Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku wtórnym można kupić w połowie tej ceny, ja do HD12 REDa kupiłem za 240pln.

 

I jakie efekty/wrażenia?

 

Bezpieczniki QUANTUM SR20 o typowych wartościach można wypróbować przed zakupem przez okres 2 tygodni

 

Dzięki.

Skontaktuję się AudioFastem w najbliższych dniach - może uda mi się ściągnąć te bezpieczniki.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale one tak mają, mój pewnie też zacznie się grzać na standby, wszystkie setki tak mają, nie ma powodu do obaw.

Mój był tylko lekko ciepły w standby. Jak pograł dopiero temperatura się podnosiła.

 

Normalnie na standby jest letni. Po może 10 min jest już ciepły. Dziś z 15 min słuchałem na godzinie 11 i był bardzo gorący, to normalne? Była spora różnica między tymi 15 minutami na godzinie 11 a 2h normalniego słuchania na godzinie 9.

 

 

E: wzmak stoi na CD, postawić go osobno?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziś z 15 min słuchałem na godzinie 11 i był bardzo gorący, to normalne? Była spora różnica między tymi 15 minutami na godzinie 11 a 2h normalniego słuchania na godzinie 9.

 

U mnie normalne - tzn, powyżej 10-tej osiąga zdecydowanie wyższą temperaturę. Ale... prawdę mówiąc to powyżej 9-tej praktycznie nie słucham, 10-ta to tylko jak nikogo nie ma w domu i zdarza się z The Wall oraz Rage Against The Machine, 11-tej nie używam - baaardzo rzadko jak oglądam film w rozsądnej porze :)

 

Poza tym fakt wyższej temperatury nic nie powoduje poza podniesieniem temperatury otoczenia :) Może tak grać i nic się nie dzieje niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie efekty/wrażenia?

Podobne jak po przejściu ze zwykłego na AHP, tylko inaczej bardziej naturalnie. Nie chcę sugerować, jak tylko dostaniesz nowe to daj im kilka dni później możesz przysiąść do porównań AHP - SR20 a jeszcze lepiej RED i możesz sprawdzić jeszcze jedno "kierunkowość" rożnice wychwycisz może nie od razu, ale jak się skupisz na pewnych aspektach bedziesz wiedział, to tak jak porównywanie kabli.

Nie chcę nic mówić bo raz, że to drażliwy temat, a dwa nie chcę sugerować :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wtyki miałeś na Magnum?

 

Niestety nie sprawdziłem :( - odwiozłem sprzęt dziś po południu.

 

Podobne jak po przejściu ze zwykłego na AHP, tylko inaczej bardziej naturalnie. Nie chcę sugerować, jak tylko dostaniesz nowe to daj im kilka dni później możesz przysiąść do porównań AHP - SR20 a jeszcze lepiej RED i możesz sprawdzić jeszcze jedno "kierunkowość" rożnice wychwycisz może nie od razu, ale jak się skupisz na pewnych aspektach bedziesz wiedział, to tak jak porównywanie kabli.

Nie chcę nic mówić bo raz, że to drażliwy temat, a dwa nie chcę sugerować :)

 

Jak rozumiem wymieniłeś tylko główny (? - chyba, że się mylę). A co z pozostałymi?. W końcówce jest ich jeszcze 4.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam,

Mam obecnie amplituner CA 551R z kolumnami KEF Q7, źródło CA 752BD i pliki flac przez Foobar2000 i dac Musical Fidelity V90. Chciałabym pójść w stereo i kupić wzmacniacz zintegrowany. Muzyka jakiej słucham to: jazz, pop (Diana Krall, Casandra Wilson, Susan Wong, Sting, Gregory Porter itp. Zastanawiam się nad Atoll in100 SE. Czy zagra on ok z moimi kolumnami (nie mam jak go odsłuchać) A może polecicie coś innego ?

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi wiadomo najwięcej zmian wnoszą właśnie te, czyli główne zwłoczne.

W Atoll AM100 ma jeszcze jeden w środku o szybkiej charakterystyce, tego nie ruszam.

