Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, jackobtone napisał:

Test Atoll IN200 Signature

Chyba pierwszy test z którym jako użytkownik jestem w stanie zgodzić 

"Niskie tony są szybkie, mają zapas dynamiki, potrafią „przyłoić”.Ograniczenia, typowe dla tego zakresu cenowego, są odczuwalne w rozdzielczości basu i jego barwach, które Atoll nieco ujednolica. "

"dotyczyło delikatnego woalu, który pokrył w zasadzie cały przekaz – od basu po wysokie tony. Efekt był subtelny, ale czytelny"

Też się z tym zgadzam, kiedy przeszedłem na Moona ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wystawiłem Zensory 7 na sprzedaż. Będę się przymierzał do monitorów (jednak kolumna podłogowa na moim metrażu to przerost formy nad treścią). W Q21 pojawiły się outletowe Dynaudio X14 w cenie Emitów M20. Ciekaw jestem obu modeli. Jak Dali się sprzeda powypożyczam i posłucham tych i innych konstrukcji u siebie.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki do Atolla?

Może Adam coś więcej o tym napisze, ale Dynki raczej grają ciepło i "gesto" z Atollem i jego basem, nie wyjdzie papka i buła?

2 godziny temu, jackobtone napisał:

Jaki Moon u kolegi zagościł?

Neo 250i ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sir.jax napisał:

Dynki do Atolla?

Może Adam coś więcej o tym napisze, ale Dynki raczej grają ciepło i "gesto" z Atollem i jego basem, nie wyjdzie papka i buła?

Neo 250i ?

Może wyjść ale posłuchać warto ? Zawsze jest to jakiś punkt odniesienia

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do atolla żeby bas był punktowy sprężysty? i reszta pasm jak należy - ze 3 propozycje monitorów. ?

Wiem wiem, to słabe wzmaki nic z nimi nie zagra i nie pomoże ? ale może coś podpasowalo. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynie Excite, modele X14 i X34 można śmiało sprawdzać z Atollem 100, 200, może się to połączenie podobać. Inne Dynie do Atolla osobiście bym odpuścił (żadne Emit / DM). Ten bas Atolla pewnie można spróbować trochę zmienić źródłem ( Atoll cd100 se2 tego nie poprawi) ale taki Qutest może wystarczyć (a może komuś już Atollowy dół wystarczy i nie trzeba będzie tyle kasy wydawać na DACa). Obok Excite konieczny odsłuch Canto Grand Signature (podobne brzmienie do Excite, różnice to lepsza precyzja, uniwersalność)  a mając jeszcze za źródło coś jak Qutest można śmiało kończyć gonienie...To tak z tego co ja bym sprawdził. Jacek może coś podpowie o ProAc-u i Atoll-u, pewnie też gra ciekawie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasów in200 signature mialem na odsłuchach Canto Grand Signature+ i co jak co ale bas miały bardzo solidny, punktowy z dobrą przestrzenną i detaliczną górą. Polecam sprawdzic te monitory. Na pewno zainwestujesz w kolumny, które mają potencjał na dużo lepsze wzmacniacze na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa na basie u mnie pokazała się po zmianie kabli z miedzianych na srebrne. Uważam że błędem jest łączenie miedzią integry Atolla z ciepło (!) grającymi kolumnami. Ze srebrem basu jest mniej, zyskuje za to pod każdym względem. Ogółem zauważalna jest spora neutralizacja barwy, przez co wokale brzmią naturalniej. W sumie nie bez powodu Atoll pod znaczkiem Atohm sprzedaje srebrne pręty. Najtańszego kabelka na metry nie polecam. Nie zagrał. Mimo że pierwsze wrażenia były dobre to później wszystko wyszło. Nordost wrócił na swoje miejsce, a Atohm został sprzedany Panu który po prostu szukał cieńkich i tanich kabli do swojego stereo bo jak wspomniał - mu jego grube miedziane druty źle się układały na podłodze. Nadmienił, że nie wierzy w brzmienie kabli i wszystko mu jedno ?. Wracając - droższych kabli z oferty Atohm nie słuchałem. Miedź za to jeszcze bardziej ociepla już ciepłą barwę, a bas kompletnie wymyka się spod kontroli dając jedną, wielką okrągłą bułę.

