Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem babatular nie próbuje zrozumieć zaistniałej sytuacji i omija szerokim łukiem wyjaśnienia Umki. Zdaje mi się że tylko szuka pretekstu jak to się do czego lub kogoś przyczepić i pisze byle pisać. Może tylko w celu poprawienia sobie samopoczucia, może by sprowokować jakąś poważniejszą reakcję.
Kolego Tylko babatular zapytam Cię dlaczego masz w stopce znaczek klubu, którego i jego członków jak widać poważnie nie traktujesz i zdaje się że nigdy nie odwiedziłeś osobiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piterski napisał:

Moim zdaniem babatular nie próbuje zrozumieć zaistniałej sytuacji i omija szerokim łukiem wyjaśnienia Umki. Zdaje mi się że tylko szuka pretekstu jak to się do czego lub kogoś przyczepić i pisze byle pisać. Może tylko w celu poprawienia sobie samopoczucia, może by sprowokować jakąś poważniejszą reakcję.
Kolego Tylko babatular zapytam Cię dlaczego masz w stopce znaczek klubu, którego i jego członków jak widać poważnie nie traktujesz i zdaje się że nigdy nie odwiedziłeś osobiście?

Doskonale rozumiem zaistniałą sytuację. Dystrybutorzy się wkurzyli, że sprzęt przekazany redaktorowi do oficjalnego testu bez ich zgody jest udostępniany osobom trzecim, które opisują ten sprzęt publicznie, w dodatku wyciągając wnioski na podstawie słuchania w skrajnie niesprzyjających warunkach. Wnioski z tych "testów" były w zasadzie zawsze(mniej lub bardziej)  negatywne - bo to wszystko wydmuszki i przewartościowany badziew ta firmówka, a wszytko na łopatki rozkłada wzmak klubowy z przestarzałą techniką zrobiony obcęgami i pilnikiem w mrocznej piwnicy. 

Pytanie czy Ty rozumiesz zaistniałą sytuację ? Jak widać - NIE. Zrozumiałbyś gdybyś to Ty był tym dystrybutorem. Wówczas natychmiast byś zrozumiał o co chodzi.

Co do samego klubu - lubiłem sobie poczytać perypetie klubowiczów, Twonka - ale przede wszystkim w tym wątku podobała mi się prezentacja płyt z muzyką, którą podczas tych spotkań brać audiofilska słuchała.

Samopoczucie mam bardzo dobre - niczego nie muszę poprawiać.

Członków i "właściciela" kluby  szanuje i szczerze mówiąc darzę sympatią ( mimo że się nie znamy). Natomiast mało poważnie traktuje "testy" przeprowadzane w takich warunkach.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

zrobiony obcęgami i pilnikiem w mrocznej piwnicy. 

Wow, cóż za fenomenalna znajomość technologii produkcji

>>>"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"<<<

Stawiasz sobie za punkt honoru zwiększanie ilości niedostępnych wątków? 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś widać nie bardzo rozumiesz, że to nie nie tyle opinie klubowiczów na tym zaważyły tylko cała otoczka jak się wokół tego tworzyła. W sumie jako klubowicz to się cieszę, że nie ma tych oficjalnych testów bo sytuacja robiła się kuriozalna. Na każdy zapowiedziany test przychodziła masa ludzi mało mających coś wspólnego z klubem. Tak więc i warunki do odsłuchu tych urządzeń były coraz trudniejsze.
Żeby jednak poznać specyfikę klubu to trzeba w nim bywać nie tylko o nim czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Piterski napisał:

Jakoś widać nie bardzo rozumiesz, że to nie nie tyle opinie klubowiczów na tym zaważyły tylko cała otoczka jak się wokół tego tworzyła. W sumie jako klubowicz to się cieszę, że nie ma tych oficjalnych testów bo sytuacja robiła się kuriozalna. Na każdy zapowiedziany test przychodziła masa ludzi mało mających coś wspólnego z klubem. Tak więc i warunki do odsłuchu tych urządzeń były coraz trudniejsze.
Żeby jednak poznać specyfikę klubu to trzeba w nim bywać nie tylko o nim czytać.

Na brak umiejętności czytania prostego tekstu ze zrozumieniem nic nie pomogę. KAiM też nie.

 

W dniu 10.08.2022 o 05:44, slawek.xm napisał:

Wow, cóż za fenomenalna znajomość technologii produkcji

No taka to technologia - DIY. Znam ją doskonale.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie brakuje wpisów - tak zawsze ciekawie się czytało te wszystkie porównania.

