Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jeżeli już, to Qms. ;-) Qts jest typowy - 0,35, więc jak najbardziej do BR.

Sorki miało być oczywiście Qms;)

 

Jak wiesz lepiej to nie ma problemu. Nie wiem tylko czy zdajesz sobie sprawę co dla mnie znaczy kontrola na basie, może kiedyś się przekonasz.

Chłopakom jak najbardziej kibicuję ale wiem co z tego wyjdzie.

Ja się nie znam na basie ;) lubię tylko subwoofery do kina domowego robiące upf , upf ;)

Najbardziej też lubię kontrolę basu poniżej 50 Hz ...tam to jest najważniesze;)

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopakom jak najbardziej kibicuję ale wiem co z tego wyjdzie.

Szymon, dziękujemy. Umiesz podtrzymać na duchu. ;-) Nie przejmuj się, przecież nawet jak nam (pewnie przypadkiem) "wyjdzie", to zrobimy tylko tę jedną parę, bo kolejne pomysły już czekają w szufladzie. W dającej się przewidzieć przyszłości nie będziemy więc konkurencją dla nikogo z branży.

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szymon, dziękujemy. Umiesz podtrzymać na duchu. ;-) Nie przejmuj się, przecież nawet jak nam (pewnie przypadkiem) "wyjdzie", to zrobimy tylko tę jedną parę, bo kolejne pomysły już czekają w szufladzie. W dającej się przewidzieć przyszłości nie będziemy więc konkurencją dla nikogo z branży.

A to ma jakieś znaczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twonk widzę, że chciałes zaprezentować swoja nową wizję, nowe granie brzmienie, a już jest wyrok\ że jest źle. Jak tu zyć. Kibicuje Ci w Twoim projekcie.

PS. Moje GMki wracaja po modyfikacji od Pana Waldemara. Mają być jutro u mnie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twonk widzę, że chciałes zaprezentować swoja nową wizję, nowe granie brzmienie, a już jest wyrok\ że jest źle. Jak tu zyć. Kibicuje Ci w Twoim projekcie.

PS. Moje GMki wracaja po modyfikacji od Pana Waldemara. Mają być jutro u mnie.

 

Po prostu, dla jednych to glownie pasja i hobby, dla innych zawsze interes.

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest spoko, tylko trzeba dac tez zyc innym, a nie tylko moje, bo jak nie moje, to ch..... i kamieni....:)

 

I dlatego cenie np umke, wiele razy mialem z nim do czynienia, tzn ze sprzetem, ktory mi pomagal odsluchac, i nigdy nie czulem presji, ze tylko to, bo wszystko inne gorsze, lub bierz ode mnie(dystrybutora tego lub innego), bo inne sa do dupy. I tak powinno sie robic. Teraz tez kupilem gdzie indziej, i wszystko jest good.

 

Mialem tego nie pisac, bo zaraz ktos moze posadzic o dupolizanie, ale chu... tam, taka jest prawda, a ta sie powinna obronic.

 

I zeby nie bylo, z branza nie jestem zwiazany, pisze co mysle

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie tutaj wszyscy delikatni, na nic nie można zwrócić uwagi, nawet w dobrej wierze.

Nie wiem jak można osiągnąć progres zamykając się na wiedzę z zewnątrz. Nic na siłę, nie muszę pisać tutaj o własnych spostrzeżeniach skoro już wszystko wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest spoko, tylko trzeba dac tez zyc innym, a nie tylko moje, bo jak nie moje, to ch..... i kamieni....:)

 

I dlatego cenie np umke, wiele razy mialem z nim do czynienia, tzn ze sprzetem, ktory mi pomagal odsluchac, i nigdy nie czulem presji, ze tylko to, bo wszystko inne gorsze, lub bierz ode mnie(dystrybutora tego lub innego), bo inne sa do dupy. I tak powinno sie robic. Teraz tez kupilem gdzie indziej, i wszystko jest good.

 

Mialem tego nie pisac, bo zaraz ktos moze posadzic o dupolizanie, ale chu... tam, taka jest prawda, a ta sie powinna obronic.