Miałem okazję posłuchać Vincenta SV-500 i niedługo posłucham SV-227. Tam to jest fajny, mocny, precyzyjny basik, a przy tym lekkie ciepełko i nie najgorsza scena. Myślę że z 227 będzie jeszcze lepiej. Jak IN200 Sig się znudzi możliwe że w tym kierunku będę działał. Póki co dwusetka cieszy ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dedal75 napisał:

A podstawowa wersja CG ma duże różnice w stosunku do CG S+ ?

Zakładam, że to pytanie ? Tak, wg. mnie dość spora. w CG S+ na górze masz bardzo dobry Morel Elite, który daje sporo frajdy w słuchaniu muzyki. Przestrzeń, detal, rozdzielczość. Dodatkowo naprawdę solidne elementy na zwrotnicy co wpływa mocno na scenę jaką generują te monitory. Słuchałem również podstawowej wersji CG, co prawda nie na Atollu ale różnice znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dedal75 napisał:

A podstawowa wersja CG ma duże różnice w stosunku do CG S+ ?

Dla mnie to dwa różne brzmienia a co bardziej z Atollem Ci siądzie to już nie powiem. Na mnie dobre wrażenie zrobiła droższa wersja, mógłbym z tym brzmieniem zostać. Ps. Już tak na marginesie ciekawi mnie jak wypadnie połączenie Usher S520 z Atollem. Oby nie lepiej jak z X14 ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Adam 38 napisał:

Dynie Excite, modele X14 i X34 można śmiało sprawdzać z Atollem 100, 200, może się to połączenie podobać. Inne Dynie do Atolla osobiście bym odpuścił (żadne Emit / DM). Ten bas Atolla pewnie można spróbować trochę zmienić źródłem ( Atoll cd100 se2 tego nie poprawi) ale taki Qutest może wystarczyć (a może komuś już Atollowy dół wystarczy i nie trzeba będzie tyle kasy wydawać na DACa). Obok Excite konieczny odsłuch Canto Grand Signature (podobne brzmienie do Excite, różnice to lepsza precyzja, uniwersalność)  a mając jeszcze za źródło coś jak Qutest można śmiało kończyć gonienie...To tak z tego co ja bym sprawdził. Jacek może coś podpowie o ProAc-u i Atoll-u, pewnie też gra ciekawie. 

W takim razie M20 wykreślę z listy. Co jak co ale z dynkami masz duże doświadczenie, cenna uwaga. Dzięki 

12 minut temu, dedal75 napisał:

A x18? 

Kef, Audio Physic, Audiovector. ?

Słuchałem R300, dwusetka nie zgrywała się najlepiej. Góra dawała po uszach. Sybilanty w „Nine Milion Bicycles” Kate Melua nie do przyjęcia. Audiovectory są bardzo jasne. Przy jasnym Atollu może być podobnie.

8 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Za czasów in200 signature mialem na odsłuchach Canto Grand Signature+ i co jak co ale bas miały bardzo solidny, punktowy z dobrą przestrzenną i detaliczną górą. Polecam sprawdzic te monitory. Na pewno zainwestujesz w kolumny, które mają potencjał na dużo lepsze wzmacniacze na przyszłość.

W trakcie robienia rozeznania pod względem podłogówek natknąłem się na wiele pochlebnych opinii o połączeniu tychże kolumn z Atollem. Na pewno sprawdzę.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam 38 napisał:

Dla mnie to dwa różne brzmienia a co bardziej z Atollem Ci siądzie to już nie powiem. Na mnie dobre wrażenie zrobiła droższa wersja, mógłbym z tym brzmieniem zostać.   

Może nie dwa różne bo słychać tą samą szkołę grania z tym że wersja signature jest wyraźnie lepsza, dokładniejsza , tworzy lepszą przestrzeń, gra bardziej detalicznie.

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Jeszcze lepiej znam Atoll-a, ok. 15 monitorów z nim słuchałem. Chociaż zabrakło kilku smakowitych konstrukcji do pełni szczęścia heh.

