Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Jarek_W said:

Nie lepiej żebyś posłuchał muzyki, dalej pisał o wirusach, zamiast generować następne strony w tym temacie? Przeszkadza ci, że ktoś zrobi sobie własny kabel zasilający? 

Jako ciekawostkę dodam, że życie udowodniło mi naocznie różnicę między porządnie zrobionym kablem, a takim za trzy złote, parę dni temu oryginalny kabel od zasilacza do laptopa zapalił się strzelając na około iskrami lepiej niż zimne ognie, z zewnątrz nie był uszkodzony, obciążenie symboliczne.

Nie przeszkadza. Zrobienie dobrego kabla nie jest takie trudne i ewentualny opis, nawet przeznaczony dla antytalentu technicznego nie powinien przekroczyć strony.  Robienie ludziom wody z mózgu przez wmawianie im cudownych własności wtyków jest szkodliwe i nie przystoi tej zakładce.

Przez takie postępowanie robi się z niej drugi hi-end i znalezienie konkretnej informacji jest utrudnione, przez zalew voodoo.

A jeśli chodzi o muzykę, to przeczytaj sobie mój wpis wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dudek1 napisał:

Zrobienie dobrego kabla nie jest takie trudne

To mógłbyś pokazać zrobiony przez siebie kabel bo o tym jest ten watek, skoro

42 minuty temu, dudek1 napisał:

Sieciówka to prosty element

43 minuty temu, dudek1 napisał:

139 stron wypełnionych bzdurzeniem

Dzięki takim hejterom jest coraz więcej  takich stron.

18 minut temu, dudek1 napisał:

Przez takie postępowanie robi się z niej drugi hi-end .

Przecież to DIY. W Hi-Endzie  omawiają gotowe produkty za dużo większe pieniądze. Tam to miałbyś pole do popisu ze swoim "bzdurzeniem".

22 minuty temu, dudek1 napisał:

znalezienie konkretnej informacji jest utrudnione

Bo hejterzy nie zamieszczają konkretnych informacji. Oni są po to żeby się dowartościować wyśmiewając innych.

26 minut temu, dudek1 napisał:

Robienie ludziom wody z mózgu przez wmawianie im cudownych własności wtyków jest szkodliwe i nie przystoi tej zakładce.

Nikt nikomu niczego nie narzuca. Jeśli ktoś pozwoli sobie cokolwiek wmówić to jego sprawa Ty i tak tego nie zmienisz, brak Ci argumentów.

W końcu nikt tu nie opisuje zrobienie pasa  szahida.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, adalbert said:

To mógłbyś pokazać zrobiony przez siebie kabel bo o tym jest ten watek, skoro

(..)

Stara śpiewka. Jak brakuje argumentów, to zdrowy rozsądek nazywamy "hejtem" i uważamy sprawę za załatwioną.

Gratuluję kreatywności.

Parę lat temu ta zakładka wyglądała inaczej. Nie było tzw. "hejtu". Za to były projekty realizowane wspólnie i dyskusja techniczna na poziomie. Nie było, poza sporadycznymi wypadkami, miejsca na audio-voodoo.

Teraz niestety to się zmienia.

Szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2020 o 14:06, adamek_68 napisał:

Dziękuję za odpowiedź, też tak właśnie pomyślałem...☺️

A jaki kabel byłby ew. zakończony tymi zacnymi wtykami Wattgeata, szkoda byłoby zmarnować taki potencjał..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dudek1 napisał:

Jak brakuje argumentów, to zdrowy rozsądek nazywamy "hejtem"

Przeczytaj swoje ostatnie wpisy - zła nazwa kabla, faktycznie powalający technicznymi danymi , naukowy wywód.

Nikt tu nie udowodnił, że kabel zasilający nie ma wpływu na pracę systemu nagłaśniającego. 

Kluczowe słowo "tolerancja", uważasz według swojej wiedzy,  że  kabel nic w systemie nie zmieni, powiedziałeś to, znamy twoje zdanie, daj innym żyć, cieszyć się na swój sposób, swoją pasją.

Nie odpowiedni dział - zgłoś do moderacji, niech temat znajdzie właściwe miejsce.

