Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm.

Dla mnie takim sprawdzonym setem jest tandem Albedo Monolith i już dalej nie szukam.

Jestem strasznym "kablarzem" :) bo głośnikowy droższy od końcówki, ale co tam :D o innych kabelkach i uzdrawiaczach nie będę już gadać, bo po co.

Pantaleon bardzo zachwala Tellurium, więc może coś od nich?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

dzięki :), staram się by kabel nie był droższy niż połowa wzmacniacza, więc może dam szansę tańszemu albedo ;), ale absolutnie rozumiem i pochwalam Twoje podejście. Niedowiarkom współczuję uporu ;).

 

Albedo, Tellurium, Cardas, Equilibrium - chyba w tych okolicach będę się kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Albedo, Tellurium, Cardas, Equilibrium - chyba w tych okolicach będę się kręcił.

Dorzuć Harmonixy może czytałem troszkę dobrego o nich może warto sprawdzić( niestety nie miałem okazji ich słuchać ) ...ja za jakiś ( dalszy czas) sam w tym kierunku uderzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy właśnie sprzedaję swoje cacka. Kierunek końcówki mocy i troszkę insza firma.

 

Wystawiłem na allegro.

 

http://allegro.pl/atoll-cd-200-se-nowy-gwarancja-stan-idealny-i6203178418.html

http://allegro.pl/atoll-in-200-stan-idealny-gwarancja-okazja-i6203124493.html

 

W razie pytań służę informacjami na prive.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy właśnie sprzedaję swoje cacka. Kierunek końcówki mocy i troszkę insza firma.

 

Wystawiłem na allegro.

 

http://allegro.pl/atoll-cd-200-se-nowy-gwarancja-stan-idealny-i6203178418.html

http://allegro.pl/atoll-in-200-stan-idealny-gwarancja-okazja-i6203124493.html

 

W razie pytań służę informacjami na prive.

 

no tak ale jak ma się Twoja cena do ceny z innego ogłoszenia:

 

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/19/224077.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja końcówka nie grzeje się prawie wcale , raz tylko po całodziennym graniu (dość głośno) zrobił się zaledwie ciepły, może to też niedobrze ?

 

Napisałem w tej sprawie do Atoll'a - muszę podkreślić, że bardzo miło zaskoczył mnie fakt, że odpowiedzieli już dziś = następnego dnia! - oto co napisali:

 

"Thank you for your message.

What you describe is normal, the reason is that the gain of the IN100 is quite high (150) this means that for 1V on the input the output level at the maximum of the potentiometer would be 150V that represent a power of U2/R = 150x150/4 = 5625W! of course your amp cant reach this power so usually with such low impedance speakers the maximum power is reach at about 3 or 4 on the potentiometer graduation. Playing a long time over this maximum power may damage your amplifier or your speaker so, we suggest to add a power amp to make a bi-amplification if you need such a high power."

 

Czyli nie tak do końca mogę być spokojny... Fakt, że niezbyt często słucham tak głośno, ale jednak czasami potrzebuję "kopa"... Nie zdarza mi się grać powyżej 4-ki, ale... Czy dokupujac AM100 mogę zasilać jeden kanał końcówką z IN a 2-gi AM, obie sterując przedwzmacniaczem z integry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisałem w tej sprawie do Atoll'a - muszę podkreślić, że bardzo miło zaskoczył mnie fakt, że odpowiedzieli już dziś = następnego dnia! - oto co napisali:

 

"Thank you for your message.

What you describe is normal, the reason is that the gain of the IN100 is quite high (150) this means that for 1V on the input the output level at the maximum of the potentiometer would be 150V that represent a power of U2/R = 150x150/4 = 5625W! of course your amp cant reach this power so usually with such low impedance speakers the maximum power is reach at about 3 or 4 on the potentiometer graduation. Playing a long time over this maximum power may damage your amplifier or your speaker so, we suggest to add a power amp to make a bi-amplification if you need such a high power."

 

Czyli nie tak do końca mogę być spokojny... Fakt, że niezbyt często słucham tak głośno, ale jednak czasami potrzebuję "kopa"... Nie zdarza mi się grać powyżej 4-ki, ale... Czy dokupujac AM100 mogę zasilać jeden kanał końcówką z IN a 2-gi AM, obie sterując przedwzmacniaczem z integry?

