Skocz do zawartości
IGNORED

Najciekawsze DAC'ki od 1000-3000€


Wojtek76

Rekomendowane odpowiedzi

DAC Petera Daniela jest oparty na TDA1543 a nie na TDA1541. Poza tym DAC Petera Daniela w zasadzie w ogóle nie ma stopnia analogowego, więc to, jak zagra w OGROMNYM stopniu zależy od reszty systemu.

tak 1543...bardzo dobrym produktem byl ten dac, doskonalym...ze 2-3 lata temu sprzedalem go ...bardzo milo wspominam...ten zlampizowany tez nie pomne czy byl 1541 czy 1543....nie mniej piter daniel premium werszyn z kabelkiem bnc oyaide , ktory tez cos mnie podkusilo sprzedac to byla doskonala rzecz...pieknie oddawal atmosfere nagrania....

 

juz wiem, zlampizowany [czy jak to nazwac , bo zaden lampizator tego nie wymyslil] byl na 1541 A...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 1543...bardzo dobrym produktem byl ten dac, doskonalym...ze 2-3 lata temu sprzedalem go ...bardzo milo wspominam...ten zlampizowany tez nie pomne czy byl 1541 czy 1543....nie mniej piter daniel premium werszyn z kabelkiem bnc oyaide , ktory tez cos mnie podkusilo sprzedac to byla doskonala rzecz...pieknie oddawal atmosfere nagrania....

 

juz wiem, zlampizowany [czy jak to nazwac , bo zaden lampizator tego nie wymyslil] byl na 1541 A...

 

 

Miałem swojego czasu DAC Premium. Rzeczywiście grał znakomicie ale to nie była moja szkoła grania.

Szybkie, do bólu precyzyjne ale muzykalne.

Lubując sie w bardziej "klubowych" klimatach poskładałem DACa na TDA1541 (stopnie analogowe różne).

Ten ogólnie gra dla mnie ciekawiej, niestety brakuje mu odrobiny iskry i precyzji w górnych rejestrach.

Na bas nie narzekam. Wokale, przestery gitar, ogólna atmosfera i różnicowanie nagrań- super.

 

Czy AD1865 będzie w pół drogi pomiędzy TDA1541 a 43?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie maja dzwielowo te dacki to tych firmowych? Moze ktos napisac porownanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swojego czasu DAC Premium. Rzeczywiście grał znakomicie ale to nie była moja szkoła grania.

Szybkie, do bólu precyzyjne ale muzykalne.

Lubując sie w bardziej "klubowych" klimatach poskładałem DACa na TDA1541 (stopnie analogowe różne).

Ten ogólnie gra dla mnie ciekawiej, niestety brakuje mu odrobiny iskry i precyzji w górnych rejestrach.

Na bas nie narzekam. Wokale, przestery gitar, ogólna atmosfera i różnicowanie nagrań- super.

 

Czy AD1865 będzie w pół drogi pomiędzy TDA1541 a 43?