Tylko patrząc na to co piszesz mam wątpliwości czy chcesz się dzielić posiadaną wiedzą , czy raczej sprawia ci przyjemność samo pitolenie dla pitolenia ;).

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, Jarek_W said:

Przeczytaj swoje ostatnie wpisy - zła nazwa kabla, faktycznie powalający technicznymi danymi , naukowy wywód.

Nikt tu nie udowodnił, że kabel zasilający nie ma wpływu na pracę systemu nagłaśniającego. 

Kluczowe słowo "tolerancja", uważasz według swojej wiedzy,  że  kabel nic w systemie nie zmieni, powiedziałeś to, znamy twoje zdanie, daj innym żyć, cieszyć się na swój sposób, swoją pasją.

Nie odpowiedni dział - zgłoś do moderacji, niech temat znajdzie właściwe miejsce.

Tylko patrząc na to co piszesz mam wątpliwości czy chcesz się dzielić posiadaną wiedzą , czy raczej sprawia ci przyjemność samo pitolenie dla pitolenia ;).

 

 

Szkoda słów. Pasja?

Wmawianie innym zabobonów?

Przeczytaj sobie wątek Grzegorza7 pt. Zasady ekranowania"

Tam znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji z pożytkiem dla siebie, zamiast pisać bez sensu i rozczytywać się w bajkopisarzach a la Asura, czy Boomaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, chyba już minęło parę lat, od jego napisania, zamiast tracić czas na udzielanie się tutaj, niech tworzy takie tematy z pożytkiem dla wszystkich. 

Dla ciebie zabobon, dla innych temat do pogadania, wymiana doświadczeń, zrobienie czegoś samodzielnie, czego nie rozumiesz? To bardzo proste.

Nawet patrząc z twojego punktu widzenia, jeśli ktoś zrobi samodzielnie kabel, to sam empirycznie przekona się czy coś zmienia, czy nie, uczenie na własnych błędach chyba nie powinno ci przeszkadzać?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

A jaki kabel byłby ew. zakończony tymi zacnymi wtykami Wattgeata, szkoda byłoby zmarnować taki potencjał..?

Mam oryginalny Vovox Textura który jako Schuko ma Furutecha fi 11r dlatego mam zamiar zmienić ten wtyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, Jarek_W said:

 

Nawet patrząc z twojego punktu widzenia, jeśli ktoś zrobi samodzielnie kabel, to sam empirycznie przekona się czy coś zmienia, czy nie, uczenie na własnych błędach chyba nie powinno ci przeszkadzać?

 

A po co tracić czas na coś, co już ktoś dawno wykazał?

Postępując w ten sposób powinieneś zacząć od wynalezienia koła ?

Czujesz ten bezsens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie czuję.

Własnoręcznie zrobiony kabel może sprawiać satysfakcję, nie każdy sam wykona wzmacniacz.

To co robił Grzesiek, dla kogoś tylko używającego sprzętu, to dopiero "audio-voodoo" , grzebanie w wzmacniaczu który działa, został zaprojektowany przez fachowców, kawałek miedzi przecież nie zmieni dźwięku, prawda?

 

1 godzinę temu, dudek1 napisał:

A po co tracić czas na coś, co już ktoś dawno wykazał?

Kto i gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jarek_W napisał:

To co robił Grzesiek, dla kogoś tylko używającego sprzętu, to dopiero "audio-voodoo" , grzebanie w wzmacniaczu który działa, został zaprojektowany przez fachowców, kawałek miedzi przecież nie zmieni dźwięku, prawda?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia

Faktycznie, ciężko na trzeźwo zrozumieć, w czym komuś może przeszkadzać, zamiar zrobienia kabla zasilającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on ma misje jątrzenia. No i ma być po jego myśli. To taki typ ograniczonego umysłu z klapkami na oczach.