Trochę dziwne, to znaczy że jak mam na wyjściu CD 2V to osiągam maksymalną moc na poziomie 2 na potencjometrze, to nieprawdopodobne. :)

Edytowane przez marecki28

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo sam chcialem kupic ale niby byl zarezerwowany to moze dla Ciebie a moze zostalem zrobiony w trabe. Daj znac jak dojedzie. Fakt ze za ceny ok 4 tys 200tji sie rozchodza, 4500 jeszcze ujdzie ale 5 tys mozna dostac nowe na wyprzedazach.z tym ze cen nie ma co wypominac bo z tego co kojarze krzysiek tez wystawiales in1

00 znacznie powyzej ceny za jaka ja swojego sprzedawalem rok wczesniej.

Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak ma się Twoja cena do ceny z innego ogłoszenia:

 

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/19/224077.php

A ma się tyle drogi kolego, że sprzęt jest na gwarancji a ja nie dopatrzyłem się w ogłoszeniu takiej informacji. Poza tym jest koloru czarnego. Rzecz gustu.

 

Pytam bo sam chcialem kupic ale niby byl zarezerwowany to moze dla Ciebie a moze zostalem zrobiony w trabe. Daj znac jak dojedzie. Fakt ze za ceny ok 4 tys 200tji sie rozchodza, 4500 jeszcze ujdzie ale 5 tys mozna dostac nowe na wyprzedazach.

Tak na marginesie skoro jest tak jak piszesz, to dlaczego mam tylu zainteresowanych? Z drugiej strony cena 200tek to 6990, to niezłe negocjacje. Mowa oczywiście o nowych.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrella masz prawo sprzedawac za ile chcesz tylko ze normalne ceny uzywek to raczej prog 4-4.5 tys pln.Niemniej masz racje jesli masz wersje se i na gwarancji trudno zebys puszczal za 3700;) przeciez wiesz ze za 6900 to one nie chodza nowe chyba ze ktos jest nieswiadomy.

Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, to znaczy że jak mam na wyjściu CD 2V to osiągam maksymalną moc na poziomie 2 na potencjometrze, to nieprawdopodobne. :)

 

No nie - ja mam CD 100 a on ma na wyjściu 2,5V. Oni uzależniają to, kiedy wzmacniacz osiąga pełną moc od impedancji kolumn - nie od tego ile V jest na wejściu (co jest słuszne - o ile wiem, ponieważ zależy to od obciążenia a im niższa impedancja, tym większe obciążenie i większa wydzielana moc, ale tu musiałby się wypowiedzieć fachowiec).

Edytowane przez ozric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrella masz prawo sprzedawac za ile chcesz tylko ze normalne ceny uzywek to raczej prog 4-4.5 tys pln.Niemniej masz racje jesli masz wersje se i na gwarancji trudno zebys puszczal za 3700;)

I to jest właśnie sedno sprawy. Trafiłeś w dziesiątkę.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys podlaczylem oscyloskop to wyjsc atolla in100 se zeby zobaczyc do ilu mozna krecic galka bez znieksztalcen. Puscilem sygnal testowy 1kHz 0dB, do 3,5 byla czysta sinusoida, powyzej juz zaczely powstawac znieksztalcenia. Oczywiscie wiekszosc utworow jest nagrana ponizej progu 0dB wiec mozna czasami i krecic do 4, ale wystepuja peaki, ktore dochodza do 0dB i wowczas moga wystapic przesterowania, wiec najbezpieczniej nie przekraczac poziomu 3,5 na potencometrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokupujac AM100 mogę zasilać jeden kanał końcówką z IN a 2-gi AM, obie sterując przedwzmacniaczem z integry?

 

Tak to chyba nie. Nie ma pewności, że IN100 jako końcówka zagra tak samo jak AM100. Raczej musiałbyś podłączyć tak np. AM100 w dolne zaciski w kolumnie, a IN100 w górne (biamping).

 

bi_amping.gif

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo sam chcialem kupic ale niby byl zarezerwowany to moze dla Ciebie a moze zostalem zrobiony w trabe. Daj znac jak dojedzie. Fakt ze za ceny ok 4 tys 200tji sie rozchodza, 4500 jeszcze ujdzie ale 5 tys mozna dostac nowe na wyprzedazach.z tym ze cen nie ma co wypominac bo z tego co kojarze krzysiek tez wystawiales in1

00 znacznie powyzej ceny za jaka ja swojego sprzedawalem rok wczesniej.

Nie był dla mnie zarezerwowany. Sprzedający też pisał do mnie, że jest zarezerwowany do poniedziałku. W poniedziałek napisał, że człowiek który zarezerwował nie odzywa się. Przysłał zdjęcia z opisem. Rozmawialiśmy telefonicznie. Ustaliliśmy cenę, no i czekam ....

