Szpakowski bywa irytujący, Basałaja z jego szkolnymi, notorycznie powtarzajacymi sie bledami niestety nie trawie. Dzis dwoch Panow moim zdaniem spisywalo sie nad wyraz dobrze.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyczny i schematyczny futbol skandynawski był skuteczny do poziomu cwierćfinałów ME . Na szczęscie nie można rozrysować, wykuć na pamięć i wyćwiczyć schematów gry na każdą sytuację na boisku. To działa dopóki jest 0 w tyłach . Po straceniu 1-wszej bramki Duńczycy nie mieli odpowiedniego wariantu . Trener duński teraz musi przeklinać sam siebie ,że nie pomógł drużynie i zaraz po straceniu bramki nie wpuścił na boisko Madsena tylko zwlekał co wykorzystali Czesi strzelając 2 nastepne gole. Przecież to takie proste. Traci druzyna gola ( zwłaszcza w 2-giej połowie) to trener natychmiast! wprowadza napastnika albo ofensywnego pomocnika aby podbudować drużyne i dać sygnał do ataku . Jak drużyna strzela gola to trener też wprawadza napastnika ,tym razem żeby dobić przeciwnika ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"probuj"?:)

 

Najpierw sprobój skończyć podstawówke.

 

A namierzyć bardzo dokładnie naprawde się da. Kilka czytających to osób wie to bardzo dobrze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

myśle, że czesi i holandia w finale - kto za? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej skłaniam się ku finałowi : Czechy - Portugalia. Dla mnie holendrzy grają słabo w tym turnieju.

Co do czechów - trener piechniczek słusznie zauważył statystyki dla czechów - w pierwszej połowie grają słabo, ale w drugiej to już są niepokonani. Bilans bramek 8:0 jeśli chodzi o same drugie połowy. W sumie ciekawa taktyka - w pierwszej połowie grają zachowawczo, czytają grę przeciwnika, schodzą do szatni i wychodzi inny zespół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że wygrali Czesi. Bardzo ich ostatnio polubiłem w odróżnieniu do Szwedów i Duńczyków. Uważam, że skandynawowie zachowali sie w sposób skandaliczny (ustawianie meczu i wyniku, zresztą i Szwedzi już wcześniej podstawili się Lotyszom, skutecznie eliminując Polskę). A Czesi niedosyć, że pokarali wczoraj kombinatorów Duńczyków, to jeszcze w meczu z Niemcami pokazali,że są również sportowcami (mogli im odpuścic, wkońcu wielu Czechów gra w Bundeslidze, a jednak zagrali na full i pokonali Niemców, dając awans Holandii). skandynawscy oszuści (Dania i Szwecja) zostali pokonani i niee ma ich już w turnieju i bardzo dobrze, bo w meczu między soba pokazali się z jak najgorszej strony, kompromitując swoje kraje.

 

jako ciekawostkę prezentuje to zdjęcie. Hehehehe Legia jest wszędzie :-))))))

[obrazekLUKASZ-142282_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najpierw sprobój skończyć podstawówke."

 

Hehe...hienko sam nie wiesz jak sie "próbuj" pisze.

I kto tu powinien do podstawowki sie cofnac?

 

Co do "hakowania" :)

Twoj komputer to AMD Athlon 2.0+, plyta asus...hmmm co by tu jeszcze..moze monitor: LCD Hyundai

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watróbka

 

Kajam się:)

 

Ech stary, po co się ujawniałeś, byłoby jeszcze sporo radochy:)

 

Ps masz racje, szkołe skończyłeś, ale z Polskiego to orłem nie byłeś:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.