Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Dzisiaj posłuchałem in80 trochę głośniej. Po pewnym czasie wyłączył się lewy kanał. Wzmacniacz gorący jak ogień. Kiedy ściszyłem zaczął grać.

aj kupiłeś szajs :/, uff dla mnie. Miałem na wypożyczeniu Atolla 80 in se i zimny przez 100% grania, a grał 2 dni pod rząd bez wyłączania.

 

Ogólnie Atolle są ciut wadliwe, zobaczę jak wypadną Creek, Hegel, Dayens, Rega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Atolle są ciut wadliwe

 

w ciągu ostatniej dekady, przez moje 4 kąty przewinęło się kilka ton sprzętu - zmieniam dużo i często (raz na 2-3 lata) - były u mnie IN100SE, AM100SE, IN200 i wciąż są ST200, AM200SE (nie licząc urządzeń, które brałem tylko na kilkudniowe testy) i mimo, że Atoll nie jest już moim głównym systemem audio (pojechał do biura), to postanowiłem bronić jego dobrego imienia. Oczywiście Atolle nie są bez wad (takiej elektroniki nie ma), ale ja kłopotów nigdy z nimi nie miałem (a gram bardzo dużo - pracuję głównie w domu). Nawet pojawiające się "buczenie" traf i wyskakujące korki to, w gruncie rzeczy, problemy z lokalną siecią elektryczną a nie z samymi klockami.

 

generalnie, kłopoty pojawiają się w wyniku działań ich właścicieli - nieodpowiedzialne eksperymenty z zasilaniem, spięcia w trakcie podłączania "na gorąco", uszkodzenia mechaniczne (w trakcie transportu, przenoszenia), uszkodzenia portów podczas licznych "wpięć/wypięć", itp itd (mój znajomy np., w trakcie imprezy, napoił swojego Onkyo szampanem). Niestety, kupując sprzęt używany, musimy mieć na względzie, że ktoś, kto się nim bawił przed nami, niekoniecznie obchodził się z nim "kulturalnie".

 

co do grzania - tylko raz widziałem zagrzanego Atolla po kilkugodzinnej, głośnej zabawie z Magnepanami 1.7. Tak ciężkich do wysterowania kolumn nie ma chyba żaden z nas.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

nie twierdzę, że coś tu jest ponad miarę, zainteresowałem się tematem Atolla...z tydzień temu i czytając fora natykałem się na informacje o problemach częściej niż przy innych markach, tylko tyle. Wg mnie to znakomite wzmacniacze i są obecnie liderem na mojej liście (in 80 se jest niewiarygodny wręcz, lepszy wg mnie od 100-ki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - niezależnie od poziomu wydatków i technologicznej jakości produktu, problemy zawsze mogą się pojawić.

obecnie jestem posiadaczem Devialeta 200 (cena sklepowa to 32.000) i ... od 3tyg. nic więcej nie robię tylko próbuję zaprogramować to urządzenie zgodnie z własnymi wymaganiami - cudowne brzmienie, niebywałe zaawansowanie inżynieryjne i GIGANTYCZNE problemy natury kalibracyjnej.

 

nie ma urządzeń idealnych - przy większości (a miałem już Technicsa, Sony, Yamahę, Marantza, Pioneera, ATC, MF, Vincenta - kilkukrotnie, Atolla, i Devialeta) Atoll jawi mi się jako oaza technicznego i jakościowego spokoju.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej wyslac do serwisu audio forte, jezeli takowy jest. Tam beda pewnie mieli wszystkie czesci oryginalne w razie potrzeby jakiejs wymiany a przy okazji dokladnie go "zdiagnozuja". A najlepiej to odeslac temu sprytnemu sprzedawcy.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od ATOLL ELECTRONIQUE: nowy wzmacniacz zintegrowany IN300 pojawi się na przełomie września i października. Bracia Emmanuel i Stephane, właściciele ATOLL wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaproponowali urządzenie, które będzie "pomostem" pomiędzy seriami "200" a "400". Przewidywana cena to 3.490,- euro.

 

 

 

IN300

post-24531-0-34656000-1463500849_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od ATOLL ELECTRONIQUE: nowy wzmacniacz zintegrowany IN300 pojawi się na przełomie września i października. Bracia Emmanuel i Stephane, właściciele ATOLL wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaproponowali urządzenie, które będzie "pomostem" pomiędzy seriami "200" a "400". Przewidywana cena to 3.490,- euro.