Zastanawiam się ile było wzmacniaczy lepszych od GMek - w moim przekonaniu bardzo dobrze bronią się te końcówki, ale z jakimi końcówkami już niestety nie mają szans w bezpośrednim starcie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2022 o 22:42, kivlov napisał:

Panowie brakuje wpisów - tak zawsze ciekawie się czytało te wszystkie porównania.

Zastanawiam się ile było wzmacniaczy lepszych od GMek - w moim przekonaniu bardzo dobrze bronią się te końcówki, ale z jakimi końcówkami już niestety nie mają szans w bezpośrednim starcie.

Znam takich, którzy stwierdzą, że dostają baty w starciu z każdym przyzwoitym tranzystorem.  😀

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umkamożesz coś więcej napisać o swoich doświadczeniach? 

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostując nieco poprzedni wpis chciałbym zwrócić uwagę na typowy dla mnie, celowo zaczepny wpis. Nie złośliwy, tylko prowokujący do rozmowy. 😉

A co do doświadczeń, temat u mnie wygląda tak. Lampy z jej pewnego rodzaju magią budowania brył  pozornych nie da się tranzystorem podrobić. Nawet najlepszym. Jednak we wszystkich innych aspektach w sparingu dobry tran kontra nawet dobra lampa wynik jest brutalny. Chłopaki byli świadkami, jak wizytujące moje progi flagowe monobloki Air Tight-a ATM 3211 - które notabene chętnie bym u siebie postawił, aby raz na jakiś czas sprawić sobie przyjemność brylowaniem w eterze szklanych baniek - niby miały wszystko co potrzeba. Moc, swoboda i rozmach, nic tylko słuchać i słuchać. Niestety do momentu wpięcia Mephisto. I to końcówki stereo, co było teoretycznie wzmocnieniem o klasę niżej w stosunku do monobloków. Nagle świat ożył. Wyrwał się ze stanu zażycia środków odurzających i zaczęło się granie. Jak trzeba było zdrowo przyj..ać, to tak się działo. Jak z zaskoczenia zmienić tempo, nawet nie wiadomo kiedy dostałeś z fleka tutti orkiestry. Jednak kosztem wspomnianej magii określanej przez przeciwników lampy jako feedback wprowadzanych przez nią zniekształceń. 😃 Tak więc nie ma jednoznacznego rozwiązania. Z czysto technicznego punktu widzenia tran pomiarowo jest lepszy. Jednak wiadomo, iż nie samymi pomiarami człowiek żyje. No może poza panami z zakładki hi-fi i wątku o "audio-woodoo" oraz "audio-mity". Ale to najwyższa liga melomanów, a my w klubie to podwórkowcy, dlatego ze zwyczajnej niewiedzy dopuszczamy pewne odstępstwa od reguły. 🙂

J.

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to już jest konkretna informacja. Ja już przerabiałem naprzemiennie lampy, tranzystory integry, końcówki monobloki i na obecną chwilę mam monobloki lampowe. Chyba oczarowała mnie ta magia. Kiedyś lata temu chciałem bardzo usłyszeć Gryphona Diablo, ale zawsze był poza moim zasięgiem. Dużo negatywnych opinii na Audio Show było o Gryphonie. Nie wiem jak ma się on do Pass'a, ale miałem końcówkę Passa i wspominam ją bardzo, ale to bardzo dobrze. Już nie wspominam o pancernym wykonaniu.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umka w zasadzie we wszystkim ma rację - lampa kontra tranzystor wynik jest brutalny - oczywiście na niekorzyść lampy.

Myli się tylko w jednym aspekcie: "Lampy z jej pewnego rodzaju magią budowania brył  pozornych nie da się tranzystorem podrobić"  - w zasadzie to się nie myli tylko błędnie to interpretuje. Całe  szczęście, że tranem nie da się podrobić -pewnego rodzaju magii lampy czyli - zmulenia, zniekształceń,ostrości, braku róznicowania barwy, zmiękczonego basu, rozciapłanych klusek, braku rozdzielczości, precyzji, dynamiki.

W dniu 14.11.2022 o 18:49, piano napisał:

ciut wyżej jest taki, który twierdzi, ze z każdym tranzystorem

jest jest

 

21 godzin temu, kivlov napisał:

Dużo negatywnych opinii na Audio Show było o Gryphonie

Ciekawe czyich opinii ? Zapewne tych co mają w domu cuda lampowe w pustym pokoju okablowane przewodzikami z lampki nocnej. Im na pewno w chałupie gra lepiej niż Gryphon na AudioShow.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

pewnego rodzaju magii lampy czyli - zmulenia, zniekształceń,ostrości, braku róznicowania barwy, zmiękczonego basu, rozciapłanych klusek, braku rozdzielczości, precyzji, dynamiki.