dla mnie 1541 i 1543 graly wyraznie z mniejsza dynamika w skali makro, z gorszym rytmem i byly delikatne na wysokich oraz mialy malo zroznicowany i sprezysty bas, ad 1865 nie ma tego...on jest gladki, ale rozdzielczy bardzo , takze bardzo szczegolowy na gorze...bas z niego tez jest sprezysty i zroznicowany, nie jest w jakis sposob usredniony...ciufolli bardzo dobre porownanie daców w ukladzie zrobil i bardzo dobrze to opisuje na swojej stronie, w sumie nie ma nic do dodania do tego co on pisze, na dobrym zestawie wlasnie tak sie rozkladaja proporcje i ma sie takie odczucia jak on opisal...nie jest tak jak pisza tutaj niektorzy na forum , ze wszystko w zaleznosci od gustu itd. gowno prawda, na w miare neutralnym systemie mialem podobne wrazenia co do roznych rzeczy jak ciufolli...byc moze nie powinienes w ogole zmieniac daca tylko zajac sie czyms co bardziej odpowiada za brzmienie w systemie , 1541 i 1543 nie beda rzeczywiscie super rozdzielcze na gorze i 1865 nie ma tej wady , ale nie spodziewalbym sie jakichs cudow na Twoim miejscu jesli lubisz miodne brzmienie, on ma rozdzielcze, lekko ocieplone brzmienie i lekko w strone dociazenia srednicy i wyzszego basu ale wszystko jest w zachowanej neutralnosci...to nie bedzie miodne brzmienie zmieniajace system , ratujace jakies tam inne komponenty, ten dac to juz wyzsza polka on nie dodaje nic do nagrania , to jest tylko jakis posmak przy zachowanej dynamice, rytmie itd, dobrym oddechu , szczegolach w muzyce...dac end jest gladki, on nie sp***doli brzmienia tak jak to robia lubiane na forum projekty zamulajace czy wyostrzajace, ale jesli system jako suma skladowych gra w jakistam sposob to dac end bardziej to wyeksponuje niz zmieni, jesli system jest gladki i rozdzielczy to bedziemy miec dzwiek koncowo gladki, rozdzielczy z wiekszym powietzrem, atmosfera, rytmem i odrobina ciepla , dogrzaniem sredenicy...ja tak widze u siebie...

 

A jak sie maja dzwielowo te dacki to tych firmowych? Moze ktos napisac porownanie?

dac end/end2 jest w duzym stopniu zwiazany i porownywany z audio note dac kit 2.1 i 3.1...w zaleznosci od zastosowanych komponentow....nie mialem bezposrednio mozliwosci porownac i nie graja napewno tak samo te daci bo inne jest zasilanie itp. rzeczy, ale juz jest troche informacji w necie na ten temat....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tych studyjnych ponoć jeden z bardziej muzykalnych, w każdym bądź razie ja jestem zadowolony :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciufolli bardzo dobre porownanie daców w ukladzie zrobil i bardzo dobrze to opisuje na swojej stronie,

 

Móglbyś wskazać dokadnie miejsce na tej stronie, gdzie są te porównania? Jakoś nie mogą znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Móglbyś wskazać dokadnie miejsce na tej stronie, gdzie są te porównania? Jakoś nie mogą znaleźć.

The TDA1541 and TDA1543 have a very similar sound and the differences are not easy to find.

 

The AD1865 have a strong gap up to the TDA chips.

 

With the AD1865 all is natural but without lose details and compression.

 

I consider the AD1865 the best DAC and it is confirmed by the Audionote choice.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilkakrotnie porównania AD1865 i PCM1796/8, oba z lampową analogówką. Rezultaty soniczne były bardzo zbliżone, różnice były bardzo subtelne.

AD1865 to świetny DAC, jednak już nieprodukowany, ponadto jest to kość osiemnastobitowa i gęstych formatów - w przeciwieństwie do PCM1796/8 - nie przyjmuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro, dzieki.

Myślałem, że porównuje więcej różnych daców.

Co do grania tych TDA, to się zgadzam. Miło, ale jakby mało dźwięku w dźwięku ;)

Z powyższego wnoszę, że AD1865 ma podobną sygnaturę tylko jest lepiej.

Ja ostatnio słucham na Wolfosonie i ma inną sygnaturę, która mi bardziej odpowiada. Jakby bardziej słodki i więcej dżwięku w dźwięku. Rdac jest na tym dacu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro, dzieki.

Myślałem, że porównuje więcej różnych daców.

Co do grania tych TDA, to się zgadzam. Miło, ale jakby mało dźwięku w dźwięku ;)

Z powyższego wnoszę, że AD1865 ma podobną sygnaturę tylko jest lepiej.

