Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna ciekawostka. Czy to normalne, że podłączając się w IN200 np. pod wejście CD, gdy przełączę pokrętłem na BYPASS (w które nic nie mam wpięte), to w głośnikach słychać cicho muzykę ze źródła?

Przy okazji. Zmieniłem przewody IC z Kimber na jakiegoś Chorda dla porównania i już nie ma tak wielkiej różnicy pomiędzy BYPASS, a np. wejście CD jeżeli chodzi o bass i muzykalność, więc być może właśnie tutaj leży przyczyna. Ogólnie jednak Kimber daje dużo większą szczegółowość i to 3D (jednocześnie suchość z przedwzmaciaczem i świetne granie po BYPASS), także teraz pora na zabawę w szukanie interkonektów. Szczegółowość i muzykalność... czy w ogóle znajdę taki przewód do 1000zł (może być używka), czy np. Rega IC Couple 2 mógłby spełnić to zadanie (niestety obecnie nie mam gdzie go wypożyczyć).

Edytowane przez vert0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, vert0 napisał:

Rega IC Couple 2

Od tego trzymaj się z daleka. Daje bardzo podbity bas i niższą średnicę. W Atollu tego i tak jest w nadmiarze. Połączenie z tym kablem da tragiczny efekt. Mogami NIII lub wyższy model Kimbera. Nie wiem z jakiego korzystałeś ale nie bez powodu Kimber Hero od tylu lat jest w ofercie i cieszy się zasłużonym uznaniem. Doskonałymi kablami są Acrolink. Nawet najtańszy powinien spełnić oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piotrek7 napisał:

Od tego trzymaj się z daleka. Daje bardzo podbity bas i niższą średnicę. W Atollu tego i tak jest w nadmiarze. Połączenie z tym kablem da tragiczny efekt. Mogami NIII lub wyższy model Kimbera. Nie wiem z jakiego korzystałeś ale nie bez powodu Kimber Hero od tylu lat jest w ofercie i cieszy się zasłużonym uznaniem. Doskonałymi kablami są Acrolink. Nawet najtańszy powinien spełnić oczekiwania

Używam najtańszego czyli Tonik (wcześniej myślałem o Timbre, ale pewnie gra podobnie), więc szukam teraz czegoś bardziej ciepłego z nieco większą masą, ale nadal w miarę ze szczegółowym dźwiękiem.

Dzięki wielkie za naprowadzenie, może w weekend będę miał nieco czasu, to przejadę się do jakiegoś salonu audio na wypożyczenie tych przewodów do testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, vert0 napisał:

Jeszcze jedna ciekawostka. Czy to normalne, że podłączając się w IN200 np. pod wejście CD, gdy przełączę pokrętłem na BYPASS (w które nic nie mam wpięte), to w głośnikach słychać cicho muzykę ze źródła?

Tak, jest przebicie. Zauważyłem to przy każdym egzemplarzu Atolla który przewinął się przez moje ręce. To normalka w jego przypadku chociaż z tego co wiem to nie tylko Atollowa przypadłość.

Co do zmiany kabli - mają ogromny wpływ na brzmienie. Można nimi wiele naprawić, ale tez równie dużo schrzanić. Kombinuj i szukaj czegoś dla siebie :)

Edit: Jeszcze pytanie, z jakimi kolumnami gra kolega?

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie jest kierowane do mnie to przez moje ręce przewinęły się trzy wzmacniacze z by-pass. Wszystkie od Atolla, dwa IN100SE i jeden In200 Sig. :) Mam jeszcze Yamahe A-S2000 ale na niej nie sprawdzałem jak to wygląda.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)
Jaki bezpiecznik do IN100 polecacie ?

10 godzin temu, vert0 napisał:

Używam najtańszego czyli Tonik (wcześniej myślałem o Timbre, ale pewnie gra podobnie), więc szukam teraz czegoś bardziej ciepłego z nieco większą masą, ale nadal w miarę ze szczegółowym dźwiękiem.

Dzięki wielkie za naprowadzenie, może w weekend będę miał nieco czasu, to przejadę się do jakiegoś salonu audio na wypożyczenie tych przewodów do testów. 

Posłuchaj najtańszych kabli Tara Labs,Audioquest i QED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Jaki bezpiecznik do IN100 polecacie ?

