Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mrb

 

 

CD100 jest bardzo "bezpośredni". CD200 jest bardziej szlachetny i duuużo bardziej przestrzenny. To pamiętam z porównania

Co miałeś na myśli pisząc "bardziej szlachetny",mam rozumieć iż jest bardziej kulturalny- spokojniejszy,dźwięk jest łagodniejszy,wygładzony taki bardziej "analogowy"?

 

Podobno wzmacniacz IN200 również delikatnie zaznacza skraje pasm-góra pasma jest również jasna,bardziej obecna,czy lekarstwem na to jest CD 200,czy on tą górę jest w stanie bardziej wygładzić?

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrb

 

 

 

Co miałeś na myśli pisząc "bardziej szlachetny",mam rozumieć iż jest bardziej kulturalny- spokojniejszy,dźwięk jest łagodniejszy,wygładzony taki bardziej "analogowy"?

 

Podobno wzmacniacz IN200 również delikatnie zaznacza skraje pasm-góra pasma jest również jasna,bardziej obecna,czy lekarstwem na to jest CD 200,czy on tą górę jest w stanie bardziej wygładzić?

Mając możliwość przez chwile ( podczas poszukiwania wzmaka dla mnie) kontaktu z IN 200 raczej bym go zakwalikował do urządzeń bardzie muzykalnych ,ciemniejszych grających cieplejszym dźwiękiem

połączonych z kolumnami bardziej wyrazistymi dałoby to zapewne dobre(bardzo) zestawienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z dynaudio juz ten "chudszy" od in 200 se mniejszy brat daje bardzo geste, muzykalne brzmienie. Na pewno daleko mu do grania nastawionego na atakowanie detalem, suchoscia, tzw. technicznego grania. Pierwsze co rzuca sie w uszy to baaardzo napowietrzone brzmienie i lekko slodkie/ocieplone wokale, chociaz pewnie duzy wplyw na efekt koncowy ma polipropylen.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając możliwość przez chwile ( podczas poszukiwania wzmaka dla mnie) kontaktu z IN 200 raczej bym go zakwalikował do urządzeń bardzie muzykalnych ,ciemniejszych grających cieplejszym dźwiękiem

połączonych z kolumnami bardziej wyrazistymi dałoby to zapewne dobre(bardzo) zestawienie .

Hmm...bo ja wiem czy IN200 należy do urządzeń "ciemniejszych"-może w porównaniu do IN100 delikatnie tak, ale raczej wydaje mi się że jest na odwrót-tak przynajmniej słyszałem.Gdzieś w jakimś audio był test IN200+ST200 i właśnie jego brzmienie opisywano jako grające po jaśniejszej stronie.

Może już nie jest tak natarczywe na górze jak IN100,ale jednak góra chyba zaznaczona jest.Na 100% nie wiem tego bo go nie słyszałem i sam jestem ciekaw jak to z nim jest,ale tak słyszałem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN 100 nie sluchałem tamtego dnia miałem okazje 3 wzmaki przesłuchać i Atoll najbardziej ciepło z tych trzech grał (Roksan K3 i MF 3si)

podpięte pod xavian perla ,cd MF 3CD ,IC Albedo Geo głośnikowe nie pamiętam

 

Oczywiscie to moje odczucia i jakby nie było MF3si zainteresowałbym sie Atollem

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z przyjemnością czytam forum użytkowników Atoll.

Chciałbym zapytać o pewien szczegół.

 

Od niedawna używam Atoll st200se i In100se. Kolumny Sapphire 31sle i yamaha cd-s300 jako transport.

Prawie wszystko jest ok., nic nie brumi, korki nie padają etc.

Jest tylko mały zgrzyt kiedy st200 gra rolę przedwzmacniacza s in100 jest w trybie bypass.

Słychać wtedy lekkie brzęczenie w kolumnach - w recenzji StereoLife st200 in200 określone jako przydzwięk.

Nie ma tego efektu kiedy jako przedwzmacniacz podłączyłem yamahę r-s700.

Źródłem tego dzwięku jest najprawdopodobniej st200. Czy jakaś skuteczna metoda zwalczenia

tego efektu? Zaznaczam, że wszystko jest pdłączone do sieci bez dodatkowych uszlachetniaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Tradycyjnie na wszelkie problemy polecam Pantaleona (pisz do niego, na pewno nie odmowi pomocy). Szkoda, ze audio forte zabiera glos tylko wtedy, gdy ma w tym interes a nie odpisuje na takie zapytania uzytkownikow... no ale prawdy to od nich czlowiek sie nie dowie.