Jakiś czas temu rozmawiałem z panem ze sklepu Fusic i potwierdził powyższe, że wymieniamy tylko główne chociaż kiedyś w CD playerze miałem AHP główny i drugi w elektronice też wymieniłem na AHP okazało się nawet, że szybki na zwłoczny :))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam,

Mam obecnie amplituner CA 551R z kolumnami KEF Q7, źródło CA 752BD i pliki flac przez Foobar2000 i dac Musical Fidelity V90. Chciałabym pójść w stereo i kupić wzmacniacz zintegrowany. Muzyka jakiej słucham to: jazz, pop (Diana Krall, Casandra Wilson, Susan Wong, Sting, Gregory Porter itp. Zastanawiam się nad Atoll in100 SE. Czy zagra on ok z moimi kolumnami (nie mam jak go odsłuchać) A może polecicie coś innego

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam obecnie amplituner CA 551R z kolumnami KEF Q7, źródło CA 752BD i pliki flac przez Foobar2000 i dac Musical Fidelity V90. Chciałabym pójść w stereo i kupić wzmacniacz zintegrowany. Muzyka jakiej słucham to: jazz, pop (Diana Krall, Casandra Wilson, Susan Wong, Sting, Gregory Porter itp. Zastanawiam się nad Atoll in100 SE. Czy zagra on ok z moimi kolumnami (nie mam jak go odsłuchać) A może polecicie coś innego

 

Czyżby wreszcie nasze forum uświetniła swoją obecnością pierwsza białogłowa?

Kłaniam się nisko.

 

Przechodząc do tematu - in100se powinien całkiem nieźle zgrać się z Q7 (kilka lat temu słuchałem tych kolumn - były na potęgę sprzedawana do systemów wielokanałowych). Wzmacniacz lekko podkreśli skraje pasma i "zdynamizuje" przekaz, co tylko wyjdzie im na dobre.

W przypadku materiału pop/rock, to zestawienie powinno zagrać całkiem nieźle. Nie wiem jak wypadną "wokale" (Krall, Wilson, Porter), ale średnica Q7 powinna pozytywnie je wspierać.

Będzie "szybciej" dynamiczniej, przejrzyściej, z lepszym wsparciem wyższego i średniego basu, z bardziej błyszczącymi wysokimi tonami.

Jeśli chodzi o jakość przekazu stereo, reszta to złom (w przypadku amplifikacji, myślę, że bezpośredniej konkurencji należałoby poszukiwać wśród wzmacniaczy dwukanałowych w cenie ok. 800-900PLN... czyli nigdzie). W mniejszym stopniu dotyczy to również V90. To obiektywnie bardzo słabe urządzenie.

 

Moja rekomendacja: sprzedać wszystko (prócz Q7), kupić in100se oraz (nie idąc w nadmierne koszty):

1. Atoll DAC100 (jeśli będziesz nadal chciała korzystać z foobara) lub:

2. Auralic Aries MINI: http://www.koris.pl/auralic-mini-rewelacja-wsrod-streamerow.html (dokupić do niego sam dysk sieciowy WD RED 2TB za 350PLN) i będzie odtwarzacz, DAC i NAS/bank muzyczny w jednym, za 2,6kPLN (!!!)

 

W obu przypadkach efekt finalny będzie conajmniej dobry.

 

Powodzenia, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony zamiast foobara mogę polecić jRiver muzyka z tego playerka jest przyjemniejsza dla ucha nie sybiluje, brzmienie jest bardziej plastyczne naprawdę warto, też słucham wokalistek i podobnych klimatów które koeżanka Rucia wymieniła :)

Do foobara już nie wracam.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zastanawiający wybór kolumn do tego repertuaru (brzmienie Mf1 kojarzy mi się z dawnymi Proacami - wokale super ale Elac'owego, rockowego pazura to tam nie ma). Chociaż może akurat w połączeniu z piecem Atolla efekt finalny może być niezły.

 

In80se to bardzo fajny sprzęt. Za te pieniądze prawie bez wad - można kupować w ciemno. Prawie... bo ma jeden poważny feler - tym felerem jest In100se. Różnica w cenie (choć wyraźna - 600PLN, czyli prawie 20% więcej) jest, moim zdaniem, warta dołożenia.

A co myślisz drogi Pantaleonie o połączeniu Audiolaba 8200a z końcówka mocy np AM80 Atola z Akusami Monolith f1.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz drogi Pantaleonie o połączeniu Audiolaba 8200a z końcówka mocy np AM80 Atola z Akusami Monolith f1.Pozdrawiam.

Szanowy Bogdnie, przepraszam ale nie czuję się na siłach skomentować tej opcji. Wstyd się przyznać ale z całej trójki znam tylko Mf1.

