Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2020 o 23:03, slawek.xm napisał:

wszystko zalezy od tego jak niskie zejście sobie zażyczysz oraz pośrednio jak dużą objetośc kolumn przyjmiesz

jesli bedziesz chciał wykorzystać w pełni jego efektywność to głosnik zejdzie do ok 40hz , jesli podział bedzie w okolicach 200hz lub niżej z 21we to i tak impedancja kolumn bedzie 4 omowa za to ze wzgledu na wysoka efektywność wystarczy kilkanascie wat do wysterowania takiej kolumny i tak w przybliżeniu wygląda podział bierny

Jesli chciałbyś osiągnąc zejście do 26hz to przy tej mocy jaka może przyjac głosnik wg mnie da radę przy podziale aktywnym na pewno , przy pasywnym bez zejścia z efektywności nie ma szans, ale nawet kolumny o spl powyzej 90db wg mnie są godne konstrukcji

ogolnie podziały między ellipticorami są mozliwe w duzym zakresie częstotliwości i w 4way sa mozliwe do uzyskania  akcenty ktore pozwola na dopasowanie efektu końcowego do wlasnych preferencji

 

 

ale koncepcja 4-way nie jest prosta i i przy braku sporej wiedzy i doswiadczenia zleciłbym taka konstrukcję profesjonaliście

 

Jak myślisz Sławku. Na bazie Twoich doświadczeń. Robiłeś już jakieś symulacje ? Do jakich najniższych sensownie użytecznych wartości zejdziemy aktywnie z tą nową 38 ?

Biorąc pod uwagę, że mamy  BR i co najmniej 100l objętości dla tego głośnika? Większa objętość coś nam da ?

Wydajność poniżej 90 db ? Ale nie niżej niż 87dB

Najprościej jakiegoś hypex z 500 W na pokładzie.

I gdzie byś go łączył z 21we mając jeszcze oczywiście w kolumnie 18 i TW

Z jednej strony szkoda marnować potencjału tej 38 z drugiej żal obcinać 21we.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jager napisał:

Jak myślisz Sławku. Na bazie Twoich doświadczeń. Robiłeś już jakieś symulacje ? Do jakich najniższych sensownie użytecznych wartości zejdziemy aktywnie z tą nową 38 ?

Biorąc pod uwagę, że mamy  BR i co najmniej 100l objętości dla tego głośnika? Większa objętość coś nam da ?

Wydajność poniżej 90 db ? Ale nie niżej niż 87dB

Najprościej jakiegoś hypex z 500 W na pokładzie.

I gdzie byś go łączył z 21we mając jeszcze oczywiście w kolumnie 18 i TW

Z jednej strony szkoda marnować potencjału tej 38 z drugiej żal obcinać 21we.

potraktuj moje spekulacje jako bardzo prawdopodobne ale nie ostateczne i skonfrontuj z opiniami Witka pewnie już sprawdza co ten woofer potrafi ?

Jesli dane katalogowe sa w przybliżeniu godne z rzeczywistością

to zacznę do najlepszej aplikacji w obudowie zamkniętej o qts=0,5

to daje obudowę netto 130l

bardzo łagodny spadek najniższe możliwe zejście bez korekcji przy idealnej odpowiedzi impulsowej

w symulacji przyjąłem maksymalne mechaniczne wychylenie by zobaczyć przy jakiej mocy maksymalnej i dla jakiej częstotliwości nie nastąpi wyplucie membrany

i dla 500W czestotliwość graniczna to 20hz

dla efektywności równoważnej 2,8V sygnału 97dB F6 na 49hz dla rezystancji cewki szeregowej 0,5 oma

jesli obniżymy spl kolumny do 89- 90dB odpowiednio filtrując taki układ to mamy F6 na 30hz i wg mnie to wystarcza do skonstruowania znakomitej kolumny pasywnej tym bardziej ,że F9 jest na 24hz a więc juz od ok 30m2 możemy liczyć dzięki room gain na liniową charakterystykę od tej częstotliwości

polecam taki układ jako najlepsze pasywne rozwiązanie kolumny

-----------------

Dla wykorzystania maksymalnej efektywności woofera proponuję obudowę bas reflex o objętości również 130l strojoną na 27hz jeśli nadal filtrowane będzie bierne

wtedy F6 będzie na 38hz a F9 na 30 hz

wytrzymałość dla mocy dostarczonej 200 wat do 18hz

odpowiedź impulsowa trochę gorsza od CL ale efektywność maksymalna , rezystancję cewki filtra przyjąłem na poziomie 0,5 oma

z racji niskiej masy drgającej bas nawet z biernym filtrem powinien być spektakularny

jeśli zniekształcenia są na poziomie innych ellipticorów

 

