Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś może jakieś przypadłości z Atollem IN200?

Ktoś wcześniej wspomniał o tym.

Ja osobiście byłem zadowolony z tego wzmacniacza.

Na początku po podłączeniu i uruchomieniu wywaliło mi korki, po jakimś czasie też drugi raz. Później już nie było takiej sytuacji. Ogólnie wzmacniacz pracował b.dobrze, nie występowały dolegliwości typu nie równego dźwięku w dwóch kanałach itd.

Myślę powrócić do Atolla ale czytając nie które wpisy odnoszę wrażenie, że to sprzęt awaryjny i nie dopracowany.

 

Ciekawe jak wypadnie IN300? Heh.... pewnie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magico79 najczęstsze dolegliwości wzmacniaczy Atoll-a już znasz i są wypisane ("brumiące" trafa - w niektórych przypadkach całkiem głośno -jakieś 95% szans - u mnie brumił jak go nowego pierwszy raz podłączyłem, teraz szumi i czasem jakby "huczał"... ale słychać to z uchem przy piecu, no i wywalanie korków - prawdopodobieństwo 100% heh - u mnie na trzy wyłączenia dwa razy mam wywalone korki) i na tym koniec. Z jedną i druga przypadłością można sobie poradzić/żyć. Z nierówno grającymi kanałami przy Atoll-u chyba nie ma problemów, przynajmniej nikt z moich kolegów posiadających piece tego nie zauważył. Również w jednym z salonów, gdzie wiem, że człowiek tam sprzedający nie jest krętaczem/naciągaczem mówił, że jeżeli chodzi o nierówno grające kanały to takiego problemu z atollami nie mieli. Mało tego, mieli tylko jedną reklamację wzmaka - tyle, że usterkę spowodował użytkownik. Kupując "nówkę" moim zdaniem można być spokojnym bo szanse, że będzie konieczna interwencja serwisu są nikłe. Pisałem wcześniej o problemach z wyświetlaczami w cedekach - u mnie defekt lekko pulsującej części wyświetlacza nie pogłębia się i wyświetlacz nie zaczął się samoczynnie wzbudzać jak u Kolegi Piotra a moje CD przez ostatnie trzy miesiące gra codziennie średnio po 8 h-10h ciągiem i żadnych problemów nie było, chodzi i czyta wszystko prawidłowo. Jeżeli nie będzie Ci przeszkadzało brumiące trafo to możesz bez obaw kupować, chociaż na Twoim miejscu poczekałbym na IN 300, żeby samemu sprawdzić jakie zmiany w brzmieniu wprowadza w stosunku do in 200 se.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wywalanie korków - prawdopodobieństwo 100% heh - u mnie na trzy wyłączenia dwa razy mam wywalone korki) i na tym koniec

 

U mnie nie wywalało :)

 

Adam, a wyłączasz wzmacniacz pstryczkiem z tyłu? Bo to wtedy może wywalać korki. Lepiej jest zostawić standby tylko trzeba się pogodzić z kosztem 60-65zł rocznie.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiem, że atoll powinien "stać" pod prądem, nie wyłączam go pstrykiem. Na początku parę razy musiałem go całkiem odłączyć i wtedy poznałem tę jego przypadłość. A wywala korki oczywiście tylko przy włączaniu właśnie "pstrykiem". Już przy starcie z panelu przedniego czy pilota nie ma takiej możliwości, żeby korki wywalił.

Już pomijam właściwości brzmienia po całkowitym odłączeniu od prądu, też po ponownym całkowitym uruchomieniu potrzebuje trochę czasu, żeby grał optymalnie.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy pstryczku też nie wywalało. Jak wyjeżdżałem na urlop to wszystko z sieci wyłączałem. Może to też kwestia przypadku, a może to też kwestia jakie korki są wsadzone. Jak ktoś się decyduje na Atolla to powinien się pogodzić, że trzeba go trzymać w standby. Zresztą ja żadnego urządzenia tak na co dzień nie wyłączam cd, dekoder, tv itp. Generalnie miękki start by się przydał.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wywaliło jak go całkiem wyłączyłem i po ponownym włączeniu. Ale sądzę, że takie rzeczy nie powinny się dziać. Coś jest nie tak. Nie powinno tak być bez względu czy się wyłącza pstryczkiem czy nie.

 

W przypadku końcówek mocy nie ma standby i pozostaje tylko pstryczek.

U mnie akurat AM200 wywalał bezpiecznik-do czasu jak nie zmieniłem bezpiecznik na C. Włączałem Atolla 2 godziny przed słuchaniem-spokojnie wystarczało, żeby doszedł do siebie.

Pewnemu redaktorowi z Audio Video też AM 200 wywalał bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna maszyna.

Mojego in200 wyłączam listwą i jeszcze nigdy bezpiecznik nie wyskoczył.

Było kilka pytań odnośnie porównania CD100 i CD200. Czy nikt nie porównywał? Do tej pory nikt nie udzielił odpowiedzi....

