Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Użytkownik gimza dnia 07.04.2016 - 22:12 napisał

4. Oczywiście wstawianie C za B nie jest to eleganckie rozwiązanie, ale najtańsze i z tym pożarem to duża przesada.

 

Czytajcie, proszę, cały post i ze zrozumieniem. C mam tylko na końcu i nic w tym nie ma nieeleganckiego (to bezpiecznik zbiorczy dla dwóch odrębnych sieci).

 

 

Kurcze - przepraszam - to ja źle przeczytałem...

 

Niestety pożar to nie jest przesada - wszystko zależy od tego co jest w ścianie: jeżeli przewody są stare (i o małym przekroju - co jest możliwe np. w starym budynku), izolacja zniszczona / skruszała, duży prąd przez zbyt długi czas może doprowadzić do zwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantuś miałem gdzieś zestawienie bezpieczników jakie występują we wszystkich produktach Atolla.

Jak znajdę to wrzucę w PDFie.

Zapytam dlaczego chcesz wymieniać te w elektronice, wystarczy główne.

 

Proszę bardzo obiecane zestawienie bezpieczników w produktach Atoll :)

 

Wielkie dzięki!!!

Gdzieś, Ty to znalazł, Chłopie??? :)

 

A ST200?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, ma się te wejścia :)))

A tak na serio to było kiedyś na stronie Audioforte, zestawienie może było robione z czasów kiedy jeszcze nikt nie słyszał o streamerach.

A do ST200 nie możesz zajrzeć, ile to roboty ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałbym zapytać o dokładne porównanie zestawów IN/CD 200 do IN/CD 100

1:Co zyskuje się,a co traci po przesiadce z IN100 na IN200-interesuje mnie jeszcze zakres basu-czy w IN200 jest on mocniejszy,głębszy,jak z kontrolą,oraz który bardziej eksponuje górę pasma

2:analogicznie jak ma się sprawa z CD100 na CD200

Nadmienię że streamer i końcówki mocy mnie nie interesują

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do ST200 nie możesz zajrzeć, ile to roboty ?

... no właśnie tej roboty chciałem sobie oszczędzić

ale chyba nie będę miał innego wyjścia :)

raz jeszcze dzięki

Kiedy dawno, dawno temu kupowałem w Audioforte swojego ST200 , to zasugerowałem wymianę bezpiecznika , a panowie polecili mi jakiś model, po którym byłem zachwycony brzmieniem. Na dowód czego ST200 trzymałem w domu prawie 2 lata ;)

Nie słuchałem z oryginalnymi bezpiecznikami...

Może trzeba tam zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

 

NEWS z ostatniej chwili - znajomy sprzedaje kabel zasilający Shunyata Hydra HC VTX.

Dokładnie taki napędza mojego AM200SE (świetnie się zgrywają).

 

Polecam o integr i końcówek mocy.

 

Kabel jest w zasadzie nie używany (podpięty kilkukrotnie) - jeszcze w folii (+ opakowanie).

Oczywiście kabel jest oryginalny - kupiony w AudioFast.

 

Cena sklepowa 3.290. Do kupienia za 1.700 (!!!). Na drugą taką okazję przyjdzie poczekać bardzo długo. W obecnej serii Shunyata nie zdecydowała się wprowadzić nowej wersji Hydry HC. Jest Venom HC (słaby) i od razu Alpha HC (... za bagatela 6.600).

 

Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z tej oferty - kontakt na priv.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno nie podejmuję się :)

Przypomnij mi tylko kolego czy miałeś u siebie Oyaide Tunami GPXe?

Jak byś je do siebie porównał.

 

P.S.

Shunyata ma 1,8m długości?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno nie podejmuję się :)

Przypomnij mi tylko kolego czy miałeś u siebie Oyaide Tunami GPXe?

Jak byś je do siebie porównał.

 

P.S.

Shunyata ma 1,8m długości?

 

Przerzuciłem "tonę" różnych kabli ale niestety z Oyade porównać nie mogę.

Co do samego charakteru brzmienia to w telegraficznym skrócie sprawa ma się tak:

1. Znacznie lepsza jakość wysokich tonów (klarowność, przejrzystość)

2. Większa transparentność / komunikatywność średnicy (lepszy "wgląd w nagranie")

3. Znacznie lepsza kontrola w obszarze niskotonowym (z jednoczesnym lepszym rozciągnięciem tego podzakresu)

4. Lepsza przestrzeń i lokalizacja źródeł

5. A to wszystko bez utraty muzykalności brzmienia.

 

Do 3000 nie znam lepszego kabla (jedyne przeciwskazania to zbyt chłodno, analitycznie brzmiące systemy). Raczej nie polecam do Cambridge'ów. Z klockami Creeka też go nie widzę.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantaleon, ale doskonale znasz brzmienie Atolla AM 100 i tutaj jak byś to widział, ewentualnie z kondycjonerem :)

 

Do AM100????!!... no to będzie bardzo bezpośrednio - BIERZ W CIEMNO.

Byłbym ostrożniejszy w parowaniu tego kabla z IN100 (chociaż efekt wcale nie musiałby być zły). Jednak w przypadku AM100 to jest "TEN" kabel. Wychodzi naprzeciw "bolączkom" tej końcówki. AM100 to świetna końcówka (w swoim przedziale cenowym hit) ale:

1. Jej brzmienie jest lekko "matowe". Warto byłoby wesprzeć ("wyciągnąć") soprany oraz poprawić ogólną transparentność (we wszystkich rejestrach)

2. Poprawa przestrzenności (zwłaszcza w głąb) też wyszłoby jej na dobre. (Gra lepiej "na boki" niż "przód tył")

3. Kontroli wyższego i średniego basu raczej poprawiać nie trzeba ale wyciągnięcie niższych składowych byłoby mile widziane.

