Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze Pantalenon mówi, że jak już człowiek osłucha się z "szybkością" in 100 se to potem może być baaaardzo ciężko przestawić się na "wolniejsze" wzmaki, i ta barwa średnicy i powietrze w wygrzanym in 100 se - to uzależnia, bardzo. Dla mnie inne wzmaki grają teraz jak misie, niestety... .

Słabsze strony setki świetnie przez Kolegę Pantaleona wypunktowane - słaba głębia i faktycznie w podobnej cenie można znaleźć wzmaki dające dużo lepszy wgląd w nagranie, chociażby Rega elex - r ,chociaż znowu może brakować wypełnienia.... i w przypadku Elex-a dedykowanego odtwarzacza CD, w moim przypadku tak było, stąd wybór padł na in 100 se. I trzeba pamiętać o jednej podstawowej rzeczy - cenie, in 100 se jak się poszuka to można bez problemu kupić nowy w salonie za 3.500 zł., Regi Elex - R już w tej cenie nie kupimy.

Moim zdaniem w swojej "realnej" cenie in 100 se jest świetnym wyborem i ciężko mu znaleźć konkurencję. Natomiast wyższe modele atolla mają już POTĘŻNĄ konkurencję i nie są taką okazją jak in 100 se biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. Wystarczy rzucić uchem na nasze rodzime wzmaki ze stajni Haiku czy Baltlab.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zakupić ATOLL CD 50/80/100 SE w dobrej cenie?

 

Najlepiej we Francji tak jak ja zrobilem 1,5 roku temu.

Rynek jest otwarty także wszystko można kupić przez neta, negocjować cene też.

W PL nie dostaniesz takiego rabatu (chyba, że coś sie zmieniło)

Z tego co pamiętam to mnie IN200 kosztował ok 5K razem z przesyłką po kursie waluty w tamtym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś teraz chłopie wkur.. AudioForte....

Na każdy klamot przy zakupie gotówkowym dostaje się ok. 20% upustu od ceny katalogowej. Zazwyczaj mniejsze salony audio dają większe "rabaty" bez żadnych negocjacji niż te "duże" salony, których reklamy są w gazetkach audio. A już moim "ulubieńcem" jest Nautilus no ale recenzje i reklamy kosztują.... Niestety z AudioForte mam takie samo doświadczenie w tej materii jak z Nautilusem, chociaż wiem, że wiele osób kupiło u nich Atolle właśnie z rabatami rzędu 20%, nie wiem od czego oni to uzależniają, jak ja z nimi rozmawiałem to wszystkiego się wyparli.... taaaa.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięi Panowie, za odpowiedzi. Posiadam ATOLL IN 100 SE2 i zastanawiam jaki model CD do niego dobrać. Rozważam jeden z trzech powyższych.

 

Czy moglibyście powiedzieć czy warto dopłacać do 80 lub 100? Dla mnie ceny tych modeli już są dość wysokie...., chociaż gdyby cena miała zauważalne uzasadnienie to kto wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości zerknąłem na ceny Atolli we Francji i np. in 100 se kosztuje 799 Euro czyli przeliczając na nasze 3.440 zł a u nas katalogowo 4.390 zł, to chyba tłumaczy czemu poza AudioForte reszta salonów sprzedaje je po 3.500 zł.

amdp - jak masz wybierać cd atolla to wybieraj między cd 50 se 2 a cd 100 se2, cd 80 se 2 odpuść. A czy warto dopłacić do cd 100 se 2 już musisz sam ocenić, tu zdania są podzielone.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdy klamot przy zakupie gotówkowym dostaje się ok. 20% upustu od ceny katalogowej.

 

Nie na każdy! Nie ma reguły. Zależy od firmy/marki.

Czasem dostaniesz 10% lub 40% lub 20% itd...

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości zerknąłem na ceny Atolli we Francji i np. in 100 se kosztuje 799 Euro czyli przeliczając na nasze 3.440 zł a u nas katalogowo 4.390 zł, to chyba tłumaczy czemu poza AudioForte reszta salonów sprzedaje je po 3.500 zł.

amdp - jak masz wybierać cd atolla to wybieraj między cd 50 se 2 a cd 100 se2, cd 80 se 2 odpuść. A czy warto dopłacić do cd 100 se 2 już musisz sam ocenić, tu zdania są podzielone.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Czy mógłbyś w jakiś sposób uzasadnić dlaczego tak uważasz?

