Skocz do zawartości
IGNORED

kondensatory Jantzen Audio Superior Z-cap


tomaszE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

U mnie od 2 tygodni Jantzen Superior pracuje z tekstylną kopułką Peerleesa w Dali 5005 i jest naprawdę dobrze,

dalej przy tej wysokotonówce z kondensatorami kombinował nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantzen Superior Z-cup najmniej mi odpowiada. Pojawiła się metaliczność, denerwujące sybilanaty a jednoczesnie blachy odeszły na dalszy plan. Dźwięk sie wysuszył i stał się płaski.

Tego Jantzena stosuje się świadomie i nie do tanich systemów bo wyciągnie wszelkie ich brudy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja chcę jeszcze dopisać, że te Jantzeny Superior z dobrymi głośnikami grają bardzo analogowo, pierwsze wrażenie po ich zamontowaniu jest trochę dziwne, jakby nam ktoś przekręcił potencjometr od wysokich tonów maksymalnie w lewo, ale po kilku minutowym odsłuchu zaczynamy słyszeć całkiem inną muzykalność, nie ma tego brzmienia typu "gumka"

brak naciągania, inna rozdzielczość nieporównywalna głębia, stereofonia ma całkiem inny wymiar, wokale są bardziej naturalne i jeszcze można by napisać sporo tego.

Bardzo udany kondensator ten Jantzen Superior, ale ma też swoje wymagania.

 

PS: Marcin chcę kupić PIONEERA PD-9700 w ładnym i oryginalnym stanie, jakbyś coś słyszał daj znać

Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Jantzena stosuje się świadomie i nie do tanich systemów bo wyciągnie wszelkie ich brudy .

Święta prawda. Trzeba mieć bardzo wysokiej klasy komponenty żeby go stosować. U mnie Z-Cup "pluje brudem" :-(

 

Ciekawe, czy można zaryzykwać jakieś uogólnienie, że np. nie ma sensu kupowania kondesatora, czy cewki których cena jest wyższa niż np. (przykładowo) 20% wartości głośnika, w którego torze się instaluje?

Czyli np. do Tonsila GDWK 10/80 maksymalnie kondensator klasy SCR MKP za kilka zł, a takiego Mundorfa Supreme Silver/Gold/Oil 3,90 uF kosztującego 500 zł stosować co najmniej w konstrukcjach z głośnikiem wstęgowym o

cenie rzędu 2500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Marcin chcę kupić PIONEERA PD-9700 w ładnym i oryginalnym stanie, jakbyś coś słyszał daj znać

Tomasz

PW

 

Ciekawe, czy można zaryzykwać jakieś uogólnienie

Nie bo taki Seas 27TBC/G za 170zł warto mu dać dużo droższe od niego samego kondy .

Ale to tani i bdb tweeter w śmiesznej cenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie śmieszne ceny, a nawet niższe, ale bez potrzeby żadnych inwestycji w elementy zwrotnicy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i porównaj sobie z tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a dowiesz się, dlaczego MUSI być zasilany przez sporo od niego droższe kondensatory; więc trudno o uogólnienia, ale z drugiej strony to moim zdaniem oczywista oczywistość ;-) Zależy wszystko od tego, czego oczekujemy od dobrych kolumn; jakiej barwy i wierności.

To tylko moje prywatne poglądy na dobry dźwięk, ale zanim cokolwiek kupisz, porównaj różne opinie.

Pozdrawiam wszystkich melomanów. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dowiesz się, dlaczego MUSI być zasilany przez sporo od niego droższe kondensatory

A z czego to wynika ? Bo jakoś nie znajduję w tych linkach odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dowiesz się, dlaczego MUSI być zasilany przez sporo od niego droższe kondensatory; więc trudno o uogólnienia, ale z drugiej strony to moim zdaniem oczywista oczywistość ;-) Zależy wszystko od tego, czego oczekujemy od dobrych kolumn; jakiej barwy i wierności.

A Ty znowu te swoje herezje siejesz ... :)

Już kiedyś pisaliśmy że nie miałeś nigdy bardzo dobrego polipropylena ale nadal jak widzę fantazjujesz .

Każdy zdrowo myślący nawet w teorii dojdzie do tego że bardzo dobre a co za tym idzie i droższe polipropyleny znacznie mniej psują niż te tanie a co oznacza inne , lepsze brzmienie .