 

Dokładnie to robi Hydra, z tym, że wato dać jej kilka dni na rozruch. Początkowo dźwięk wydaje się zbyt mocno kontrolowany ("ściśnięty") i nieco "suchy" (dotyczy to jednak wielu kabli, zwłaszcza sieciowych). Po jakimś czasie (5-10 dni) efekty te definitywnie ustępują (pozytywy zostają). Warto o tym pamiętać w zwłaszcza w przypadku kabla nowego (a ten jest prawie nowy). Znajomy kupił go dokładnie w tym samym momencie co ja, korzystając z wyprzedaży w Audiofaście (-35%) - lecz w tym samym czasie sprzedał "dzielonkę" Vincenta i kupił integrę Naima. Jeden kabel został do "wieszania prania".

 

Oryginalnie to jest kabel właśnie do prądożernych końcówek i kondycjonerów.

Wpiąłem go kiedyś do ISOL-8'a MiniSub Wave... no i to był "power". Okazało się, że oryginalny (inna sprawa, że tani) kabel ISOL-8 to słaby zawodnik, w porównaniu do Hydry.

Z drugiej strony, cały kondycjoner kosztował nie wiele więcej niż sam kabel Shunyaty.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś, że jadę na tandemie Albedo Monolith plus kondycjoner Isol 8 Axis z Epos M15.2mod, u mnie nie ma mowy o matowości, a wiesz że mam kilka "ulepszaczy" dźwięku bezpieczniki, izolatory, akustyka etc.

:)

Kurde korci mnie to co piszesz, ale Oyaide Tunami też potrafi wyprodukować hektary przestrzeni zwłaszcza w głąb :)

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś, że jadę na tandemie Albedo Monolith plus kondycjoner Isol 8 Axis z Epos M15.2mod, u mnie nie ma mowy o matowości, a wiesz że mam kilka "ulepszaczy" dźwięku bezpieczniki, izolatory, akustyka etc.

:)

Kurde korci mnie to co piszesz, ale Oyaide Tunami też potrafi wyprodukować hektary przestrzeni zwłaszcza w głąb :)

 

Przeprasza, już zupełnie mi się miesza, co i u kogo gra.

W takim razie przemyśl i daj znać - jeśli potrzebujesz właśnie tego co Hydra niesie, wybór na bank będzie dobry.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza, już zupełnie mi się miesza, co i u kogo gra.

W takim razie przemyśl i daj znać - jeśli potrzebujesz właśnie tego co Hydra niesie, wybór na bank będzie dobry.

Zastanowię się, może do kondycjonera bym dał.

Ostatnio zainwestowałem w kolejną 14kę Neela i wtyki Furutecha :P

Jak będę miał styczność z Oyaide to kurcze dobrze by mieć do porównania rzeczoną Hydrę Shunyaty, ale nie podźwignę tego finansowo przed majowymi komuniami w rodzince :(

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, wiem że sumarycznie wywaliłem wiele na pierdoły poprawiające brzmienie, chociaż niekoniecznie na wszystkie, ale w głównej mierze poprawiłem też akustykę i nie mam się czego wstydzić jeśli chodzi o brzmienie, a słuchałem o wiele droższych systemów którym naprawdę daleko do tego co mam.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ... i chciałem się pochwalić, że zostałem dumnym posiadaczem Harmonixa HS-101 Improved-S.

 

Może za kilka dni (jak się "zadomowi") to skrobnę coś na temat jego wpływu na brzmienie Atoll'i i porównanie z Tarą Labs Prime M1.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwym nabywcą został kolega "andrev".

 

Yeah:)

 

aaa ... i chciałem się pochwalić, że zostałem dumnym posiadaczem Harmonixa HS-101 Improved-S.

 

Może za kilka dni (jak się "zadomowi") to skrobnę coś na temat jego wpływu na brzmienie Atoll'i i porównanie z Tarą Labs Prime M1.

 

Czekam z niecierpliwością;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ... i chciałem się pochwalić, że zostałem dumnym posiadaczem Harmonixa HS-101 Improved-S.

 

Może za kilka dni (jak się "zadomowi") to skrobnę coś na temat jego wpływu na brzmienie Atoll'i i porównanie z Tarą Labs Prime M1.

 

Pzdr, P

I ja również czekam na opis ,wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dołączyłem do grona nabranych?... przykra konstatacja

 

Zanim zniknie w czeluściach archiwum allegro, potwierdza się fakt, który ma miejsce zawsze w tych

"okazyjnych" licytacjach sklepu Fusic, czyli to, o czym pisałem w innych wątkach: "Cena minimalna nie została osiągnięta"

http://allegro.pl/atoll-st200-st-200-odtwarzacz-ex-demo-wroclaw-i6111309971.html

A ludziska łykają.... ;)

 

Fusic daje najwieksze rabaty na sprzet atoll-a i pewnie dzieki temu rowniez najwiecej ich sprzetu sprzedaja, w ciagu ostatniego miesiaca dwoch kolegow z forum kupilo u nich sprzet atoll-a w baaaardzo sympatycznych cenach.

Łubu dubu, łubu dubu... tak mi się skojarzyło ;)

 

EDIT:

Nie neguję i nie zaprzeczam, bo nie wiem o takich rabatach (choć słyszałem) - Atolla kupuję w AudioForte.

Ale łowienie klientów, którzy nie załapali się na "okazyjną aukcję od złotówki" i dzwonią potem do sklepu otrzymując specjalny, "indywidualny" rabat nie budzi mojej euforii jako sposób prowadzenia biznesu

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.