Edytowane przez amdp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie usłyszysz różnicy w brzmieniu między cd 50 a cd 80, cd 100 ma lepszą dynamikę i tylko tym się w/w różnią. Jak nie masz za dużo pieniędzy do wydania to bierz cd 50 se 2. Tylko kupuj przez neta, żebyś mógł zwrócić jak będzie Ci głośno brumiło trafo albo migotał wyświetlacz czy tez samoczynnie się wzbudzał, ale może nie będziesz miał pecha i wszystko będzie ok.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś teraz chłopie wkur.. AudioForte....

Na każdy klamot przy zakupie gotówkowym dostaje się ok. 20% upustu od ceny katalogowej. Zazwyczaj mniejsze salony audio dają większe "rabaty" bez żadnych negocjacji niż te "duże" salony, których reklamy są w gazetkach audio. A już moim "ulubieńcem" jest Nautilus no ale recenzje i reklamy kosztują.... Niestety z AudioForte mam takie samo doświadczenie w tej materii jak z Nautilusem, chociaż wiem, że wiele osób kupiło u nich Atolle właśnie z rabatami rzędu 20%, nie wiem od czego oni to uzależniają, jak ja z nimi rozmawiałem to wszystkiego się wyparli.... taaaa.

 

Piszę jak jest. Można jeszcze taniej wyrwać we FR. Ja negocjowałem mailowo. A audiof...e w tamtym czasie jakiś śmieszny upust mi dało. Więc długo się nie zastawiałem :)

 

z ciekawości zerknąłem na ceny Atolli we Francji i np. in 100 se kosztuje 799 Euro czyli przeliczając na nasze 3.440 zł a u nas katalogowo 4.390 zł, to chyba tłumaczy czemu poza AudioForte reszta salonów sprzedaje je po 3.500 zł.

amdp - jak masz wybierać cd atolla to wybieraj między cd 50 se 2 a cd 100 se2, cd 80 se 2 odpuść. A czy warto dopłacić do cd 100 se 2 już musisz sam ocenić, tu zdania są podzielone.

 

Ta cena to jest cena wyjściowa od, której możesz utargować co nie co. Sklepów też jest mase we Francy :)

 

 

 

Nie na każdy! Nie ma reguły. Zależy od firmy/marki.

Czasem dostaniesz 10% lub 40% lub 20% itd...

 

Zgadza się. Czasem też zależy od sprzedawcy jaki ma humor.

 

Dzięi Panowie, za odpowiedzi. Posiadam ATOLL IN 100 SE2 i zastanawiam jaki model CD do niego dobrać. Rozważam jeden z trzech powyższych.

 

Czy moglibyście powiedzieć czy warto dopłacać do 80 lub 100? Dla mnie ceny tych modeli już są dość wysokie...., chociaż gdyby cena miała zauważalne uzasadnienie to kto wie....

 

Generalnie wyższy model w Atollu oznacza lepiej.

Czy warto musisz sobie odpowiedzieć sam. Jeżeli budżet pozwoli, a wtedy masz sprzęt na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś teraz chłopie wkur.. AudioForte....

Na każdy klamot przy zakupie gotówkowym dostaje się ok. 20% upustu od ceny katalogowej. Zazwyczaj mniejsze salony audio dają większe "rabaty" bez żadnych negocjacji niż te "duże" salony, których reklamy są w gazetkach audio. A już moim "ulubieńcem" jest Nautilus no ale recenzje i reklamy kosztują.... Niestety z AudioForte mam takie samo doświadczenie w tej materii jak z Nautilusem, chociaż wiem, że wiele osób kupiło u nich Atolle właśnie z rabatami rzędu 20%, nie wiem od czego oni to uzależniają, jak ja z nimi rozmawiałem to wszystkiego się wyparli.... taaaa.

 

 

A no wlasnie...... czesto cena uzalezniona jest od kursu walut.

