Skocz do zawartości
IGNORED

klon Accuphase P-350


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie kupię, jeżeli ktoś ma, 2 cewki do płytki zabezpieczeń i upc1237ha za jednym machem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyście się nie zdziwili POlicją a tym bardziej POlskim sądem

 

kupiłem od włocha accuphase P700 - dogadalismy warunki, wyslałem kasę

makaron nie przysłał wzmacniacza, zawiadomiłem POlicję - od razu panienka jak pisała

protokół robiła wszystko zeby mnie zniechecić - gadki typu: chyba nie oczekuje Pan ,

że pojadę do włoch go ścigać ......

ale posżło do prokuratury = karykatury i prokuratorek zawnioskował

umożenie

napisałem zaskarżenie na umożenie do sądu ,ale

sąd również nie dopatrzył się przestępstwa - skurw.....ny i podtrzymał umorzenie

napisal w uzasadnienieu ,że prokurator skorzystał z prawa do swobodnego lecz nie dowolnego

interpretowania faktów , więc umożenie jest ok - tak to właśnie działa POlska

 

cwaniactwo i ingorancja w parze

 

w 2010 r.

zgnięło 96 osób w katastrofie samolotu, ale każdy kto ma wątpliwości jest oszołomem,

nie wolnonawet zapytać i choć nic się w tym karykaturalnym śledztwie nie zgadza,

to niezmiennie zgadza się jego wynik - pilot winny (a następnakarykatura obecnie marszałka

wiedziała to już 15 min PO katastrofie ) - musiałem sobie ulżyć - dno , tragedia

i karykatura demokratycznego państwa prawa

 

Już pominę, że masz coś z głową z tym PO i nie mam zamiaru tego komentować, ale wracając do policji - mam kilku znajomych, którzy mieli podobny problem tylko tyle, że sprzedawca był Polakiem (tak jak tutaj). Zgłoszenie sprawy na policję załatwiało sprawę, ponieważ do delikwenta, który nie chciał oddać pieniędzy, wysyłana była najbliższa ekipa z działu walki z przestępczością gospodarczą. Według znajomego jeśli nie zastają nikogo w domu, to zostawiają coś w stylu awizo względem dalszych akcji. Osobnik ma kilku dni na załatwienie sprawy polubownie, albo się to po prostu źle skończy dla niego.

 

Ktoś tam pisał, że komuś wisi 2000 PLN - chłopie, na co ty czekasz? Na oklaski? Czy na forum dalej będziesz pisał jakiś ty nieszczęśliwy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .3lite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za wątek POlityczny, ale czasami się nie da

 

.3lite - z moją głową wszystko ok - nie obrażam ciebie , więc sobie oszczędź mundrości,

bo za taki epitet gdzieś Cię spotkam na jakimś np. AS i będzie kwas i niemiła atmosfera

 

moje doświadczenie POlskim wymiarem niesprawiedliwości daje mi prawo tak ich osądzać

jak oni mnie potraktowali a straciłem duuuużo więcej niż 2000 zł - i sprzedawca nie był Polakiem,

bo wiesz nie każdy przestępca jest Polakiem , np. krajem w którym było najwięcej kradzieży samochodów

była Wielka Brytania - przed naszą emigracją tam - ale PO co mi ta dyskusja .....kończę ten wywód

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
bo za taki epitet gdzieś Cię spotkam na jakimś np. AS i będzie kwas i niemiła atmosfera

 

Nie bądź taki do przodu.

 

moje doświadczenie POlskim wymiarem niesprawiedliwości daje mi prawo tak ich osądzać

jak oni mnie potraktowali a straciłem duuuużo więcej niż 2000 zł - i sprzedawca nie był Polakiem,

bo wiesz nie każdy przestępca jest Polakiem , np. krajem w którym było najwięcej kradzieży samochodów

była Wielka Brytania - przed naszą emigracją tam - ale PO co mi ta dyskusja .....kończę ten wywód

 

Fakt, że nie miałem do czynienia z wałkami z zagranicy, ale skoro kolega Tomek jest polakiem, to nie widzę problemu w załatwieniu tej sprawy. Tylko po co? Lepiej przecież narzekać i płakać na forum o tym, że okradł mnie na kilka tysięcy złotych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .3lite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3lite,masz rację,sprawę Tomaszka trzeba i już dawno powinienem zgłosić na policję.Myślę,że nie zaszkodzi powiadomić również U.Skarbowego.Widzę,że oszukał więcej ludzi i jeszcze ma czelność wypisywać farmazony o kolejnym "oryginalnym"projekcie.Szkoda,że nie otworzył listy na PCB,przecież kolejka chętnych już czeka niecierpliwie w kolejce.Postaram się informować forum o postępach Policji.Może będą skuteczniejsi od przypadku Bogdana z Italianem.Bezczelność Tomaszka nie ma granic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3lite ma chyba zły dzień :-)

A pro po wałków, ja zgłosiłem policaj o 200zł, wiem że nie odzyskam - ale dla zasady

Koleś z elektrody mnie na trany zrobił i cosik tam się dzieje, nie mogli znaleźć go to umorzyli, teraz znowu znaleźli więc odwiesili.

