Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest dobry niski bas ?

To ja już podziękuję ;)

Prowokujesz misiaczku ;)

 

Podobny jest jak duży karton po starym telewizorze kopiesz butem , hi, hi

A czy z tych opasłych "samochodowców" masz szybki wyższy bas? O barwie nawet nie wspomnę.

Jak zawsze to sztuka kompromisu a Twoja teoria jest jedynie teorią.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>J@rek

Oś tweetera jest 93 cm od podłogi, a optymalna oś odsłuchu prawdopodobnie zostanie ustalona jeszcze niżej - pomiędzy tweeterem a midem. Z pomiarów tego beryla (np. w K+T) wynika, że ma bardzo dobre rozpraszanie i pod kątem 15 stopni (a takie jest nachylenie frontu) charakterystyka tylko nieznacznie różni się od tej mierzonej na osi. A że w obu przypadkach łagodnie opada (zwłaszcza w ostatniej oktawie), więc tak czy siak musielibyśmy sobie z tym poradzić zwrotnicą - co nie jest specjalnie trudne.

A chcieliśmy uzyskać wyrównanie czasowe i możliwość użycia łagodniejszych (elektrycznie) filtrów.

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

A czy z tych opasłych "samochodowców" masz szybki wyższy bas? O barwie nawet nie wspomnę.

Jak zawsze to sztuka kompromisu a Twoja teoria jest jedynie teorią.

Opasłe samochodowce to tylko sub bas ..czyli 20-70 Hz .

Wyżej się nie nadają .

Czy możesz opisać barwę basu w powyższym zakresie , bo ja nie wiem co to ?

Wyżej szybki bas uzyskasz z dobrego głośnika pro , tych Waszych rewelatorów i innych popierdółek ;)

 

 

Twoja teoria jest jedynie teorią.

Tutaj jesteś w grubym błędzie tylko praktyka .

Teoria w tej dziedzinie to Twoja specjalność .

Jest kilka osób , które słuchały takiego rozwiązania możesz podpytać ..oooo np. Artuku , ha, ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opasłe samochodowce to tylko sub bas ..czyli 20-70 Hz .

Wyżej się nie nadają .

Czy możesz opisać barwę basu w powyższym zakresie , bo ja nie wiem co to ?

Wyżej szybki bas uzyskasz z dobrego głośnika pro , tych Waszych rewelatorów i innych popierdółek ;)

 

 

 

Tutaj jesteś w grubym błędzie tylko praktyka .

Teoria w tej dziedzinie to Twoja specjalność .

Jest kilka osób , które słuchały takiego rozwiązania możesz podpytać ..oooo np. Artuku , ha, ha.

Prawdziwy szpec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcieliśmy uzyskać wyrównanie czasowe i możliwość użycia łagodniejszych (elektrycznie) filtrów.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

I jeszcze pytanie. Pochylanie przedniej ścianki by uzyskać wyrównanie czasowe jest popularnym zabiegiem. Czy jest to rozwiązanie najlepsze, czy najbardziej ekonomicznie uzasadnione (jeśli to nie tajemnica)?

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochylenie to rzeczywiście popularny zabieg, pochylenie na tyle duże, aby wyrównać czasowo już nie taki popularny;)

 

Najbzrdziej ekonomiczne, w sensie tańsze, jest cofnięcie części obudowy z tweeterem, ale wtedy odległości od centr akustycznych są większe, dyfrakcyjnie jest nieciekawie i przy dużym wooferze bryła nie wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego. Spokoju, aby nabrać siłe na walkę z nasza pasją :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tam, wystarczy wybrac sie do Niemiec, albo Francji

 

Ciekaw jestem tej gestej barwy kt150(chyba Pacula tak to okreslil) w tym konkretnym wzmaku.

 

A widzicie, ja juzzz wiem jak to gra:)

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tam, wystarczy wybrac sie do Niemiec, albo Francji

 

Ciekaw jestem tej gestej barwy kt150(chyba Pacula tak to okreslil) w tym konkretnym wzmaku.

 

A widzicie, ja juzzz wiem jak to gra:)

Jak tam ta gęstość, barwa i jakość wykonania. Chętnie się dowiem czy jest jakiś progres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grał u nas wzmacniacz Octave V110 SE z dodatkową baterią kondensatorów Super Black Box (w osobnej obudowie). W jego przypadku trudno mówić o typowym podziale na lampę i tranzystor, bo brak mu typowej "eufonii" lampowej. Po prostu solidnie zaprojektowany wzmacniacz. Wydaje się, że gra dość jasno, ale może to być skutkiem wyjątkowo dobrej kontroli basu. Bas był krótki i szybki. Pozostałe części pasma - jak dla mnie wystarczająco dobre. ;-) Podobał mi się, mimo pewnej "techniczności" brzmienia. Lepiej spisywał się na rocku i elektronice niż na klasyce. Byłem pozytywnie zaskoczony dużą przestrzenią, jaką kreował. Trochę lepiej grał podłączony do gniazd RCA, a kiedy podłączyliśmy po XLR-ach, wtedy najlepiej wypadł z kabelkami QSW-Audio, które dodały mu nieco koloru na średnicy. Aha, na początku, zanim ustawiliśmy bias, grał nieco za jasno, ale po regulacji nabrał więcej "masy", więc warto co jakiś czas to sprawdzać. Nie trzeba do tego żadnego miernika, wszystko jest wyświetlane na panelu.

Wypróbowaliśmy też (wreszcie) Spidery QSW-Audio - tajemnicze puszki, które podłącza się do terminali głośnikowych. Różnice nie były duże, ale - zdaniem większości - w przypadku naszych kolumn się nie sprawdziły. Bez nich było jakby ciut więcej barwy i dynamiki. No ale zabrakło czasu, żeby je sprawdzić na wszystkich klubowych kolumnach.

post-827-0-01540600-1492838551_thumb.jpg

post-827-0-18730800-1492838552_thumb.jpg

post-827-0-20616100-1492838553_thumb.jpg

post-827-0-92717900-1492838553_thumb.jpg

post-827-0-47189500-1492838554_thumb.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacuła chyba testował wersję z lampami KT120, a tutaj były KT150. No i u niego zagrał "ciepło" i z "masą", a u nas dość jasno i z mocnym, ale krótkim basem. Ciekawe, czy to kwestia lamp, dodatkowej baterii kondensatorów - czy może porównania Octave z Soulution? ;-) A co do jakości wykonania obudowy - no rzeczywiście - Accuphase to to może nie jest, ale widywaliśmy już gorsze, za to droższe. ;-)

Jeszcze kilka płyt z wczoraj:

post-827-0-08728200-1492841157_thumb.jpg

post-827-0-30749900-1492841157_thumb.jpg

post-827-0-54305800-1492841157_thumb.jpg

post-827-0-70747300-1492841157_thumb.jpg

post-827-0-87608500-1492841157_thumb.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.