Tyle, ze w naszym dziwnym kraju cena tylko rosnie kiedy to zl sie oslabia.

Natomiast kiedy zl sie umacnia, cena juz nie schodzi w dol tylko pozostaje jak po podwyzce. Sztuczka nie samowita na polskim rynku. Dotyczy to wszystkich produktow na rynku, nie tylko hi fi.

 

 

Co do tych obnizek w PL faktycznie czasem mozna polzyc sie ze smiechu.

Ostatnio podczas wizyty w ojczystym kraju widzialem w salonie jakis wzmacniacz (nie pamietam co to bylo bo nie bylem tym zainteresowany). Cena grubo ponad 10K i do tego super oferta "sluchawki za 300zl gratis"

.......panowie no zejdzmy na ziemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może napisać czym różnią się AM100se od AM200se, i czy jak podłączę samą końcówkę mocy w IN200se to efekt będzie indentyczny jak AM200se ?spięte do odtwarzacza ST200se

A jak ma się wzmacniacz IN 200se w stosunku do IN 100 oraz AM 100,czy jest od nich zdecydowanie lepszy-co uzyskam w wyższym modelu-warto do niego dołożyć(bo zakładam że sama końcówka AM200 jest lepsza od IN200)

 

Dzięi Panowie, za odpowiedzi. Posiadam ATOLL IN 100 SE2 i zastanawiam jaki model CD do niego dobrać. Rozważam jeden z trzech powyższych.

 

Czy moglibyście powiedzieć czy warto dopłacać do 80 lub 100? Dla mnie ceny tych modeli już są dość wysokie...., chociaż gdyby cena miała zauważalne uzasadnienie to kto wie....

A czy warto dołożyć do CD 200se-2-jest duża różnica w stosunku do CD100se-2?

Co uzyskam przesiadając się na wyższy model-czym charakteryzuje się jego dzwięk in plus?

 

Jeszcze jedno pytanie mam które mnie zastanawia-czy opcjonalny moduł z wejściami cyfrowymi który jest dokładany do odtwarzaczy CD prezentuje podobny poziom dzwięku co w streamerach czyli np.czy spinając laptopa z CD200 (z zamontowanym modułem) kablem usb osiągnę ten sam poziom co z ST200 po usb,czy jest duża przepaść w odbiorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak ma się wzmacniacz IN 200se w stosunku do IN 100 oraz AM 100,czy jest od nich zdecydowanie lepszy-co uzyskam w wyższym modelu-warto do niego dołożyć(bo zakładam że sama końcówka AM200 jest lepsza od IN200)

 

 

Tak jak pisałem wcześniej, że generalnie u Atolla jest tak im wyżej model tym lepiej.

IN200 jest lepszym wzmacniaczem, mocniejszym od 100tki (mażna sobie wypisywać, że gra łagodniej czy nie. Jest po prostu mocniejszy i stąd ten efekt).

Różnica po między IN200 a AM200 też jest po mimo takich samych wartości katalogowych. System dzielony zawsze zagra lepiej ze względu na lepszy Pre.

Odsłuchiwałem wszystkie modele wiele razy.

Podczas odsłuchu dzielonego AM200 była słyszalna lepsza kontrola basu, zwarty, mocny. W IN200 tego nie było.

Takie samo wrażenie odniosłem porównując IN100 do modelu wyższego IN200.

Wystarczy podjechać do salonu i posłuchać. Różnica jest wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim teście streamera ST200se jestem mile zaskoczony jego funkcjonalnością. I nie prawdą jest, jak ostatnio czytałem, ze soft Atolla jest 100 lat za softem np. Cambridge Audio. Działa stabilnie i dość szybko, Atoll-owska aplikacja na androida chyba nawet szybciej niż niż obsługa pilotem. Działa bezprzewodowe streamowanie przez bluetooth, dzięki czemu można używać jakiejkolwiek aplikacji w smartfonie czy laptopie. Najbardziej ciekawy byłem współpracy z serwisem muzycznym TIDAL (świetny program jakość audio flac). Dzięki aplikacji na androida BubbleUPnP Atoll wyświetla to samo co na smartfonie czyli okładki, artystę, nazwę pliku,pasek postępu utworuitp. Choć (jeszcze?) nie działa mi funkcja przewijania piosenek. Radia internetowe też wyświetlają swoje logo. I tyle tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak pisałem wcześniej, że generalnie u Atolla jest tak im wyżej model tym lepiej.

