Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za odpowiedź w kwestii różnic pomiędzy IN80 a IN 100 .Dziś umówiłem się termin odsłuchu u jednego z dilerów .Na szczęście posiadają aktualnie w ofercie obydwa modele więc będę miał możliwość ich porównania .Dam znać w najbliższym czasie jaką podjąłem decyzje.

 

Upewnij się, że oba egzemplarze są wygrzane - przydałoby się jakieś 600h.

Jeśli jeden z egzemplarzy nie będzie rozegrany to ewentualne porównanie obu modeli nie będzie miało większego sensu.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pre pracuje Audiolab M-DAC +. Z am100se było nieco zbyt...natarczywie. Po zmianie na am200 balansuje się szczegółowość Audiolaba i spokój Atolla, jest dobrze. Obecnie jestem w trakcie poszukiwania dobrych kabli do tego zestawu, będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być SCM40 ale z dnia na dzień się zmieniło i są zamówione SCM11. Okazało się, że zmiana lokum pozwoli mi na wygospodarowanie pokoju audio, w którym 40-tki by się udusiły. Wolę jednak te 11m2 tylko do słuchania muzyki z ew. adaptacją niż kompromis w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma w tym połączeniu problemu ze zbyt dużą ilością góry. W SCM19 pojawia się ten problem ale nie w 40-tkach czy 11-tkach. SCM 11 są bardzo rozdzielcze. dają bardzo dobry wgląd w nagranie, jednak robią to w nienatarczywy sposób i pozwalają słuchać bez zmęczenia. Średnica jak dla mnie też super, czytelna troszkę wysunięta ale nie na tyle żeby wokalista pluł ci na twarz :). Co do basu to jest dokładnie nakreślony, schodzi dość nisko jak na monitory ale ma zupełnie inną specyfikę, niż ze wszystkich dotąd słuchanych obudów otwartych. Nie rozlewa się i pozwala wszystkiemu co jest obok wybrzmieć.

 

Co do współpracy z IN100se, to w porządku. Słuchałem już połączeń w których wzmacniacz wyraźnie nie domaga. Tutaj nie ma takiego problemu, chodzi po prostu o fakt, że można z tych kolumn wykrzesać więcej.

Edytowane przez gebeth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, będę chciał kupić CDka Atolla - konkretnie 100.

Mam tylko pytanie - jest kilka różnych modeli. MK3,

Znalazłem ofertę na takiego atolla: atoll.jpgto jest pierwsza wersja ? Ile warto wydać na używkę ? Dużo to gorsze niż sprzedawany obecnie w sklepach?

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julius a nie bezpieczniej kupic nowke cd 50? Zadzwon do audioforte i zapytaj sie, kiedy wychodzil ten mk3 ale to juz chyba troche latek ma i nie wiadomo czy w srodku ktos go solidnie nie przegrzebal .. Przeczytalem wlasnie w klubie Vicka, ze kupiles wzmaka od Vincenta wiec brzmieniowo z czystym sumieniem polecam Ci Vincenta cd 400, ten cd mpim zdaniem brzmieniowo spokojnie moze stawac w szranki w atoll cd 100 se 2 a juz na pewno ma lepszej jakosci bas i jest barwniejszy no i nie ma wycofanej najwyzszej gory w przeciwienstwie do cd 100se2 atolla, niestety vincent cd 400 jest bardzo awaryjny, gdyby nie to mielibysmy rownie dobrze a w niektorych aspektach lepiej brzmiace cd od cd 100 atolla ( ten jak widac po wyswietlaczach tez lubi miec jakies "mniejsze" defekty).

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się przywitać jako świeżo upieczony posiadacz Atoll IN100SE + przedwzmacniacz gramofonowy Atoll P50, grający z kolumnami Pylon Sapphire 31 Stereolife Edition, DAC SMSL M8 na zasilaczu firmy Tomanek, gramofon Unitra Fryderyk z wymienionym całym torem audio i wkładką Audiotechnica AT95E, Interconnect Chord C-Line, kable głośnikowe i sieciowy Melodika Purple Rain. Swoje wrażenia opisze po dłuższych odsłuchach ale póki co banan nie schodzi z twarzy. Jestem w trakcie testów sieciówek Wireworld Aurora 7 i Furutech 314Ag-II na pozłacanych wtykach. Na Atolla przesiadłem się z Roksan Kandy K2 a jeszcze wcześniej była Yamaha R-N602.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupowałeś Vibrapody??? Jakiś link. Wiem,że wystarczy googlarka i mam, ale jest tego tyle,że nie wiem które wybrać, a Ty masz już sprawdzone u siebie.

 

Izolatory

http://www.koris.pl/vibrapod-isolator-hit.html

Stożki

http://www.koris.pl/vibrapod-cone-stozek-hit.html

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam! Posiadam obecnie Atoll in 100 SE i chciałbym dokupić CD do kompletu. Obecnie mam Yamaha S-700. Na allegro jest Atoll Cd 100 Mk3. Czy warto zainteresować się tym odtwarzaczem? Od kiedy był produkowany ten model? Sprzedający napisał, że nie zna wieku odtwarzacza.

Pozdrawiam,

Piotr

 

http://allegro.pl/atoll-cd-100-i6659169175.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.