Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Atolla IN100 podłączonego do AA Phoebe III. Kompozycja niemal idealna jak dla mnie. Aczkolwiek mam problem z włączaniem wzmacniacza. Otóż często "wywala" korki. Czasami nawet cztery razy pod rząd... System podłączony bezpośrednio do gniazdka. Brak jakiejkolwiek listy antyprzepięciowej czy filtrującej. Wczoraj byłem w sklepie elektronicznym i dowiedziałem się o urządzeniu do miękkiego startu coś podobnego do UPS. Proszę o poradę jak rozwiązać problem

Pozdrawiam

Tomas

a wyłączasz go z tyłu też ? Czy tylko na stand-by go masz? mi wywalał tylko bezpieczniki jak go podłączałem pierwszy raz, bo na start ma duży pobór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Atolla IN100 podłączonego do AA Phoebe III. Kompozycja niemal idealna jak dla mnie. Aczkolwiek mam problem z włączaniem wzmacniacza. Otóż często "wywala" korki. Czasami nawet cztery razy pod rząd... System podłączony bezpośrednio do gniazdka. Brak jakiejkolwiek listy antyprzepięciowej czy filtrującej. Wczoraj byłem w sklepie elektronicznym i dowiedziałem się o urządzeniu do miękkiego startu coś podobnego do UPS. Proszę o poradę jak rozwiązać problem

Pozdrawiam

Tomas

 

Temat był wałkowany na forum (w tym wątku).

 

Mnie pomogło wymianę bezpiecznika na "markowy" nie badziewie z marketu - w prawdzie zostawiam na stanbaju - ale przy wyłączeniu z gniazdka to już sporadycznie wywala... można wymienić bezpiecznika "B" na "C" - ale większość elektryków to odradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Atolla IN100 podłączonego do AA Phoebe III. Kompozycja niemal idealna jak dla mnie. Aczkolwiek mam problem z włączaniem wzmacniacza. Otóż często "wywala" korki. Czasami nawet cztery razy pod rząd... System podłączony bezpośrednio do gniazdka. Brak jakiejkolwiek listy antyprzepięciowej czy filtrującej. Wczoraj byłem w sklepie elektronicznym i dowiedziałem się o urządzeniu do miękkiego startu coś podobnego do UPS. Proszę o poradę jak rozwiązać problem

Pozdrawiam

Tomas

 

Mam od wczoraj atoll in100se, na razie z instalację zero problemów. Stosuję zwykłą listwę przeciwprzepięciową.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włączam z tyłu to "wywala". jak jest na stanby i potem włączam to jest dobrze.

i tak zostaw na stanby..to nawet lepiej dla wzmaka, takie odniosłem wrażenie kiedy przed kupnem mojej "setki" po przeczytałem cały wątek klubu dwukrotnie..wygrzewaj i słuchaj, słuchaj wygrzewaj. pzdr Edytowane przez Cyber77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów i dopisuję się do klubu.

Atoll In100se plus Marantz NA8005 (od wczoraj), gra to na Usher S520.

Zasilanie to Neel 14 gold i Neel 7gold.

Od wczoraj nie mogę się oderwać od muzy. Do tej pory miałem jako źródło CA640C v2.

Nawet nie myślałem że może nastąpić taki progres w dźwięku (a słucham na razie flaców z moich ripów)

Z jednego i drugiego klocka jestem zadowolony, a słucham rocka, lżejszego metalu i pochodnych na lekkim jazzie kończąc.

A pytanie do forumowiczów.

Głośnikowy to VdH Clearwater a IC to Qunex 4s. Czy macie jakie propozycje lub sugestie co do zmiany drutów lub ic na coś lepszego (poprawiającego brzmienie).

 

pozdrawiam Cyber

 

Znam in100se jak własną kieszeń. Podobnie rzecz się ma z s520 (spędziłem z tymi kolumnami długie godziny/dni).

To dość ryzykowane połączenie, biorąc pod uwagę sporą ofensywność obu konstrukcji. Ekspresyjny charakter Atolla (w całym paśmie, ze szczególnym uwzględnieniem wysokich składowych) oraz rozjaśnienie i ekspozycja sopranów w S520 mogą rodzić sporo problemów z doborem pozostałych elementów systemu (kabli / źródła). Oliwy do ognia może dolewać również kabel Qed'a. Niestety nie znam tego VdH ale co do innych modeli mam mieszane odczucia - w wielu systemach potrafią nieco tonować przekaz (wręcz go "przyszarzając) z drugiej są często "chropowate" lub ordynarne (np. sc122 - którego nie cierpię), przy czym zazwyczaj porażają płaskim (mało przestrzennym) dźwiękiem. Na szczęście Marantz powinien nieco łagodzić "obyczaje".

