Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wlasnie sie dowiedzialem o istnieniu tego super klubu - czy mozna kogos poprosic o namiary - ulica tel. bede bardzo wdzieczny

 

podaje moj adres [email protected]

 

 

z gory dziekuje i czekam z niecierpliwoscia

 

Pozdrawiam Jarek

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - wlasciwie to macie racje - nie bede sie migal - poczytam - i tak jest to jedno z nielicznych miejsc w internecie ktore odwiedzam bo mozna poczytac to co mnie interesuje - a i z kaska na nowy wzmacniecz jest jak jest - ale pomyslalem ze trzeba sie porozgladac i posluchac tu i owdzie by nie utopic kasy w czyms co bedzie cienko gralo.

 

Pozdrawiam Jarek

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

Nasz klub założyło w 2005 roku kilkunastu entuzjastów dobrego dźwięku. Spotykamy się regularnie w każdy piątek wieczorem. Od czasu do czasu (kiedy mamy w klubie jakiś wyjątkowy sprzęt do posłuchania) organizujemy spotkania otwarte dla wszystkich chętnych - wtedy zazwyczaj jest to sobota. Dysponujemy 20 metrowym pomieszczeniem odsłuchowym oraz 9-metrowym pomieszczeniem pomocniczym, które wynajmujemy od Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej na ul. Dorodnej. Dysponujemy różnorakim sprzętem audio - co najmniej dobrej klasy (m.in. odtwarzacz CD Ancient Audio Lektor IV, kilka preampów, monobloki na lampach GM70, monobloki Ugoda, kolumny Phonar Pentagon, monitory na SS Illuminator itd.). Od czasu do czasu dostajemy do przetestowania różne ciekawe urządzenia, aby ich w spokojnych warunkach i w sympatycznej atmosferze, bez presji czasu, posłuchać.

Przez te lata zżyliśmy się ze sobą i zaprzyjaźnili, ale niestety ubyło nam trochę osób (nowe obowiązki rodzinne, zmiana miejsca zamieszkania itp.). Aby klub mógł się dalej rozwijać, potrzebujemy "świeżej krwi". Jeśli jest ktoś zainteresowany z Warszawy lub okolic, serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek (lub następne) od godz. 19.00. Sposób dojazdu można znaleźć na stronie www.kaim.com.pl (po kliknięciu w zielono-czarną winietkę na górze).

awas(sapr), hornet, jar1, karoleski, martini dry, twonk, Walery, zbymar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie, tyle że dla mnie to na końcu świata bo mieszkam w Pruszkowie. Doraźnie jestem w potrzebie i byłbym niewymownie wdzięczny gdybym mógł posłuchać waszych odtwarzaczy CD, bo muszę jakowyś kupić i doradztwo w tej sprawie by mi bardzo pomogło. Długofalowo -mogę mieć problem czasowy, żeby oderwać się od rodziny i grzać przez całą Warszawę. Sam mogę zaoferować niewiele: trochę płyt CD, Amplifikator S którego zostałem dumnym posiadaczem, ze dwa kabelki, kolumny raczej trudne do transportu ale stare Tannoye M2 cały czas stoją w kąciku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zrobiono połączenie trasy na Poznań z Aleją Prymasa, to masz rzut beretem... ;-) Po drugiej stronie Wisły skręcasz w lewo i już jesteś prawie na miejscu. ;-) Wpadnij nawet jednorazowo - zapraszamy. Z tym, że cedek aktualnie jest tylko jeden - wspomniany Lektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz klub założyło w 2005 roku kilkunastu entuzjastów dobrego dźwięku. Spotykamy się regularnie w każdy piątek wieczorem. Od czasu do czasu (kiedy mamy w klubie jakiś wyjątkowy sprzęt do posłuchania) organizujemy spotkania otwarte dla wszystkich chętnych - wtedy zazwyczaj jest to sobota. Dysponujemy 20 metrowym pomieszczeniem odsłuchowym oraz 9-metrowym pomieszczeniem pomocniczym, które wynajmujemy od Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej na ul. Dorodnej. Dysponujemy różnorakim sprzętem audio - co najmniej dobrej klasy (m.in. odtwarzacz CD Ancient Audio Lektor IV, kilka preampów, monobloki na lampach GM70, monobloki Ugoda, kolumny Phonar Pentagon, monitory na SS Illuminator itd.). Od czasu do czasu dostajemy do przetestowania różne ciekawe urządzenia, aby ich w spokojnych warunkach i w sympatycznej atmosferze, bez presji czasu, posłuchać.

