Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z dzisiejszym spotkaniem w sklepie AUDIOFIL w Szczecinie mam pytanie!? Pracownik tego sklepu stanowczo twierdził iż sprzęt Atolla jest składany w Chinach i że Chińczyk jest właścicielem Firmy .To co wyczytałem to Atoll szczyci się że jest w całości produkowany we Francji i że jedną rzeczą składaną "nie francuską"

jest brytyjska obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ten pan ma takie info, zna się osobiście z tym Chińczykiem?

:D

Na mojej końcówce jest napisane Made in France, czyli co Chińczyk tę tabliczkę nakleił?

Temu Panu bym podziękował z taką wiedzą, chyba że się mylę hifi.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo twierdził iż sprzęt Atolla jest składany w Chinach i że Chińczyk jest właścicielem Firmy

 

Tutaj jest strona internetowa Producenta:

 

http://www.atoll-electronique.com/

 

Proponuję poczytać sekcję "About" i dalej "Manufacturing process".

 

Jeżeli to Chińczyk, to urodzony we Francji i tam mieszka :) A sprzedawcę proszę z tzw. "plaskacza w myjok" jak to mówią na Śląsku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dzisiejszym spotkaniem w sklepie AUDIOFIL w Szczecinie mam pytanie!? Pracownik tego sklepu stanowczo twierdził iż sprzęt Atolla jest składany w Chinach i że Chińczyk jest właścicielem Firmy .To co wyczytałem to Atoll szczyci się że jest w całości produkowany we Francji i że jedną rzeczą składaną "nie francuską"

jest brytyjska obudowa.

 

Szanowny Kolego poczuwam się do wypowiedzi w rzeczonym temacie z prostej przyczyny leżącej po stronie doświadczenia z Panami ze wskazanego tzw. z nazwy sklepu AUDIOFIL. Miałem już przygodę z tymi Panami w kwestii doboru sprzętu na poziomie amplitunerów kina domowego za odsłuch których pobrali kwotę z zaliczki wniesionej na poczet wpłaty za wybrany amplituner. Wówczas raczkowałem w tematach i raczej nie posiadałem wiedzy w klimacie audio. No cóż początki zawsze są trudne. Przepraszam,że odbiegłem od tematu. A więc Ci zacni Panowie trudnią się sprowadzaniem sprzętu z Niemiec. Przynajmniej mają taką renomę w światku melomanów. Miałem sposobność zakupu u nich odtwarzacza Harman Kardon hd 990 o ile dobrze pamiętam. Odtwarzacz rewelka, odklejące się literki loga firmy i szwankujący napęd. Jakież było moje zdziwienie gdy przechadzając się po jednym z marketów odkryłem identyczny odtwarzacz, ale jakże inny w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nawet obudowa była zacna i porządna. Więcej nie zachodziłem do sklepu, nie należę do osób konfliktowych i roszczeniowych. Życie zweryfikuje. A co do Atolla to powiem tak. To wyjątkowa ręczna robota. Wiem co mówię mam rodzinę w Paryżu i trochę w tym klimacie powęszyłem. Atoll to wyjątkowe purystyczne stereo. Wczoraj byłem na odsłuchu duńskiego mocarza pracującego na impulsie a mianowicie GATO AUDIO DIA - 250, który chwilowo mnie zauroczył, niestety moc owego urządzenia to koszt średnicy i szczegółów ukazanych złagodzeniem faktury. No i czar prysł na rzecz muzykalności Atolla, prysł do tego stopnia, że wycofałem wczoraj dwóch potencjalnych nabywców moich cacek i pozostałem wierny idei. Bo tylko głupiec nie zmienia zdania.

 

Reasumując Atoll nie jest chiński.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dzisiejszym spotkaniem w sklepie AUDIOFIL w Szczecinie mam pytanie!? Pracownik tego sklepu stanowczo twierdził iż sprzęt Atolla jest składany w Chinach i że Chińczyk jest właścicielem Firmy .To co wyczytałem to Atoll szczyci się że jest w całości produkowany we Francji i że jedną rzeczą składaną "nie francuską"

jest brytyjska obudowa.

