Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, umka napisał:

Kupa złomu, nic więcej. No może jeszcze dobrze, że fajnie mi gra. Ale zapewniam, znacznie taniej też da się zrobić fajny sound. Szczególnie z gramiakiem jako źródło. 😉  

Nawet za złom by się nieźle zarobiło. Wazy sporo i wygląda konkretnie.

Szukam końcówki MBL 9011, chyba, że coś ciekawego tańszego jest dostępne w SH?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, colcolcol napisał:

Pojechałeś po bandzie ze skromnością 😛 

Mam zwyczajnie dystans do siebie i tego co robię. Mogę w życiu trochę więcej, ale raczej staram się tym nie epatować. I żeby nie było. Zabranie głosu dotyczyło tylko powrotu po ponad roku do analogu, niestety nieszczęsna końcówka z racji gabarytów chcąc nie chcąc znalazła się na fotkach przez przypadek i odciągnęła uwagę do clou tematu. 😉

A co do Reimyo, od strony dźwiękowej tak, to inna liga, jednak od strony aparycji nie jest to już tak oczywiste. 🙂

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2023 o 08:13, umka napisał:

Taka sytuacja.

Po tym jak SME poszedł w świat, odpaliłem po roku bieda-wersję analogu i kurde bez problemu broni się w starciu z posiadanym szaleństwem cyfrowym. Co prawda mocno pomaga mu dynks DS-Audio do centrowania rowka płyty, ale i tak to przepaść cenowa w stosunku do cedeka. 🙂

 

 

C9A5C686-DDFD-403E-BAAA-9691F4B1E846.jpeg

F321479B-8717-4A6E-8D4F-A60BE20ABEA1.jpeg

Pytanie odnośnie cyfry. Lepiej regulować głośnością z dcs czy z pre gryphona? Co wypada lepiej?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku lepiej wypada regulacja z dCs-a. Ale to nie jest takie oczywiste, gdyż to wypadkowa dobrania reszty toru z okablowaniem i zegarami włącznie. Oczywiście w odniesieniu do flagowych pre Gryphona, bo widniejący na fotkach staruszek na tle nowych modeli ma swoje za uszami. Ale w tym niedrogim secie analogowym sprawdza się znakomicie. Na tyle dobrze, że od 3 tygodni poza sesjami testowymi nie słucham kompaktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, umka napisał:

W moim przypadku lepiej wypada regulacja z dCs-a. Ale to nie jest takie oczywiste, gdyż to wypadkowa dobrania reszty toru z okablowaniem i zegarami włącznie. Oczywiście w odniesieniu do flagowych pre Gryphona, bo widniejący na fotkach staruszek na tle nowych modeli ma swoje za uszami. Ale w tym niedrogim secie analogowym sprawdza się znakomicie. Na tyle dobrze, że od 3 tygodni poza sesjami testowymi nie słucham kompaktu. 

Czyli teoretycznie dcs lepiej steruje głośnością niz dedykowane, topowe pre tej samej firmy. To bardzo dobra wiadomość 🙂

jaka jest regulacją głośności w dcs?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam w Nowym  2014R. 

Aż łezka się kręci w oku, tak bym chętnie wkradł się w jakiś piątkowy wieczór. Jednak ta odległość, teraz to pół Polski muszę przemierzyć by się do Was dostać. Szkoda, mam teraz fajny gramiak i chętnie bym zaprezentował. Pewnie też i Napęd CD. Uff, ta atmosfera, i Towarzystwo.

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, jar1 napisał:

Jesteśmy aktywni cały czas, ale jak zaczniemy opisywać, o czym rozmawiamy to zostaniemy pewno zbanowani na forum 🙂

Może jakiegoś bloga założycie albo na fejsie jakieś publikacje. Ja chętnie poczytam Wasze wszystkie audio wynaturzenia i krytykę big firm audio. Myślę, że takich osób jak ja jest dużo...

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cortes napisał:

Może jakiegoś bloga założycie albo na fejsie jakieś publikacje. Ja chętnie poczytam Wasze wszystkie audio wynaturzenia i krytykę big firm audio. Myślę, że takich osób jak ja jest dużo...

Problem w tym, że każdy (nawet z nas) ma swoje własne upodobania dźwiękowe i sami się ze sobą nie możemy się ze sobą zgodzić.  Ludzie są na różnym etapie swojej ścieżki audio i różnorodności w sposobie jej odbioru. 

Sam mogę stwierdzić z perspektywy wielu lat zabawy w audio, że pewne preferencje się zmieniają a jak się doda do tego aktualne trendy mody na "brzmienie" to jest trudno o pogodzenie zdań 😉

Na dodatek dochodzi rynek i jego  sposoby na poszukiwanie klientów poprzez "odmienność" , którą uzasadniać ma cena, co w sumie ma dać "tę wyjątkowość". A dość mocna krytyka na ogół powoduje, że recenzenci nie dostaną nic do testowania 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy byłem wraz z kolegą u Twonka i Misiomora. Goście z pasją i z wielkim doświadczeniem. Można się od nich wiele nauczyć.
Szkoda, bo wątek klubowy to obok wielu ciekawych informacji, to również źrodło inspiracji muzycznych. Chętnie tu zaglądałem. A nawet jeszcze zaglądam. 🙂

1.jpg

Edytowane przez Leszek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.