Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i pięknie..., na zdjęciach widzę, że lewa strona wyświetlacza bardziej "cudowała" a u mnie na razie 3 tygodniowe CD 100 se 2 i lewa strona wyświetlacza lekko mrygocze, wygląda to więc na jakąś powtarzalną wadę konstrukcyjną. Może odezwie się ktoś z audio forte i poda oficjalne wytłumaczenie awarii wyświetlaczy i co jest przyczyną usterki?

 

Piotr a czy Twój CD jak padł wyświetlacz czytał prawidłowo płyty czy całkiem siadło sterowanie odtwarzaczem?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver ja już chyba wszystko wiem co i jak z tymi wyświetlaczami. Rozmawiałem ze źródłem i jest to sprawa znana i ogarnięta przez atoll-a. Problem leży w "prądzie" idącym na wyświetlacz, jest specjalny "suplement" czyli jakiś układ, który "ustawia" ten prąd na wyświetlaczu i przestają występować powyższe migotania, prześwity itp. Powyższe "efekty" nie występują oczywiście zawsze oraz- na szczęście - nie mają wpływu na działanie samego odtwarzacza CD i jego toru audio. Ja po rozmowie z osobą znającą najlepiej problem nawet nie będę go wysyłał do serwisu chyba, że wystąpią takie efekty jak u Kolegi Piotra, wtedy będzie potrzebny ten specjalny układ wysłany przez firmę Atoll do serwisów. Oczywiście w tej cenie takie "efekty świetlne" mogą razić, ja jednak na razie wstrzymam się z interwencją serwisu, jak dojdzie do tego co u Piotra wtedy serwis i od razu za jednym "grzebaniem" dołożę układ, żeby CD działał jako DAC. No to tyle w temacie.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr a czy Twój CD jak padł wyświetlacz czytał prawidłowo płyty czy całkiem siadło sterowanie odtwarzaczem?

 

Nie Adam cudów z pracą napędu w źródle nie odnotowałem, funkcjonowanie na poziomie high endu.

 

Rozmawiałem ze źródłem i jest to sprawa znana i ogarnięta przez atoll-a. Problem leży w "prądzie" idącym na wyświetlacz, jest specjalny "suplement" czyli jakiś układ, który "ustawia" ten prąd na wyświetlaczu i przestają występować powyższe migotania, prześwity

 

Ale to niestety muszę skomentować ponieważ to identyczny klon wypowiedzi specjalisty również i w moim przypadku. Jestem zobligowany swą uczciwością do potwierdzenia tego faktu, lecz po dodaniu maleńkiego szczegółu - mój dawny ATOLL CD 200 SE wrócił z serwisu po wstawieniu tego czegoś i usunięciu usterki po czym wyświetlacz po drugiej dobie pracy rozpoczął swój cykl chorobowy od początku. Zirytowany oddałem sprzęt i i zakończyłem swą przygodę z francuzem. Niemniej nie potrafię powstrzymać się od komentarza w tej sprawie, gdyż w moim skromnym przekonaniu skoro wadliwość wyświetlaczy jest znana producentowi, to gdzie prewencja i informacja dla obecnych posiadaczy o występującym problemie - ewentualna wymiana wadliwych podczas kampanii usterkowej. Tak postępują poważne firmy np. afera z ONKYO.

 

Teraz jestem zgaszony w cieniu odtwarzanych plików i oddaję się kontemplacji na plastikowym SONY. To totalny upadek moich ideałów. Muszę wyjść z tego i nadal poszukiwać sprzętu, który jak za danych lat popracuje co najmniej 20 lat i zadowoli moją próżność melomana. Chyba uderzę w winyle, to jest dla mnie analog i korki nie będą strzelały. Sorry ale mnie nieco poniosło.

 

To dobrze, że serwis sobie z tym radzi. CD nie są tanie więc można już trochę wymagać

 

Polemizowałbym w tej kwestii, a co do taniości (kolokwializm) - zupełnie się z Tobą zgadzam, sprzęt nie jest tani, zatem wymagania ze strony potencjalnych nabywców ze wszech miar pożądane i usprawiedliwione.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni klubowicze, użytkownicy urządzeń ATOLL,

 

z dużym zainteresowaniem śledzimy wpisy na forum w klubie ATOLL. Bardzo rzadko zabieramy tu głos, bo ten oddajemy Wam – naszym Klientom – obecnym i przyszłym.

Ostatnie jednak wpisy zmotywowały nas – dystrybutora ATOLL - do zajęcia stanowiska w spawie bardzo gorącego tematu: “wadliwych” wyświetlaczy montowanych w odtwarzaczach CD tej firmy.