----------

dla podziału aktywnego

proponuję obudowę zamkniętą 60l z korekcją pasma

a zejście będzie zależeć tylko od mocy wzmacniacza bo głośnik przyjmie nawet ponad tysiąc watt ?

robić korekcję i obserwować wychylenie i słuchać

------------------

oczywiście zamiast filtrów biernych  można dać aktywne bez korekcji dla tych samych pojemności co zaproponowane dla konstrukcji biernych z uwzględnieniem mocy krytycznych

poza tym zawsze można zmniejszyć litraż obudowy i dla CL i dla BR ale kosztem zejścia na basie

wg mnie 130l to maksymalna dla dobrego dźwięku objętość obudowy

 

----------------------

podział z 21we/8

2 godziny temu, Jager napisał:

Z jednej strony szkoda marnować potencjału tej 38 z drugiej żal obcinać 21we.

to ju jest kwestia upodobań i najlepszego subiektywnie dxwieku

osobiście uważam ,że lżejsza membrana lepiej oddaje impulsy oraz zakres wokalu wg mnie powinien odtwarzać już 21we a głos basowy potrafi schodzić do 80 hz  ?

z drugiej strony nie należny konstruować kolumny tak by 38we grał na 10% a 21we na 100%

bo będzie sie grzał i zniekształcenia od termiki mogą być duże

 ja na pewno nie dzieliłbym wyżej niż 180-200hz i niżej niż 80hz

ale co to konkretnych rozważań teoretycznych na ten temat zapytaj misiomora , ma o wiele większą wiedzę ode mnie

 

 

 

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, D3404 nie odtworzy lepiej 1kHz niż 21 a ten 100Hz lepiej niż 38. Przy czym za lepiej rozumiem czyściej, swobodniej, bezpieczniej.

Teoretycznie niskie podziały są genialne. Dokładamy do świetnego 21 w 2D niski bas, najlepiej ucięty w okolicach 50Hz ? a w praktyce jest to błędne choćby z powodów mocy traconej...

Próbowałem aktywnego podziału 12M w okolicach 200Hz. Teoretycznie wszystko powinno zagrać a nie zagrało.

 

Edytowane przez colcolcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, slawek.xm napisał:

potraktuj moje spekulacje jako bardzo prawdopodobne ale nie ostateczne i skonfrontuj z opiniami Witka pewnie już sprawdza co ten woofer potrafi ?

Jesli dane katalogowe sa w przybliżeniu godne z rzeczywistością

to zacznę do najlepszej aplikacji w obudowie zamkniętej o qts=0,5

to daje obudowę netto 130l

bardzo łagodny spadek najniższe możliwe zejście bez korekcji przy idealnej odpowiedzi impulsowej

w symulacji przyjąłem maksymalne mechaniczne wychylenie by zobaczyć przy jakiej mocy maksymalnej i dla jakiej częstotliwości nie nastąpi wyplucie membrany

i dla 500W czestotliwość graniczna to 20hz

dla efektywności równoważnej 2,8V sygnału 97dB F6 na 49hz dla rezystancji cewki szeregowej 0,5 oma

jesli obniżymy spl kolumny do 89- 90dB odpowiednio filtrując taki układ to mamy F6 na 30hz i wg mnie to wystarcza do skonstruowania znakomitej kolumny pasywnej tym bardziej ,że F9 jest na 24hz a więc juz od ok 30m2 możemy liczyć dzięki room gain na liniową charakterystykę od tej częstotliwości

polecam taki układ jako najlepsze pasywne rozwiązanie kolumny

-----------------

Dla wykorzystania maksymalnej efektywności woofera proponuję obudowę bas reflex o objętości również 130l strojoną na 27hz jeśli nadal filtrowane będzie bierne

wtedy F6 będzie na 38hz a F9 na 30 hz

wytrzymałość dla mocy dostarczonej 200 wat do 18hz

odpowiedź impulsowa trochę gorsza od CL ale efektywność maksymalna , rezystancję cewki filtra przyjąłem na poziomie 0,5 oma

z racji niskiej masy drgającej bas nawet z biernym filtrem powinien być spektakularny

jeśli zniekształcenia są na poziomie innych ellipticorów

 

----------

dla podziału aktywnego

proponuję obudowę zamkniętą 60l z korekcją pasma

a zejście będzie zależeć tylko od mocy wzmacniacza bo głośnik przyjmie nawet ponad tysiąc watt ?

robić korekcję i obserwować wychylenie i słuchać

------------------

oczywiście zamiast filtrów biernych  można dać aktywne bez korekcji dla tych samych pojemności co zaproponowane dla konstrukcji biernych z uwzględnieniem mocy krytycznych

poza tym zawsze można zmniejszyć litraż obudowy i dla CL i dla BR ale kosztem zejścia na basie

wg mnie 130l to maksymalna dla dobrego dźwięku objętość obudowy

 