 

Myślę, że wprowadzenie czegoś w postaci Harmonixa CI-230 M-II między Marantz'a a Atolla oraz Tellurium Q Ultra Blue między Atolla a S520, powinno poskutkować, większą gładkością, muzykalnościąm wyrafinowaniem oraz znacznie większą przestrzennością dźwięku, przy jednoczesnym utrzymaniu kontroli i "timingu".

Prócz rocka i metalu, da się, dzięki tej zmianie, posłuchać nawet D. Krall.

 

Po parze VdH i Qed różnica powinna być bardzo duża. Harmonix i TQUB, mimo niewygórowanych cen, to już zabawki z innej bajki.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Atolla IN100 podłączonego do AA Phoebe III. Kompozycja niemal idealna jak dla mnie. Aczkolwiek mam problem z włączaniem wzmacniacza. Otóż często "wywala" korki. Czasami nawet cztery razy pod rząd... System podłączony bezpośrednio do gniazdka. Brak jakiejkolwiek listy antyprzepięciowej czy filtrującej. Wczoraj byłem w sklepie elektronicznym i dowiedziałem się o urządzeniu do miękkiego startu coś podobnego do UPS. Proszę o poradę jak rozwiązać problem

Pozdrawiam

Tomas

A jaki masz bezpiecznik dla gniazdek sieciowych, chodzi mi o wartość?

Z tymi Atollami to tak jest, też mi często wywalał zwłaszcza przy ciągłym wł i wył przy testach kabli, ale zmieniłem na Legranda i jest lepiej jak wywali to naprawdę bardzo rzadko i na moje życzenie :)))

Poza tym integry nie wyłączaj głównym wył. z tyłu zostaw na standby, ja mam AM100 więc nic innego mi nie zostaje jak wył z tyłu.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za radę, odpowiedź. Policzę dutki może..na IC uzbieram. A powiedz może miałeś na przesłuchach coś z Kimbera ? Bo wstępnie zakładałem mniejszy budżet i myślałem o 8TC i Timbre ew PJB. pzdr

 

Niestety nie pomogę - nie znam produktów Kimbera.

Mogę coś doradzić ze stajni TaryLabs, TQ, Vovox, Harmonix, MIT, WW, Albedo ... i mogę coś odradzić z VdH ;)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często "wywala" korki.

 

Porada jest prosta: wymień na nowe, zwykłe z Castoramy. Stare bezpieczniki (nie "korki" - korki są w butelkach na wino...) tracą na zwłoczności i wybija przy włączaniu. Pod żadnym pozorem nie zmieniaj zwłoki z B na C - C ma być tylko pierwszy, tam, gdzie masz przyłącze z sieci do domu! Możesz wywołać poważną awarię a nawet pożar (w skrajnym przypadku...).

 

Też mi wybijało bezpieczniki jak przywiozłem 100-tkę do domu - wymiana na nowe pomogła (mam kolejno od strony wzmacniacza do przyłącza z sieci: 10A (zwł. B) => 16A (zwł. B) => 16A (zwł. C) - mam tylko 3kW mocy i nie wybija a wyłączam z sieci). Producent zaleca trzymanie na stand by żeby podgrzewać tranzystory ale to nieekologiczne (tak - uważam, że to ważne) - 30 minut radia jak zaczynam słuchać załatwia sprawę i wzmacniacz osiąga swoje parametry a tak przez całą noc i pół dnia pobierałby sobie 20-30W a po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porada jest prosta: wymień na nowe, zwykłe z Castoramy. Stare bezpieczniki (nie "korki" - korki są w butelkach na wino...) tracą na zwłoczności i wybija przy włączaniu. Pod żadnym pozorem nie zmieniaj zwłoki z B na C - C ma być tylko pierwszy, tam, gdzie masz przyłącze z sieci do domu! Możesz wywołać poważną awarię a nawet pożar (w skrajnym przypadku...).

 

Też mi wybijało bezpieczniki jak przywiozłem 100-tkę do domu - wymiana na nowe pomogła (mam kolejno od strony wzmacniacza do przyłącza z sieci: 10A (zwł. B) => 16A (zwł. B) => 16A (zwł. C) - mam tylko 3kW mocy i nie wybija a wyłączam z sieci). Producent zaleca trzymanie na stand by żeby podgrzewać tranzystory ale to nieekologiczne (tak - uważam, że to ważne) - 30 minut radia jak zaczynam słuchać załatwia sprawę i wzmacniacz osiąga swoje parametry a tak przez całą noc i pół dnia pobierałby sobie 20-30W a po co?