Otóż z całkowitą odpowiedzialnością informujemy, że do tej pory (przez 11 lat współpracy ze Stefanem i Emmanuelem) odnotowaliśmy 3 (słownie: trzy) przypadki błędnie działającego wyświetlacza: raz w modelu MK3, 2x w modelu SE. Nie mieliśmy dotychczas żadnego zgłoszenia dotyczącego wyświetlacza w modelu SE2. W każdym przypadku wyświetlacz został wymieniony na nowy lub zastosowano procedurę serwisową mającą na celu wyeliminowanie usterki.

Pamiętajcie Drodzy Klienci o tym, że macie do czynienia ze sprzętem nietuzinkowym, nie produkowanym seryjnie, a z manufakturą, w której każde zamówienie od dystrybutora musi być przygotowane od samego początku. I mogą zdarzyć się producentowi potknięcia, które tak jak tylko potrafimy najlepiej – naprawiamy.

Firma Audio Forte zawsze stara się wychodzić naprzeciwko oczekiwaniom swoich Klientów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, odpowiemy na pytania, rozwiążemy wątpliwości, mailowo i telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaze, jak bedzie z moim wyswietlaczem - atoll cd 100 se2, mam nadzieje, ze nie bede tym czwartym przypadkiem calosciowo i pierwszym przy se2 i nie bede mial tej watpliwej przyjemnosci zamiescic zdjec takich jak Kolega Piotr.

Milo, ze zajeliscie Panstwo stanowisko i zapewniliscie, ze zrobicie co w waszej mocy, zeby usterke wyeliminowac, jezeli juz sie pojawi.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem CD100SE2 przez 3 lata-nic z wyświetlaczem się nie działo. Ktoś jeszcze narzekał na różne odcienie obudów-do swojej AM200 dokupiłem ostatnio AM100-do niczego nie można się przyczepić. Może dlatego, że druga końcówka ma mniej więcej ten sam rok produkcji i ten sam blacharz ją klepał. Atoll wygląda faktycznie jeszcze trochę na manufakture-różne rzeczy się w sprzętach psują, ale z problemem padających wyświetlaczy i wywalających bezpieczników inni producenci sobie dawno poradzili. Na szczęście to wszystko nie ma wpływu na dźwięk, który za te pieniądze jest genialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie, w koncu, po 5! miesiacach codziennego, wielogodzinnego grania, wzmak in100se zaczal grac tak fantastycznie napowietrzonym dzwiekiem jak egz. testowy. Kazdy kto to slyszal wie o czym pisze, to poczucie jakby powiewu swiezego, rzeskiego, morskiego powietrza, co bardzo ladnie slychac przy lekko ocieplonych i dociazonych przez dynaudio i odtwarzacz cd atolla (ten wyczuwalnie dociaza i ociepla wokal) wokalach.Nie wiem jak lepiej ubrac to w slowa ale wlasnie takim brzmieniem "kupil mnie" testowy egzemplarz setki i w koncu, po tak dlugim czasie moj piecyk tez tak gra, bajka.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się z Atoll IN 200 SE + Schiit Audio Bifrost Multibit. Problem z kolumnami, czy ktoś ma pomysł na dobre połączenie, w miarę uniwersalne do gatunków muzycznych instrumentalnych i elektronicznych, raczej dynamiczne granie, z szybki konturowym basie, ale nie za bardzo zwartym i agresywnym.

 

Lista do odsłuchu nowych:

 

Tannoy XT8F

Polk Audio RTi A7

B&W 683 S2

Heco Celan GT 702

Canton Ergo-690DC

Kef R700

Focal Aria 926

 

Biorę pod uwagę używane ale zakup tylko po odsłuchu u sprzedającego :-). Jak macie pomysły tu dajcie coś.

Edytowane przez palusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

ostatnio miałem przyjemność słuchać Atoll In100se z Vienna Acoustics Mozart Grand- było nieźle, ale jeszcze nie idealnie. Zastanawiam się w jakich aspektach In200Se może być lepszy. Czy ktoś z Was bezpośrednio porównywał te wzmacniacze? Liczę na parę słów z Waszej strony i z góry dziękuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dorzucić od siebie, w tym przedziale co powyżej pare słów odnośnie odsłuchu z dziś.

 

B&W 683 S2 to porażka totalna, szkoda pisać więcej. Później wjechały ProAc Studio 148 i tutaj to już świetna sprawa. W tej cenie co Mozart Grand zatem można rzucić okiem.

 

Słuchałem in100se i in200 se mam, utemperowane granie w górnych rejestrach i większa dynamika. Charakter brzmienia utrzymany dalej, sporo emocji w graniu i raczej gęsty dźwięk. Dla mnie osobiście lepiej niż in100se.

