Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BArdzo fajnie tylko dlaczego w piątki? Obecnie przejazd w tym kierunku w piątki jest prawdziwą tragedią. To najgorszy szczyt komunikacyjny w ciągu 7 dni! A o 19:00 to już jest Sajgon gdy chce się pokonać Most Grota. Do której trawją spotkania...jeśli do 24;00 to najlepiej jest przyjechać o 22:00 wtedy droga zajmnie z Bielan 20 minut a nie 60 lub więcej;-)...

 

Oj i ten mityczny Grot. Niniejszym oświadczam że odkąd należę do klubu dojeżdżam ze Starych Włoch (chyba że w robocie mię przytrzyma to jadę z Puławskiej na końcu Warszawy - a więc prawie z Piaseczna;-))i nigdy, podkreślam, nigdy nie jechałem dłużej niż 45 minut. Z czego to 40 min przez właśnie wypadek. Średnio zajmuje mi to 20 - 30min w okolicach 19-20-ta.

 

Tak a propo, jakie gatunki muzyki wchodzą w grę, to nagram jakąś składaneczkę, nie wiem, czy słuchacie np.: Yo-Yo Ma, Hans Zimmer, Ennio Morricone, jazz, gitarki hiszpańskie, ogólnie ja słucham wszystkiego,ale to co wymieniłem to moje najukochańsze :)

 

Co do tańców, szkoda, że się nie zapytali, czy to jakiś odłam tańca z gwiazdami :)

 

 

Hans Zimmer? Czyli Piraci, Black Hawk, Peacemaker i Gladiator na przykład? Dawaj zatem w te pędy.

Edytowane przez Walery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będzie po trochu z każdego gatunku, chyba dwie kasetki będę musiał nagrać, bo jednak 60`tka to będzie ciutek za mało :)

 

Tak a propo, to będzie magnetofon, który dostarczę na odsłuch, na nim też dokonam nagrania :) Mój to Technics RS-M88. Jest to M85 z obsługą kaset metalowych :) http://www.thevintageknob.org/technics-RS-M85.html Na Type IV potrafi przenieść od 20Hz do 20kHz :)

Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u Was byłem, tam po raz pierwszy spotkałem ś.p. Senicza - jakże różnego i sympatycznego przy bezpośrednim kontakcie. Bardzo miło tę wizytę wspominam.

 

Senicz był u nas ze dwa razy. Raz ze swoim modyfikowanym Maranciuniem... Zdziwił się, kiedy wyłapaliśmy, że po prostu podbił w nim na wyjściu skraje pasma (wykonturował dźwięk)... ;-) Oczywiście zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić na PW jakiś telefon do kogoś, kto będzie jutro na spotkaniu? Bo jakbym się miał zgubić już na terenie :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpadnij jutro z jakimiś nagraniami, jeśli azymut głowicy się będzie zgadzał to się popłaczesz ze wzruszenia :) Zrobimy powtórkę z historii :D

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć jakiegoś np. Revoxa z wielkimi szpulami, bo strasznie mi się coś takiego podoba. Przyznam, że głównie wizualnie, bo słuchałem takowych (z rozdziawioną paszczą) bodajże jeszcze w latach 80-tych. Wtedy był to absulutny hi-end - zupełnie poza moim zasięgiem finansowym. Ale poza tym kompletnie się na tym nie znam... ;-) Wpadnij, może coś doradzisz.

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzimy, doradzimy, ja, następnym razem, nieomieszkam wpaść ze swoim ciężkim jak diabli Tascam`em 32 :) Oj będzie się działo :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amnes, neomammut - dzięki za odwiedziny. Miło było Was poznać. Magnetofon zagrał fajnie, o wiele lepiej niż przypuszczałem. Nie był to hi-end, ale bardzo przyjemnie się tego słuchało. Dźwięk lekko zaokrąglony, łagodny, dobrze różnicujący jakość poszczegółnych nagrań. Nowe, fajne doświadczenie. Następnym razem chętnie posłuchałbym jakiegoś dobrego szpulowca - i koniecznie równolegle z tymi samymi utworami na CD - żeby móc porównywać je bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również było bardzo miło, podstawowe pytanie, to co zrobić by zostać członkiem, jest jakiś chrzest bojowy? :)

 

Co do magnetofonu, w sumie, sam jestem lekko zdziwiony z jaką gracją zagrał. Miller zabrzmiał na prawdę przyzwoicie. Dokładnie, nie jest to Hi-End, ale nigdy nim nie był, ten dźwięk nie jest zły, on jest inny i mi akurat się spodobał. Chyba dobrze zrobiło mu towarzystwo lampy. Kaseta, której użyłem do nagrania, That`s Suono, nagrywa bardzo wiernie, więc to co Technics doprowadził do kolumn, to w zasadzie to samo co zostało do niego doprowadzone. Za źródło służył odtwarzacz Sony CDP-X55ES. Grał u Starego Audiofila, gdy u niego byłem. W zasadzie dobry CD, ale dół był troszkę podbarwiony z tego co pamiętam. Compact podłączony był pod magnetofon cyfrowy DAT Sony DTC-60ES po optyku, który służył jako DAC. U mnie gra to aktualnie bardzo dobrze. Po kupnie ustrojów do odbić bocznych AVCON`u wszystko się poukładało. Za tydzień, jeśli pozwolicie mi wpaść ponownie, będzie grał magnetofon szpulowy Tascam32. Ciężki jak jasna...., ale czego się nie robi dla pasji :) Najlepiej było by dokonać nagrania na miejscu, chodzi o kable, które w waszym systemie pewnie odgrywają rolę. W moim nie słychać różnic. Proszę też zabrać ulubione kawałki. Ja, ze swojej strony, nagram jedną szpulkę. Prędkość przesuwu taśmy w magnetofonie (czteroślad) to 4,75cm/s. W Tascam`ie 32, który jest dwuśladem, taśma nawija się z prędkością 19cm/s lub 38cm/s (mała studyjna). Jak się spotkamy to trochę powyjaśniam :)

 

Mam nadzieje, że nikogo nie zdenerwowałem i nikogo nie uraziłem niczym. Bardzo dobrze się u Was czułem. Jeśli jednak, ktoś się poczuł źle, to z góry przepraszam!

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "stare" sprzęty są po prostu niesamowite. To nie to samo, co dzisiejsze, sterowane mikroprocesorami i jakimś banalnym pilocikiem. Magnetofon robił wielkie wrażenie. Jak tak sobie człowiek pomyśli, ile pracy przy zaprojektowniu takiego cuda ludzie musieli wykonać. Mechanika, dziesiątki przycisków, elektronika i jak to wszystko wpakować do obudowy. Niesamowite.

I grało to naprawdę dobrze. Jak na kasetowca, bardzo dobrze. Dżwięk zaskoczył mnie na plus.

Jest nieco charakterystyczny, ale można uznać, że to uanalogowienie cyfrowego nagrania ;).

Szpulowca chętnie też posłucham, to już sporo lat minęło od ostatniego słuchania...

Myślę, że zrobimy porównanie z CD. Nagramy z tej samej płyty CD. Ciekawe jak to wyjdzie.

Fajnie, że przyszliście.

 

neomammut, super hobby.

Mamy w klubie też stary, prawdziwy patefon... też gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehhehe Wiedziałem, że to jakaś bzdura :) Trzeba instrukcję zrobić do tego pilota:)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.