Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Atoll ma efekt tzw. wykopu, którego nie ma Hegel H80, i to przede wszystkim. Wg opini wielu osób IN100SE+ jakiś DAC za ok. 2000zł miał dać efekt jest mniejszy od tego z integrowanym DACem w heglu no i cena kabli też odpada. Poza tym ten potencjometr (NIE GRA) do połowy, a potem skoki są juz za duże. Wyświetlacz w nocy mocno daje po oczach, a wzmacniacza nie da się wyłączyć z pilota tylko wył. sieciowym pod frontem wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi buczy trafo w CD i czasami we wzmacniaczu? Jest to jakiś ogólny problem który można łatwo rozwiązać a ja o nim jeszcze nie słyszałem?

Rozumiem, że sprzęt ma być cały czas na standby, bardzo chętnie ale zasypianie jest czasami irytujące. OCB?

 

E: A może to normalne i mam to olać?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu buczy trafo w cd atolla, drugiemu cos w cd atolla migocze..., wyswietlacz przekreca nazwy utworow i plyt, odtwarzacze strumieniowe oprogramowaniem sa daaaaaleko za ca cxn, na szczescie klamoty atolla bronia sie brzmieniem i mimo tych "przypadlosci" kupilbym je jeszcze raz. Ps. Znalazlem w necie info, ze jest facet we Francji, ktory robi modyfikacje klamotow atolla (sa filmiki) i robi to tak dobrze, ze firma atoll honoruje te mody i po modach jego klienci nie traca gwarancji.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To się tylko cieszyć A długo go masz? Wysłane z tapciocha

Niezadługo, zaledwie dobrze wygrzany :) Mam również kilkunastoletnią końcówkę Densena, tam rzeczywiście słychać trafo i nawet DC Blocker Tomanka nie pomógł, jedynie dynamikę zabił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem AM100SE i buczało najgłośniej około 7 rano tak głośno że było słychać z 10m, DC- blockera nie miałem. Zaraz potem sprzedałem AM100se

Popełniłeś błąd, bo trzeba by się przyjrzeć zasilaniu np. listwa, kondycjoner.

Miałem Tomanka DB1 i chwilowo pomógł, Tomanka już nie mam.

Mam AM100se i czasem sobie sprawdzam, czy mi brumią trafa, ale żeby to usłyszeć muszę ucho prawie przytknąć do obudowy do strony traf.

W zależności od pory dnia lub nocy.

Temat był wałkowany kilka/kilkanaście stron wstecz.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi buczy trafo w CD i czasami we wzmacniaczu? Jest to jakiś ogólny problem który można łatwo rozwiązać a ja o nim jeszcze nie słyszałem?

Rozumiem, że sprzęt ma być cały czas na standby, bardzo chętnie ale zasypianie jest czasami irytujące. OCB?

 

E: A może to normalne i mam to olać?

 

U mnie w AM100 i AM200 prawie nic nie słychać-naprawdę trzeba być blisko.

Miałem też CD100SE2-w tym to w ogóle trafo nie było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może napisać czym różnią się AM100se od AM200se, i czy jak podłączę samą końcówkę mocy w IN200se to efekt będzie indentyczny jak AM200se ?spięte do odtwarzacza ST200se

 

Z racji tego, że miałem obie te konstrukcje u siebie (przez pewien czas obie na raz), chyba mogę się konstruktywnie wypowiedzieć (co już czyniłem tu kilka miesięcy temu).

1. AM100SE pod względem ogólnej charakterystyki brzmienia ma niewiele wspólnego z integrą IN100SE. Końcówka jest bardziej zrównoważona (spokojniejsza, co nie oznacza mniej dynamiczna), mniej akcentuje wysokie tony (których w integrze jest dość sporo), jest barwowo jakby "przydymiona" i "ciemniejsza" ale ma to swój urok i w gruncie rzeczy tworzy stabilniejszy obraz dźwiękowy. AM100SE i IN100SE to jak dwie strony tego samego globu - jeśli jedna część tonie w mrokach nocy (końcówka) to na drugiej akurat panuje dzień (integra). Wiele punktów wspólnych ale na pierwszy rzut oka zupełnie różna sygnatura brzmieniowa.

2. Mimo, że jestem fanem serii 100, to obiektywnie rzecz ujmując ma ona widoczne 2 wady (dotyczy to w tym samym stopniu integry i końcówki). Chodzi o niezbyt wysoką rozdzielczość ("gląd w nagranie" - w całym paśmie, ze szczególnym uwzględnieniem średnicy) oraz niezbyt dobrą przestrzeń (zwłaszcza w głąb). Co nie umniejsza faktu, że w swojej klasie cenowej to wyborne urządzenia (dynamika, szybkość, muzykalność, "ząb" zwłaszcza w muzyce rockowej).