Edytowane przez palusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sir.jax.

Zadowolony z brzmienia jestem, lubie taka sygnature ale powiem Ci, ze jednak zaczyna mnie irytowac ta mrygajaca lewa czesc wyswietlacza w cd, no kurde troche jak lampki na choince, zwlaszcza wieczorem pieknie migocze. Z ciekawosci przedzwonilem do bardzo renomowanego serwisu w kraju i powiedzialem o jaki cd chodzi i jak to wyglada i tak na odleglosc diagnoza brzmi, ze to nie usterka wyswietlacza tylko naped cd wywoluje to mrygotanie i ze to wg nich wada konstrukcyjna a nie usterka wyswietlacza. Zwroce sie jeszcze droga e-mail do firmy atoll i zobacze co wg nich powoduje te problemy z wyswietlaczem, poprosze o dokladna informacje co jest przyczyna a potem skonfrontuje to z naszym krajowym serwisem. Patrzac na to jaki efekt przyniosla naprawa u Piotra, zaczynam wierzyc, ze problem lezy w konstrukcji samego cd a nie wyswietlaczu. No nic, zobaczymy co odpisze producent.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te trzy pierwsze panele wyswietlacza idac od srodka odtwarzacza cd, ktore u mnie sobie pulsuja i faktycznie te skoki napiecia na wyswietlaczu maja zwiazek z praca napedu, tzn. gdy odtwarzacz gra, jest pauza lub szybkie przewijanie to wtedy te trzy nieszczesne panele migotaja, natomiast gdy naped nie chodzi te trzy panele przestaja migotac, a dokladnie od momentu wlaczenia stop przez okres ok. 30 sekund nastepuje stabilizacja wyswietlacza i przestaje migotac ale za to widac, ze te trzy nieszczesne panele sa slabiej podswietlone od pozostalych siedmiu.... Zastanawia mnie jeszcze jedno, nasz serwis twierdzi, ze producent ma przygotowany specjalny uklad, gdy takie wady wystapia (pomijam, ze zamontowanie tego elementu i wymiana wyswietlacza nic nie daly u kolegi Piotra) i czy to jest zgodne z prawem, sprzedawac urzadzenie obarczone wada, wiedzac o niej ale nie informujac kupujacych a majac juz przygotowany uklad majacy naprawiac -niestety w teorii - ten defekt. Tak to chyba nie powinno wygladac, oczywiscie moim zdaniem.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie, chyba ze czegos nie zauwazylem, a szkoda, tez o tym myslalem. Takie male sprostowanie, teraz mrygocza trzy pierwsze panele wyswietlacza bez wzgledu czy naped smiga czy nie, no bardzo interesuje mnie gdzie jest problem i czemu serwisowi mimo wymiany wyswietlacza i dostawienia jakiegos elementu przygotowanego przez producenta (czemu nie montowanemu od razu jak wiedza ze jest defekt w napieciu na wyswietlaczu i to jak widac zarowno w starszych wersjach se jak i se2?) nie udalo sie tego naprawic? I czy nie lepiej dla jasnosci byloby napisac uczciwie co to za element jest dostawiany, co ma naprawic czy raczej zminimalizowac ten defekt jak dobrze zrozumialem z bardzo milej rozmowy telefonicznej. Wszystko jakies takie zagmatwane a efekt naprawy jaki byl kazdy wyzej przeczytal. Troche nieladnie to wszystko wyglada ale moze wysle cedeka do serwisu ale nie audioforte niech dokladnie sprawdza co tam jest nie tak i bede mogl napisac uczciwie na forum co jest nie tak z wyswietlaczami w atollach.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Troche nieladnie to wszystko wyglada ale moze wysle cedeka do serwisu ale nie audioforte niech dokladnie sprawdza co tam jest nie tak i bede mogl napisac uczciwie na forum co jest nie tak z wyswietlaczami w atollach.

 

Adam jak tam na chwilę obecną sytuacja z choinką na wyświetlaczu. Nie będę ukrywał, że pomimo świadomego samo wykluczenia z manufaktur owego producenta nadal interesują mnie okoliczności tejże sprawy.