 

Szanowny Kolego mgoral69,

 

Sugeruję, aby Kolega wrócił do owego "specjalisty" z Audiofila i delikatnie zasugerował mu zmianę profesji. Bądźmy ludźmi - nie wolno człowieka pozostawiać bez wsparcia. Im wcześniej się przebranżowi, tym szybciej zacznie odnosić sukcesy w nowym zawodzie.

 

A wracając do samego Atolla - od trzech lat jestem w częstszym lub rzadszym, niemniej stałym kontakcie z Brecey (po przeprowadzce) - z ludźmi z biura projektowego i handlowcami (służę stosownymi numerami telefonów oraz adresami e-mail). Lubię wgryźć się w temat więc koresponduję z obiema firmami francuskimi, których sprzęt posiadam (Atoll i Devialet). Co do Devialeta nawet zacząłem wspierać po trochu zespół programistów (... tak się wgryzłem :) :))

Co więcej miałem okazję zaglądać do wnętrza tych urządzeń i weryfikować użyte podzespoły.

Biorąc więc pod uwagę moje własne doświadczenia, zaryzykuje tezę, że jeśli Atoll jest produkowany w Chinach, to rzeczony sprzedawca został "wyprodukowany" podczas wycieczki rowerowej po dolinie Górnego Nilu.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc więc pod uwagę moje własne doświadczenia, zaryzykuje tezę, że jeśli Atoll jest produkowany w Chinach, to rzeczony sprzedawca został "wyprodukowany" podczas wycieczki rowerowej po dolinie Górnego Nilu.

 

Dokładnie tak Szanowny Kolego moje pełne poparcie dla założenia i postawionej tezy.

 

Niemniej w kwestii położenia geograficznego nie wynosiłbym domniemanego zdarzenia poza granice kontynentu, przecież to człek pospolity. Biorąc pod uwagę kierunek obszarowy dałbym granicę Dolnej Odry.

 

Przepraszam za te akademickie dywagacje, trochę mnie poniosło.

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Sugeruję, aby Kolega wrócił do owego "specjalisty" z Audiofila i delikatnie zasugerował mu zmianę profesji. Bądźmy ludźmi - nie wolno człowieka pozostawiać bez wsparcia. Im wcześniej się przebranżowi, tym szybciej zacznie odnosić sukcesy w nowym zawodzie.<br /><br />

 

Witam ! Nie mam już zamiaru wracać do tego "specjalisty", byłem raz i mi to zdecydowanie wystarczy. Dam innym zarobić! Myśle o kupnie Atolla i głośnikach do niego. Chcę to połączyć z cd Yamahy cd-s 700. I w związku z tym miałem zaplanowane kilka pytań. Ale po pierwszej odpowiedzi na moje pytanie w sprawie Atolla IN80SE od "specjalisty" rynku chińskiego dałem sobie spokój! Wyszedłem po stwierdzeniu tegoż pracownika że moim błędem jest szukanie informacji w internecie ,a gdy się dowiedział że czerpie wiedzę min. z tego forum , jego odpowiedz brzmiała "na tym forum są tylko sprzedawcy i naciągacze bez fachowej wiedzy"

'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy się dowiedział że czerpie wiedzę min. z tego forum , jego odpowiedz brzmiała "na tym forum są tylko sprzedawcy i naciągacze bez fachowej wiedzy"

 

Złotousty, wszystkowiedzący, chodzący autorytet. Pocałowałbym w rękę ale do Szczecina mam dobre 6h jazdy. A swoją drogą to chętnie zorganizowałbym sparing "wiedzy fachowej" między tym Panem a kilkoma "naciągaczami", których tu poznałem. Obawiam się, że skończyłby jak biedronka przejechana przez kombajn Bizon.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest w większości przypadków sprzedających. Oni są po to żeby sprzedawać. To jest ich chleb i profesja. Dla nas kupujących lepiej jest zdobyć wiedzę i opinię tutaj od "naciągaczy" jak napisałeś. Ja tak robię i jestem póki co zadowolony.