 

 

 

IN300

 

O rzesz... no właśnie tego cały czas mi brakowało.

 

ostrzę sobie zęby na testy

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

200 strasznie mnie kusi w używce, ale pewnie bezpiecznik padałby za bezpiecznikiem, więc chyba zostanę przy 80, 100-ka ciut za nerwowa i mniej jej bas mi pasuje. Na razie Atoll jest nr 1 na liście wzmaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od ATOLL ELECTRONIQUE: nowy wzmacniacz zintegrowany IN300 pojawi się na przełomie września i października. Bracia Emmanuel i Stephane, właściciele ATOLL wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaproponowali urządzenie, które będzie "pomostem" pomiędzy seriami "200" a "400". Przewidywana cena to 3.490,- euro.

IN300

 

 

Piękny, parametry/wyposażenie bogate, ale cena absolutnie z kosmosu niestety!

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do grzania - tylko raz widziałem zagrzanego Atolla po kilkugodzinnej, głośnej zabawie z Magnepanami 1.7. Tak ciężkich do wysterowania kolumn nie ma chyba żaden z nas.

 

Zastanawia mnie co rozumiesz pod pojęciem grzania się - poważnie - mój IN 100 SE2, do którego mam podpięte 4 OHM kolumny Studio 16Hz zwykle jest chłodny, kiedy jednak rozkręcę go na 3-3,5 (taka 10:00-10:30) to w pokoju mam 80-90 dB, czyli - jak dla mnie - bardzo głośno (niezbyt często tak słucham). Wtedy obudowa nad tranzystorami jest gorąca - mierzyłem pirometrem radiatory (przez otwory w obudowie) i pokazuje 85-90 stopni C. Dużo to czy mało? Nigdy się nie wyłączył, na takim poziomie słuchałem max 2h. Powiedziałbym, że jak się dobrze zagrzeje to dopiero nabiera kopa - ma taki drive, że chciałbym go takim słyszeć "na zimno". Nie mniej to co piszecie o temperaturach trochę mnie niepokoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jakie tranzystory są w tym wzmacniaczu (IN 100 SE): HEXFET IRFP9140N+IRFP150N

 

Te tranzystory mają temperaturę pracy 175 st. C, więc sądzę, że temperatura radiatora na poziomie 85-90 C to nic strasznego (nawet zakładając, że jest o 50% niższa od temperatury samego tranzystora...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakimi kablami łączycie Atolla z Dali Ikon (lub ewent innymi Dali)? Jakie IC się sprawdza w takiej konfiguracji?

Tu nie masz uniwersalnej odpowiedzi, każdy ma inne preferencje i każdy ma inną akustykę niekoniecznie zaadaptowaną pod audio.

Musisz określić czego Ci brakuje, a co już masz i chciałbyś zachować to jest temat morze.

 

Te tranzystory mają temperaturę pracy 175 st. C, więc sądzę, że temperatura radiatora na poziomie 85-90 C to nic strasznego (nawet zakładając, że jest o 50% niższa od temperatury samego tranzystora...).

Też twierdzę, że nie ma problemu, tak sobie myślę, że skoro wzmak dostaje wigoru dopiero jak się nagrzewa to świadczy tylko o tym że tranzystory mocy osiągnęły optymalne parametry pracy.

Moja końcówka nie grzeje się prawie wcale , raz tylko po całodziennym graniu (dość głośno) zrobił się zaledwie ciepły, może to też niedobrze ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Tu nie masz uniwersalnej odpowiedzi, każdy ma inne preferencje i każdy ma inną akustykę niekoniecznie zaadaptowaną pod audio.

Musisz określić czego Ci brakuje, a co już masz i chciałbyś zachować to jest temat morze.

analityczność jest spora i wystarczająca, chciałbym ją utrzymać (Chord Odyssey 2, Qed Reference na IC). To co chciałbym zmienić to tak z 10-15% uspokoić górę oraz ciut dodać masy czy powiedzmy "czarnego tła". Od razu dodaję, że kable nie grają, ale mają ogromny wpływ wg mnie nawet jeśli ktoś myśli inaczej ;). Sygnaturę tych kolumn można troszkę zmienić, słyszałem to na własne uszy. IC Equlibrium Stage uspokoiło górę, nie wiem czy nie zabiło ciut całego przekazu. Głośnikowe Tellurium Q Black wypadły nieźle. IC Regi fajnie.

 

Po prostu jestem ciekaw czy są tu jakieś "w miarę" sprawdzone sety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.