Ja ostatnio słucham na Wolfosonie i ma inną sygnaturę, która mi bardziej odpowiada. Jakby bardziej słodki i więcej dżwięku w dźwięku. Rdac jest na tym dacu...

bede mial inne dacki do porownania , napisze, czym innym jest trend ogolny na rynku, a czym inny jest znalezienie tego co naprawde jest cos warte...to sa dwie rozne rzeczy...w tda 1541 /53 jest cos co jest niedostepne czasami dla tych nowych wydumek za zadne pieniadze, poczucie relnosci i wglad w atmosfere nagrania....o to jest najtrudniej , dlatego sa ludzie majacy wiecej niz jeden dac , albo do gestych formatow cos nowszego i cos do rzadszych uznanego i z dobrze opracowanymi rozwiazaniami ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>jar1

Porównuje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co prawda takie porównania nie są zbyt miarodajne bo w jednych robi konwersję aktywną na opampach w innych lampki etc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilkakrotnie porównania AD1865 i PCM1796/8, oba z lampową analogówką. Rezultaty soniczne były bardzo zbliżone, różnice były bardzo subtelne.

 

Z koleji ja porównywałem PCM1798 z TDA1541 (wyjścia lampowe).

 

TDA dla mnie zagrał lepiej. Tak jak pisał electro w tych 16-18bitowcach czuć puls muzyki i emocje.

 

PCM przy TDA zagrał jak suchotnik.

 

Ale nie upieram się przy jednoznacznych stwierdzeniach. Może nie zaaplikowałem lampy do PCMa optymalnie.

 

Jedno jest pewne- konwersja bierna daje bardzo duże możliwości strojenia DACA.

 

 

Mój prywatny ranking:

 

1. TDA1541 (niekoniecznie NOS) plus wyjście analogowe "do smaku"- niekoniecznie lampowe

Przy czym nie każde DACz TDA gra dobrze. Przy kiepskiej aplikacji muli i słodzi straszliwie.

2. TDA1543 Petera wersja Premium

3. PCM1798 plus lampa

3. NOS DAC na PCM56 plus lampa (małe wzmocnienie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Panowie jest fajnie ale jak to się ma do tematu wątku, który brzmi "Najciekawsze DAC'ki od 1000-3000€"?

 

 

Masz rację-w wątku powinniśmy pisać o drogich DACach.

 

Ale co poradzi, że niektóre tanie grają równie dobrze jak te drogie (niestety zwykle wyglądają paskudnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co poradzi, że niektóre tanie grają równie dobrze jak te drogie (niestety zwykle wyglądają paskudnie).

 

Mój tani jak barszcz NOS TDA1543 Petera wersja Premium wygląda całkiem fajnie :)

 

Ostatnio porównywałem go do DAC 4 Stelmacha i wcale nie muszę się wstydzić za jego właściwości soniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-095582100 1297882370_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Panowie jest fajnie ale jak to się ma do tematu wątku, który brzmi "Najciekawsze DAC'ki od 1000-3000€"?

no dokladnie w temacie jest to co ja napisalem, ciekawy i trzeba ze 2-3 tysiace euro miec na projekt...zalozenia spelnia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zapytać, czy wśród DACów do 3000€ jest jakiś hi-end? Dla mnie rozmowa o "smakach" automatycznie wyklucza urządzenia z kategorii hi-endu. Hi-end to jest dla mnie taki sprzęt, który nie powoduje u mnie produkowania kwiecistych opisów kolejnych aspektów brzmienia werbalnie, bądź w swojej głowie podczas indywidualnego odsłuchu, tylko przychodzi jedna myśl - jest za***iście! Dźwięk jest kompletny i skończony, po prostu zachwycający. Wprawdzie temat jest tematem, tylko że wychodzi bardzo szybko to, co było wiadome od początku - zakładka będzie służyła do poprawiania sobie humoru poprzez mniemanie, że ma się w niej coś do powiedzenia, takie dowartościowanie robieniem wrażenia znawcy hi-endu. Przecież jak jeden DAC gra potoczyście, płynnie, ale bez szczegółu i dobitnego fundamentu, to tak samo żaden z niego hi-end jak z takiego, co siecze skrajami pasma i kanciastą fakturą dźwięku bez umiejętności spójnego przekazania skali tonalnej. Jeśli dwa urządzenia pokazują sobie wzajemnie słabe strony i przewagi, to znaczy, że obydwa są do bani. Jeśli wierzyć recenzjom, to w omawianym tutaj przedziale cenowym kandydatem na hi-end jest Anedio D1, porównywany do mbl-a 1511. Nie słyszałem go, ale słyszałem inne urządzenie z tymi samymi układami wyjściowymi tylko w wersji podwójnej i to był ten jeden z dwóch może trzech przypadków, kiedy stwierdziłem, że gra za***iście. Z DACów jakie w życiu słyszałem tylko jeden bym określił hi-endem - Accuphase DC801. Reszta to były smaki, czyli sygnatura dająca się łatwo opisać, ładna, w porywach bardzo ładna. O kiepskich urządzeniach oczywiście nie wspominam. Więc na razie u mnie przewagę liczebną mają systemy hi-endowe oparte o kompletny dyskofon, a nie dzielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest temat najciekawsze daci a nie dacki 1000-3000 a temat dlatego tutaj zeby kolejny raz nie czytac o rdacku i v-dac. Odnosnie co HiEnd a co nie to juz byl topic i nic z Niego do konca nie wyniklo.