Kiedyś posłuchałem Audiolaba 8200CDQ jednak nie wiem na ile A jest podobny brzmieniowo. Jeśli to ta sama "szkoła", to gra to trochę zimnawo i sterylnie. Poza tym od 3 lat nie dotykam się do CDków (no może z wyjątkiem krótkiego przesłuchania CD50SE-2)

Znam i cenię in80se, ale końcówki nawet nie dotykałem. Jestem pewien, że różnice brzmieniowe są tu jednak zasadnicze (podobnie jak między in100se i am100se).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
<br />Moja rekomendacja: sprzedać wszystko (prócz Q7), kupić in100se oraz (nie idąc w nadmierne koszty):<br />1. Atoll DAC100 (jeśli będziesz nadal chciała korzystać z foobara) lub:<br />2. Auralic Aries MINI: http://www.koris.pl/auralic-mini-rewelacja-wsrod-streamerow.html (dokupić do niego sam dysk sieciowy WD RED 2TB za 350PLN) i będzie odtwarzacz, DAC i NAS/bank muzyczny w jednym, za 2,6kPLN (!!!)<br />

 

sprzedaż całości nie wchodzi w grę. Moja druga połowa musi mieć kino domowe, a dodatkowo słoń mu nadepnął na ucho (on nie słyszy różnicy co i jak gra) więc muszę to jakoś pogodzić. Chciałam wzmacniacz wpiąć w system. Zaczęłam od szukania Rotel RA12 lub NAD 356, a teraz im więcej czytam to głupieję :)

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Rucia 1

Jako były posiadacz nad-a c 356 bardzo namawiam na wzmacniacz atoll in 100 se (nowy w salonach po rabatach do kupienia za ok. 3.500 zł. a używany - często jeszcze na gwarancji można znaleźć za ok. 2.700 zł.). Różnice w jakości dźwięku między tymi dwoma wzmacniaczami są bardzo wyraźne na korzyść in 100se.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
<br />Jak miałoby wyglądać to wpięcie? - w charakterze końcówki mocy?, przez jakiś by-pass w CA?<br /> <br /> <br />

 

Przez Pre-out z ampli do wzmacniacza i wtedy jak oglądam kono to wzmak jest jako końcówka mocy.

A jeśli słucham stereo to tradycyjnie przez wzmacniacz z pominięciem amplitunera oczywiście.

Ewentualnie wykorzystam takie coś http://hd-opinie.pl/2617,audio,unikatowy-router-audio-beresford-tc-7220.html

Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przez Pre-out z ampli do wzmacniacza i wtedy jak oglądam kono to wzmak jest jako końcówka mocy.

A jeśli słucham stereo to tradycyjnie przez wzmacniacz z pominięciem amplitunera oczywiście.

Ewentualnie wykorzystam takie coś http://hd-opinie.pl/2617,audio,unikatowy-router-audio-beresford-tc-7220.html

 

Atoll IN200 może pracować jako końcówka mocy jak również jako integra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale one tak mają, mój pewnie też zacznie się grzać na standby, wszystkie setki tak mają, nie ma powodu do obaw.

 

Ja mam IN200 i ostatnio przyniosłem kamerę termowizyjną. Wg termowizji na standby-u na obudowie było ok 30 oC. Dla porównania stojący obok ST100 miał 23-24 oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Pre-out z ampli do wzmacniacza i wtedy jak oglądam kono to wzmak jest jako końcówka mocy.

A jeśli słucham stereo to tradycyjnie przez wzmacniacz z pominięciem amplitunera oczywiście.

 

W takim razie nie widzę problemu.

Jeśli chodzi o źródło to ponawiam wcześniejsze sugestie - albo DAC100 do kompletu, albo Auralic Aries Mini z zamontowanym dyskiem wewnętrznym. Mimo, że jestem "Atollowcem" to chyba wolałbym Auralica - świetny dźwięk, wszystkie dostępne formaty plików, bardzo dobry streamer, wewnętrzny dysk (do kupienia oddzielnie) widoczny w sieci jak NAS. Genialne urządzenie w idiotycznej niskiej cenie.

 

a mam IN200 i ostatnio przyniosłem kamerę termowizyjną

 

Podziwiam drobiazgowość podejścia do tematu :) :) :)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam IN200 i ostatnio przyniosłem kamerę termowizyjną. Wg termowizji na standby-u na obudowie było ok 30 oC. Dla porównania stojący obok ST100 miał 23-24 oC.

 

A co to ma do tego, że się grzeje?

A niech się grzeje!

Widocznie tak musi być, 30*C to nie jest wcale tak dużo.

 

Jeśli by ktoś zadał pytanie o pobór mocy w trybie Stand-by, zrozumiał bym to.

 

 

Niektórzy nie mają chyba co robić w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie nie widzę problemu.