Najlepiej ignorować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jarek_W napisał:

Faktycznie, ciężko na trzeźwo zrozumieć, w czym komuś może przeszkadzać, zamiar zrobienia kabla zasilającego.

jedynym Twoim atutem jest to ,ze zrobiłeś coś sam i to się chwali

za to z poprzenich wpisów wynika ,że nie wiesz właściwie co jak działa i mało Cię to obchodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie działający kabel można wykonać do 30 peelenów. Wczoraj na Facebooku widziałem półtora metrową sieciowke za 8.500 zł. Osiem i pół tysiąca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Kris_54701 napisał:

Poprawnie działający kabel można wykonać do 30 peelenów. Wczoraj na Facebooku widziałem półtora metrową sieciowke za 8.500 zł. Osiem i pół tysiąca. 

Kris_54701  zrób mi proszę taką sieciówkę za 30 PLN + kw paczkomaty, proszę (poważnie). IEC C13 na końcu kabla od strony sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE będzie taki jaki potrzebny, czyli za złoty trzydzieści. Z drugiej strony standardowa wtyczka 30A i kabel 4 mm² tak żeby twój klocek nigdy nie był głodny. Za przesyłkę musisz zapłacić wedle kosztów usługodawców.

Będąc jednak po drugiej stronie barykady, trzeba przyznać, że ile klient chce zapłacić, na tyle trzeba wycenić produkt. A że w tej cenie można zastosować egzotyczne, a wręcz jubilerskie komponenty, to nie mam nic przeciwko. A niech ma.

Nawet drewniane podstawki za niewielką dopłatą bym zaoferował w wersji exclusive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Jarek_W said:

Nie, nie czuję.

Własnoręcznie zrobiony kabel może sprawiać satysfakcję, nie każdy sam wykona wzmacniacz.

To co robił Grzesiek, dla kogoś tylko używającego sprzętu, to dopiero "audio-voodoo" , grzebanie w wzmacniaczu który działa, został zaprojektowany przez fachowców, kawałek miedzi przecież nie zmieni dźwięku, prawda?

 

Kto i gdzie?

Poszukaj, a znajdziesz. ?

Widzisz to wszystko nie miałoby takiego wielkiego znaczenia gdyby nie parę rzeczy.

Po pierwsze sieciówka i grzebanie przy niej, to praca z napięciem, które jest niebezpieczne dla życia, więc lepiej by osoby z antytalentem technicznym za takie rzeczy się nie brały (podobnie jest z lampami).

A po drugie - niektórym się zdaje, że ważne są kable, wtyki gniazda, jakieś podstawki itd. Poświęcają temu wiele uwagi, zaniedbując rzeczy podstawowe. Skutek? Łatwy do przewidzenia, choć nie dla wszystkich. 

Mianowicie zdarza się potem tak, że ktoś oferuje komuś "pomoc" w wykonaniu przedwzmacniacza lampowego. Potem okazuje się, że cała grupa osób, zachęcona do budowy tego urządzenia, opartego na przesławnym schemacie (japońskim - nie wiedzieć czemu cieszącym się taką sławą, bo przecież jest to od lat stosowana konfiguracja) ma problemy z szumem, przydźwiękiem itd. Ba nawet wysłanie urządzenia do pomagiera nie pomaga, bo ten nie potrafi sobie z tym poradzić. Ale wcześniej doradza jakie kondensatory audiofilskie zastosować itd. Sytuacja jest autentyczna, kto nie wierzy, może sobie poszukać stosownego wątku na konkurencyjnym - ja bym rzekł sąsiednim, forum (nie tym tajnym, bo tam nie ma ludzi, którzy wiedzą czym jest lutownica).

Całość realizowana jest na chińskich płytkach (nie mam  nic do chińczyków), co jest o tyle znamienne, że wszystkie "produkty" pomagiera składane są z chińskich gotowców - zero własnego wkładu poza oczywiście wkładem w magię - czyli audiofilskie kondensatory, kable, wtyki, lampy i te rzeczy    

?

Morał z tego taki, że najpierw opanuj podstawy rzetelnie i dokładnie, dopiero potem bierz się za dziwadła, choć myślę, że po opanowaniu podstaw, łatwo można dojść do wniosku, że dziwadła dziwadłami pozostaną. Nie żyjemy w średniowieczu.

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dudek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, dudek1 napisał:

nie tym tajnym, bo tam nie ma ludzi, którzy wiedzą czym jest lutownica).

są  i to kilku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dudek1 napisał:

Wyjątki potwierdzające regułę   ?