Każdy kondensator w torze sygnałowym to ZŁO konieczne i każdy psuje mniej lub bardziej brzmienie .

To właśnie tani sprzęt zamula się byle czym żeby to jakoś tam grało czego przykład jest powyżej .

Kolega prawdopodobnie w sprzęcie budżetowym wstawił przejrzystego Jantzena który nie zamulił i pokazał taniość reszty . Czy to oznacza że jest zły ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nikt nie przedstawił rzetelnych wyników POMIARÓW różnic w zniekształceniach pomiędzy polipropylenem za 2,50 i takim za 250 zł, pozwolicie, że ujmę to tak:

nie kondensator psuje, tylko naprawia to, co zniekształcił głośnik.

Nie twierdzę, że dobry ( czytaj drogi ) kondensator nie ma wpływu na dźwięk, bo ma.

Co do wniosków z linków, to jeden z tych głośników ma "swój charakter" wynikający z rezonansów przekraczających 20 dB, a który często bywa właśnie dlatego wybierany - bo "lepiej brzmi". Jednak na dłuższą metę jego barwa staje się widocznie nie do przyjęcia i wymaga korekcji najlepiej kondensatorami albo kablami. Co najdziwniejsze, zamiast szczerze, jak "czekista - czekiście" przyznać, że korygujemy głośnik koledzy opowiadają herezje o wnoszących zniekształcenia kondensatorach.

Zresztą i tak kazdy wybiera to, co lubi i barwę, która mu odpowiada, więc nie wiem, skąd oskarżenia o "herezję", bo jest pewna instytucja, która osiem wieków temu walczyła z widelcami, jak dziś z genderem. Jakby ktoś nie wiedział, to wygrały widelce ;-) Mam nadzieję, że oskarżenia o "herezje" będą jednak coraz rzadsze ;-)

Więcej luzu, Panowie i odlotowych odsłuchów. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nikt nie przedstawił rzetelnych wyników POMIARÓW różnic w zniekształceniach pomiędzy polipropylenem za 2,50 i takim za 250 zł, pozwolicie, że ujmę to tak:

nie kondensator psuje, tylko naprawia to, co zniekształcił głośnik.

Miałeś, porównywałeś tego Jantzena SUPERIOR Z-CAP z jakimś SCR MKP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kondensator psuje, tylko naprawia to, co zniekształcił głośnik.

Pozwolę sobie spytać jak kond może coś naprawić? Przecież to tylko filtr. Skoro wiadomo, że najlepszy kondensator, to taki którego nie ma, ale musi być stosowany to z tego wynika, że ten najlepszy powinien wnosić najmniej zniekształceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. malikali napisał "jak kond może coś naprawić?" zamiast napisać odwrotnie. Jak może popsuć ?

To przecież tylko filtr i najlepszy jest taki, którego nie ma.

Co do odpowiedzi na pytanie : czy porównywałem te dwa, to nie i własnie tak napisałem. Kondensatorem można korygować barwę, bo zmiany są słyszalne. Ograniczę się jeszcze raz do twierdzenia, że kondensator na duże napięcia, "gabarytowy" koryguje niepożądane cechy systemu i tyle. Cechy te ( przy użyciu powszechnie używanych elementów ) są przedstawione jak na talerzu i dlatego przypisuje się niektórym elementom przymioty, których nie mają. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpowiedzi na pytanie : czy porównywałem te dwa, to nie i własnie tak napisałem

Czyli kolega muda44 ma rację;)

Jak można pisać o czymś czego się nie doświadczyło

Nie twierdzę, że dobry ( czytaj drogi ) kondensator nie ma wpływu na dźwięk, bo ma.

Skąd takie wnioski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

U mnie od 2 tygodni Jantzen Superior pracuje z tekstylną kopułką Peerleesa w Dali 5005 i jest naprawdę dobrze,

dalej przy tej wysokotonówce z kondensatorami kombinował nie będę.

 

Superior MUSI mieć wejście sygnału od strony początku napisów - wtedy nie brumi.