Obowiązkowo sprawdź Synergistic Research RED, odradzam AHP,  Verictum X-Fuse ciężko będzie wsadzić w ten hebelek, u mnie nie dał rady powędrował do HD12.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dedal75 napisał:

Myślałem o @vert0 :-), często jest tak że nie zauważamy różnych rzeczy albo nie zwracamy uwagi, póki nam ktoś o tym nie powie. 

Szczerze mówiąc trafiłem na to dopiero teraz przez przypadek... myślałem, że mam podłączony kabel pod ByPass, a był pod CD. Nie sprawdzałem wcześniej na innych sprzętach, bo nie widziałem, że takie coś może mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi bezpiecznikami? Jakoś wpływają na brzmienie? Co daje wymiana bezpiecznika z oryginalnego na jakiś z wyższej półki?

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jackobtone napisał:

Tak, jest przebicie. Zauważyłem to przy każdym egzemplarzu Atolla który przewinął się przez moje ręce. To normalka w jego przypadku chociaż z tego co wiem to nie tylko Atollowa przypadłość.

Co do zmiany kabli - mają ogromny wpływ na brzmienie. Można nimi wiele naprawić, ale tez równie dużo schrzanić. Kombinuj i szukaj czegoś dla siebie :)

Edit: Jeszcze pytanie, z jakimi kolumnami gra kolega?

Już trochę nie chce mi się kombinować, bo przez ostatnie miesiące 90% czasu "traciłem" na odsłuchy i ciągłe porównania, zamiast słuchania. Zdecydowałem się tylko dobrać odpowiedni ic i koniec z tym szaleństwem. Trzeba przerwać to błędne koło i zacząć cieszyć się muzyką;)

Budżet i tak mam przekroczony ponad 4 krotnie niż planowałem. Na początku miałem tylko zmienić fronty w KD,  konkretnie na MA Silver 6 lub Dali Zensor 7, a po odsłuchach skończyło się na Opticon 6 ...+ Opticon Vocal . Później kumpel pożyczył wzmak i okazało się, że pomimo iż mój amplituner Sony DA3600ES (100W/kanał w stereo) gra całkiem przyzwoicie (dźwięk bardzo zbliżony do Marantz KI Pearl Lite), to dopiero z Atollem IN100 głośniki zaczęły grać z przytupem. Mięsiście, przestrzennie jednak z męczącą górą i czasem zbyt buczącym basem. Dlatego zdecydowałem się na IN200sig, który idealnie się wpasował w moje ucho. Ostatecznie z 4k zł zrobiło się duuuużo więcej... dlatego już innych wzmacniaczy, kolumn, DACów nie chcę słyszeć, by nie mieć dylematów w przyszłości. Wiem, że mogłem kupić co innego, co być może zagrałoby jeszcze lepiej, ale mi się podoba jak jest... muszę tylko doszlifować szczegóły, bo niestety nie chciałbym puszczać DACa przez ByPass w Atollu (choć gra to wtedy mega dobrze i nie musiałbym w zasadzie nic zmieniać), gdyż chcę podłączyć amplituner w to miejsce.

Zestaw na dziś:

DAC OPPO Sonica -> Interkonekt Kimber Tonik (do wymiany) -> Atoll in200 Signature ->  Kimber 8TC (biwire) -> Dali Opticon 6

Edytowane przez vert0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vert0 to jak będziesz miał podłączone wyniknie samo, na czym bardzie Ci zależy, ja wolę muzyki słuchać w lepszych ustawieniach. Posiadam kino nie jakiś kosmos ale dla zwykłego śmiertelnika wystarczy, ludziom nie w temacie się podoba :-), jednak nie określę konkretnie kiedy oglądałem. Oppo wpiął bym w by pass, i delektował się muzyką, a ampli w aux i skalibrowal np. na vol40 albo na odpowiedniej głośności jaka wyniknie z wielkości Twojego pomieszczenia i tak zawsze filmy ogladal. To moje zdanie :-). Na marginesie super zestaw, szczególnie pozazdrościć głośników :-), nie wiem jak chodzą ale pewnie lepiej niż moje na razie budżetowe heco. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jackobtone napisał:

Jak to jest z tymi bezpiecznikami? Jakoś wpływają na brzmienie? Co daje wymiana bezpiecznika z oryginalnego na jakiś z wyższej półki?

Bezpieczniki to grząski temat, często wyśmiewany przez piszących w takich wątkach jak audio mity. Mógłbym dużo opowiadać, ale lepiej samemu sprawdzić, takie Verictum daje Ci 18 dni na ocenę i ewentualny zwrot. Chyba dystrybutorzy Synergistic Research też ok.14dni.