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry miłośnikom Atolla.

Nie ukrywam, że czytając Państwa wpisy, komentarze postawiłem kropkę nad "i" i stałem sie posiadaczem ST200+AM200. Jestem miłośnikiem czarnej płyty i gęstych plików, takie dwie skrajności haha.

Mam pewien problem z ST200 a mianowicie nie widzi internetowych stacji radiowych. Po podłączeniu do sieci czy to bezpośrednio kablem czy bezprzewodowo sterowanie przy pomocy tabletu jest a stacji radiowych nie ma. Proszę o pomoc w rozwiązaniu, może ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem. Może to kwestia starego routera (8 lat) a może druty nie takie a może jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epops, Panowie,

 

dzięki za zaufanie ale obawiam się, że bez organoleptycznego kontaktu z tym ST200 i jego siecią niewiele mogę zdziałać.

Po wpięciu kabla RJ45 (ethernet / router-streamer) stacje powinny być widoczne w zasadzie natychmiast (bez dodatkowych ustawień, driverów, itp). Połączenie WiFi może być bardziej problematyczne (zakłócenia, zbyt duże odległości, przeszkody, np. zbrojone lub silnie zelektryfikowane ściany, po drodze).

 

Pytanie do Epopsa:

1. Czy router (i połączenia sieciowe są widoczne przez inne urządzenia - np. tunery TV, komputery, itp)?

2. Czy korzystasz z NAS (dysk sieciowy wpięty do routera)? a jeśli tak, czy widzą go urządzenia końcowe, w tym ST200?

3. Czy kabel RJ45 (ethernet) którym ST200 jest podpięty do sieci na 100% jest sprawny (nie uszkodzony i napewno nie cross'owany),

4. Cz próbowałeś zresetować router już po wpięciu ST200? (głęboki reset "na zapałkę")?

6. Czy zaktualizowałeś soft ST200 do aktualnej wersji (w tym chyba jakoś późną wiosną pojawił się up-date)?

 

Jeśli wszystko jest OK. Spróbowałbym przetestować inny (nowszy) router.

 

Pozdrawiam, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epops, Panowie,

 

dzięki za zaufanie ale obawiam się, że bez organoleptycznego kontaktu z tym ST200 i jego siecią niewiele mogę zdziałać.

Po wpięciu kabla RJ45 (ethernet / router-streamer) stacje powinny być widoczne w zasadzie natychmiast (bez dodatkowych ustawień, driverów, itp). Połączenie WiFi może być bardziej problematyczne (zakłócenia, zbyt duże odległości, przeszkody, np. zbrojone lub silnie zelektryfikowane ściany, po drodze).

 

Pytanie do Epopsa:

1. Czy router (i połączenia sieciowe są widoczne przez inne urządzenia - np. tunery TV, komputery, itp)?

2. Czy korzystasz z NAS (dysk sieciowy wpięty do routera)? a jeśli tak, czy widzą go urządzenia końcowe, w tym ST200?

3. Czy kabel RJ45 (ethernet) którym ST200 jest podpięty do sieci na 100% jest sprawny (nie uszkodzony i napewno nie cross'owany),

4. Cz próbowałeś zresetować router już po wpięciu ST200? (głęboki reset "na zapałkę")?

6. Czy zaktualizowałeś soft ST200 do aktualnej wersji (w tym chyba jakoś późną wiosną pojawił się up-date)?

 

Jeśli wszystko jest OK. Spróbowałbym przetestować inny (nowszy) router.

 

Pozdrawiam, P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam st200se + am200se od tygodnia i radia internetowe działały od razu. Przy połączeniu wifi problemem mogą być 2 urzadzenia ustawione zbyt blisko siebie, zakłócające sygnał wifi.

 

Od razu jeszcze zapytam, czy do połączenia obu urządzeń - wejście trigger wystarczy zwykły kabelek mini jack- mini jack i czy jest on potrzebny do ustawienia tylko w stand by czy do regulacji głośności też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka pytań odnośnie porównania CD100 i CD200. Czy nikt nie porównywał? Do tej pory nikt nie udzielił odpowiedzi....

Właśnie-nikt nie posiada CD 200,czyżby to był taki unikat wśród klubowiczów

A tak nawiasem mówiąc,skoro będzie integra IN 300 to ciekawe czy będzie do kompletu również nowy CD zapewne CD 300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla przypomnienia to co znalazłem w klubie bo sam kiedyś byłem zainteresowany różnicą między tymi odtwarzaczami:

Różnica w odtwarzaczach jest też spora (CD200 ma większe zasilanie i inny przetwornik).

Powiem tak obrazowo - kiedyś miałem ST200 połączony do IN200; podpiąłem do tego zestawu CD100 i, niestety, zabrzmiał w sposób "nieprzystający" ;) Nawet w roli transportu.