 

Audioburak mniejsze zniekształcenia lub stabilność w całym paśmie pracy nie zawsze oznacza lepszość w DANEJ aplikacji.

np w korekcji impedancji w miejsce oryginalnego bipolara bennic wstawiłem mkp i było gorzej , ale trafiłem z innym lepszym bipolarem Mundorf Ecap i jest duuużo lepiej niż na oryginale i w dodatku bardzo widoczne było wygrzewanie kondensatora, który nie jest w torze!

W tym wypadku stabilność mkp powoduje brak zmiany parametrów w pracy głośnika w zależności od częstotliwości - ale to zależy od projektu danej zwrotnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Czy to jakis żart ... walentynkowy?

 

czytałeś wpisy o kierunkowości kondensatorów i ich zachowania w zależności od kierunku przepływu prądu wynikające z budowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno była rozmowa na ten temat gdzieś tu na forum. Jeśli chodzi o zewnętrzną okładzinę, to Jantzeny mają kierunek odwrotny, czyli zewnętrzna okładzina jest podłączona do prawego wyprowadzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kondy najlepiej sprawdzać, te naklejki naprawdę czasem są różnie naklejane. Przynajmniej w czarnych Superior, które miałem było odwrotnie, te czerwone w tubach alu nie wiem. Tu kolega opisał dobrą metodę sprawdzenia okładzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jantzen czerwony - wlutowany w zwrotnicy toru wysokotonowego przodem napisów do wejścia prądu - cisza, tyłem napisów -lekkie brumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Jantzena Superior i uważam że to szklisty jasny kondensator. Nie widzę zastosowania w audio. SCR jest lepszy. Więcej i jaśniej w taki sposób nie oznacza lepiej, jest to ewidentny burdel na górze, po prostu zniekształcenia. Na dowolny sposób można uzyskać taką badziewność w systemie włączając byle co byle gdzie i robiąc jazgot. Sprawdzi się w ewidentnie mulących kopułkach z impregnowanych skarpet, ze spadającą skutecznością na górze. Ten kondensator to doskonały przykład jak bez wystarczającej wiedzy można zrobić coś bardzo fajnie wykonanego i z dobą intencją, ale ogólnie nie nadającego się. I te złote napisy oczywiście - zobowiązują do głębszego zastanowienia się i długiego czekania na wygrzanie :)) Daremnego oczekiwania :)

 

W tym wypadku stabilność mkp powoduje brak zmiany parametrów w pracy głośnika w zależności od częstotliwości - ale to zależy od projektu danej zwrotnicy

 

Dokładnie tak tylko odwronie. Niestabilność MKP i stroma charakterystyka impedancyjna powoduje nierówną odpowiedź. Natomiast producenci kondensatorów audio męczą polipropylen do granic możliwości, bo bardziej się gromadzie podoba. Bo jest jaśniej i bardziej fajnie.

 

To tworzywo jest prawdopodobnie modyfikowane na różne sposoby, żeby nie było już normalnym polipropylenem, dlatego różne polipropyleny różnie grają.

 

Można też użyć super gładkiej srebrnej folii itp, będzie gładziej, czyściej, ale nadal jasno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 14.02.2014 - 22:58

Mam Jantzena Superior i uważam że to szklisty jasny kondensator. Nie widzę zastosowania w audio. SCR jest lepszy. Więcej i jaśniej w taki sposób nie oznacza lepiej, jest to ewidentny burdel na górze, po prostu zniekształcenia. Na dowolny sposób można uzyskać taką badziewność w systemie włączając byle co byle gdzie i robiąc jazgot. Sprawdzi się w ewidentnie mulących kopułkach z impregnowanych skarpet, ze spadającą skutecznością na górze. Ten kondensator to doskonały przykład jak bez wystarczającej wiedzy można zrobić coś bardzo fajnie wykonanego i z dobą intencją, ale ogólnie nie nadającego się. I te złote napisy oczywiście - zobowiązują do głębszego zastanowienia się i długiego czekania na wygrzanie :)) Daremnego oczekiwania :)

Ciekawe co piszesz ...

Założyłem ich dobre wiadro i ani ja ani właściciele nic takiego nie stwierdzili .

AYON tez je daje w sygnał a w kolumnach siedzą choćby w Franco Serblin Accordo .

Za to właśnie wspomniany zwykły SCR MKP to przykład typowego konda grającego konturem bez rozdzielczości , wycinającego mikroinformacje .