 

I zeby nie bylo, z branza nie jestem zwiazany, pisze co mysle

Bubusia z tą branżą to już jakaś psychoza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to jednemu z kolegow:)

 

Ja tam do branzy nic nie mam, a ciekawe spostrzezenia dotyczace audio bardzo cenie.

 

Pisz dalej szymon, i nie obrazaj sie.

 

Tylko nie o tej znanej wszystkim firmie:)

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można osiągnąć progres zamykając się na wiedzę z zewnątrz

No to napisz jaka jest Twoja wiedza organoleptyczna z połączenia głośników, jakie robią w klubie. Tylko nie pisz jak grają poszczególne, bo lekko się ośmieszysz, tylko jak gra pomierzony zestaw. Cytując Twojego guru: ".... gra cały zastaw, w konkretnej aplikacji.....".

Z tego co wiem, Grzesiem nie korzysta z konstrukcyjnego myka o jakim wspomina Twonk:). A jaki to jest myk, to jest pytanie co...

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie tutaj wszyscy delikatni, na nic nie można zwrócić uwagi, nawet w dobrej wierze.

Nie wiem jak można osiągnąć progres zamykając się na wiedzę z zewnątrz. Nic na siłę, nie muszę pisać tutaj o własnych spostrzeżeniach skoro już wszystko wiecie.

 

to co Ty nazywasz delikatnością to po prostu kultura,

Twoje obawy dotyczące projektu kolegów można było tak ubrać w słowa żeby nikogo nie urażać ale do tego jest potrzebna właśnie ta kultura ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to jednemu z kolegow:)

 

Ja tam do branzy nic nie mam, a ciekawe spostrzezenia dotyczace audio bardzo cenie.

 

Pisz dalej szymon, i nie obrazaj sie.

 

Tylko nie o tej znanej wszystkim firmie:)

Z normalnymi ludźmi porozmawiam na pw lub w 4 oczy. Nie zamierzam się kopać z kilkoma trollami niszczącymi ten klub od wewnątrz. Wystarczy spojrzeć na ich systemiki i wszystko staje się jasne.

Wybacz ale straciłem ochotę na dalszą dyskusję w takich warunkach. Moje Uszanowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzem jest ten kto czytając jadłospis pozna smak potrawy.

 

No coz, musimy olac muzyke, i zaczac mocniej wpatrywac sie w opakowania cdekow, albo pendriveow, ten ostatni co jarek dostal musi byc niezly:)

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z normalnymi ludźmi porozmawiam na pw lub w 4 oczy. Nie zamierzam się kopać z kilkoma trollami niszczącymi ten klub od wewnątrz. Wystarczy spojrzeć na ich systemiki i wszystko staje się jasne.

Wybacz ale straciłem ochotę na dalszą dyskusję w takich warunkach. Moje Uszanowanie.

 

Ja tam trolli w klubie nie widze, no chyba, ze mnie masz na mysli:)

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Grzesiek nie korzysta z konstrukcyjnego myka o jakim wspomina Twonk:). A jaki to jest myk, to jest pytanie co...

To nie jest jakaś wiedza tajemna, więc pewnie jacyś konstruktorzy też na to wpadli. Problem w tym, że to trudno przełożyć na język matematyki (bo żadnych gotowych rozwiązań nie ma), a metodą prób i błędów musiałoby zająć mnóstwo czasu i sporo elementów (do żonglerki). A Misiomor po prostu stworzył sobie matematyczne narzędzie i w elegancki sposób jest w stanie to zasymulować. Teraz tylko musimy sprawdzić czy i tym razem jego symulacje potwierdzą się w praktyce. ;-)

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Misiomor po prostu stworzył sobie matematyczne narzędzie i w elegancki sposób jest w stanie to zasymulować. Teraz tylko musimy sprawdzić czy i tym razem jego symulacje potwierdzą się w praktyce. ;-)

No to jest kreatywne myślenie i nie zamykanie

się na wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in. po to, żeby nie zniszczyć głośnika nadmiernymi wychyleniami. Do częstotliwości strojenia BR głośnik jest przed tym chroniony (ma "podparcie"). Poniżej częstotliwości strojenia membrana "lata" jak w otwartej odgrodzie.

