Skocz do zawartości
IGNORED

Jak walczyć z trującą lub niejadalną żywnością.


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ojej, w Polsce w Robakowie powstaje fabryka robaków jako kluczowa inwestycja. Rząd do tego dopłacił 14mln. To nie jest żart.

 

Z profilu FB: Polskie Rolnictwo:

„Ludzie beda jeść owady, nie wiedząc o tym. UE zezwoliła na dodawanie owadów (świerszczy domowych) do chleba, makaronów i innych półproduktów „dla ogółu społeczeństwa” w nowym roku 2023. Chociaż jest zbyt mało opublikowanych dowodów na temat alergii i możliwych reakcji anafilaktycznych , Komisja Europejska uważa, że nie ma potrzeby wprowadzania szczególnych wymagań dotyczących etykietowania w przypadku możliwych reakcji alergicznych. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że osoby uczulone na skorupiaki, mięczaki i roztocza kurzu domowego również doświadczą reakcji alergicznych po spożyciu produktów z dodatkiem świerszczy. Może to również prowadzić do nowych reakcji alergicznych na podłoże, którym żywią się owady. W związku z tym wymóg dotyczący etykietowania istnieje tylko wtedy, gdy produkt zawiera proszek „Acheta domesticus”. To znaczy: ludzie muszą sami zobaczyć, czy „Acheta domesticus” jest mielona na proszek i mieszana ze świerszczami domowymi, i muszą na własną odpowiedzialność sprawdzić, czy nie mają na nią reakcji alergicznej. Zezwolenie wchodzi w życie z dniem 24 stycznia 2023 r. Osoba odpowiedzialna za udzielenie zezwolenia: Ursula Von der Leyen W najbliższym czasie w sprzedaży mogą pojawić się następujące produkty „przeznaczone dla ogółu społeczeństwa” z dodatkiem świerszczy domowej (Acheta domesticus): - chleb wieloziarnisty - bułki wieloziarniste - Krakersy i paluszki chlebowe - Batony zbożowe - Suche premiksy do wyrobów piekarniczych - ciastka - Makaron suchy nadziewany i nienadziewany - sosy - Przetwory ziemniaczane - dania na bazie roślin strączkowych i warzyw - Pizza - Makarony ogólne i produkty z serwatki w proszku - Analogi mięsa (wegetariańskie zamienniki mięsa) ) - Zupy i koncentraty zup, zupy w proszku - Przekąski na bazie mąki kukurydzianej - Napoje piwne - Wyroby czekoladowe, orzechy i nasiona oleiste - Przekąski (oprócz chipsów) i przetwory mięsne. Oto protokół UE, źródło - Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, 04.01.2023

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Świerszcze są zdrowe.

Oczywiście. Przecież wszystkie zmiany w nowym ładzie są dla naszego zdrowia. 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak owady oznaczane są etykietach spożywczych? W odniesieniu do produktów sporządzonych z mąki ze świerszczy domowych (chleb, krakersy, herbatniki, paluszki chlebowe, makarony, pizza, mieszanki do wyrobów piekarniczych lub batony i makaron) słowo będzie naukowa nazwa owada, to jest  Acheta domesticus. To samo dotyczy żywności otrzymanej z larw mącznika młynarka (zamrożonej, w postaci pasty, suszonej i sproszkowanej), który na etykiecie jest oznaczany jako Tenebrio Molitor. Szarańcza wędrowna jest oznaczana na etykiecie jako Locusta migratoria.
Nie wyklucza to jednak, że na opakowaniu mogą znajdować się inne widoczne oznaczenia dotyczące użycia mąki z owadów lub podobnych. Produkty na bazie owadów wyróżnia też często cena, która jest wyższa od średniej. "

Powtórka:

Acheta domesticus

Tenebrio Molitor

Locusta migratoria

-------------------------

źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Polecam obejrzeć, dot. przepisów sanitarnych i robaków do jedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Z robalami to jeśli zostanie wybór to nie ma co się czepiać. Krewetki, homary, ośmiorniczki wcinamy i po brzuchu się głaszczemy. Jedynie co je różni od świerszczy, to że krewetki są patroszone. Ale wędzone szprotki, anszua to zjadamy z flakami i kupą w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, stench napisał:

Z robalami to jeśli zostanie wybór to nie ma co się czepiać. Krewetki, homary, ośmiorniczki wcinamy i po brzuchu się głaszczemy. Jedynie co je różni od świerszczy, to że krewetki są patroszone. Ale wędzone szprotki, anszua to zjadamy z flakami i kupą w środku.

Nie dowierzam w to co napisałeś! Trudno jest mi to zrozumieć. Naprawdę uważasz że sytuacja się sama ustabilizuje ku lepszemu i ktoś tutaj się będzie troszczył o nasze dobro???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Naprawdę uważasz że sytuacja się sama ustabilizuje ku lepszemu i ktoś tutaj się będzie troszczył o nasze dobro???