 

Oj Oziris trochę kręcisz

1. Jeżeli bezpieczniki traciłyby na zwłoczności to właśnie by nie wywalały!

2. Wymiana bezpiecznika na nowy pomogła, bo kupiłeś pewnie bezpiecznik też o charakterystyce B, ale troszkę innym progu zadziałania-powiedzmy stary miał 3 x prąd znamionowy, a nowy ma np. 5 x prąd znamionowy i akurat na Atolla wystarcza.

3. Bezpieczniki o charakterystyce C są używane w instalacjach o dużym prądzie rozruchu, czyli siliniki i transformatory, np. we wzmacniaczach. Tam gdzie kończą się możliwości bezpieczników B tam C dopiero się zaczynają.

4. Oczywiście wstawianie C za B nie jest to eleganckie rozwiązanie, ale najtańsze i z tym pożarem to duża przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Pantaleon

dziękuję za radę, odpowiedź. Policzę dutki może..na IC uzbieram. A powiedz może miałeś na przesłuchach coś z Kimbera ? Bo wstępnie zakładałem mniejszy budżet i myślałem o 8TC i Timbre ew PJB. pzdr

Co prawda to nie do mnie, ale przez bardzo długi czas i z zadowoleniem używałem 8TC (zarówno w wersji niebiesko-czarnej jak i białej/przezroczystej);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi wybijało bezpieczniki jak przywiozłem 100-tkę do domu - wymiana na nowe pomogła (mam kolejno od strony wzmacniacza do przyłącza z sieci: 10A (zwł. B) => 16A (zwł. B) => 16A (zwł. C)

Dziwna metoda, Bezpieczniki czyli wył. nadprądowe o charakterystyce B to tzw. szybkie stosowane w instalacjach domowych powszechnego użytku do zabezpieczenia urządzeń np. RTV

Gniazdka 16A, oświetlenie 10A.

 

Wstawianie bezpiecznika zwłocznego o charakterystyce C zamiast B w instalacji domowej jest troszkę na wyrost i w określonych warunkach może nie zadziałać na czas.

Ale jak to mówią każdy orze jak może :)

 

P.S.

Znalazłem troszkę lektury na ten temat

http://www.tech.co.bydgoszcz.pl/esy.html

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll IN100 SE gra u mnie od ok. roku i od jakiegoś czasu zauważam problem polegający na tym, że prawy kanał gaśnie i gra tylko jedna kolumna. Z reguły wygląda to tak, że jak rozpoczynam słuchanie muzyki wszystko jest dobrze, po kilku-kilkunastu utworach prawa strona przestaje grać. Po chwili może ponownie grać poprawnie lub nie.

 

Usterkę kolumn wykluczam, bo jak je zamieniłem w dalszym ciągu lewa grała bez zarzutów, prawa co jakiś czas cichła. Źródło też w porządku, bo objawy były takie same przy różnych źródłach.

 

Co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll IN100 SE gra u mnie od ok. roku i od jakiegoś czasu zauważam problem polegający na tym, że prawy kanał gaśnie i gra tylko jedna kolumna. Z reguły wygląda to tak, że jak rozpoczynam słuchanie muzyki wszystko jest dobrze, po kilku-kilkunastu utworach prawa strona przestaje grać. Po chwili może ponownie grać poprawnie lub nie.

 

Usterkę kolumn wykluczam, bo jak je zamieniłem w dalszym ciągu lewa grała bez zarzutów, prawa co jakiś czas cichła. Źródło też w porządku, bo objawy były takie same przy różnych źródłach.

 

Co może być powodem?

 

Gdy efekt gaśnięcia kanału zaczyna występować, spróbuj wyłączyć wzmacniacz (w standby), wystarczy na sekunde, po czym ponownie włączyć. Jeśli od tej pory wzmacniacz będzie grał poprawnie, to masz ten sam efekt co u mnie w ok. rocznym IN100. Co ciekawe na razie samo się naprawiło i nie jestem w stanie wywołać ponownie tego efektu. Pewnie powróci po okresie gwarancji jak to zwykle bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll IN100 SE gra u mnie od ok. roku i od jakiegoś czasu zauważam problem polegający na tym, że prawy kanał gaśnie i gra tylko jedna kolumna. Z reguły wygląda to tak, że jak rozpoczynam słuchanie muzyki wszystko jest dobrze, po kilku-kilkunastu utworach prawa strona przestaje grać. Po chwili może ponownie grać poprawnie lub nie.