To zresztą zawsze jest kompromis - czy chcemy basu więcej, ale głównie wyższego (bo poniżej strojenia BR charakterystyka opada już 24 dB na oktawę), czy objętościowo mniej, ale schodzącego niżej itd. itp. No i trzeba uwzględniać parametry samego głośnika (bo np. dużo poniżej Fs i tak przecież nie zagra). Typowe dylematy każdego konstruktora. ;-)

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Powiedz to jednemu z kolegow:)

Ja już odstukałem głową w beczkę ....

 

M.in. po to, żeby nie zniszczyć głośnika nadmiernymi wychyleniami. Do częstotliwości strojenia BR głośnik jest przed tym chroniony (ma "podparcie"). Poniżej częstotliwości strojenia membrana "lata" jak w otwartej odgrodzie.

To zresztą zawsze jest kompromis - czy chcemy basu więcej, ale głównie wyższego (bo poniżej strojenia BR charakterystyka opada już 24 dB na oktawę), czy objętościowo mniej, ale schodzącego niżej itd. itp. No i trzeba uwzględniać parametry samego głośnika (bo np. dużo poniżej Fs i tak przecież nie zagra). Typowe dylematy każdego konstruktora. ;-)

To tak bardzo ogólnie. Zagadnienie ma więcej wypadkowych , dlatego to nie takie proste ;)

A i tak najlepiej definiowany , czysty i nisko schodzący bas jest z odgrody z lekką pomocą DSP.

Mankamenty takiego rozwiązania są dwa , uno - konieczny ogrom odgrody i powierzchni głośników i drugie uno to brak głośników to takich rozwiązań .

Praktycznie jedynie firma AE Speakers robi odpowiednie do tego głośniki .

I nie ma efektu " zatykania w uszach " ze względu na brak wytworzenia ciśnienia w pomieszczeniu .

Bas refleks ułatwia zrobienie stosunkowo niewielkiej obudowy , obudowa zamknięta niestety wymaga większej objętości , żeby osiągnąć podobne parametry jakościowe .

Wymusza także zupełnie innych głośników z ciężką sztywną membraną i mocnego pieca ..

Nie ma zatem rozwiązań idealnych , a jak do tego dodamy obudowę stratną , linię transmisyjną czy horn , to głowa boli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem dzisiaj nowe skrzynki od Marka.

 

Tweeter wysoko i skierowany w górę. Żeby zachować porównywalny poziom natężenia dźwięku na poziomie uszu słuchacza w stosunku do pozostałych głośników będzie musiał się mocno "drzeć". Co chcieliście w ten sposób osiągnąć, jeśli to nie tajemnica?

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Tweeter wysoko i skierowany w górę. Żeby zachować porównywalny poziom natężenia dźwięku na poziomie uszu słuchacza w stosunku do pozostałych głośników będzie musiał się mocno "drzeć". Co chcieliście w ten sposób osiągnąć, jeśli to nie tajemnica?

Teraz jestem grzeczny ;) ale pochylanie głośników zmienia ich charakterystykę kierunkową ...

Chociaż berylowi może to wyjść na zdrowie .

Twonku , jakie podziały planujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa zamknięta niestety wymaga większej objętości , żeby osiągnąć podobne parametry jakościowe .

Wymusza także zupełnie innych głośników z ciężką sztywną membraną i mocnego pieca ..

Bardzo interesujące. Ciekawe skąd na rynku setki kolumn vintage zbudowanych na leciutkich membranach papierowych i w obudowach zamkniętych. Czyżby konstruktorzy nie znali tej teorii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Bardzo interesujące. Ciekawe skąd na rynku setki kolumn vintage zbudowanych na leciutkich membranach papierowych i w obudowach zamkniętych. Czyżby konstruktorzy nie znali tej teorii?

I to jest dobry niski bas ?

To ja już podziękuję ;)

Prowokujesz misiaczku ;)

 

Podobny jest jak duży karton po starym telewizorze kopiesz butem , hi, hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.