Oczywiście ta reguła nie dotyczy wszystkich sprzedawców.

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że skończyłby jak biedronka przejechana przez kombajn Bizon

 

Pod warunkiem, że owa biedronka to biedronka chińska !!!!!!

 

Ale wymyśliłem

 

Myśle o kupnie Atolla i głośnikach do niego.

 

Drogi Kolego proponuję zawitać do czarodzieja, również z tej samej ulicy co Twój szczeciński chińczyk, tylko kierunek dół. Na pewno doradzi w tej kwestii. To typowy meloman.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

aaa ... i chciałem się pochwalić, że zostałem dumnym posiadaczem Harmonixa HS-101 Improved-S.

 

Może za kilka dni (jak się "zadomowi") to skrobnę coś na temat jego wpływu na brzmienie Atoll'i i porównanie z Tarą Labs Prime M1.

 

Pzdr, P

Mógłbyś opisać wrażenia z Harmonixem jak wrażenia ?

 

może opinie napiszesz super by było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o koncówki mocy .

Czy nadają się do łączenia ich z procesorem Onkyo PR-SC 5530 i głośnikami Klipsch ?

( RF 62II , RC 62II , RC 52 II , SW 115 ( kiedyś 2 X , tymczasem 1) i 4 X Magnat IC 62 - sufitowe )

Myślę o rozbudowie 5.1.4 , 5.2.4 .

Jak Atoll zgrywa się z Klipsch ? Jakie koncówki możecie polecić ?

 

Dziękuje za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie sterefonicznych AM100/AM200 chyba wszystko zostalo juz napisane na wczesniejszych stronach. Jestem troche w podobnej sytuacji jak Ty-sprzedaje teraz AM200 i chcialbym kupic 5 kanalowa AV500. Niestety nikt tej wielokanalowej specjalnie nie slyszal,nie widzial. Jak nie uda mi sie sprzedac to rozwazam kupno drugiej sztuki AM200, bo to porzadny sprzet, ale miejsce na polkach mi sie konczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie am100se "dżwiga" AudioPhysic Sitar'y (88db, 4ohmy) i robi z nimi co chce. Ponadto w moim odczuciu, sama końcówka jest sporo lepsza od integry (wąskie gardło to sekcja przedwzmacniacza) a przecież jest ona jednym z hitów w tym przedziale cenowym.

 

dodatkowa kwestia jest taka, że jeśli zabraknie Ci "mocy" to zawsze możesz dokupić drugą taką końcówkę i zmostkować każdą do mono (służę schematami połączeń otrzymanymi wprost od producenta - spraw jest nieco bardziej skomplikowana niż w innych podobnych konstrukcjach, ale całość zajmuje mniej niż 5min). Wtedy, szacowane przez inżynierów Atoll'a parametry am100se wyglądają następująco: 210-220 (8ohmów), 300-330 (4ohmy) = czyli jak w Bentleyach - moc silnika: "wystarczająca". Wychodzi niezły piec za mniej niż 6kPLN.

 

pzdr, P

Możesz mi przesłać te schematy do 2xAM100? Z góry dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś opisać wrażenia z Harmonixem jak wrażenia ?

 

może opinie napiszesz super by było :)

 

mój związek z tym sznurkiem był bardzo krotki, choć udany - sprzedałem z chwilą zakupu Devialeta (raz, że leczyłem rany po zakupie, dwa, że kable RCA przestały mi być potrzebne)

 

miałem go zaledwie miesiąc ale chyba mogę kilka słów napisać:

- to rewelacyjny kabel zwłaszcza do neutralnych lub nieco chłodnych systemów (polecam do in100se, am200se, raczej nie polecam do am100se)

- charakter brzmienia nazwałbym "miodowym" i nie chodzi o to, że jest przegrzany lub przesłodzony raczej chodzi o płynność i gęstość oraz brak jakichkolwiek "chropowatości" i agresji,

