Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zająłem urządzeniem, które "tańczy, śpiewa, deklamuje...", że nie napisałem o jeszcze jednej ciekawostce. Oprócz wspomnianego kombajnu, Umka przyniósł także jakieś świeże voodoo od Furutecha o nazwie NCF Booster Brace. Jest to coś, co się nakłada na wtyczkę sieciową. Początkowo myśleliśmy, że to działa jakoś na zasadzie amperomierza cęgowego, ale przeczyła temu zbyt mała waga gadżetu. Ot, trochę plastiku i aluminiowa blaszka dookoła. A skoro NCF w nazwie, to i powleczenie nano-czymś tam. Furutech twierdzi, że ma to działanie antywibracyjne, "zamieniając energię cieplną wtyczki na promieniowanie podczerwone". No, przecież mówiłem, że voodoo, nie? ?
Byłbym o wiele spokojniejszy, gdyby nie działało, ale - o dziwo - zadziałało, chociaż w naszym przypadku niekorzystnie. Dało się mianowicie usłyszeć (minimalne, bo minimalne), ale jakieś nienaturalne odchudzenie dźwięku. Na płycie "Coming Home Jamaica " Art Ensemble Of Chicago w pewnej chwili odzywają się dzwoneczki. Normalnie są metaliczne, a z tą nakładką zabrzmiały bardziej jak tłuczone kieliszki. Zabijcie mnie, nie mam pojęcia skąd taki efekt... ?

4.jpg

3.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że trochę ten pierścionek wczoraj namieszał. Propozycje rozwikłania tematu opierały się o zakres wiedzy od szkoły podstawowej po inżynierię kwantową, a koniec końcem okazało się, że wystarczyło trochę plastiku, jakieś inne sztuczne tworzywa, szczypta stref powietrznych i na koniec pierścionek z aluminium, by zmiany były zaskakująco dobrze słyszalne. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, twonk napisał:

Normalnie są metaliczne, a z tą nakładką zabrzmiały bardziej jak tłuczone kieliszki. Zabijcie mnie, nie mam pojęcia skąd taki efekt... ?

4.jpg

3.jpg

....później .nie dziwota że dystrybutorzy nie chcą dawać sprzętu na testy....te kieliszki będziesz miał zapamiętane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Miroslav1

Wiesz, w sumie nieważne czy lepiej, czy gorzej, bo różne są potrzeby i oczekiwania. Byłem totalnie zaskoczony, że w ogóle dało się usłyszeć jakąkolwiek zmianę... 

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mieliśmy inaugurację nowych klubowych kolumn.


Na zdjęciach wyglądają bardzo ładnie i starannie wykonane. Dasz namiar na stolarnię?

Co ci metalu, to mam myśl że można zrobić napis z cyny do lutowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolumny. Nazwałbym je 'Twonki Killers' Naprawdę klasa. Kolor, to chyba 'Maple'? Mój drugi set Dynaudio Audience 52SE jest w 'Maple'. Chciałem taki. O właśnie - kolor okleiny lub rodzaj drewna w kolumnach jest dla mnie bardzo ważny - oczywiście dżwięk też jest ważny z kolumn głośnikowych, ale kolor okleiny, to kolor okleiny - najważniejszy! Wykonanie jest najważniejsze. Precyzja i spirit! Pozdrawiam unikalnie ?

Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

> >piorasz Gdzieś na półce mam tę płytę. Jak znajdę, to posłucham.

 

 

 W tym utworze są wyjątkowo wyeksponowane szarpnięcia strun gitarowych. Warto porównać w innych kolumnach - nie do podrobienia w innych głośnikach (jak dotąd mi znanych). Ale to nie wszystko... :) Trzeba posłuchać.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, twonk napisał:

Od góry: ScanSpeak Illuminator D3004 (przynajmniej na razie), Seas Excel W18NX001 (ten z nextelowym powleczeniem), Vifa (teraz już Peerless) NE315-W8 (12 calowy).

A dlaczego nie spróbujecie AE w basie?  Z lampą radzi sobie bardzo dobrze.

Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jello

Przy takim strojeniu basu, jakie zastosował Misiomor (dość skomplikowane i nietrywialne rozwiązanie, bazujące na zaawansowanych symulacjach matematycznych) zastosowanie nawet AE nic nie pomoże. I tak będą duże skoki impedancji, a zlinearyzować się tego nie da. 

>S0nic

240/2400 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, twonk napisał:

>jello

Przy takim strojeniu basu, jakie zastosował Misiomor (dość skomplikowane i nietrywialne rozwiązanie, bazujące na zaawansowanych symulacjach matematycznych) zastosowanie nawet AE nic nie pomoże. I tak będą duże skoki impedancji, a zlinearyzować się tego nie da. 

>S0nic

240/2400 Hz

Dla lampy chyba to nie jest zaleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 18:06, twonk napisał:

Znalazłem i posłuchałem. Rzeczywiście spektakularne nagrany kawałek, no i może jeszcze 12-ty (znany mi skądinąd z płyty Dave'a Grusina "Migration") . Reszta już mniej mnie porywa. Dzięki. ?

Dla mnie cała płyta jest zjawiskowa, ale ja mam hopla na punkcie gitary. Jeden z lepszych gitarzystów, grałem nawet wykonywane przez niego kawałki jak jeszcze grał z Fourplay.

Miło że są ludzie którzy słuchają tego rodzaju muzyki, bo czułem się już powoli wykluczony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie z alienami?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znac jak będzie w ogłoszeniach ?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj dzięki Piterskiemu mieliśmy okazję  posłuchać zawodnika z samego serca Doliny Krzemowej - końcówki mocy Spectral DMA-200S oraz lampowego preampu Accustic Arts. Niestety, nie mieliśmy kabli MIT, które Spectral stanowczo zaleca (wzmacniacz swobodnie przenosi pasmo do 1 MHz), ale na szczęście nic się nie wzbudzało (chyba że chodzi o jakieś wzbudzenia, których nie da się łatwo usłyszeć). Na początek spięliśmy końcówkę z klubowym preampem. Grało to bardzo przejrzyście, bardzo przestrzennie... i bardzo jasno. Przy czym nie mogę powiedzieć, żeby góra jakkolwiek "krzyczała". Było gładko, instrumenty i wokale miały naturalną barwę - tylko jakby balans tonalny przesunął się po całości w górę pasma. Brakowało mi też trochę "blasku" w muzyce, no i nieco "potęgi" na dole pasma. Bas był szybki, czytelny, ale zarazem (jak dla mnie) zbyt chudy. Na ogół wolę szczupły, dobrze kontrolowany bas od tłustego i rozlanego, ale temu konkretnemu - porównując go do modelek - piłka tenisowa przechodziłaby swobodnie między udami... ;-) Podpięliśmy zatem preamp AA. Poprawa. Niskie tony zostały pewnie ciut poluzowane, ale to dodało im "mięsa". Zarazem poprawiło się nasycenie barw na średnicy, no i pojawiło się więcej "powietrza" na górze. Bardzo fajny preamp, warto się nim zainteresować. Nadal całość grała jasno, ale słuchałem z większym zainteresowaniem i z przyjemnością, bez koncentrowania się na tym, co przeszkadza. Płyty, które na ogół są trochę przebasowione (np. Patricia Barber - Premonition Years - Pop Songs) tym razem wypadały idealnie "w punkt". ;-) Ciekawe, jakby to wszystko wypadło z dedykowanym okablowaniem, ale i tak był to miło spędzony wieczór, zwłaszcza po tak długiej przerwie. ;-)

03.jpg

01.jpg

02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta rzeczywiscie bardzo ciekawa. Spectral wg mnie juz mniej ciekawy. Troche chudy i konturowy, bez dołu. Preamp dodawal troche ciala i blasku. Moze byc ciekawa propozyzja. Z Ugoda zagral naprawde przyzwoicie.Duzo, duzo lepiej niz z samym Spectralem. Odnosnie spotkan, come back stal sie faktem.

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, twonk napisał:

Od razu ją zamówiłem.

Kupiłem ją kiedyś za ~10 PLN, na wyprzedaży w  sklepie Music Corner w Krakowie razem z Suite On Polish Themes Herdzina. Obydwie płyty mi podeszły.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.