 

Prosze trzymac sie tematu. A jezeli moderacja stwierdzi, ze temat nie nadaje sie do HiEndu to mozna przeniesc, ale czy wtedy odtwarzacze do 15 sie nadaja by tutaj byc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zapytać, czy wśród DACów do 3000€ jest jakiś hi-end? Dla mnie rozmowa o "smakach" automatycznie wyklucza urządzenia z kategorii hi-endu. Hi-end to jest dla mnie taki sprzęt, który nie powoduje u mnie produkowania kwiecistych opisów kolejnych aspektów brzmienia werbalnie, bądź w swojej głowie podczas indywidualnego odsłuchu, tylko przychodzi jedna myśl - jest za***iście! Dźwięk jest kompletny i skończony, po prostu zachwycający.

 

Cale czas odnosze wrazenie ze rodzime pojecie hi endu jest jakies bardziej wysublimowane i wzniosle.

 

Tu link do typowych opisow "smakow' urzadzen z wyzszej polki, byc moze nawet hi endu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel

Ceny link z tym opisem DAC-ów. Ciekawa reguła podziału na dwie grupy co do faktury dźwięku. Jak widać pomocna też przy kolumnach. Ale mam jedną uwagę. Wpis jest z 2005 a nawet jak na HI-End to trochę dawno. Ale żeby było konstruktywnie to Acoustic Arts mk 4 jest za 2000+ Euro czyli jak w temacie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale czas odnosze wrazenie ze rodzime pojecie hi endu jest jakies bardziej wysublimowane i wzniosle.

Rodzime dla mnie, czy dla Ciebie? Bo co jest w Polsce hi-endem to można popatrzyć po ofertach Allegro. Tak samo można popatrzyć po ebay'u, żeby się dowiedzieć co jest hi-endem według Chińczyków. Ja podałem swoją definicję hi-endu, a jaka jest tutaj obowiązująca... wiadomo, że rozmydlanie i deprecjonowanie pojęć to jedna z metod skutecznego marketingu. Jak produkty są nie bardzo, to się udowadnia, że słowo "bardzo" oznacza co innego niż oznacza. I wtedy sprzęt jest bardzo, prawie hi-end, właściwie hi-end, całkiem hi-end, zdecydowanie hi-end, bezsprzecznie hi-end, itd.