Przez te lata zżyliśmy się ze sobą i zaprzyjaźnili, ale niestety ubyło nam trochę osób (nowe obowiązki rodzinne, zmiana miejsca zamieszkania itp.). Aby klub mógł się dalej rozwijać, potrzebujemy "świeżej krwi". Jeśli jest ktoś zainteresowany z Warszawy lub okolic, serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek (lub następne) od godz. 19.00. Sposób dojazdu można znaleźć na stronie www.kaim.com.pl (po kliknięciu w zielono-czarną winietkę na górze).

awas(sapr), hornet, jar1, karoleski, martini dry, twonk, Walery, zbymar

he he prz twoim awatarze pisanie o poszukiwaniu "świeżej krwi" wyglada to dwuznacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BArdzo fajnie tylko dlaczego w piątki? Obecnie przejazd w tym kierunku w piątki jest prawdziwą tragedią. To najgorszy szczyt komunikacyjny w ciągu 7 dni! A o 19:00 to już jest Sajgon gdy chce się pokonać Most Grota. Do której trawją spotkania...jeśli do 24;00 to najlepiej jest przyjechać o 22:00 wtedy droga zajmnie z Bielan 20 minut a nie 60 lub więcej;-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>michal stabro

Rzeczywiście, nie pomyślałem o tym... No, ale w końcu chodzi o innych "pozytywnie zarażonych"... ;-)

 

>moreno1973

Dlatego, że akurat tam mamy pomieszczenia i zdążyliśmy się już do nich przyzwyczaić. ;-) Z dojazdem nie jest tak źle - o ile nie było akurat na moście wypadku. Po 19-tej już się przeluźnia. Poza tym zazwyczaj o wiele szybciej przejeżdża się Mostem Gdańskim. Siedzimy zwykle do 22.30-23.00.

A czemu w piątki? Bo weekendy każdy raczej woli spędzać z rodziną, a w piątek wieczorem na ogół nie trzeba się z niczym spieszyć... Niektórzy wolą iść do pubu, my wolimy posłuchać razem muzyki i pooceniać sprzęt. ;-) Kiedyś były to także czwartki wieczorem, ale w końcu pozostał sam piątek.

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Może podasz szczegóły techniczne: czyli jak się podjedzie pod bramę Instytutu to co powiedzieć ochronie? Czy można zaparkować samochód w środku? Czy jest tam parking? Czy może lepiej na zewnątrz szukać miejsca? Gdzie znajduje się miejsce odsłuchowe, jak dojść? (jeśli tu nie chcesz o tym pisać to proszę napisz na mojego priva). Chętnie się wkrótce wybiorę, szczególnie zaciekawiła mnie muzyka jaką lubisz...dawna i barok to też i moje klimaty a to dość rzadkie gusta. Fajnie będzie móc posłuchac tego na dobrym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bramie czekasz aż Ci podniosą szlaban i mówisz, że do klubu. Albo ich się pytasz co dalej (pokierują Cię), albo skręcasz od razu wzdłuż płotu w prawo i potem w pierwszą alejkę w lewo. Miejsc do zaparkowania jest tam od jasnej cholery... ;-) Wchodzisz w drzwi pośrodku budynku, na których są szyldy m.in. "Rejko" oraz "SonicArts" i kierujesz się na pierwsze piętro. Są strzałki. Zresztą dam Ci swój telefon na priva, gdybyś miał jakiekolwiek kłopoty z trafieniem.

P.S. Ochrona nawet po 6 latach działania klubu potrafi się wciąż zapytać: "Aha, na te tańce?", więc w razie czego się nie zdziw... ;-) Chyba nie potrafią zrozumieć, że można tylko słuchać...