Czyli takiego do kiepskich systemów gdzie maskuje ich niedostatki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktem jest, że Jantzen Superior daje ostrzejszą prezentację na górze niż Mundorf Supreme, dwa kondny z wysokiej półki, który bardziej przekłamuje? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ale faktem jest, że Jantzen Superior daje ostrzejszą prezentację na górze niż Mundorf Supreme, dwa kondny z wysokiej półki, który bardziej przekłamuje? :)

 

zarówno jeden jaki drugi są stosowane w określonym celu, często w różnych aplikacjach i posiadają dużą % różnicę cenową.

muzyka na żywo czy to instrumentalna czy wokalna baaardzo często też nie jest łagodna, a nawet przejedzie ostro po uszach.

co jest lepsze ? szynka parmeńska czy jakieś wino ?

a co tu porównywać jak to 2 różne rzeczy i chodzi tylko o to by dobrze i świadomie wydać kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malikali

Jak sam pisałeś kondensator to filtr, wykorzystaj w swoim systemie ten który tobie odpowiada.

Słowa >>>"który bardziej przekłamuje? :)"hmmm, a znasz elektronikę która odzwierciedli naturalność w 100%?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktem jest, że Jantzen Superior daje ostrzejszą prezentację na górze niż Mundorf Supreme, dwa kondny z wysokiej półki, który bardziej przekłamuje? :)

O jakim zastosowaniu piszesz ?

Bo Supreme nie nadaje się moim zdaniem w tor nisko sygnałowy a jedynie do zwrotnic .

Supreme to też dopiero punkt wyjścia do najlepszych polipropylenów .

Silver Oil to dopiero jest rozdzielczość ! Mam go w torze tweetera - totalny odjazd . Znowu Silver Gold Oil to takie połączenie Supreme z Silver Oil.

Bardzo dobry w tor nisko sygnałowy ale rozdzielczością ustępuje Silver Oil .

 

Jantzen jest bardzo przejrzysty i MUSI być stosowany świadomie !

Silver ma jeszcze bardziej wybita górę i fajnie się zgrywa powiedzmy na wyjściu I/V TDA 1541

 

Mam go ( czerwonego ) zamiar wstawić na wyjście swojego strumieniowca , chyba że znowu mnie poniesie na jakiegoś drogiego Mundorfa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, ale nie o to pytałem:) Wiadomo, ze to różne kondensatory, ale który będzie najbardziej wierny oryginalnemu sygnałowi bez podbarwień? Pytam, bo padło tu stwierdzenie, że Jantzen Superior jest transparenty dla sygnału wytknie wszystkie wady. I żeby była jasność pisząc "który bardziej przekłamuje" to jakby odwrócić moje pytanie mam na myśli, który zachowa się bardziej tak, jakby go nie było:)

@Muda mam na myśli zwrotnicę pasywną tor wysokich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższy i najlepszy kond zawsze coś wniesie i coś popsuje .

To zło konieczne . Im drożej i lepiej tym mniejsza ingerencja w sygnał ale i też inna jest ta ingerencja.

I to jest dobre bo w ten sposób można coś dobrać i zmienić równowagę systemu w odpowiednim dla nas kierunku .

 

Jantzezn to bardzo dobry kond wśród tanich kondów .

Supreme gra bardziej wypełnieniem , konturem a Jantzen przestrzenią , rozdzielczością . Tak sobie myślę że Silver Oil to takie połączenie obu .

Nie miałem tych topowych , tam ponoć jest jeszcze lepiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin

Możesz coś więcej napisać o różnicach w torze wysokotonowym pomiędzy Jantzen Audio Superior Z-cap a Mundorfem Mcap Silver/Gold/Oil i czy warto inwestować w takie kondy do głośnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ??

 

PS: Spóźniłem się z pytaniem, widzę, że już coś skrobnąłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło mi podstawowej informacji od Piotra_1. Wiemy już, że pewne typy kondensatorów sprawdzają się z blaszczakami, czy ceramiką, ale z jakim tweeterem eksperymentował kol. Piotr_1, osiągając "heretyckie" wyniki tych starań ? Może jakiś konkret, co do głośnika, może reszty toru, albo gatunku muzycznego...Pozdrawiam. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.