 

Usterkę kolumn wykluczam, bo jak je zamieniłem w dalszym ciągu lewa grała bez zarzutów, prawa co jakiś czas cichła. Źródło też w porządku, bo objawy były takie same przy różnych źródłach.

 

Co może być powodem?

 

Czy jak zrobisz głośniej, poruszysz potencjometrem problem ustaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak mocno i nagle zrobię głośniej, to prawa strona znowu przez jakiś czas gra normalnie.

 

Wygląda na to, że dzieje się coś z potencjometrem. Miałem tak w dwóch poprzednich wzmacniaczach NAD'a-niby były tam potencjometry ALPS, ale z biegiem czasu zaczynał przerywać jeden kanał. Problem występował generalnie w położeniu głośności przy której najczęściej się słucha-jak się zrobiło głośniej niż normalnie to problem ustępował. Może pomoże przeczyszczenie potencjometru. Ja miałem już po gwarancji wzmacniacz i miałem wlutowany rezystor zmieniający siłę sygnału-także normalną głośność była na 12, w której to pozycji potencjometr nie był zjechany/zabrudzony-działa to bez zarzutu już parę lat u nowego właściciela. Ale chyba szkoda grzebać w rocznym wzmacniaczu.

Tak mnie to wkurzało, że przy zmianie sprzętu obiecałem sobie nigdy więcej potencjometrów i przeszedłem na AM200 i CA840E, który zamiast potencjometru ma tłumik z rezystorami sterowanymi przekaźnikami zamiast potencjometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy ktoś może miał okazję zaglądać do ST200 i AM200SE?

 

Interesuje mnie kwestia zastosowanych tam bezpieczników.

 

W AM200SE, główny, w "szufladzie", to 20mm x 5mm - 8.0A (T) ... a pozostałe? (Jest ich 4 - prawdopodobnie wszystkie szybkie - F - jakie?)

 

W ST200, z tego co wiem, jest tylko 1 bezpiecznik - najprawdopodobniej zwłoczny (T) ale jaki?.

 

Jeśli ktoś z Was ma wiedzę na ten temat, będę wdzięczny za wskazówki.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantuś miałem gdzieś zestawienie bezpieczników jakie występują we wszystkich produktach Atolla.

Jak znajdę to wrzucę w PDFie.

Zapytam dlaczego chcesz wymieniać te w elektronice, wystarczy główne.

 

Proszę bardzo obiecane zestawienie bezpieczników w produktach Atoll :)

Atoll_bezpieczniki_PL.pdf

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawianie bezpiecznika zwłocznego o charakterystyce C zamiast B w instalacji domowej jest troszkę na wyrost i w określonych warunkach może nie zadziałać na czas.

 

Zwróć uwagę, że C jest ja samym początku (tam, gdzie przyłączone są przewody z sieci energetycznej) - potem jest B i tak powinno być. B zadziała pierwszy. Dom jest podzielony na dwie instalacje i ten C jest zbiorczy dla obu - gdyby był również B, byłby bez sensu - jeżeli równocześnie w obu sieciach włączą się urządzenia z dużym poborem rozruchowym (silnik w odkurzaczu, piekarnik, grzałka w zmywarce itp) to każdy z osobna nie wybije poszczególnych bezpieczników, ale razem wybiją zbiorczy a nie powinny (podkreślam - chodzi o prąd rozruchowy, obciążenie chwilowe).

 

Dodatkowo - nie mam tam 10A, tylko kolejny 16A (pomyłka).

 

4. Oczywiście wstawianie C za B nie jest to eleganckie rozwiązanie, ale najtańsze i z tym pożarem to duża przesada.

 

Czytajcie, proszę, cały post i ze zrozumieniem. C mam tylko na końcu i nic w tym nie ma nieeleganckiego (to bezpiecznik zbiorczy dla dwóch odrębnych sieci).

 

Bezpiecznik wstawiłem identyczny z tym, który był wcześniej - nawet tego samego producenta.

 

Wyłącznik zwłoczny z czasem staje się - jakby to powiedzieć - bardziej "nerwowy" i traci na zwłoczności, czyli jest ona (zwłoka) coraz krótsza. Jak sobie wyobrażasz bezpieczeństwo w domu, gdyby bezpieczniki z czasem miały coraz większą zwłokę???

 

Ale oczywiście - nie oponuję, proszę instalować wg życzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest podzielony na dwie instalacje i ten C jest zbiorczy dla obu - gdyby był również B, byłby bez sensu

Teraz rozumiem i ma to sens.

Główny zawsze powinien być C kolejne B

czyli jest O.K.

:)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.