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, nie poczynilem na razie zadnych czynnosci w celu wyjasnienia tej "wielkiej" tajemnicy audio forte co to za element wywoluje te rozne efekty swietlne w wyswietlaczach atolla. U mnie bez zmian, w dzien tego migotania praktycznie ludzkie oko nie wychwytuje, wieczorem juz pulsowanie jest wyraznie widoczne, chyba sie przyzwyczajam, czekam czy dojdzie do takich efektow jak u Ciebie ale wydaje mi sie, ze u mnie problemem jest za male napiecie, ktore idzie na wyswietlacz albo uklad, ktory nim steruje to powoduje. Gdy zrobi sie cos takiego jak u Ciebie to wtedy pakuje maszyne i do serwisu, mam 2 lata gwarancji wiec bez pospiechu. Oczywiscie zwroce sie do producenta z zapytaniem, co to za uklad jest montowany w przypadku takich usterek wyswietlaczy i jaki element to wywoluje (z racji wykonywanego zawodu i kontaktow z bieglymi, tlumaczami przysieglymi itp. bardzo dokladnie opisze Twoj przypadek i moj w j. francuskim, zeby wszystko bylo jasne a odpowiedz wkleje na forum). Mozesz mi napisac, jak serwis nazwal w gwarancji ten domontowany u Ciebie element i czy jestes pewien, ze oprocz wymiany wyswietlacza na nowy, wmontowano tez to tajemnicze ustrojstwo? Pytam, poniewaz opisze tez Twoj przypadek i efekt naprawy - zwrot gotowki za odtwarzacz. A odchodzac od tego nieszczesnego wyswietlacza to nie ma sie do czego przyczepic w moim cd, cedek caly miesiac smiga srednio 10 h dziennie a wekeendy od rana do polnocy non stop i wszystko chodzi jak zyleta, zadnych uwag. A co do jego brzmienia w polaczeniu z in 100 se i excite x 14 to jest to brzmienie wrecz potocznie nazywane przez nas lampowym, jest bardzo dobre wypelnienie, lekkie ocieplenie, najwyzsza gora wrecz wycofana ( i to na pewno wplyw odtwarzacza bo z innymi cedekami, ktore u mnie byly tego efektu z in 100 se nie bylo), przekaz baardzo muzykalny, pamietajac oczywiscie, ze to kolumny maja najwiekszy wplyw na efekt koncowy. Niedlugo zawitaja do mnie elac-i i ciekawe z jakiej strony wtedy pokaze sie para setek.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może miał okazję bezpośrednio porównać integry IN100 oraz IN100SE ? Poza widocznymi gołym okiem różnicami w wyglądzie , to czy brzmienie tych wzmacniaczy różni się od siebie?

 

Dostałem takie oto info w mailu od Atoll'a, może się jeszcze komuś przydać więc wrzucam .

 

 

"There are some real differences between the old version and the new one (SE).

The SE versions get more precision, more sweet et much better balanced.

Also the SE version will suit better with more speakers than the old version."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A u mnie, w koncu, po 5! miesiacach codziennego, wielogodzinnego grania, wzmak in100se zaczal grac tak fantastycznie napowietrzonym dzwiekiem jak egz. testowy. Kazdy kto to slyszal wie o czym pisze, to poczucie jakby powiewu swiezego, rzeskiego, morskiego powietrza, co bardzo ladnie slychac przy lekko ocieplonych i dociazonych przez dynaudio i odtwarzacz cd atolla (ten wyczuwalnie dociaza i ociepla wokal) wokalach.Nie wiem jak lepiej ubrac to w slowa ale wlasnie takim brzmieniem "kupil mnie" testowy egzemplarz setki i w koncu, po tak dlugim czasie moj piecyk tez tak gra, bajka.

I czy teraz nadal uważasz fabryczny C356 za muzykalny wzmacniacz?

Bez złośliwości cieszę się że znalazłeś swoje brzmienie

CD wysyłaj póki gwarancja

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom c 356 zawsze bede dobrze wspominal a zwlaszcza jak mi gral z pierwsza para castli knight 2, ktorej nie moge odzalowac, ze odeslalem do nautilusa, takiej barwy i "eterycznej" gory oraz nasycenia juz nigdy miec nie bede... To dowodzi tylko, ze czasem za nie duze pieniadze mozna dostac brzmienie, ktore zostanie w "duszy" na zawsze.

Setka atoll-a chociaz jest przeciwnoscia brzmienia nadziaka tez ma to cos czym mnie kupila i ma juz na stale miejsce u mnie.

A co do tego migotania czesci wyswietlacza - okazalo sie to drobiazgiem, ktorego nawet nie warto ruszac. Jak ktos bardziej zainteresowany to na priv, w kazdym razie to migotanie nie ma zadnego wplywu na zywotnosc wyswietlacza, powiedzmy cos sie na siebie nalozylo stad to zauwazalne przez ludzkie oko migotanie. Temat wyswietlacza uwazam za zamkniety i z mojej strony juz wiecej nie bedzie "meczony".

Za to w przyszlym tygodniu przyjezdzaja do mnie baaaardzo ciekawe monitory....no musze ich posluchac a kto wie...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.