 

Niektórzy nazywają to naturalnym rozwibrowaniem dźwięku.  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

lampy czyli - zmulenia, zniekształceń,ostrości, braku róznicowania barwy, zmiękczonego basu, rozciapłanych klusek, braku rozdzielczości, precyzji, dynamiki.

Nie idź drogą Miłościwie Nam Panujących i nie opowiadaj bajek.

Lampa gra tak na ile pozwala wiedza kierownika budowy. Jeśli wie co jak z czym i gdzie, to i na lampie można, zapewniam.

a pisze to fan tranzystora 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piano napisał:

Nie idź drogą Miłościwie Nam Panujących i nie opowiadaj bajek.

Lampa gra tak na ile pozwala wiedza kierownika budowy. Jeśli wie co jak z czym i gdzie, to i na lampie można, zapewniam.

a pisze to fan tranzystora 😉

 

Lampa gra tak na ile pozwala lampa. Czyli fatalnie. Żaden kierownik budowy na to nic nie poradzi. Absolutnie WSZYSCY, którzy przestali oszukiwać sami siebie i cokolwiek słyszą wywalili lampy z systemów.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Absolutnie WSZYSCY, którzy przestali oszukiwać sami siebie i cokolwiek słyszą wywalili lampy z systemów.

Przyczyn tego jest wiele i niekoniecznie mają związek z sonicznością lampy samej w sobie, bywa że z ich żywotnością, dostępnością, ceną, ich ilością w danym urządzeniu np. AR Ref 750, układem w którym pracują, a skrajnie nawet w ochronie dzieci, bo z taką argumentacją się spotkałem. 

 

Godzinę temu, babatular napisał:

Lampa gra tak na ile pozwala lampa. Czyli fatalnie.

Osobiście stronie od klasyfikowania, wrzuceniu lamp do jednego wora. W sensie sonicznym, lampa lampie nie równa. Czym innym 300B, L 34, czy F2A, dalej.., trafa, układ. 

.., ale to wszystko już było 😉

9 godzin temu, piano napisał:

a pisze to fan tranzystora 😉

od siebie dodam, że jako fan tr, mógłbym wrócić do lampy. Oczywiście nie do każdej, a ściślej, tylko do nielicznych układów. To osobny temat ściśle związany z zg do lampy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, S0nic napisał:

Baba znowu ma rozdwojenie jaźni, przypominam, że jego ulubiony pokoik na AVS 2019 to Grobel z lampkami Jadis 🙂
Ile to nie było zachwytów nad tym systemem a teraz, że niby lampiaki to lipa : /

Przypominam, że robotę to w pokoju Grobela robią Franco Serbliny - pomimo, że są zasilane cygańską , odpustową lampą. To świadczy tylko o tym, jak są Serbliny wyrafinowane skoro nawet przy beznadziejnej lampie i w takich warunkach się bronią.

Jak ktoś ma wątpliwości - to wystarczyło posłuchać na ostatnim AS2022 jak brzmią Serbliny, a potem jak brzmią te DIYowe tuby za 100 tys zł. Po prostu żal było słuchać tych tubowych szafek po Serblinach - masakra brzmienia, jakości i wyrafinowania. Jadis z tymi szafkami za stówke PLN brzmiał tragicznie.

 

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franco Serbliny w tym orku jakoś nie były chwalone 😞 Dużo zależy od wielu czynników, ale nie tutaj miejsce tylko o AS.

Wracając do tematu lampy. Nie jestem jakimś zwolennikiem, że muszę mieć lampę bo lampa i nic. Jak zagra dobrze tranzystor to wybrałbym tranzystorowa końcówkę czy monobloki. Na chwile obecną ciekawi mnie tyko na ile GM70 wyprzedzają konkurencję jeżeli chodzi o lampy i tranzystory (jaki przedział cenowy) i co trzeba kupić (za ile), aby zagrało lepiej. Twonk zawsze ciekawie się rozpisywał w tym temacie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kivlov napisał:

Na chwile obecną ciekawi mnie tyko na ile GM70 wyprzedzają konkurencję jeżeli chodzi o lampy

GM 70 to mz, jedna z najciekawszych lamp. Kropka. 

Godzinę temu, kivlov napisał:

i tranzystory (jaki przedział cenowy) i co trzeba kupić (za ile), aby zagrało lepiej.

to "lepiej" było, jest i będzie dyskusyjne. Na końcu jest Twoje ucho, którego kompletnie nie znamy tj. co dla Ciebie jest gorzej, lepiej.

Pomijając powyższe, choć to ost, wydaje się być kluczowe.

To się chyba tak nie da, aby jednoznacznie podpowiedzieć, ze z X będzie lepiej, a Y opad szczeny. To kwestia zestawienia. Gra cały system. 