- barwy oddane są prawidłowo a nagrania są dobrze zróżnicowane (nie ujednolicone)

- bas jest dobrze kontrolowany, głęboki i dość szybki (lecz nie twardy),

- góra jest selektywna, dźwięczna choć wydaje mi się, że M1 Tary Labs był subiektywnie dobitniejszy (choć wcale nie bardziej selektywny),

- bardzo dobrze wypada przestrzeń zarówno w głąb (czego chyba trochę brakowało w Tarze) jak i na boki,

- lokalizacja źródeł pozornych bardzo dobra,

- średnica to absolutny hit - gęsta ale transparentna i z oddechem, głosy są rewelacyjne - namacalne, obecne, wywołujące wrażenie kontaktu z wokalistą(tką).

- bardzo muzykalny, elegancki, wyważony tonalnie kabel (choć delikatnie ocieplony) - dla fanów metalu może być zbyt grzeczny.

- świetnie zgrywa się z kablem głośnikowym Harmonixa cs120Impr. (wciąż mam). W parze grają chyba lepiej niż każdy z nich z osobna (chyba, że się nie ma co do czego podpiąć... jak w moim przypadku) :)

Gorąco polecam - nigdy nie ukrywałem, że kable H są "moim typem".

 

Jedyny problem to cena - i nie chodzi o jej wymiar bezwzględny, wyrażony w PLN. Chodzi o to, że za mniej niż połowę 101 I-S można mieć 230tkę. Nie słuchałem ich jednocześnie więc mogę się nieco mijać z rzeczywistością ale, moim zdaniem różnica w brzmieniu wcale nie jest tak duża (zwłaszcza w przypadku sprzętu kl. średniej). Myślę, że wielu posiadaczy sprzętu za 3-6tys/element (w tym Atolli), nawet dysponujących stosownym budżetem na kable RCA (>3000 PLN), po bezpośrednim porównaniu, zdecydowałaby się na zaoszczędzenie 50% i zakup 230tki.

Wydaje mi się, że 101 I-S, powinien rozwinąć skrzydła dopiero w systemach typowo hi-endowych (gdzie cena 1 klocka przekracza 15 tys PLN), zwłaszcza chłodnych i/lub obiektywnych systemach tranzystorowych (np. Krell) lub impulsowych (pracujących w kl. D - np. Lyngdorf)

 

Możesz mi przesłać te schematy do 2xAM100? Z góry dziękuję :-)

 

Przesyłam na priv

 

Do spięcia obu torów wystarczą mostki Melodiki (wysłałem Ci stosowny link)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- średnica to absolutny hit - gęsta ale transparentna i z oddechem, głosy są rewelacyjne - namacalne, obecne, wywołujące wrażenie kontaktu z wokalistą(tką).

 

Przypomniał mi się dowcip:

"Kupiłem system audio z naprawdę wysokiej półki.

Wrażenie obecności muzyków rockowych jest tak silne, że zaczęła mi ginąć kokaina."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kupiłem system audio z naprawdę wysokiej półki.

Wrażenie obecności muzyków rockowych jest tak silne, że zaczęła mi ginąć kokaina."

 

Obciążę Cię kosztami mycia laptopa - właśnie oplułem ekran :) :) :)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem.

Witam więc wszystkich bardzo serdecznie. W moim sprzęcie co nieco się zmieni niebawem, zmiana in 100se na ST200 + AM 200. ( Stream Magic v2 sprzedany , pozostał CD Azur 651 )

W związku z powyższym mam pytanie. Czy macie jakieś sugestie związane z kolumnami i ew. okablowaniem do kolumn.

Aktualnie wciąż AA Phoebe III + Chordy odyssey. Zastanawiam się nad okablowaniem Tellurium Ultra Blue + no właśnie i tutaj nie wiem.

Wyższy model AudioAcademy ( Hyperion/Rhea )???

