Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was ma (lub mial) polaczenie atoll + dali ikon 6 mk2? Ciekaw jestem opinii nt. takiej kombinacji

 

Ja mam Ikony 6mk2 + AM200/ST200. Przy tym zestawie zrobiłem stop po długiej żonglerce sprzętem;) Dla mnie gra to świetnie, przede wszystkim gęste, wciągające granie, świetna średnica!, wysokie tony szczegółowe ale trochę wycofane, bas w zależności od nagrania, ja się wspomagam Velodyne EQ-MAX12.

 

Miałem wcześniej Ikony podłączone do IN100SE/ST200, jedyny plus to lepiej wyeksponowane wokale niż w AM200/ST200 i scena mocno wychodzi do przodu, ale znowu brakowało mi przestrzeni i przede wszystkim średnicy którą oferuje AM200, to mocny punkt tej końcówki.

 

Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że te wyeksponowane tony w IN100SE, które robiły świetne pierwsze wrażenie, po dłuższym czasie zaczęły wychodzić mi bokiem (może z innym zestawem kolumn byłoby lepiej, ale ja jestem fanem Dali) ;)

AM200 wysokich tak nie eksponuje i może dlatego daje dużo frajdy, nie męczy i wciąga w świat muzyki :)

 

Podsumowując: mi zestaw Dali Ikon 6mk2 + AM200/ST200 bardzo przypadł do gustu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN100SE moim zdaniem "lubi się" z neutralniej bądź cieplej grającymi kolumnami. Dobrze wypada z kopułkami tekstylnymi. U mnie z Dynaudio serii DM, a potem z Canto Grand S16Hz grał bardzo dobrze. Ikon 6 mk2 moim zdaniem mają mocno podkreśloną górę pasma i z tym Atollem może być słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

 

Mamy do sprzedania Atolla ST200 (ex-demo, jak nowy, z nową gwarancją i pilotem nawet nie wypakowanym z folii) oraz wzmacniacz mocy AM200SE (całkowicie nowy jeszcze nie wyjęty z pudełka).

 

Ktoś zarezerwował i nie odebrał.

 

Cena nowych: ST200 - PLN 8.690,00 (cena obecnego modelu ST200SE z bluetooth - PLN 8.990), AM200SE - PLN 5.690,00. Razem PLN 14.380,00

 

Cena proponowana (jeśli zostaną kupione łącznie): PLN 10.200,00

 

Rabat: prawie równo 30%.

 

Zainteresowanych zapraszam na priv.

 

Ukłony, Piotr

 

Czołem,

30% to już coś. Może miałbym kogoś zainteresowanego.

Dam znać jeszcze dziś.

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

z ciężkim sercem zmuszony jestem rozstać się z moim systemem audio.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to sprzedaję:

Dali Ikon 6 mk2, Atoll AM200SE, PR300, ST200SE.

 

Każdy klocek w idealnym stanie, kontakt tylko na priv.

pozdro, andrev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

z ciężkim sercem zmuszony jestem rozstać się z moim systemem audio.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to sprzedaję:

Dali Ikon 6 mk2, Atoll AM200SE, PR300, ST200SE.

 

Każdy klocek w idealnym stanie, kontakt tylko na priv.

pozdro, andrev.

 

... cóż się stało?

z tego co wiem to wszytko nowe zakupy.

znalazłeś coś ciekawszego?

 

szkoda, że nie wiedziałem wcześniej - miałbym kupca

ale skorzystał z propozycji kolegi PiotrWys (jak wyżej)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Przyszedł moment, w którym muszę swoje uczucia audiofilskie zacząć dzielić między 2 społeczności.

 

Atolle ze mną zostają - jadą do biura (będą mi umilały życie zawodowe).

 

W ostatnich dniach podjąłem decyzję o skorzystaniu z oferty promocyjnej TopHiFi, w efekcie której, w moim salonie zagościł wczoraj Devialet Le 200 wraz z Synology DS115.

 

Z racji tego, że jeden z kabli zasilających nie jest mi już potrzebny (Atolle w biurze będą musiały się zadowolić "kartonowymi" sieciówkami), mam do sprzedania sznurek Shunyata Viper ZiTron (1,8m)

 

Kupiony, nowy w zeszłym roku (czerwiec / lipiec) w AudioFast. Cena sklepowa PLN 3.990,00.

Obecnie brak odpowiednika w ofercie Shunyaty (w to miejsce została wprowadzona Alpha Analog - PLN 6.400 / 1,75m).

 

Moja cena: 2.200,00

 

To bezwzględnie jeden z najlepszych kabli zasilających do PLN 4.000 jakie słyszałem (zwłaszcza do Atolli) - więc poleca.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten. Z tym, że fotka jest kretyńska - wygląda jakby był z góry czarny (w rzeczywistości jest lustrzano-srebrny)

No i cena promocyjna, jeszcze przez kilka dni jest niższa o 9.600,00. W przeciwnym wypadku raczej bym się nie zdecydował.