Z wami co innego. Ale że człowiek głupi, za dobry i nie chce drugiemu źle a ten ma to głęboko w du.ie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3lite,masz rację,sprawę Tomaszka trzeba i już dawno powinienem zgłosić na policję.Myślę,że nie zaszkodzi powiadomić również U.Skarbowego.Widzę,że oszukał więcej ludzi i jeszcze ma czelność wypisywać farmazony o kolejnym "oryginalnym"projekcie.Szkoda,że nie otworzył listy na PCB,przecież kolejka chętnych już czeka niecierpliwie w kolejce.Postaram się informować forum o postępach Policji.Może będą skuteczniejsi od przypadku Bogdana z Italianem.Bezczelność Tomaszka nie ma granic.

 

I bardzo dobrze przyjacielu! Tak trzymać :) Tak jak napisałem, w większości wypadków to naprawdę działa, tym bardziej jak delikwenta znajdą i przekażą dobre wiadomości, a bodajże macie adres.

 

3lite ma chyba zły dzień :-)

A pro po wałków, ja zgłosiłem policaj o 200zł, wiem że nie odzyskam - ale dla zasady

Koleś z elektrody mnie na trany zrobił i cosik tam się dzieje, nie mogli znaleźć go to umorzyli, teraz znowu znaleźli więc odwiesili.

Z wami co innego. Ale że człowiek głupi, za dobry i nie chce drugiemu źle a ten ma to głęboko w du.ie.

 

Nie, nie. Moim celem było zmuszenie kolegów do działania w celu odzyskania swojej gotówki. To wszystko w celu ich własnego dobra, ale faktycznie, trochę przesadziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .3lite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyście się nie zdziwili POlicją a tym bardziej POlskim sądem

 

kupiłem od włocha accuphase P700 - dogadalismy warunki, wyslałem kasę

makaron nie przysłał wzmacniacza, zawiadomiłem POlicję - od razu panienka jak pisała

protokół robiła wszystko zeby mnie zniechecić - gadki typu: chyba nie oczekuje Pan ,

że pojadę do włoch go ścigać ......

ale posżło do prokuratury = karykatury i prokuratorek zawnioskował

umożenie

napisałem zaskarżenie na umożenie do sądu ,ale

sąd również nie dopatrzył się przestępstwa - skurw.....ny i podtrzymał umorzenie

napisal w uzasadnienieu ,że prokurator skorzystał z prawa do swobodnego lecz nie dowolnego

interpretowania faktów , więc umożenie jest ok - tak to właśnie działa POlska

 

cwaniactwo i ingorancja w parze

 

 

Jeśli robiłeś przelew tradycyjny, czyli on podaje dane do konta a Ty przelewasz ze swojego pieniądze to już ich nie odzyskasz bo policja nie dogada się z tamtejszą. Nigdy nie róbcie przelewów tradycyjnych za granicę za jakiś sprzęt. Nic nie daje nawet potwierdzenie jeśli zrobiliście zakupy np na ebayu. Tylko płatność poprzez paypal daje gwarancję zwrotu gotówki. Paypal ściga we własnym zakresie nieuczciwych sprzedawców. Dlatego mnóstwo użytkowników którzy sprzedają na ebayu i mają opcję wysyłki do EU lub cały świat nie ma konta paypal zintegrowanego z kontem na ebay. Dlaczego? wiadomo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ace99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

PYTANIE !!---Do fachowców---Czy CD [n.p.67] potrzebuje ,,uziemienia"..Podpiąłem kruciakiem z pre. [małe gnazdka US] i jest o.k.----Większość cedeków nie ma uziem. , ale też nie mają DAC-a...Czy są jakieś przeciwwskazania ?????

Cofam to głupie pytanie [już wiem]...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedania koncowki P4100 z nowa plytka wejsc, uruchomione, w 100proc sprawne, skladane przez wyjadacza:-) Zdjecie w kostkach do wziecia lub na email.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Uruchamiam p-4100 i z jednym kanałem mam taki "myk", że jak odpalałem "na żarówce" miałem offset na wyjściu ~100mV (JRC 4580 jest na miejscu). Kombinowałem, oglądałem PCB, umyłem izopropanolem i wciąż to samo. Pomyślałem, że z JRC może coś nie tak, wylutowałem (niestety nie był w podstawce), wlutowałem podstawkę, włożyłem nowy, zmieniłem kond przy nim przy okazji... i nic to nie dało. Stwierdziłem, że zobaczę co będzie bez żarówki... jest lepiej, ale offset i tak na poziomie 7mV, wiem, że to mało, ale czy servo nie powinno dążyć do 0,00? Trany kupiłem od kol. Jaskiniowca, parowane, ale może coś się jednak trafiło? Które w pierwszej kolejności będą odpowiedzialne za offset na wyjściu?

 

Dla porównania, druga końcówka, nawet na żarówce oscyluje w okolicach 0,00 na wyjściu.