Jeśli tak stawiasz pytanie to odpowiadam: uważam, że w każdej sferze produkcji żywnosci jakość się pogarsza, coraz mniej składników odżywczych i smaku, a coraz więcej antybiotyków, plastiku i substancji szkodliwych.

I jestem turbopesymistą w tej kwestii i zakłądam, że będzie jeszcze gorzej a dostęp do produktów naturalnych coraz gorszy, zwłaszcza w kwestii mięsa, jaj i nabiału.

P.S. u mnie na przedmieściu lisy likwidują resztę przydomowych hodowli drobiu. Rok temu miałem jeszcze swojskie jajka ale to już dawne dzieje.

Chyba, że lisiury padną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa proste aplikacje na telefon gdzie po kodzie produktu wywala na kolorowo składniki które sa prawdziwym syfem a w majestacie prawa moga byc uzywane

wystarczy tego nie kupować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, stench napisał:

Jeśli tak stawiasz pytanie to odpowiadam: uważam, że w każdej sferze produkcji żywnosci jakość się pogarsza, coraz mniej składników odżywczych i smaku, a coraz więcej antybiotyków, plastiku i substancji szkodliwych.

I jestem turbopesymistą w tej kwestii i zakłądam, że będzie jeszcze gorzej a dostęp do produktów naturalnych coraz gorszy, zwłaszcza w kwestii mięsa, jaj i nabiału.

P.S. u mnie na przedmieściu lisy likwidują resztę przydomowych hodowli drobiu. Rok temu miałem jeszcze swojskie jajka ale to już dawne dzieje.

Chyba, że lisiury padną...

Oj tak, od bardzo dawna się pogarsza jakość. Sprytny sobie poradzi lepiej, ale wystarczy spojrzeć co się dzieje.

Miałem na myśli bardziej coraz to nowe wymysły władz. Te robaki. Ale też limity na ubrania? auta? loty samolotem? Jakieś sanitarne wymysły, bzdury?

To jest powrót do rzeczywistości z filmu pt. Miś, Barei. I teraz widać że to nie była komedia. To był dramat obyczajowy oparty na faktach. I to samo chcą nam zdrajcy znowu zafundować. I to NIE JEST ŻART.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robaki kosztują 15 zł za 20 gram, kilogram wychodzi 750 zł trochę drogi ten nowy wspaniały świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PAMIĘTAJ, KIEDY PATRZYSZ NA SKŁAD PRODUKTU :

1. Żółte robaki mączne - Tenebrio molitor.

(Powszechnie nazywane mącznikami, żółtymi mącznikami, wełnowcami, ciemniejącymi chrząszczami )

2. Karaluchy - Blattodea.

3. Konik polny domowy - Acheta domesticus.

4. Szarańcza wędrowna - Locusta migratoria..

5. Robaki Buffalo - Alphitobius diaperinus.

Bardzo dużo pasożytniczej flory dadzą nam te owady.

Chityna jest twardą zewnętrzną osłoną owadów, które niszczą narządy wewnętrzne i powodują choroby , takie jak :

1. DYCHAWICA.

2. ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY.

3. RAK.

4. TOCZEŃ UKŁADOWY.

Owady są rezerwuarem flory pasożytniczej i patogennej, która poraża narządy człowieka. Nie można pozbyć się tych pasożytów z organizmu.

Jeśli patrzysz na składy produktów , przeczytaj :

E -120-karmin (czerwony barwnik) to mieszanka robaków cachinel.

E - 904- SZELAK . Jest to produkt odpadowy robaków. Robaki żyją w krajach subtropikalnych.

Kochani jak się kupuje produkty, to trzeba czytać treść.

Owady są obecnie dodawane do wyrobów cukierniczych, piekarniczych, makaronów, wyrobów ciastkarskich i napojów."

Łukasz Gabriel, FB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Owady są obecnie dodawane do wyrobów cukierniczych, piekarniczych, makaronów, wyrobów ciastkarskich i napojów.

Na szczęście te produkty są poza moim zainteresowaniem. Pieczywo kupuję z pewnej piekarni i mam nadzieję, że bez robaków, a jeśli nawet tam są, to chyba dobrze wypieczone razem z kałem w środku. 😆
Nad makaronami jedynie muszę się zastanowić, bo od czasu do czasu je spożywam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jest pomór kotów. Bydgoszcz, Trójmiasto, Wrocław?. Sprawy neurologiczno-zatruciowe, tak to wygląda.

Osobiście odradzam jeść mięso teraz.

Często powtarzający się trop to tanie karmy z dodatkami zbożowymi i kurczakiem.

Często powtarzająca się hipoteza to jakieś pasze dla drobiu, którymi ten drób był karmiony.

Inna hipoteza to opryski na komary, ale ta mi wygląda na mniej prawdopodobną.

Na FB jest grupa, gdzie ludzie którym padły koty, wymieniają się informacjami.