Wpis z 2005 roku nieco się zdezaktualizował moim zdaniem. Weźmy takiego Anedio D1, o którym już wspomniałem. W 2005 nie istniały do niego ani kość DAC ani układy do wyjścia analogowego. Takich urządzeń i nowych podzespołów jest więcej. Wbrew części malkontentów postęp w dziedzinie komponentów audio cały czas się dokonuje, regres jest raczej w kwestii wykorzystania tych nowych technik i podzespołów, ale i ze starymi chyba się też co najmniej nie poprawia. Opinia o Anedio jest tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Miałem okazję słuchać tego DACa + Transort firmowy w salonie u dystrybutora. Zero rewelacji jak na tak drogie klocki. Za komplet można już kupić coś superanckiego. Mając 20-kilka tyś kupiłbym exdemo lub sh Audio Research CD8. TO jest coś dla miłosników muzyki a nie eksperymentów! Natomiast poniżej 5 tyś PLN to nadal jestem za kupnem DACa + tani ale spasowany muzycznie transport. Teraz mam 10tyś do wydania i jestem w kropce co kupić;-) Wszystko co przytargam do domu jest nie lepsze niż taniutki Stello...zmiany są ale nie zasadnicze i to mnie martwi.

 

Stello poległ w walce z Mytkiem, chociaż ten był nieco jaśniejszy, więc nie zawsze się sprawdzi. Oczywiście najważniejsze jest zgranie systemu, a nie poszczególne klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia o Anedio: Tyle stron opisu a brak info. o okablowaniu. Nawet nie wiadomo na jakich wejściach grał. Co z sieciówkami? Generalnie "słuchawkowcy" są dla mnie mało wiarygodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia o Anedio: Tyle stron opisu a brak info. o okablowaniu. Nawet nie wiadomo na jakich wejściach grał. Co z sieciówkami? Generalnie "słuchawkowcy" są dla mnie mało wiarygodni.

 

 

Ponieważ mam dwa daci w tym przedziale, to możemy zrobić porównanie jak już np. ktoś będzie miał Anedio: o ile inni właściciele będą z W-wy lub okolic i znajdzie się gospodarz (mój tor nie jest wybitny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma ciekawego DACa powyżej 1000 EUR to zapraszam do mnie na porównania. Oprócz tego co gra w moim systemie postaram się też załatwić na odsłuch pewien znany DAC za 9000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia o Anedio: Tyle stron opisu a brak info. o okablowaniu. Nawet nie wiadomo na jakich wejściach grał. Co z sieciówkami? Generalnie "słuchawkowcy" są dla mnie mało wiarygodni.

Ten gość to raczej wieloletni pracownik branży nagraniowej, więc samymi słuchawkami na pewno się nie posługuje. Z tego samego powodu nie dziwi fakt, że pominął tematykę okablowania. Tam się nikt nie rozwodzi nad takimi pierdołami. Kable i wtyczki przeznaczone dla segmentu pro można z dużym przybliżeniem nazwać przeźroczystymi, a że się często nie sprawdzają w jakimś pogiętym brzmieniowo systemie audiofila to nie problem profesjonalistów. Ja w żaden sposób nie bronię Anedio, bo go nie słuchałem, a na słuchawkach inne rzeczy słychać bardziej niż na głośnikach. Najlepiej korzystać z jednego i drugiego podczas oceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze temat o DACkach a nie kablach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od grudnia 2010 jestem posiadaczem Berkeley Audio Design Alpha DAC, przekracza on o 500EUR podany przez Ciebie zakres ceny, gdzyż u szwajcarsko-niemickiego dystrybutora zapłaciłem 3500EUR (w USA 5000$, więc i tak się opłaca). Zajebisty przetwornik, dokładny test i jego opis zamieściłem na swojej hobbistycznej stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ZAPRASZAM)

 

 

Jak w temacie. Napiszcie jakich DAC'ow sluchaliscie, ktore szczegolnie Was uzekly, ewentualnie jakosc dzwieku w odniesieniu do odtwarzaczy CD, w jakim systemi sluchane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym urządzeniem także warto się zainteresować (cena około 1100€). Druga - poprawiona wersja jest podobno znakomita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, wiem że z pierwszą były problemy. Jest na PCM1796, ciekawe, czy lepszy od W4S DAC2. (ESS Sabre 9018). Ten drugi zdaniem wielu dorównuje Berkeley Alpha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.