Za to ja mam do Ciebie pytanie, jakie zmiany w brzmieniu masz, gdy in 100 se robi za koncowke mocy? Dokladnie chodzi mi o jeden aspekt/wade in 100 se a mianowicie grania mocno "wypchnietym" do przodu dzwiekiem, co z grajacymi obszernie srednica kolumnami nastrecza mi troche problemow w malym pokoju. Czy in 100 se grajacy jako koncowka tez gra tak mocno do przodu wysunieta przestrzenia?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Tradycyjnie na wszelkie problemy polecam Pantaleona (pisz do niego, na pewno nie odmowi pomocy). Szkoda, ze audio forte zabiera glos tylko wtedy, gdy ma w tym interes a nie odpisuje na takie zapytania uzytkownikow... no ale prawdy to od nich czlowiek sie nie dowie.

Za to ja mam do Ciebie pytanie, jakie zmiany w brzmieniu masz, gdy in 100 se robi za koncowke mocy? Dokladnie chodzi mi o jeden aspekt/wade in 100 se a mianowicie grania mocno "wypchnietym" do przodu dzwiekiem, co z grajacymi obszernie srednica kolumnami nastrecza mi troche problemow w malym pokoju. Czy in 100 se grajacy jako koncowka tez gra tak mocno do przodu wysunieta przestrzenia?

 

Przesiadłem się z r-s700 więc nie odczuwam nadmiaru średnich tonów. Wręcz odwrotnie. Nie mam doświadczenia z innym sprzętem. St200 jako pre wykorzystuję raczej ze wzgl na wygodę niż różnicę w brzmieniu. Pilot od streamera ma więcej funkcji w tym zestawie. Może gdybym przyłożył się do okablowania - teraz to prolink - może różnice by się zarysowały. Generalnie podoba mi się jak to gra. Przy głośnym słuchaniu pojawiają się niepożądane dzwieki ale wg mnie to raczej pomieszczenie - ściany gołe, twarda podłoga i kształt pokręcony. Pow. nie mała bo w sumie ok 40 mkw. Tylko to buczenie w głośnikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych

We wrześniowo-październikowym wydaniu magazynu "Audio Video" jest test wzmacniaczy z przedziału 5-7 tyś,między innymi test wzmacniacza Atoll IN 200. Poniżej link:

 

http://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2016/item/522-09-10-2016

 

Osobiście nie miałem okazji przestudiować,ale może ktoś zapoznał się i chętnie podzieli się wrażeniami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze w kwestii przydzwięku st200.

Doczytałem w recenzji w Audio Video z 2013 roku (st200 in200), żeby odłączyć uziemienie od któregoś z urządzeń. Podłączyłem st200 do prądu przez zwykłą złodziejkę bez bolca uziemienia i faktycznie, przydzwięk zniknął.

Wcześniej buczało w niskotonowym już po włączeniu st200 w stand by a teraz cisza.

Na razie nie mam uwag.

Dziękuję za zainteresowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałeś na myśli pisząc "bardziej szlachetny",mam rozumieć iż jest bardziej kulturalny- spokojniejszy,dźwięk jest łagodniejszy,wygładzony taki bardziej "analogowy"?

 

Podobno wzmacniacz IN200 również delikatnie zaznacza skraje pasm-góra pasma jest również jasna,bardziej obecna,czy lekarstwem na to jest CD 200,czy on tą górę jest w stanie bardziej wygładzić?

Tak, CD200 - kulturalny, przestrzenny dźwięk

Natomiast IN200 był muzykalny, z potężnym "mięsistym" dźwiękiem. Na pierwszy rzut ucha wydawać się może trochę powolny, ale to raczej "dostojeństwo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem tego dzwięku jest najprawdopodobniej st200. Czy jakaś skuteczna metoda zwalczenia

tego efektu? Zaznaczam, że wszystko jest pdłączone do sieci bez dodatkowych uszlachetniaczy.

Podłączyłem st200 do prądu przez zwykłą złodziejkę bez bolca uziemienia i faktycznie, przydzwięk zniknął.