Jest tylko pewna metodologia jak podejść do tematu i UWAGA! Jak usłyszeć zmiany po odwróceniu bezpiecznika, czyli kłania się kierunkowość. 

Wszystko do sprawdzenia, jak ktoś ma w miarę transparentny system i wychwytuje zmiany po wymianie IC, podkładek, to z bezpiecznikiem nie będzie miał problemu. 

Więcej grzechów nie pamiętam  ;)

P.S.

Ja to wszystko mam, łącznie z adaptacją akustyczną, może "dlatemu" mi łatwiej :))))))

 

3 godziny temu, vert0 napisał:

Zestaw na dziś:

DAC OPPO Sonica -> Interkonekt Kimber Tonik (do wymiany) -> Atoll in200 Signature ->  Kimber 8TC (biwire) -> Dali Opticon 6

A akustyka?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krystian X napisał:

Witajcie mam końcówkę am100se który przedwzmacniacz byście proponowali pr200 czy 300?

PR300 bez dwóch zdań.

Wiem jak to zabrzmi, ale PR200 w tym połączeniu ogranicza możliwości AM100.

Jeśli się nie mylę,  to chyba te spostrzeżenia potwierdza jakaś recenzja, ale pewien nie jestem.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sir.jax napisał:

PR300 bez dwóch zdań.

Wiem jak to zabrzmi, ale PR200 w tym połączeniu ogranicza możliwości AM100.

Jeśli się nie mylę,  to chyba te spostrzeżenia potwierdza jakaś recenzja, ale pewien nie jestem.

Dzięki za odpowiedź . Mam jeszcze jedno pytanie jak zrobić z am100se monoblok gdybym dokupił drugą końcówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Krystian X napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie jak zrobić z am100se monoblok gdybym dokupił drugą końcówkę

Nie umiem tego wytłumaczyć, ale masz instrukcję, a w niej poniższy schemat.

P.S.

Jakiś czas temu w tym wątku, chyba Michał (pantaleon) się tym bawił i opisał, ale nie mam pewności. 

 

Atoll.jpg

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

Nie umiem tego wytłumaczyć, ale masz instrukcję, a w niej poniższy schemat.

P.S.

Jakiś czas temu w tym wątku, chyba Michał (pantaleon) się tym bawił i opisał, ale nie mam pewności. 

 

Atoll.jpg

Ok jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krystian X napisał:

Ok jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

Pamiętaj tylko, o ile dobrze zrozumiałem, że najpierw po otwarciu obudowy musisz na płytce przełączyć hebelek.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sir.jax napisał:

Pamiętaj tylko, o ile dobrze zrozumiałem, że najpierw po otwarciu obudowy musisz na płytce przełączyć hebelek.

Właśnie widziałem u siebie ten hebelek jak otwieralem dziwnie na tym rysunku wygląda podłączenie kolumn kable idą z obu +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jackobtone napisał:

Jak to jest z tymi bezpiecznikami? Jakoś wpływają na brzmienie? Co daje wymiana bezpiecznika z oryginalnego na jakiś z wyższej półki?

Jeśli jesteś ciekawy, to jest cały wątek o bezpiecznikach. Polecam lekturę, 148 stron :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krystian X napisał:

Właśnie widziałem u siebie ten hebelek jak otwieralem dziwnie na tym rysunku wygląda podłączenie kolumn kable idą z obu +

Może to czeski błąd.  Wygooglaj jak połączyć w biamping i tyle.

25 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Jeśli jesteś ciekawy, to jest cały wątek o bezpiecznikach. Polecam lekturę, 148 stron :)

Zwłaszcza na ostatnich stronach, jedni i Ci sami gadający ze sobą w tym i innych wątkach o "mitach" i "faktach" jedynie słusznych z ich punktu widzenia. 

:)))))))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, sir.jax napisał:

Właśnie widziałem u siebie ten hebelek jak otwieralem dziwnie na tym rysunku wygląda podłączenie kolumn kable idą z obu +

Tak zazwyczaj podłącza sie kable głośnikowe przy końcówkach mostkowanych do mono. Wyglada wiec, ze jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą niedawno na OLX wisiał AM100 w bardzo fajnej cenie. Nie wiem czy jeszcze jest. Bardzo rzadko się pojawiają i co więcej z tego co zauważyłem szybko znikają. Widziałem też CD100 i ST200, to też nieczęsty widok.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.