Skocz do zawartości
IGNORED

Najciekawsze DAC'ki od 1000-3000€


Wojtek76

Rekomendowane odpowiedzi

To było 7 lat temu :D Od tego czasu Elbi 20 razy zmienił pogląd :-))))

 

Może lepiej, żeby autor posta sam wypowiadał się na temat swoich poglądów i ich ewolucji w czasie?;-)

A swoją drogą kiedyś ludzie mieli zdrowsze podejście do wielu tematów. Dziś wielu zwariowało będąc ograniętymi masą możiwości dookoła.

Ja osobiście cenię Elbi za odwagę pisania o tym że czasami i tanie może być niezłe. Vide jego niedawne uwagi o Van Den Hulu The First i porównania z Kondo.

Czasami jak poczytam zachodnie fora to widzę, że tam są ludzie, którzy mając pieniądze nie kierują się tylko modą ale rozumem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profigold wyjątkowo dobrze wpisał się w profil brzmienia Thety którą miałem w tamtym okresie. Jego spokój, delikatne wycofanie i niezbyt duża rozdzielczość dobrze maskowały pewną szorstkość Thety w najwyższych rejestrach.

 

Jakieś nowsze, bardziej transparentne i gładko brzmiące DACi chyba szkoda podłączać PG. Choć z drugiej strony, te najnowsze DACi są dużo mniej czułe na zastosowany kabel cyfrowy niż urządzenia sprzed 10-15 lat ... więc może nie ma powodu przepłacać.

 

Wiele osób bardzo ciepło pisało o vdH The First jako kablu cyfrowym. Możesz kupić zwykłą parę stereo i sprawdzić. Używane vdH First Ultimate chodzą po ok 600zł ... w razie czego odsprzedasz bez straty. A jak ci podpasuje jako cyfrowy, to drugi od pary też bez problemu sprzedasz, już jako cyfrowy, za 300zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo neutralny i tani bo tylko 98złotych jest optyczny Belkin AD50000qn1.5M 1.5m mogę go spokojnie polecić do podobnego toru, jak nie spasuje może trafić do komputera, tam będzie aż za nad to dobry :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo neutralny i tani bo tylko 98złotych jest optyczny Belkin AD50000qn1.5M 1.5m mogę go spokojnie polecić do podobnego toru, jak nie spasuje może trafić do komputera, tam będzie aż za nad to dobry :)

89 zł :-) W sumie to on by kosztował pewnie z 980 zł pod inną nazwą :-))) A kabelek jest świetny, jak komuś nie spasuje to ma nieźle skaszaniony system....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo same wejścia i wyjścia optyczne w systemie :)

 

takie "głupie" oszczędności producentów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś przyjemność odsłuchu DACa od Ayona Skylla ?:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję posłuchać tego DAC-a ,co prawda w nie swoim systemie ,podobał mi się bardzo bo jest to tzw. "moje brzmienie".

Mam jego namiastkę w CD1s Ayona i myślę coś zrobić w tym kierunku ale chwilowo budżet nie pozwala .

Podany przez ciebie przykład DAC-a przekracza dwukrotnie budżet podany przez założyciela wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś przyjemność odsłuchu DACa od Ayona Skylla ?:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem go ze 2 tyg. Barwa, scena, bas na najwyższym poziomie- w odróżnieniu od większości dac-ów barwa raczej niska niż wysoka, co może sprawiać wrażenie obniżenia dynamiki, ale to tylko pierwsze wrażenie: w rzeczywistości dynamika jest bardzo dobra. Gra głęboko- świetny do klasyki. Raczej do wyżej grających kolumn. Pliki 44/96/192- różnią się między sobą (wejście USB akceptuje tylko 16/44) ale które są lepsze- nie wypowiadam się. Inne i tyle. Ogólna ocena: do wzięcia. Inna sprawa że zawiera cyfrową regulację głośności i inne zupełnie niepotrzebne mi rzeczy (dlatego go nie wziąłem- pomimo świetnego upustu cenowego). Wart polecenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD1sc już ma.

 

To może odpowiem po co się pytam :-)

Mam nienajgorszego DACa Mytek Stereo96 (choć chyba raczej to nie jest hi-end...) i całkiem przyzwoity zestaw słuchawkowy ( STAX SRM-007t + SR-404 (zamiana na 507 wkrótce)).

Zastanawiam się ostatnio w jaki sposób zbliżyć się jeszcze bardziej do audiofilskiej nirwany :-).

Kabelkologię na razie odpuszczam i zastanawiam się na co musiałbym zamienić Myteka (i ile wydać niestety), żeby wyraźnie usłyszeć że jest lepiej (nie inaczej tylko lepiej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profigold wyjątkowo dobrze wpisał się w profil brzmienia Thety którą miałem w tamtym okresie. Jego spokój, delikatne wycofanie i niezbyt duża rozdzielczość dobrze maskowały pewną szorstkość Thety w najwyższych rejestrach.

 

Jakieś nowsze, bardziej transparentne i gładko brzmiące DACi chyba szkoda podłączać PG. Choć z drugiej strony, te najnowsze DACi są dużo mniej czułe na zastosowany kabel cyfrowy niż urządzenia sprzed 10-15 lat ... więc może nie ma powodu przepłacać.