 

Dla zainteresowanych

http://allegro.pl/wzmacniacz-atoll-in-200-hi-end-wyprzedaz-i6182955589.html

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokupujac AM100 mogę zasilać jeden kanał końcówką z IN a 2-gi AM, obie sterując przedwzmacniaczem z integry?

 

Skoro masz IN200 to może do kompletu AM200 ;) Bi-amping na mega wypasie by był!

 

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/koncowki-mocy/sprzedam-wzmacniacz-mocy-atoll-os112315.html

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM100 w dolne zaciski w kolumnie, a IN100 w górne (biamping).

 

 

 

Tak to wiem - nie mniej dzięki za odpowiedź! Nie wiem tylko jak wtedy rozłoży się moc, ale właśnie o takiej konfiguracji (bi-amplification) pisał Atoll.

 

Skoro masz IN200

 

 

Mam IN100 :) i teraz nawet na dodatkowy AM100 nie bardzo mam możliwości... Ale zawsze to jakiś kolejny cel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ma się tyle drogi kolego, że sprzęt jest na gwarancji a ja nie dopatrzyłem się w ogłoszeniu takiej informacji. Poza tym jest koloru czarnego. Rzecz gustu.

 

 

Tak na marginesie skoro jest tak jak piszesz, to dlaczego mam tylu zainteresowanych? Z drugiej strony cena 200tek to 6990, to niezłe negocjacje. Mowa oczywiście o nowych.

 

Witam.

Jestem nowy na forum.

Wydaje mi się, że posiadana przez Ciebie gwarancja

w tym przypadku ma niską wartość.

AudioForte wyraźnie wymienia w ppkt. b, produkty odsprzedane z tzw. "drugiej ręki" nie są objęte gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioForte wyraźnie wymienia w ppkt. b, produkty odsprzedane z tzw. "drugiej ręki" nie są objęte gwarancją.

A co to za gwarancja, producenta czy Audioforte?

Co to za brednie?

Od kiedy producent udziela imiennie gwarancji na sprzęt?

Audioforte bredzi i tym ppkt może się podetrzeć, poszedł bym z tym do rzecznika praw konsumenta i tyle.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za gwarancja, producenta czy Audioforte?

Co to za brednie?

Od kiedy producent udziela imiennie gwarancji na sprzęt?

 

Też bym poszedł - gwarancja producenta jest na sprzęt.

 

Sklep - bezpośrednio sprzedający - udziela gwarancji na zgodność towaru z umową i taka jest zawarta między kupującym a sprzedającym - tutaj można się zastanawiać, czy po odsprzedaniu jest nadal ważna, lub czy przenosi się na kolejnego posiadacza (sądzę, że nie, choć w rzeczywistości trudno z nią polemizować mając bezimienny dowód sprzedaży w postaci paragonu chyba, że została wystawiona imienna FV).

 

Gwarancja producenta to coś innego, bo nie jest to umowa zawierana między nim a kupującym (nie mają zwykle bezpośredniego kontaktu), tylko potwierdzenie jakości towaru - inna sprawa, że gwarancja producenta zwykle jest na 12 m-cy a sprzedającego - na zgodność towaru z umową - musi być na 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też bym poszedł - gwarancja producenta jest na sprzęt.

 

Sklep - bezpośrednio sprzedający - udziela gwarancji na zgodność towaru z umową i taka jest zawarta między kupującym a sprzedającym - tutaj można się zastanawiać, czy po odsprzedaniu jest nadal ważna, lub czy przenosi się na kolejnego posiadacza (sądzę, że nie, choć w rzeczywistości trudno z nią polemizować mając bezimienny dowód sprzedaży w postaci paragonu chyba, że została wystawiona imienna FV).

 

Gwarancja producenta to coś innego, bo nie jest to umowa zawierana między nim a kupującym (nie mają zwykle bezpośredniego kontaktu), tylko potwierdzenie jakości towaru - inna sprawa, że gwarancja producenta zwykle jest na 12 m-cy a sprzedającego - na zgodność towaru z umową - musi być na 24.

 

Moja uwaga odnosi się wyłącznie do tego co jest w tej gwarancji (AudioForte) zapisane.

Również mam sprzęt z "drugiej ręki" i ten punkt zwrócił kiedyś moją uwagę. Producenci podobno dzielą się odpowiedzialnością po połowie czyli 12 miesięcy producent, 12 miesięcy dystrybutor.

Jeżeli tak jest, to które jest pierwsze?☺

Czy ktoś na tym forum ma doświadczenie w naprawie sprzętu z "drugiej ręki"?

 

Pozdrowienia z pod parasola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.