A sprawdziłeś, czy fazę miałeś dobrze podpiętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

 

Tak się składa, że też jestem właścicielem wzmacniacza Atoll IN100SE. Dźwięk spodobał mi się od razu, ale dodatkowy opad szczęki był spowodowany tym, że przesiadłem się na niego z NAD C326BEE (dla mnie jest to swoją drogą mocno przereklamowany wzmacniacz, który grał gorzej od poprzedniego - Advance Acoustic MAP-105, ale to tutaj w sumie nieważne :)). Wzmacniacz napędza kolumny B&W 685 S2 (zwrotnica wymieniona przez Pana Andrzeja Witka z Sonusoliva), a źródłem dźwięku jest komputer (FLAC z oryginalnych płyt CD) - > Asus Essence One MKII Muses Edition. Całość gra w 12 m2... pokój ogólnie troche załadowany łóżkiem, komodami i biurkiem pomiędzy kolumnami (są ok. 1,5 metra obok siebie i mojego miejsca odsłuchu). Na ściany nalepiłem kilka tych piramidek :) - po jednej za kolumnami i dwie za mną (a także dwa gładkie panele o takich samych wymiarach pod nimi). Słucham różnej muzyki, od trance, pop, dance po złote przeboje. Wzmacniacz gra świetnie, a to najważniejsze - dopiero teraz widzę (słyszę), że nie zawsze warto wymieniać kolumny na co raz to lepsze, jeśli będzie je napędzał jakiś gniot (jak np. wspomniany przeze mnie NAD).

 

Jeśli chodzi o buczenie transformatora, to u mnie było czasem głośno (np. w nocy, gdy mnie kilka razy obudził drań). Zainwestowałem w DC-Blocker Tomanka i buczenie całkowicie zniknęło. Raz wyskoczył bezpiecznik przy "pstryknięciu" pstryczkiem z tyłu, ale to było kilka dni po kupnie sprzętu. Ostatnio kilka razy włączałem wzmacniacz pstryczkiem z tyłu i już problemów nie było - może to zasługa DC-Blockera? Albo po prostu po jakimś czasie te "problemy" znikają?

 

Mam takie nietypowe pytanie, bo wzmacniacz gra świetnie i w zasadzie nic lepszego (przynajmniej przez kilka najbliższych lat) mi nie potrzeba, ale korci mnie by wymienić wzmacniacz na końcówkę AM100SE. Wiem, że może to trochę dziwne, ale włączanie ciągle by-pass (pilotem można włączyć, ale już wyłączyć nie) jest trochę niewygodne. Gdybym wiedział, że będę miał DAC, to od razu bym kupił końcówkę, ale to wyszło "nagle". Gdybym miał końcówkę, to prawdopodobnie na noc bym ją wyłączał pstrykiem z tyłu, a w dzień by była cały czas włączona. Czy uważacie, że takie coś ma sens? Mimo wszystko zależy mi na tej wygodzie. Wzmacniacz kupiłem w maju i ma gwarancję polskiego dystrybutora, a jego wygląd nic się od tamtego czasu nie zmienił :). Czy końcówka AM100SE gra identycznie jak wzmacniacz IN100SE przez by-pass? Parametry mają w zasadzie identyczne...

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych

We wrześniowo-październikowym wydaniu magazynu "Audio Video" jest test wzmacniaczy z przedziału 5-7 tyś,między innymi test wzmacniacza Atoll IN 200. Poniżej link:

 

http://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2016/item/522-09-10-2016

 

Osobiście nie miałem okazji przestudiować,ale może ktoś zapoznał się i chętnie podzieli się wrażeniami

Pozdrawiam

 

Czołem,

Mam, czytałem. Bez niespodzianek. 200SE - najlepiej oceniony piec w stawce. Nie mam uwag odnośnie oceny. Niemniej Xindak trzymał się blisko (za to śmiesznie wygląda porównanie gabarytów). Moje uwagi wzbudziła za to ocena K3 - jest to moim zdaniem jeden z lepszych wzmacniaczy na rynku w swoim przedziale cenowym. Cenię go m.in. za muzykalność...z brak której odjęto mu najwięcej punktów.

Zgodnie z przewidywaniami (i moimi prywatnymi odczuciami) Arcam to rupieć.

pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Mam, czytałem. Bez niespodzianek. 200SE - najlepiej oceniony piec w stawce. Nie mam uwag odnośnie oceny

Niemniej jednak zastanawiają mnie 3 rzeczy:

1: Recenzent napisał iż Atoll jako jedyny wylądował w kategorii sprzętu "B" natomiast tylko Arcam i Roksan w tym teście widnieje jako kategoria "C",natomiast wszystkie widnieją jako "B" ???