 

Wiele osób bardzo ciepło pisało o vdH The First jako kablu cyfrowym. Możesz kupić zwykłą parę stereo i sprawdzić. Używane vdH First Ultimate chodzą po ok 600zł ... w razie czego odsprzedasz bez straty. A jak ci podpasuje jako cyfrowy, to drugi od pary też bez problemu sprzedasz, już jako cyfrowy, za 300zł.

 

Akurat mam VHD First Ultimate i Profigold 4000. Ten pierwszy to mistrz nastroju (w swojej klasie cenowej) ten drugi dynamiczniejszy i z mocniejszym basem. Polecam oba. First zapewnia specyficzne wyrafinowanie, które kusi muzykalnoscią. Profi zaś daje zaskakująco dużo za niesamowitą cenę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem przetwornik dla siebie, Calyx DAC 24/192:

 

- ESS Sabre 9018

- asynchroniczna USB do 32 bit i 192kHz

- może być zasilany z USB lub zewnętrznego zasilacza (np. Kingrex)

- układ regenerujący zasilanie (DC re-generator)

- XMOS

- wyjścia RCA i XLR (6,8Vrms)

- piękny design

 

Cena $1500

 

W ostatnim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) porównawczym na forum w UK był zdecydowanym faworytem. W teście wzięło udział wiele zacnych przetworników: m2tech Young, Wyred4sound DAC-2, Antelope Zodiac, Rega DAC, Musical Fidelity M1, Heed Obelisk.

 

W recenzji na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , było porównanie do Weissa DAC202, który kosztuje 5x tyle. Wg recenzenta i właściciela rzeczonego Weissa, Calyx pod pewnymi względami stawia poprzeczkę wyżej: "If neutrality, realistic & expansive sound stage is your forte, I doubt you can find another DAC that can really better it, even at three times the price of the Calyx plus a dedicated computer."

 

Calyx znalazł się w referencyjnym systemie tegoż recenzenta, obok Weissa DAC202 i Lampizatora Level 3. Zasięgnąłem jeszcze kilku innych opinii, które potwierdzają to, co wkleiłem wyżej.

 

5350448132_2c3a5423fd.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z CDkami od Ayona w roli DACa? Zdaje się, że ich najniższy model CD nie ma wejść cyfrowych.

 

 

Nowy najniższy model CD-07s (8,5 kzł) ma wejścia cyfrowe coax i USB do DAC oraz regulacje głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Czy ktoś z czytających ten wątek miał już do czynienia z Audio Research DAC8 ? Na dniach będę miał to urządzenie, ale ciekawi mnie co sądzą o nim inni i z czym porównywali. Strasznie ciekawi mnie jak wypadnie w stosunku do mojego Xindaka DAC-20. Wiem, że przekracza 3000EUR ale nie chciałem zakładać nowego tematu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chciałbyś przeczytać recenzję, skopiować i wstawić jako swoją? Może trochę pionierstwa by Ci się przydało no i byłbyś tym pierwszym :)

 

Tak że czekamy na recenzję No1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny 'giant-killer' będzie miał premierę lada dzień: nuforce DAC-9

DAC-9-black_3.jpeg

DAC-9-black_6.jpeg

 

Dlaczego 'giant-killer'? Dlatego, że jako pierwszy będzie miał na pokładzie dwa przetworniki ESS Sabre 9018 pracujące w trybie mono, brak negatywnego sprzężenia zwrotnego, brak filtra oversamplingu (nie wiedziałem, że Sabre może pracować jako NOS?), brak konwersji częstotliwości próbkowania (SRC), do tego większe możliwości podłączenia źródeł. Cena $1,695

No i weź tu coś kup :D Trzeba poczekać do premiery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB 'tylko' do 96kHz na chwilę obecną, potem ma być do 192kHz, tylko nie wiem jeszcze, co oznacza to 'potem' - czy jest to kwestia dopracowania sterownika czy mają jakieś problemy z układem, który też nie wiadomo, jak jest rozwiązany. W Calyx jest to zrobione optymalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że 192kHz będzie gdy Tenor wypuści stosowną kostkę. Na razie wszyscy jadą na 7022L, a ten dochodzi do 24/96kHz, szybciej nie potrafi. A na FPGA się da to osiągnąć, tylko trzeba umieć. A w branży audio poza Audio-gd to zdaje się na razie nikt się nie szczyci takimi zdolnościami programistycznymi, więc czego nie wypuści chińska fabryka chipów, tego ten i ów nie będzie miał. Antelope chyba jeszcze robią DACe z USB do 192kHz, więc coś musieli zakodować w kości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

"Nigdy nie kosztuj tego, na co cię nie stać"

;-)

 

Za późno :) Audio Research DAC8 stoi już w domu wstępnie mogę powiedzieć, że jest lepiej od Xindak-a DAC-20 może nie jest to przepaść, ale jest wyraźnie lepsza przestrzeń oraz delikatnie lepsza rozdzielczość a tym samym lepszy wgląd w nagranie. Wszystko jest odrobinę wyraźniejsze. Różnica jest słyszalna, ale nie jest to przepaść abym musiał rozpaczać, że nie mogę sobie na dzień dzisiejszy pozwolić na zakup AR DAC8. Kupie go za rok :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARC DAC-8 ma USB 24/192:

 

With a choice of high-resolution 24/192 S/PDIF inputs (RCA, BNC, AES/EBU and Toslink) in addition to the highest resolution 24/192 USB available, the ability to adjust sample rates, the DAC8 provides the new standard in high performance digital music playback.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.