Sprawa jest bardzo poważna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój Kocurek odszedł na drugą stronę wczoraj i jestem mu to winny, aby osoby które przez swoje świadome działania przyczyniły się do tego, zostały napiętnowane i ukarane Był zdrowym, radosnym, pełnym życia kotem. Nigdy wcześniej nie chorował. Zjeździł z nami pół Europy .. Był kotem domowym. Dostawał suchą karmę + saszetki + "świeże" mięso ze sklepu mięsnego. W zeszłym tygodniu wracałem trochę później, sklep mięsny był zamknięty, więc kupiłem mu "paski z filetów drobiowych" w Biedronce Chciałem zrobić mu "przyjemność", która najprawdopodobniej kosztowała go ŻYCIE

Tyle gwoli wyjaśnienia, teraz przejdźmy do clou zagadnienia

Na 99% jestem przekonany, że chorobę i śmierć spowodowało zjedzenie "skażonego" mięsa drobiowego. W jaki sposób zostało ono skażone powinna wyjaśnić PROKURATURA

Rozpatrujemy problem poprzez pryzmat choroby i niejednokrotnie śmierci naszych Kotów. Ale tak naprawdę to nasze Koty otrzymały tylko rykoszetem Głównym celem są przecież LUDZIE. To mięso jest przecież przeznaczone dla nas! Dla naszych rodzin, najbliższych dla naszych DZIECI

TO JEST ZASADNICZY PROBLEM

Dlaczego uważam, że przyczyną śmierci naszych Kotów było mięso drobiowe pochodzące z "tanich" dyskontów typu: BIEDRONKA, LIDL czy KAUFLAND

wiele osób zgłasza, że to właśnie mięso drobiowe jadły koty przed wystąpieniem objawów zatrucia

są takie domy gdzie zachorował tylko kot który zjadł świeże mięso drobiowe - drugi który nie gustuje w drobiu jest zdrowy

obserwuję dziko żyjące koty w sąsiedztwie - jest tutaj stadko ok 8 szt w tym dwa młode - mają się dobrze
nie wierzę dlatego w żadną ptasią GRYPĘ

nie wierzę również, że mogłem przynieść jakieś "zjadliwe" wirusy na butach do domu - przecież te dzikie koty są dużo bardziej narażone i na co dzień chodzą tymi samymi ścieżkami co ja

PTASIA GRYPA - to nadzwyczaj wygodne wytłumaczenie - NIE MA WINNYCH SIŁA WYŻSZA - zamiatamy pod dywan i wszystko gra

MUSIMY przebadać jak największą liczbę próbek mięsa drobiowego pod kątem skażenia - znalazłem w lodówce zamrożoną część tego "feralnego" mięsa - więc też dam do zbadania / może Ktoś ma już informację gdzie można tego dokonać w Trójmieście

Część przypadków chorych Kotów może mieć zupełnie inne podłoże, chociaż objawy mogą być podobne

Powinniśmy skupić się na kotach które zjadły "skażone" mięso drobiowe

NIE ZAPOMINAJMY, ŻE TO MIĘSO BYŁO PRZEZNACZONE DLA NAS

Niezależnie od tego co przytrafiło się naszym Kotom powinniśmy przebadać największą ilość próbek mięsa drobiowego z wszelkiego rodzaju sklepów"

Marcin Wins, FB

profil:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2023 o 19:04, Piotr_1 napisał:

więc kupiłem mu "paski z filetów drobiowych" w Biedronce

Z całym szacunkiem, ale kto poza suwerenem kupuje surowe mięso w Biedrze?

Ja bym za darmo nie przytulił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sól nie musi być białą śmiercią, wystarczy ją wymienić na potasową.

image.png.d5c338f55c96ae7b5b116c212e2ad188.png

Cukier podobnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

Z całym szacunkiem, ale kto poza suwerenem kupuje surowe mięso w Biedrze?

Ja bym za darmo nie przytulił.

Nie ma pewności, że poza dyskontami jest lepsze.
Nie ma reguły w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że on ma rację. Nie dowiemy się prawdy z mediów i różnych instytucji. Skoro trują ludzi od dawna i jest to im obojętne, to co dopiero zwierzęta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znacie mnie trochę. Lubiłem gotować i różne mięska. W lutym we wątku "czy dalej będziesz jadł mięso" napisałem że nie będę jadł, i przestałem.

Tak jak pisałem powody mogły być tylko dwa. Albo wyrok lekarski, albo zdarzenie nadprzyrodzone.

Wiadomo że mięsko jest za dobre żeby go nie jeść z jakichś głupich powodów. Ogólnie udało się, choć w momentach słabości trochę zjadałem. Myślę że jednak zredukowałem ponad 75%.

Powodem nie był wyrok lekarski, tylko "zdarzenie". Dzisiaj już widzę czemu otrzymałem taką rekomendację. Sam też polecam, ponieważ domyślam się że po zwierzętach będą jednak padać ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-------

Przechwytywanie-fdssdffsdsdf.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.