----------------------

podział z 21we/8

to ju jest kwestia upodobań i najlepszego subiektywnie dxwieku

osobiście uważam ,że lżejsza membrana lepiej oddaje impulsy oraz zakres wokalu wg mnie powinien odtwarzać już 21we a głos basowy potrafi schodzić do 80 hz  ?

z drugiej strony nie należny konstruować kolumny tak by 38we grał na 10% a 21we na 100%

bo będzie sie grzał i zniekształcenia od termiki mogą być duże

 ja na pewno nie dzieliłbym wyżej niż 180-200hz i niżej niż 80hz

ale co to konkretnych rozważań teoretycznych na ten temat zapytaj misiomora , ma o wiele większą wiedzę ode mnie

 

 

 

Dziękuję Sławku. za Twoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
39 minut temu, Jager napisał:

Mamy pierwsze pary 38WE/8582T00 w kraju.

To to teraz czekamy, na podzielenie się opinią, co oferują brzmieniowo w stosunku do licznej i uznanej konkurencji.

loudspeakershop.eu

facebook.com

myślałem , ze już masz zrobione na nich kolumny ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, S0nic napisał:

z czystej ciekawości, jakie ten woofer ma TOP 3 konkurentów?

aż trzech?

teoretycznie znam jeden

Audio Technology 15 102 25 10 kap

ale na konwencjonalnym magnesie i większej masie drgającej przy podobnym BL

objętość obudowy i zejście podobne do woofera 38we

pod względem budowy magnesu Fokal montował w Utopiach Be podobny

 

http://www.audiotechnology.dk/iz.asp?id=4|a|949|||

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, slawek.xm napisał:

aż trzech?

teoretycznie znam jeden

Audio Technology 15 102 25 10 kap

ale na konwencjonalnym magnesie i większej masie drgającej przy podobnym BL

objętość obudowy i zejście podobne do woofera 38we

pod względem budowy magnesu Fokal montował w Utopiach Be podobny

 

http://www.audiotechnology.dk/iz.asp?id=4|a|949|||

Może być i 1 ?

 

a woofery TAD czy acoustic elegance?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy podobne glośniki woofery o podobnej impedancji

to można teoretycznie określać ich przydatność do konstrukcji za pomocą współczynnika przyspieszenia

jest to Bl/mms

im silniejszy uklad napędowy i mniejsza masa drgająca tym głośnik powinien być szybszy

ale z drugiej strony przynajmniej teoretycznie niższe zejście przy mniejszych zniekształceniach zapewnia membrana sztywniejsza i cięższa

im cięższy układ drgający tym częstotliwość rezonansowa głośnika niższa

dlatego każdy głośnik trzeba dobierać do konkretnego projektu i pasma które ma odtwarzać

ale przykladowo

Acceleration Factor

AT Flexunits 15 F 102 25 10 KAP...............148

AE TD15H-8ohm...........................................156

Scan 38WE/ 8582 T00.................................219

jak widać ellipticor dość mocno daje popalić konkurencji ?

Jeśli podział miałby być powyżej 200hz to 38we raczej nie ma konkurencji

 

 

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Sławku... Na początku myślałem, czy też raczej miałem nadzieję, że to jednak Ty przetrzesz szlaki jako pierwszy i powiesz czy warto ?

Moja para 38we dojechała ale czeka na dostawę jeszcze kilku głośników z tej serii. Będzie: 38we + 21we + 18we + TW.

Także jeszcze chwilę poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jager napisał:

Widzisz Sławku... Na początku myślałem, czy też raczej miałem nadzieję, że to jednak Ty przetrzesz szlaki jako pierwszy i powiesz czy warto ?

Moja para 38we dojechała ale czeka na dostawę jeszcze kilku głośników z tej serii. Będzie: 38we + 21we + 18we + TW.

Także jeszcze chwilę poczekam.

 

szykuję obudowy pod ten wooferek więc jeśli już kupię głośniki to pójdzie to naprawdę dość szybko

ale też chętnie poczytam i pogadam z Tobą i autorem projektu oraz kolegami , którzy kibicują projektowi czy będzie wielkie WOW ?

 

9 minut temu, Jager napisał:

Moja para 38we dojechała ale czeka na dostawę jeszcze kilku głośników z tej serii. Będzie: 38we + 21we + 18we + TW.

myślę jeszcze nad dodaniem super tweetera AMT jakiegoś małego , który grałby od 10khz do przynajmniej 40khz ,mam pochylony front i proste filtry dlatego na osi z ostatniej oktawy jest ciut mało energii jak dla mnie

może popróbuję z tanim maleństwem na początek

https://loudspeakershop.eu/glosnik-dayton-audio-amt-mini-8-p-7035.html

i dam go pionowo

ale to na razie tylko przemyślenia

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Jager napisał:

Także jeszcze chwilę poczekam

Czy pierwsze założenia projektowe już macie zrobione?