 

Ja go wcześniej słuchałem na Elacach.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Ja mam Ikony 6mk2 + AM200/ST200. Przy tym zestawie zrobiłem stop po długiej żonglerce sprzętem;) Dla mnie gra to świetnie, przede wszystkim gęste, wciągające granie, świetna średnica!, wysokie tony szczegółowe ale trochę wycofane, bas w zależności od nagrania, ja się wspomagam Velodyne EQ-MAX12.

 

Miałem wcześniej Ikony podłączone do IN100SE/ST200, jedyny plus to lepiej wyeksponowane wokale niż w AM200/ST200 i scena mocno wychodzi do przodu, ale znowu brakowało mi przestrzeni i przede wszystkim średnicy którą oferuje AM200, to mocny punkt tej końcówki.

 

Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że te wyeksponowane tony w IN100SE, które robiły świetne pierwsze wrażenie, po dłuższym czasie zaczęły wychodzić mi bokiem (może z innym zestawem kolumn byłoby lepiej, ale ja jestem fanem Dali) ;)

AM200 wysokich tak nie eksponuje i może dlatego daje dużo frajdy, nie męczy i wciąga w świat muzyki :)

 

Podsumowując: mi zestaw Dali Ikon 6mk2 + AM200/ST200 bardzo przypadł do gustu;)

potwierdzam z in100, z in80 jest...lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

ponawiam info:

 

Chętnie oddam, w dobre ręce, sieciówkę Shunyata Viper ZiTron, kupioną w AudioFast, w czerwcu ubiegłego roku. Stan - sklepowy (+ metryczka, pudełko, folia). Cena sklepowa 3.990,00 (obecnie brak w ofercie). Pierwotnie był to model oczko wyższy od Hydry (skądinąd mocno przeze mnie rekomendowanej). Polecam zwłaszcza do Atolli (najlepiej przedwzmacniacze, wzmacniacze i końcówki mocy). W przypadku źródeł (tych z tradycyjnym zasilaniem) też wniesie wiele dobrego. W przypadku zasilaczy impulsowych, uczciwie rzecz stawiając, zmiany będą minimalne ... o ile w ogóle będą.

 

Cena: ULTRAOKAZYJNA - zainteresowanych zapraszam na priv.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Panowie,

szukałem wzmacniacza do Dali Ikon 5 mkii, to czas przeszły. Sporo pieców przerobiłem, ale to co zrobił z nimi niewygrzany Atoll in 80 se jest nie do wiary. Spoił cały przekaz, wreszcie góry jest dużo, ale...nie oddzielnie. Miód na moje uszy. WOW!

 

Ta kwestia jest przesądzona. Pytanie do Was, czy jest sens wypożyczać i porównywać z moimi Ikonami AA Phoebe III? Czy to po prostu 2 różne półki? Innych kolumn nie rozważam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam.

Czym sie różni wersja se od zwykłej?

Od rana słucham in80 z xavianami 125 junior

to Ty kupiłęś tego z allegro? :), jeśli tak to "cholera";p, 1 dnia mi zabrakło, sam byłem ciekaw i miałem pytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania z se. W sumie to tani wzmacniacz. Jest muzykalny, kontroluje moje xaviany 125 jak żaden poprzednik. Wcześniej miałem exposure 2010, exposure 3010. In 80 jest połowę tańszy od exposure 3010. Myślałem, że będzie kicha, ale jest dobrze.

Zauważyłem, że dosyć mocno się grzeje, ale dźwięk jest ok.

 

Myślę jak by było, gdybym mu dołożył jakąś końcówkę. Może ktoś podpowie ....

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll IN100 SE gra u mnie od ok. roku i od jakiegoś czasu zauważam problem polegający na tym, że prawy kanał gaśnie i gra tylko jedna kolumna. Z reguły wygląda to tak, że jak rozpoczynam słuchanie muzyki wszystko jest dobrze, po kilku-kilkunastu utworach prawa strona przestaje grać. Po chwili może ponownie grać poprawnie lub nie.

 

Usterkę kolumn wykluczam, bo jak je zamieniłem w dalszym ciągu lewa grała bez zarzutów, prawa co jakiś czas cichła. Źródło też w porządku, bo objawy były takie same przy różnych źródłach.

 

Co może być powodem?

 

A jeszcze takie pytanie - czy może to być spowodowane przegrzewaniem? Bo zauważyłem, że czasem jest naprawdę gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll IN100 SE gra u mnie od ok. roku i od jakiegoś czasu zauważam problem polegający na tym, że prawy kanał gaśnie i gra tylko jedna kolumna. Z reguły wygląda to tak, że jak rozpoczynam słuchanie muzyki wszystko jest dobrze, po kilku-kilkunastu utworach prawa strona przestaje grać. Po chwili może ponownie grać poprawnie lub nie.

 

Usterkę kolumn wykluczam, bo jak je zamieniłem w dalszym ciągu lewa grała bez zarzutów, prawa co jakiś czas cichła. Źródło też w porządku, bo objawy były takie same przy różnych źródłach.

 

Co może być powodem?

 

Ja mialem takie same objawy w Heglu H200, kolega tez w kilku innych wzmacniaczach. Problemem byl wadliwy przekaznik, po wymianie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.