3. Tu pojawia się MA200SE. W porównaniu do serii 100, zdecydowany spokój (zamiast wariactwa, do czego na początku trudno się przyzwyczaić, wszystko wydaje się działaś wolniej), znacznie większa głębia, bardzo satysfakcjonująca rozdzielczość. Po pewnym czasie (wygrzaniu urządzenia i akomodacji słuchu) okazuje się, że dynamiki wcale nie brakuje a dodatkowo towarzyszy jej kontrola w całym paśmie, bardzo dobra równowaga tonalna (pod tym względem to wzorcowe urządzenie w tej cenie), dobre wypełnienie, jeszcze większa muzykalność i brak tego przydymienia, o którym wspominałem wcześniej.

 

Bezwzględnie AM200SE jest urządzeniem znacznie lepszym niż AM100SE, niestety również dwukrotnie droższym.

Czy warto dołożyć. Moim zdaniem bezwzględnie tak.

Mimo, że jakiś czas temu zmieniłem sprzęt (choć wciąż na francuski), to z przyjemnością wracam do AM200SE - gra u kilku moich znajomych.

Jedna uwaga - w przypadku 200tki warto pamiętać o wygrzaniu (3M po min 8h, to minimum, w praktyce dłużej) oraz zadbać o zasilanie (za kabel wysokiej jakości odwzajemni się z nawiązką).

 

Pzdr, P

 

Jeszcze jedno - wykonałem próby IN200 / AM200

O dziwo nie integra IN200 po by-passie nie gra tak jak sama końcówka AM200. Nie wiem czemu to przypisać ale AM200 gra nieznacznie lepiej.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim teraz sprzętem upajasz swoje uszy? ☺

Niestety w telefonie stopki i inne info nie wyświetla się.

 

Wysłane z tapciocha

 

Wszystko w moim profilu - generalnie Devialet Le200 z dodatkami.

 

A tak przy okazji ... jak zrobić, żeby się w stopce wyświetlało?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem IN100se, następnie Hegla H80 ze wzgledu na DAC, tearaz wracam do marki Atoll.

Jeśli ktoś chciałby sprzedać IN200se to proszę o propozycję na priv.

 

Czasami żałuję, że pozbyłem się In200SE w zeszłym roku.

Co raz częściej myślę o powrocie do Atolla. Bardzo mocna maszyna dająca przykład droższym konstrukcjom jak powinno wyglądać wnętrze wzmacniacza. I to za 7K.

Teraz jestem na etapie kupna "lampy" ale po mimo to jako drugi wzmacniacz w domu (tranzystor) chyba wróci Atoll.

 

Atoll ma efekt tzw. wykopu, którego nie ma Hegel H80, i to przede wszystkim. Wg opini wielu osób IN100SE+ jakiś DAC za ok. 2000zł miał dać efekt jest mniejszy od tego z integrowanym DACem w heglu no i cena kabli też odpada. Poza tym ten potencjometr (NIE GRA) do połowy, a potem skoki są juz za duże. Wyświetlacz w nocy mocno daje po oczach, a wzmacniacza nie da się wyłączyć z pilota tylko wył. sieciowym pod frontem wzmacniacza.

 

Atoll ma to czego nie ma Hegel. Wydajność prądowa. Ruszy większość głośników wymagających (w tym moje też:)) Świetnie się wzbija poziom głośności, przy wieczornych odsłuchach od najniższych poziomów pokazuje jak dużo prądu dostarcza.

Hegel..... aach Podchodziłem do zakupu wiele razy i zawsze coś lepiej wypadło przy odsłuchu.

 

Z tego co pamiętam u mnie IN200 też buczał ale słyszalne było tylko w nocy kiedy była kompletna cisza.

Trochę winy leżało po stronie mojego stolika audio (szklane szyby). Ponieważ szkło bardzo niesie dźwięk, zainwestowałem w budżetową platformę antywibracyjną. Wtedy delikatne bzyczenie słychać było tylko z odległości 20cm kiedy się ucho przystawiło.

Obecnie nam Moona też z dużym zasilaczem, który buczy podobnie jak Atoll. Widocznie to normalne gdy jest duże trafo. Teraz ucho się przyzwyczaiło i nawet nie zwracam na to uwagi. Ale na początku wykazywałem paranoinalną uwagę aby wychwycić moment kiedy buczy trafo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.