Inaczej konfigurujemy pod lampę, inaczej pod tranzystor. Są ZG, które charką nie są specjalnie przyjazne lampie, bo spadkami ją szybko uśmiercą. To nie bez znaczenia choćby z uwagi na coraz trudniejszy dostęp do lamp i ich cenę. 

Tak bardzo z grubsza, jestem zdania, ze do lampy trzeba perfect dobrać ZG nie tylko pod oczekiwania ucha swego, ale też pod nią samą, aby jej ułatwić żywot i wyciągnąć max możliwości z racji np. ich mocy z obszaru lamp małych i średnich mocy. 

Wbrew pozorom i zdawałoby się szerokiej ofercie głośników, to mz, nie tak hop z zg do lampy. Z drugiej, GM 70 do słabych nie należy, więc zadanie trochę ułatwione, ale to nie znaczy, ze będzie z górki.  

Sugeruję nie piórem, a uchem zapoznać się z tematem. Pojechać do Twonk, grabę uścisnąć, a wiele się wyjaśni. 😉 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, babatular napisał:

Przypominam, że robotę to w pokoju Grobela robią Franco Serbliny - pomimo, że są zasilane cygańską , odpustową lampą. To świadczy tylko o tym, jak są Serbliny wyrafinowane skoro nawet przy beznadziejnej lampie i w takich warunkach się bronią.

Jak ktoś ma wątpliwości - to wystarczyło posłuchać na ostatnim AS2022 jak brzmią Serbliny, a potem jak brzmią te DIYowe tuby za 100 tys zł. Po prostu żal było słuchać tych tubowych szafek po Serblinach - masakra brzmienia, jakości i wyrafinowania. Jadis z tymi szafkami za stówke PLN brzmiał tragicznie.

 

 

DIY tuby? A co budowałeś je sam? Gdzie tam było DIY?

Edytowane przez Marcinus

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, S0nic napisał:

DIY tuby? A co budowałeś je sam? Gdzie tam było DIY?

Jakiś domorosły magik sam se je zrobił w piwnicy lub wynajętej stodole. Cena wynajmu musiała być baaardzo wysoka skoro cena za to cudo to 100tys zł.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak z zaskoczenia zmienić tempo, nawet nie wiadomo kiedy dostałeś z fleka tutti orkiestry. Jednak kosztem wspomnianej magii określanej przez przeciwników lampy [..]


No właśnie... To mnie trochę niepokoi. Z tym tempem. Nie żebym się dop..ł do czegoś tylko trochę to daje do myślenia. Mephisto nie słuchałem ale taki (pewnie namiastkę tego) efekt zauważyłem w końcówkach monofonicznych opartych na Ncore NC 500.
Od samego początku tępo nagrań było nieco szybsze w stosunku do dziesiątek innych wzmacniaczy, których dano mi słuchać. I tutaj przychodzi pewna myśl. Czy 90% (szacunki przypadkowe) wzmacniaczy to "zepsute" klocki?
Nie mam pojęcia czy na dłuższą metę mógłbym z tym żyć posiadając Mephisto ale w Ncore między innymi ta cecha mnie właśnie niepokoiła. Wróciłem do wolnej, mułowatej, pełnej zniekształceń lampy i banan na twarzy znów powrócił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2022 o 10:34, babatular napisał:

Przypominam, że robotę to w pokoju Grobela robią Franco Serbliny - pomimo, że są zasilane cygańską , odpustową lampą. To świadczy tylko o tym, jak są Serbliny wyrafinowane skoro nawet przy beznadziejnej lampie i w takich warunkach się bronią.

Jak ktoś ma wątpliwości - to wystarczyło posłuchać na ostatnim AS2022 jak brzmią Serbliny, a potem jak brzmią te DIYowe tuby za 100 tys zł. Po prostu żal było słuchać tych tubowych szafek po Serblinach - masakra brzmienia, jakości i wyrafinowania. Jadis z tymi szafkami za stówke PLN brzmiał tragicznie.

 

 

Baba, myslalem, ze tylko na polityce sie nie znasz. Jak moga grac dobrze z czyms co wg ciebie nie gra dobrze, i finalnie byc czyms dobrym robiacym robote.?

Poza tym mialem Serbliny od Jasika przez jakis czas w domu, nie kupilem, bo byly ewidentnie slabsze od starych elekt amator 1, ktore Jasik chcial kupic ode mnie. Oczywiscie nie sprzedalem.

Serbliny tez zagraja b. dobrze, jezeli dobierzemy do nich odp. wzmak. Krotko mowiac, musi byc dosyc gesty.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.