Jeśli chodzi o źródło to ponawiam wcześniejsze sugestie - albo DAC100 do kompletu, albo Auralic Aries Mini z zamontowanym dyskiem wewnętrznym. Mimo, że jestem "Atollowcem" to chyba wolałbym Auralica - świetny dźwięk, wszystkie dostępne formaty plików, bardzo dobry streamer, wewnętrzny dysk (do kupienia oddzielnie) widoczny w sieci jak NAS. Genialne urządzenie w idiotycznej niskiej cenie.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku pomijając funkcjonalność to ten Auralic faktycznie jest taki dobry? Miałeś go u siebie? Jak wypada w porównaniu do daców w podobnej cenie?

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość dźwięku pomijając funkcjonalność to ten Auralic faktycznie jest taki dobry? Miałeś go u siebie? Jak wypada w porównaniu do daców w podobnej cenie?

 

Miałem przez pół dnia - znajomy kupił w ciemno.

Wcześniej miałem możliwość przesłuchania Vegi, która jest 6-krotnie droższa i nie ma co ukrywać znacznie lepsza ale... nie na tyle, na ile wskazywałaby różnica cen. Vega gra przestrzennie, analogowo, plastycznie. Mini stawia raczej na szybkość i dokładność, niemniej ciężko się tu doszukać cyfrowego nalotu, zapiaszczenia, szklistości. To bardzo groźny przeciwnik do 3-4tys. (a nawet lekko wyżej), zwłaszcza jeśli streamuje (a potrafi) pliki DSD. Pod względem technologicznym i funkcjonalnym nie ma na rynku nic choćby zbliżonego - genialnie przemyślana konstrukcja.

 

Zapomniałem dodać, że Mini jest jednocześnie klientem serwisów streamingowych (z Tidalem na czele).

Poważnie zastanawiam się, czy nie nabyć go jako up-grade dla ST200 (dodatkowy NAS-storage, Tidal, czytnik ultragęstych formatów i DSD).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zastanawiam się, czy nie nabyć go jako up-grade dla ST200 (dodatkowy NAS-storage, Tidal, czytnik ultragęstych formatów i DSD).

 

A to mnie Drogi Kolega zaskoczył, choć o streamerach moja wiedza jest nadto skromna, to w ustach takiego znawcy oznaczać to może istotną wskazówkę dla moich poszukiwań źródełka w temacie. Bo rzecz ujmując krótko własnie poszukuję źródełka dla mojego zestawu i jak dotąd moja konfitura biegła z naciskiem na zachwalane ST 200, nota bene dośc wysoki budżet. A tu według wstępnej analizy można pozyskać zbliżone rezultaty w przystępnym budżecie. Warte przynajmniej rozważenia.

 

Mini stawia raczej na szybkość i dokładność, niemniej ciężko się tu doszukać cyfrowego nalotu, zapiaszczenia, szklistości

 

I to mnie niepokoi w tej cenie, czyżby lek na wszystko.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez pół dnia - znajomy kupił w ciemno.

Wcześniej miałem możliwość przesłuchania Vegi, która jest 6-krotnie droższa i nie ma co ukrywać znacznie lepsza ale... nie na tyle, na ile wskazywałaby różnica cen. Vega gra przestrzennie, analogowo, plastycznie. Mini stawia raczej na szybkość i dokładność, niemniej ciężko się tu doszukać cyfrowego nalotu, zapiaszczenia, szklistości. To bardzo groźny przeciwnik do 3-4tys. (a nawet lekko wyżej), zwłaszcza jeśli streamuje (a potrafi) pliki DSD. Pod względem technologicznym i funkcjonalnym nie ma na rynku nic choćby zbliżonego - genialnie przemyślana konstrukcja.

 

Zapomniałem dodać, że Mini jest jednocześnie klientem serwisów streamingowych (z Tidalem na czele).

Poważnie zastanawiam się, czy nie nabyć go jako up-grade dla ST200 (dodatkowy NAS-storage, Tidal, czytnik ultragęstych formatów i DSD).

Trochę się obawiam czy w połączeniu z IN100se nie będzie zbyt natarczywie, nachalnie może szukać czegoś o spokojniejszym brzmieniu? Tidal to mocna karta przetargowa i właśnie na tym najbardziej mi zależy, w tej chwili słucham z Tidal HiFi przez Daphile i tani dac fiio e10k 2.

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Miałam przez kilka dni nuforce air dac I zraziłam się do bezprzewodowców. Wydaje mi się ze lepiej połączyć laptop z dac i analogiem do wzmak. Na laptopie foobar z wasapi lub asio żeby ominąć kartę w laptopie. Tidal hifi w takim połączeniu naprawdę dobrze gra, pliki flac przez foobar lub jriver.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.