2: Jeśli chodzi o zakres basowy,napisano że zakres ten jest wyraźnie zaokrąglony,nie ma konturów,lecz wydaje mi się że w porównaniu z np. IN100 jest lepiej i ma bardziej zaznaczone krawędzie,jest twardszy

3 :Kiedyś bodajże również w "Audio Video" był testowany zestaw IN 200+ST 200 i tam wyraźnie zaznaczano że IN 200 jest dość jasnym wzmacniaczem,może nie tak natarczywym w górze pasma co IN 100,natomiast zakres ten jest również uwidoczniony w 200-setce.W tym teście nie było mowy o tym,natomiast bardziej o wyraźnie ciepłym charakterze gry-być może wiąże się to z tym że tam testowali IN 200 a tu IN 200SE i w kolejnej wersji gra już troszkę inną sygnaturą,nie wiem,być może tak jest.

 

Generalnie opisano IN 200SE jako łagodny,barwny i ciepło grający wzmacniacz,tak jakby wyraźnie sygnatura dźwięku wyraźnie zmieniła sie w stosunku do poprzedniej wersji bez "SE" szczególnie jeśli chodzi o górę pasma,bez widocznego rozjaśnienia-być może wpływ ma na to zastosowanie nowych kondensatorów M-Cap w torze sygnałowym przedwzmacniacza i przez to jest inaczej.Zawsze przedwzmacniacze w integrach były piętą achillesową,być może teraz w wersji SE jest pod tym względem wyraźnie lepiej

Dla zainteresowanych-tu cały test tego wzmacniacza:

Atoll IN 200SE ad.1.pdf

Atoll IN 200SE ad.2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: Recenzent napisał iż Atoll jako jedyny wylądował w kategorii sprzętu "B" natomiast tylko Arcam i Roksan w tym teście widnieje jako kategoria "C",natomiast wszystkie widnieją jako "B" ???

Ja bym się do tabelek nie przywiązywała (podobnie jak do kategorii) :)

 

2: Jeśli chodzi o zakres basowy,napisano że zakres ten jest wyraźnie zaokrąglony,nie ma konturów,lecz wydaje mi się że w porównaniu z np. IN100 jest lepiej i ma bardziej zaznaczone krawędzie,jest twardszy

Można oczywiście się przyczepić do semantyki aczkolwiek porównanie z konturowym basem niektórych konstrukcji z wyższego pułapu cenowego pokazuje, że Atoll nie stawie na ostre krawędzie w dole pasma. Z drugiej strony wystarczy rzut ucha na dokonania np. NAD, żeby dojść do wniosku, że nie jest z tym tak źle w przypadku 200-tki. W porównaniu do IN100SE nie chodzi o twardość ale o głębokość. 100tka brzmi jakby "szybciej" jednak lepsze wypełnienie i rozciągnięcie ma 200tka. Niestety im niżej schodzimy tym coraz trudniej o kontrolę i definicję (a więc o kontur).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak dobrze słyszę, że atoll mistrzem konturu na basie nie jest. W sumie najgorzej też nie jest, bo tylko rega elex - r z tych co miałem u siebie piecyków była pod tym względem lepsza, duuuużo lepsza. Ja z chęcią zobaczyłbym sprzęt atoll-a w recenzjach magazynu "audio", jakoś ich recenzje są bliższe temu co ja słyszę. A tak na marginesie odnoszę wrażenie, że każdy z naszych magazynów audio ma jakby "pod swoją opieką" wybranych "swoich" producentów/dystrybutorów, no ale tego już się nie zmieni.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dwa dni temu zakupiłem atoll-a in100se, resztę sprzętu też niedawno yamaha cd-n500 i dali ikon 6 mk2.

Przez ten czas przesłuchałem kilka razy 3 płyty. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu, sprzet w salonie 19m.

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję interkonektu do moich Atolli in100se i cd100se2. Czy Chord Clearway będzie dobrym wyborem? Czy jest może coś co bardziej będzie pasować?

Podaj z jakimi kolumnami Atoll będzie grał i jakiego dźwięk odpowiadałby Ci oczywiscie muzyka preferowana też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj z jakimi kolumnami Atoll będzie grał i jakiego dźwięk odpowiadałby Ci oczywiscie muzyka preferowana też

Posiadam IC Harmonix hs101 improved s jest muzykalny, gładki z lekkim odcieniem ciepła jesli taki odcien muzyki Cie interesuje polecam sprawdzić

 

cena nie jest zbyt niska ale jest tańsza wersja jej nie słuchałem ale z informacji w necie i od kolegów z forum warto i nią sie zainteresować

 

opis jego gry:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/06/interkonekty-analogowe-harmonix-ci-230.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.