IN200 jest lepszym wzmacniaczem, mocniejszym od 100tki (mażna sobie wypisywać, że gra łagodniej czy nie. Jest po prostu mocniejszy i stąd ten efekt).

Różnica po między IN200 a AM200 też jest po mimo takich samych wartości katalogowych. System dzielony zawsze zagra lepiej ze względu na lepszy Pre.

Odsłuchiwałem wszystkie modele wiele razy.

Podczas odsłuchu dzielonego AM200 była słyszalna lepsza kontrola basu, zwarty, mocny. W IN200 tego nie było.

Takie samo wrażenie odniosłem porównując IN100 do modelu wyższego IN200.

Wystarczy podjechać do salonu i posłuchać. Różnica jest wyraźna.

 

Potwierdzam. Atoll IN 200 bardzo mocny wzmacniacz, mocniejszy od IN 100. Co do basu (jesli mowimy o odsluchu na tych samych kolumnach)nisko schodzi. Na pewno bardziej dynamicznie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a nawet dilerzy atolla odradzaja strumieniowce ze wzgledu na fatalne oprogramowanie.... Jaki maja w tym interes? A moze sa uczciwi? Atoll broni sie brzmieniem ale ma wiele do poprawy, wystarczy poczytac ostatnie strony wpisow, na szczescie da sie z tymi przypadlosciami zyc ale fajnie by bylo jakby to zostalo w przyszlosci wyeliminowane.do k42lo

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli rozumię że że w IN200 jest lepszy bas niż w IN100-jest mocniejszy,masywniejszy i lepiej kontrolowany

 

Czy lepszy? Jest inny.

Dla mnie lepiej kontroluje głośnik niskotonowy. Mocny jak dla mnie.

 

Przy odsłuchu z głośnikami o efektywności 84dB nie było problemu. Już od najniższych poziomów głośności pokazywał moc aż chciało się dalej rozkręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a nawet dilerzy atolla odradzaja strumieniowce ze wzgledu na fatalne oprogramowanie.... Jaki maja w tym interes? A moze sa uczciwi? Atoll broni sie brzmieniem ale ma wiele do poprawy, wystarczy poczytac ostatnie strony wpisow, na szczescie da sie z tymi przypadlosciami zyc ale fajnie by bylo jakby to zostalo w przyszlosci wyeliminowane.do k42lo

 

Co prawda nie mam streamera Atolla ale mam MF, który jest dokładnie na tym samym oprogramowaniu (do takich firm należy jeszcze Ayon).jest to dokładnie to samo oprogramowanie tylko Logo jest zmienione.

Musze przyznać, że działa zbyt wolno czasem jak dla mnie. Brakuje sporo w opcjach, kiepskie updaty były.

Aplikacja na Android i Apple to druga rzecz. Nie wiem jak dziala Atoll na Androidzie bo u mnie w domu tylko jabłko.

Na i-urządzenia było tak kiepsko do tego stopnia, że usuneli aplikacje z iTunes. Zostałem bez możliwości sterowania. Teraz korzystam z aplikacji darmowej ProJect Box i działa. Ale czasem też lubi się coś zawiesić.

Moim zdaniem to wszystko jest jeszcze nie dopracowane. Jeszcze jest daleko do prefekcji.

Producenci wykorzystują moment do tłuczenia pieniędzy na streamerach bo nie oszukujmy sie, że to jest tak na prawde od nie dawna. A później będzie można kupować za grosze. Tak jak było w przypadku DVD kiedy to wychodziło kosztowało krocie, teraz można kupić w markecie za 100zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanko - czy do umeblowanego pokoju o powierzchni 18m2 lepiej jest wstawić zestaw cd 80 / in 80 czy też cd 100 / in 100

głośniki również były nowe, chyba jednak podłogowe

 

więcej się rozpisałem na głównym forum jeśli ktos by chciał wiecej poznać informacji

 

będę wdzięczny za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.