 

Pokrótce opiszę swoje ostatnie poszukiwania naszego Graala , czyli "taniego, dobrego, wystarczającego i przyzwoitego" transportu CD. Taki oczywiście był zamysł...wszyscy przecież tak mamy :)

Przetestowałem kilkanaście różnych klocków i to wielu firm. Dedykowane transporty i "normalne" CDki

W końcu postanowiłem spróbować transportów Atolla (DR100 i DR200). Były dobre; bardzo dobre;

A na koniec podpiąłem sobie Atolla CD200 SE... i już ze mną został :))) Sprawdził się rewelacyjnie - zarówno jako transport jak i "regularny" odtwarzacz cd.

 

Napisałem już o tym w klubie Naima, ale tutaj też chcę się podzielić tą obserwacją , bo nie wiedziałem skąd aż taka duża różnica IN PLUS; dopiero później doczytałem, że CD200 SE2 ma dwa oddzielne transformatory (jeden dedykowany do napędu, a drugi do sekcji cyfrowej), czyli zasilanie "dual";

inne CDki mają tylko jeden transformator i poprowadzone odrębne ścieżki zasilania.... być może tutaj leży spora część przyczyny.

 

Nie spodziewałem się takiej różnicy w brzmieniu...takiej klasy...

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla przypomnienia to co znalazłem w klubie bo sam kiedyś byłem zainteresowany różnicą między tymi odtwarzaczami:

 

Użytkownik mrb dnia 08.02.2016 - 17:17 napisał

Różnica w odtwarzaczach jest też spora (CD200 ma większe zasilanie i inny przetwornik).

Powiem tak obrazowo - kiedyś miałem ST200 połączony do IN200; podpiąłem do tego zestawu CD100 i, niestety, zabrzmiał w sposób "nieprzystający" ;) Nawet w roli transportu.

 

Użytkownik mrb dnia 30.01.2016 - 03:14 napisał

Pokrótce opiszę swoje ostatnie poszukiwania naszego Graala , czyli "taniego, dobrego, wystarczającego i przyzwoitego" transportu CD. Taki oczywiście był zamysł...wszyscy przecież tak mamy :)

Przetestowałem kilkanaście różnych klocków i to wielu firm. Dedykowane transporty i "normalne" CDki

W końcu postanowiłem spróbować transportów Atolla (DR100 i DR200). Były dobre; bardzo dobre;

A na koniec podpiąłem sobie Atolla CD200 SE... i już ze mną został :))) Sprawdził się rewelacyjnie - zarówno jako transport jak i "regularny" odtwarzacz cd.

 

Napisałem już o tym w klubie Naima, ale tutaj też chcę się podzielić tą obserwacją , bo nie wiedziałem skąd aż taka duża różnica IN PLUS; dopiero później doczytałem, że CD200 SE2 ma dwa oddzielne transformatory (jeden dedykowany do napędu, a drugi do sekcji cyfrowej), czyli zasilanie "dual";

inne CDki mają tylko jeden transformator i poprowadzone odrębne ścieżki zasilania.... być może tutaj leży spora część przyczyny.

 

Nie spodziewałem się takiej różnicy w brzmieniu...takiej klasy...

Bardziej myślałem aby ktoś odniósł się do różnicy brzmieniowej tych dwóch CD,co więcej wnosi CD 200 w stosunku do CD 100,poprostu bezpośrednie i dogłębne porównanie tych dwóch odtwarzaczy-no chyba że to tylko niuanse,ale prawie dwukrotna cena musi chyba jakoś przekładać się na dźwięk in plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry miłośnikom Atolla.

Nie ukrywam, że czytając Państwa wpisy, komentarze postawiłem kropkę nad "i" i stałem sie posiadaczem ST200+AM200. Jestem miłośnikiem czarnej płyty i gęstych plików, takie dwie skrajności haha.

Mam pewien problem z ST200 a mianowicie nie widzi internetowych stacji radiowych. Po podłączeniu do sieci czy to bezpośrednio kablem czy bezprzewodowo sterowanie przy pomocy tabletu jest a stacji radiowych nie ma. Proszę o pomoc w rozwiązaniu, może ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem. Może to kwestia starego routera (8 lat) a może druty nie takie a może jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję.

 

Z jakimi kolumnami to u Ciebie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myślałem aby ktoś odniósł się do różnicy brzmieniowej tych dwóch CD,co więcej wnosi CD 200 w stosunku do CD 100,poprostu bezpośrednie i dogłębne porównanie tych dwóch odtwarzaczy-no chyba że to tylko niuanse,ale prawie dwukrotna cena musi chyba jakoś przekładać się na dźwięk in plus

Kolega progetheus poszukał za ciebie.

Kilka postów później lub wcześniej napisałem, że bezpośrednie porównanie CD100 vs CD200 jest inne niż IN100 vs IN200

CD100 jest bardzo "bezpośredni". CD200 jest bardziej szlachetny i duuużo bardziej przestrzenny. To pamiętam z porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.