I co Twoim zdaniem najlepiej grało?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy najlepiej bo zależy w jakiej muzie itd. Ogólnie Dynie Excite, Definitive Technology Studio m. 55 (bardzo mnie zaskoczyły brzmieniem  te paskudne z wyglądu paczuszki), podobały mi się wokale z Indiany Line Diva 262 (barwy, plastyka) - to też było mega zaskoczenie na plus, że Chińczyk potrafi zrobić granie nie gorsze niż takie renomowane Dynaudio ? i taniej...

Niestety nie znam małego  Harbetha  z Atollem i nic z AP a to też ludzie sobie chwalą i może być ładnie.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem Ci na marginesie Jackobtone, że jak słucham takich perełek jak G.M. - Cowboys and Angels czy C. Dulfer & D. Stewart - Lily Was Here to w sumie nieważne z czego leci i tak jest mi dobrze ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jackobtone napisał:

Ze srebrem basu jest mniej, zyskuje za to pod każdym względem. Ogółem zauważalna jest spora neutralizacja barwy, naturalniej.

To może być dobry kierunek, u mnie od lat brylują Albedo Monolithy IC i SP, te kable nie grają jak srebro i wniosły dużo dobrego, zwłaszcza głośnikowy, który zastąpił mi wcześniejszy Albedo Air I.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensory 7 sprzedane, a dopiero dziś wystawione. ? Nie spodziewałem się, że tak szybko pójdą. Jutro wybiorę się w takim razie do Q21 i zamierzam wrócić z X14 na początek. Bardzo jestem ciekaw jak zagrają. Oby jeszcze mieli te outletowe bo cena okazjonalna ? 

Co do kabli to jakiś czas temu w Top HiFi pojawiły się Nordosty White Lightning RCA na przecenie. Wziąłem je na próbę do siebie. Niestety mocno uwydatniły wszystkie niedoskonałości źródła. Postanowiłem, że z RCA pokombinuję jak zmienię źródło bądź podepnę źródło pod dobrego DACa. W innym wypadku zabawa nie ma sensu. Melodika została.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponegocjujecie z salonami, gdzie są X14 i za 3kzl bez problemu kupicie nowe a nie jakieś outlety. No ale najpierw muszą się spodobać o co jestem spokojny ? Byle dać im stabilne podstawki i duuuużo miejsca po bokach i chociaż te 80 cm za nimi.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Q21 dostępne są za niecałe 1,4k zł/sztk. Opisują je jako „nadwyżki magazynowe” i piszą że to nowe kolumny. Może coś jeszcze urwą z ceny. 

Myślę że jak zagrają tak jak tego oczekuję to zaprzestanę poszukiwań. Bardzo dobra cena, nienaganny wygląd, a brzmienie... brzmienie wyjdzie jutro ? Ale po Twoich recenzjach Adam również jestem spokojny  o to, że zawodu nie będzie. 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Adam 38 napisał:

Też tak uważam, inaczej będę musiał się publicznie pokajać... Nie wiem czy nie zabraknie Ci skali dźwięku po kobyłkach Z 7, duży masz metraż?

Pokój w którym staną ma około 22m2. Od tyłu spokojnie będę w stanie je odsunąć, nieco gorzej z prawym bokiem. Pokombinuję tak czy inaczej ? Muszę jeszcze jakieś standy skołować. Pewnie na początek prowizorycznie do odsłuchów coś stabilnego postawię, później rozejrzę się za czymś bardziej profesjonalnym.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że na moje uszy w 12m2 Dynki X14 zarówno z Cyrusem 8.2 jak i setką Atoll-a (oba grają słusznym dołem) powodują wzbudzanie się basu ( pomimo ich odstawienia na ponad 90 cm od tylnej ściany). Oczywiście tylko tacy audiomaniacy jak my ?wyłapią to delikatne pasożytnicze dla reszty pasma zjawisko (nawet siedząc w tzw. trójkącie równobocznym z łbem na wysokości ćwierkacza). Gdzieś jednak  to wzbudzenie u mnie słyszę - trochę "kładzie się" ono na reszcie pasma. Pewnie jakby to pomierzył to możnaby dobrać jakieś dostrojone do pomieszczenia pułapki basowe. Oczywiście można X14 postawić 40 cm od ściany ale ja już bym nie mógł tego sluchać...Szkoda tych monitorów i pieniędzy na nie wydanych.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.