 

Wszelkie uwagi/komentarze są mile widziane

 

Pozdr

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w 7100 miałem też podobny problem. Okazało się, że diodę odwrotnie wlutowałem. Przemierz multimetrem półprzewodniki i przepatrz kierunki. Więcej jak godzina nie zejdzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które w pierwszej kolejności będą odpowiedzialne za offset na wyjściu?

 

Pewnie końcowe :)))) R30 sprawdź czy faktycznie ma 75komów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowe?

Jak wejściowe będą miały duży offset to reszta układu go wzmocni i nawet dc serwo tego "nie wyprowadzi".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za podpowiedzi. Przejrzałem diody wzrokowo i miernikiem i wydaje się, że polaryzację mają dobrą. Mam w zapasie trany wejściowe na zmianę, też pomyślałem, że to mogą być one, z resztą miały lekki rozrzut (chyba dokładniej niż na 20-30 hfe nie dało się ich dobrać <2sc3478/2sa1376>). Jak to nie pomoże mam też komplet wyjściowych na podmianę, ale to jako ostatnie. Zamówiłem dziś rozlutownicę, w końcu, za dużo kasy wkłada się w te "klocki" żeby potem pady urywać.Dla pełnego obrazu, wszystko pozostałe wydaje się chodzić dobrze, da się regulować bias, choć nie ustawiałem jeszcze docelowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij serwo i sprawdź bez serwa ile masz na wyjściu . Jeżeli masz moje trany to jeżeli układ jest poprawnie złożony nie powinno być żadnych problemów .

rozrzut 20-30 hfe pomiędzy npn - pnp jest akceptowalny , zresztą lepszych tranów nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez OP-a na wyjściu 2V...

Miga mi też wykrzyknik na mierniku (pokazuje tak przy wysokim napięciu, miałem też tak gdy mierzyłem napięcia np. na kwarcu... norma, czy coś się wzbudza?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz porównaj do drugiego kanału , wartość jest stanowczo za duża .

Proponuje ci posprawdzać rezystory czy nie masz gdzieś pomylonych wartości .

Po patrzeć na paski mnożników , Jeżeli brałeś komplet rezów od Tomkiewicza w detalu, to mógł ci wysłać w woreczkach wszystko ładnie opisane. tylko jedna szt zamiast paska brązowego itp ma pasek czerwony zachodzący na brąz - ii ZONK .

Nie był by to odosobniony przypadek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezy miałem zamówione z hificollective, PRP mają opisane wartości na korpusie, reszta paski, muszę posprawdzać. Na drugim kanale mam to samo... bez serva ~2V... Jutro dostanę rozlutownicę to wymienię trany wejściowe, może coś kopnąłem.

 

Na PCB chyba błędów opisowo/oznaczeniowych nie było. Na wszelki wypadek załączam zdjęcie jednej płytki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(duża rozdzielczość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ja_brzoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z P-5000 odpaliłem jeden kanał i wszystko Ok. Z drugim kanałem jest problem. Przy ustawieniach biasu po przekroczeniu 7mv wskakuje nagle na 60mV. W czym jest problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawa wygląda tak . Jeśli podłączone są dwie końcówki, to wzmacniacz się wzbudza i wzrasta prąd spoczynkowy w jednym kanale .

Jak podłączone są osobno to wszystko jest Ok stabilne 10mV dla jednego i drugiego kanału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystor r30 sprawdź czy aby na pewno na 75k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez protectora wszytko jest Ok. Dodam że protektor zasilany jest z oddzielnego transformatora.

Wersja protektora podstawowa z układem TA i upc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy ktoś próbował zastosować HEX-fety IRFS3107 na wyjściu końcówki zamiast przekaźników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze ci nie odpisałem zaraz,

Nie zwieraj podczas uruchamiania wejść do masy , nie w tego typu układach .

'' wej -'' to masz cześć sprzężenia zwrotnego , jak go zwarłeś do masy to wzmocnienie układu dąży do max . Przez to ci to wariuje .

Podłącz normalnie pcb wejściowa zgodnie z opisem , zasil ją , wyciągnij scalak z serwa i wtedy pomierz dc .

nap na wyj bez serwa nie powinno przekraczać 0,7 volta .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za sugestie. Zrobiłem test z PCB wejściową i w sumie sytuacja jest bardzo podobna jak bez niej a ze zwartym wejściem. Tzn. jest w sumie OK, bez serwa jest na jednej końcówce ok 120mV, na drugiej 440mV (trochę dziwi wciąż obecny wykrzyknik).

Wiem, że to już trochę może natręctwo, ale od czego w największym stopniu zależy offset? Trany wejściowe dobrane nawet lepiej w tej z większym offsetem niż w tej z mniejszym. Kolejne czyli 1145/2705 mają rozrzut hfe na poziomie ~170/180 i podobnie w obu końcówkach, końcówki testowane na tym samych odczepach traf, trany końcowe, jak się domyślam, dobrane bardzo dobrze.

 

Czy ktoś z kolegów składających jest może z okolic Poznania i dysponuje oscyloskopem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.