Czy może kompletnie inna firma, może nawet podstawki?? ( Chario Delphinius ?? ), z opisu samych tych kolumn wydaje się, że mogłyby się dobrze zgrywać z AM/ST.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Muzyka jakiej słucham się nie zmieniła :-))

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem.

Witam więc wszystkich bardzo serdecznie. W moim sprzęcie co nieco się zmieni niebawem, zmiana in 100se na ST200 + AM 200. ( Stream Magic v2 sprzedany , pozostał CD Azur 651 )

W związku z powyższym mam pytanie. Czy macie jakieś sugestie związane z kolumnami i ew. okablowaniem do kolumn.

Aktualnie wciąż AA Phoebe III + Chordy odyssey. Zastanawiam się nad okablowaniem Tellurium Ultra Blue + no właśnie i tutaj nie wiem.

Wyższy model AudioAcademy ( Hyperion/Rhea )???

Czy może kompletnie inna firma, może nawet podstawki?? ( Chario Delphinius ?? ), z opisu samych tych kolumn wydaje się, że mogłyby się dobrze zgrywać z AM/ST.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Muzyka jakiej słucham się nie zmieniła :-))

 

Nie kupuj kabli przed zakupem kolumn (dopiero po ich wygrzaniu)

Jak duże pomieszczenie?

Budżet?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu posiadam Attola in 100 oraz Pylony Sapphiry 25 - teraz szukam kabli głośnikowych i interkonektu, które spokoiłby troche bas i wyostrzyły góre. Myślałem o kablach Qed Ruby i Wireworld Equinox. Może macie jakieś inne propozycje. Ewentualnie jaki dac kupić, myślałem nad matrixem mini, smsl sanskirtem lub ca 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wciąż AA Phoebe III + Chordy odyssey. Zastanawiam się nad okablowaniem Tellurium Ultra Blue + no właśnie i tutaj nie wiem.

Wyższy model AudioAcademy ( Hyperion/Rhea )???

 

 

Drogi kolego czemu wszyscy z uporem maniaka te polskie konstrukcje. Osobiście nic do nich nie mam, niemniej pachnie mi tu socjotechniką Q 21.

 

A dlaczego np. nie amerykańskie konstrukcje bipolarne Definitive Technology BP 10, u mnie pracują i jest bez zarzutu.

 

Zastanawiam się nad okablowaniem Tellurium Ultra Blue + no właśnie i tutaj nie wiem.

 

 

I tutaj pełna moja rekomendacja to strzał w dziesiątkę. Posiadam Tellurium Q Blue zarówno RCA jak i Speaker.

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego czemu wszyscy z uporem maniaka te polskie konstrukcje. Osobiście nic do nich nie mam, niemniej pachnie mi tu socjotechniką Q 21.

 

Ja tam nie wiem czy manipulacja, czy nie manipulacja ale wierzę w krajową produkcję.

Na AS 2015 Atollowy zestaw ST200+AM400 z polskimi Equilibrium Athmos s7 to była jedna z lepszych prezentacji wystawy. Dobrze wypadł też Sounddeco z Exposure'em a jeszcze lepiej S16Hz AURUM III (niestety nie pomnę z czym). Ponadto wciąż uważam, że RLS Calisto to najlepsze minimonitory w ok. 3000 jakie słyszałem. I pewnie mógłbym dorzucić do tego zestawienia jeszcze kilka paczek.

Nie mamy się czego wstydzić.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

stałem się wczoraj posiadaczem wzmacniacza Atoll IN100SE. Sprzęt używany, zakupiony niecały rok temu w Fusic Wrocław, zadbany, wygrzany - stan jak nowy. Chciałbym się dopytać Was o kilka spraw, a mianowicie:

- czy wyłączać go tylnim przyciskiem, czy lepiej zostawiać na standby - dużo prądu idzie wtedy? W instrukcji napisane że lepiej 30min przez odsłuchem włączyć, czyli teoretycznie się go wyłącza z tyłu skora sama instrukcja o tym wspomina?

- czy to normalne że delikatnie słychać jakieś buczenie? nawet jak jest na standby?

 

pozdrawiam

S

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.