 

 

Prawde mowiąc zdziwiłbyś się ilu temat ma bardzo dobrze opanowany a jeszcze wiecej próbuje z tą lutownicą stworzyć bliskie kontakty trzeciego stopnia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

za to z poprzenich wpisów wynika ,że nie wiesz właściwie co jak działa i mało Cię to obchodzi ?

Ciekawy tok myślenia, z których moich  wypowiedzi to wywnioskowałeś? 

Gdzie napisałem, że coś zrobiłem?

Wyrwałeś z mojej polemiki z dudkiem jedną wypowiedź, przedstawiającą hipotetyczny punkt widzenia osoby, która sprzęt kupuje i używa, bez zaglądania do środka, to na niej bazujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jarek_W napisał:

Wyrwałeś z mojej polemiki z dudkiem jedną wypowiedź, przedstawiającą hipotetyczny punkt widzenia osoby, która sprzęt kupuje i używa, bez zaglądania do środka, to na niej bazujesz?

nie , to ty autorytarnie zbagatelizowałeś temat ekranowania, co świadczy o tym ,ze nie wiesz jak powazny temat zignorowałeś 

a skoro jednak nic jeszcze nie zrobiłeś , jak przyznajesz, to moze lepiej czytaj i ucz się wyciagac wnioski

zamiast oceniać tematy o ktorych nie masz pojęcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dudek1 napisał:

Poszukaj, a znajdziesz. ?

Znowu się wymigujesz, lejesz dużo wody, a brak konkretów.

Godzinę temu, dudek1 napisał:

Po pierwsze sieciówka i grzebanie przy niej, to praca z napięciem

Proponuję w czasie tworzenia kabla zasilającego, nie  podłączać go do prądu, będzie znacznie bezpieczniej,  nie zaszkodzi przed podłączeniem sprawdzić multimetrem poprawność połączeń.

1 godzinę temu, dudek1 napisał:

A po drugie - niektórym się zdaje, że ważne są kable, wtyki gniazda

Ty tak poważnie? Człowiek nauki i myśli technicznej?

Przecież jakość połączeń jest bardzo ważna , weźmiesz badziewne gniazdko i zaraz coś iskrzy, brak styku, to samo we wtyczce, cieniutka blaszka nie utrzyma przewodu, chłopie nie pisz takich herezji, że wtyki i gniazda są nie ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

nie , to ty autorytarnie zbagatelizowałeś temat ekranowania, co świadczy o tym ,ze nie wiesz jak powazny temat zignorowałeś 

a skoro jednak nic jeszcze nie zrobiłeś , jak przyznajesz, to moze lepiej czytaj i ucz się wyciagac wnioski

zamiast oceniać tematy o ktorych nie masz pojęcia

Przepraszam, ale warto czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi. Nie napisałem nigdzie, że nie zrobiłem.  To co napisał Grzesiek czytałem już dużo wcześniej, ale to nie jest istotne, jakbyś chwilę zastanowił się nad przekazem tego co cytowałeś, to może zauważysz, że chodzi o punkt widzenia, a nie krytykę tego co napisał.

Masz tendencje do nadinterpretacji, dodajesz własne domniemania do moich słów. Gdzie oceniałem temat o jakim nie mam pojęcia? Pisałem dotychczas o podejściu dutka do tego tematu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, Jarek_W said:

Znowu się wymigujesz, lejesz dużo wody, a brak konkretów.

Proponuję w czasie tworzenia kabla zasilającego, nie  podłączać go do prądu, będzie znacznie bezpieczniej,  nie zaszkodzi przed podłączeniem sprawdzić multimetrem poprawność połączeń.

Ty tak poważnie? Człowiek nauki i myśli technicznej?

Przecież jakość połączeń jest bardzo ważna , weźmiesz badziewne gniazdko i zaraz coś iskrzy, brak styku, to samo we wtyczce, cieniutka blaszka nie utrzyma przewodu, chłopie nie pisz takich herezji, że wtyki i gniazda są nie ważne.