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Włożę kij w mrowisko, ale co tam, mamy się rozwijać :) Jestem fanem analogu, mam parę decków i magnetofony szpulowe (o gramofonach nie wspomnę), jeśli jesteście otwarci na małą prezentację, to było by miło. Wpadł bym z jednym ze swoich ulubieńców :) Poza tym z chęcią posiedzę co piątek, może czasem co dwa i posłucham w zaciszu, i dobrym towarzystwie :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda, to jestem w tym tyg. o 19 :) Macie może jakieś standy także na zapleczu? Bo w sumie z kolumnami też kiedyś mógłbym wpaść :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bramie czekasz aż Ci podniosą szlaban i mówisz, że do klubu. Albo ich się pytasz co dalej (pokierują Cię), albo skręcasz od razu wzdłuż płotu w prawo i potem w pierwszą alejkę w lewo. Miejsc do zaparkowania jest tam od jasnej cholery... ;-) Wchodzisz w drzwi pośrodku budynku, na których są szyldy m.in. "Rejko" oraz "SonicArts" i kierujesz się na pierwsze piętro. Są strzałki. Zresztą dam Ci swój telefon na priva, gdybyś miał jakiekolwiek kłopoty z trafieniem.

P.S. Ochrona nawet po 6 latach działania klubu potrafi się wciąż zapytać: "Aha, na te tańce?", więc w razie czego się nie zdziw... ;-) Chyba nie potrafią zrozumieć, że można tylko słuchać...

 

Dzięki za info i czekam na telefon na priva. Co do ochrony to większość ludzi uważa nas za specyficznych wariatów, jak się ma wolny czas to po prostu pije się alkohol;-) a nie słucha muzyki...Może lepiej aby myśleli że to klub taneczny...lepiej dla obu stron;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo, jakie gatunki muzyki wchodzą w grę, to nagram jakąś składaneczkę, nie wiem, czy słuchacie np.: Yo-Yo Ma, Hans Zimmer, Ennio Morricone, jazz, gitarki hiszpańskie, ogólnie ja słucham wszystkiego,ale to co wymieniłem to moje najukochańsze :)

 

Co do tańców, szkoda, że się nie zapytali, czy to jakiś odłam tańca z gwiazdami :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd jest, jaki jest. ;) Może, gdy oddany zostanie Most Północny, będzie poprawa.

Dla osób z tej strony Warszawy, punkt jest idealny ;).

Nie ma ograniczeń co do rodzaju muzyki.

Każdy może również przynieść i porównać swój sprzęt.

Systematyczne, wspólne słuchanie różnych konfiguracji, porównywanie z jakimś stałym punktem odniesiena daje wymierne korzyści w ustaleniu sobie własnej ścieżki dążenia do "dźwięku". Tego nie dadzą żadne odsłuchy w salonach czy na imprezach typu Audioshow.

Sami decydujemy kiedy się spotykamy, czego słuchamy i jak słuchamy.

Co jakiś czas organizujemy 'wieczory melomańskie', przyjeżdżając bez samochodów, by można było "lepiej" i bez skrepowania wczuć się w muzę i porozmawiać w przyjacielskim gronie.

To wszystko, to świetna zabawa i odskocznia od codziennych problemów i zajęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u Was byłem, tam po raz pierwszy spotkałem ś.p. Senicza - jakże różnego i sympatycznego przy bezpośrednim kontakcie. Bardzo miło tę wizytę wspominam.

 

Teraz mieszkam w okolicach Piaseczna, spotkania w piątek... ciężko będzie się do Was dostać. Może za jakiś czas się uda, obiecuję spróbować.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, agendy nie ma. Chyba, że ja o tym nie wiem ;)

W sumie to liczymy na to, że jeśli znajdą się chętni, to zaczniemy tworzyć i agendy :)

 

Aha, chyba jeszcze nie było informacji. Mamy również swoją stronę klubową. Tam mozna znaleźć, co robiliśmy, czego słuchaliśmy.

 

http://kaim.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zrobiono połączenie trasy na Poznań z Aleją Prymasa, to masz rzut beretem... ;-) Po drugiej stronie Wisły skręcasz w lewo i już jesteś prawie na miejscu. ;-) Wpadnij nawet jednorazowo - zapraszamy. Z tym, że cedek aktualnie jest tylko jeden - wspomniany Lektor.

 

Witam!

Jak się doczekamy autostrady Gdańsk-Warszawa,to też będę miał "dłuższy rzut beretem":)

Wielka szkoda,że tak daleko-prawie 800km!:)(

Mimo tego serdecznie pozdrawiam!M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.