Ciekawe, że odnosisz się wybiórczo do mojej wypowiedzi, pomijając niewygodne części ?

Musisz wiedzieć, że antytalent techniczny może nie wiedzieć, że w trakcie manipulowania przy urządzeniach elektrycznych lepiej odłączyć je od sieci zasilającej. Ale nie o to tu chodzi. Źle zrobiony kabelmoże wyrządzić krzywdę już po zakończeniu pracy nad nim. Sam miałeś się o tym okazję przekonać na jakimś wadliwie wyprodukowanym egzemplarzu.

Przecież wyznawcy voodoo nie piszą o jakości mechanicznej i elektrycznej złącza, tylko o rzekomym słyszalnym wpływie tegoż na brzmienie systemu audio, co w większości wypadków jest wierutną bzdurą.

A jeśli chodzi o dowód tego, że sieciówki nie "grają", to poszukaj sobie sam odpowiednich publikacji i doniesień, bo wiedza zdobyta samodzielnie lepiej się utrwala. Gdybyś porządnie przeczytał wątek Grzegorza7, szczególnie zwracając uwagę na jego wpisy i rysunki - może sam doszedłbyś do jakichś sensownych wniosków.

Na początek poszukaj sobie artykułu pana Andrzeja Matusiaka, założyciela firmy Audiomatus. Napisał kiedyś malą pracę na temat kabli zasilających. Nie pamiętam teraz tytułu, ale napewno łatwo to znajdziesz, jeśli będziesz miał na to ochotę. Kiedyś był publikowany wywiad z panem Matusiakiem, w którym też można się było trochę dowiedzieć na temat zasilania i rzekomych cudów.

To tyle. Miłej lektury (mam nadzieję).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dudek1 napisał:

Przecież wyznawcy voodoo nie piszą o jakości mechanicznej i elektrycznej złącza, tylko o rzekomym słyszalnym wpływie tegoż na brzmienie systemu audio, co w większości wypadków jest wierutną bzdurą.

Nie wiem o czym piszą wyznawcy, ale wielu poruszających temat zasilania zwraca  uwagę na jakość połączeń.

Nie pamiętam czy dobrze kojarzę, na stronie Audiomatusa był poruszany temat doboru średnicy przewodu zasilającego i pętli masy, raczej nie było dowodu na brak wpływu kabli zasilających na dźwięk.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to pełna zgoda, lepiej przesadzić, niż zacząć świecić w ciemności ?.

Jak trafi się "antytalent" to nawet gniazdko w domu będzie dla niego zagrożeniem, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Jarek_W said:

Nie wiem o czym piszą wyznawcy, ale wielu poruszających temat zasilania zwraca  uwagę na jakość połączeń.

Nie pamiętam czy dobrze kojarzę, na stronie Audiomatusa był poruszany temat doboru średnicy przewodu zasilającego i pętli masy, raczej nie było dowodu na brak wpływu kabli zasilających na dźwięk.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to pełna zgoda, lepiej przesadzić, niż zacząć świecić w ciemności ?.

Jak trafi się "antytalent" to nawet gniazdko w domu będzie dla niego zagrożeniem, 

Jakość połączeń to sprawa bezdyskusyjna. Ale do tego nie trzeba Furutecha, Wattgate'a, Oyaide, Shunyaty i innego przewartościowanego badziewia.

Już nie pamiętam, czy to było na stronie Audiomatusa, czy też w wywiadzie z panem Matusiakiem, w każdym razie wyjaśniał tam dokładnie na czym polega "granie" sieciówek i w jaki sposób sprytni wystawcy demosntrują ten fenomen na wystawach przy pomocy prostego tricku.

Podpowiedź.

Pętla masy to dobry trop - dlatego też wspominałem o wątku Grzegorza7 o ekranowaniu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jarek odpuść, przecież Duduś wie lepiej. Niech wie, nie zabraniaj mu.

Wpuszczanie się z nim w dyskusje jest strasznie jałowe, nie szkoda Ci czasu?

Karmisz trola i o to mu chodzi, ma publikę, to daje przedstawienie. Nie będzie oklasków, to pójdzie gdzie indziej trolować i w końcu przestanie tutaj śmiecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.