Chodzi mi o to czy będziesz miał bas napędzany oddzielnym wzmacniaczem i zakres średnio-wysokotonowy oddzielnym?

Czy obudowa będzie modułowa czy jednolita?

@.:Gerard:.

byłbyś uprzejmy zrobić to dla mnie i wrzucić markę i model swojego supertweetera albo na PW

przyszedł czas na realizację pomysłu ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułowa, ala Akkus Fidelia.

Czy oddzielne wzmacniacze to wyjdzie po odsłuchach.

Zobaczę jak sobie poradzą mocne końcówki mocy.

 

Generalnie już po porównaniu do innych kolumn bezpośrednio z Akkus. Słyszałem osobiście zdecydowanie większe możliwości Akkus.

Także już choćby z racji dużo większych możliwości i efektów strojenia przez Pana Albeckiego, powinno być bardzo dobrze.

W teorii duży, nisko tonowy woofer powinien mieć przewagę nad 2 x 21we. Czy też w pewnych aspektach również nad 32-T11

Stąd mam nadzieję, że po zastosowaniu 38we to już będzie podwójne WOW.

Z drugiej strony, nie znam osobiście nikogo kto żałuje, że ma na pokładzie, w zaadoptowanych warunkach akustycznych 15 calowy woofer  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

Jeśli mamy podobne glośniki woofery o podobnej impedancji

to można teoretycznie określać ich przydatność do konstrukcji za pomocą współczynnika przyspieszenia

jest to Bl/mms

im silniejszy uklad napędowy i mniejsza masa drgająca tym głośnik powinien być szybszy

ale z drugiej strony przynajmniej teoretycznie niższe zejście przy mniejszych zniekształceniach zapewnia membrana sztywniejsza i cięższa

im cięższy układ drgający tym częstotliwość rezonansowa głośnika niższa

dlatego każdy głośnik trzeba dobierać do konkretnego projektu i pasma które ma odtwarzać

ale przykladowo

Acceleration Factor

AT Flexunits 15 F 102 25 10 KAP...............148

AE TD15H-8ohm...........................................156

Scan 38WE/ 8582 T00.................................219

jak widać ellipticor dość mocno daje popalić konkurencji ?

Jeśli podział miałby być powyżej 200hz to 38we raczej nie ma konkurencji

 

 

To znowu jest pewnie tak, że ten jeden parametr nie działa osobno ale faktycznie AF jest korzystne. Tak jak mi to tłumaczyliście kiedyś ?

Czemu nie zrobicie 3 way z tego?  Skoro ten 38W jest taki szybki i można go spokojnie ciąć koło 200Hz lub nawet nieco więcej to po co "dodatkowy" głośnik 21cm?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

Czemu nie zrobicie 3 way z tego?  Skoro ten 38W jest taki szybki i można go spokojnie ciąć koło 200Hz lub nawet nieco więcej to po co "dodatkowy" głośnik 21cm?

Co by było soczyście , co by dać łagodne filtry co by kolumna ładnie wyglądała lub co by miec na niskim środku swobodę i potęgę jednocześnie

słucham duzo wokali i połaczenie 18we z 21 we to klasa dźwieku wyżej

absolutny top , spełnienie marzeń i wielu lat poszukiwań

nie wyobrażam sobie co bedzie gdy dołożę wooferek 38 ?

ale oczywiście dla wielu 3-way przy 8 omowej impedancji to też bedzie mistrzostwo świata z tymi głosnikami

 

w skali wartości całej kolumny te kilka tysi to ułamek ceny ?

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, slawek.xm napisał:

Co by było soczyście , co by dać łagodne filtry co by kolumna ładnie wyglądała lub co by miec na niskim środku swobodę i potęgę jednocześnie

słucham duzo wokali i połaczenie 18we z 21 we to klasa dźwieku wyżej

absolutny top , spełnienie marzeń i wielu lat poszukiwań

nie wyobrażam sobie co bedzie gdy dołożę wooferek 38 ?

ale oczywiście dla wielu 3-way przy 8 omowej impedancji to też bedzie mistrzostwo świata  tymi głosnikami

 

No właśnie dołożyć, w takiej 4 way to Ty potrzebujesz głośnik sub-basowy a nie woofer.

E: ile wyjdzie zwrotnica $$$ ? ?

E2: 2 głośniki to 8 koła ;]

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, S0nic napisał:

No właśnie dołożyć, w takiej 4 way to Ty potrzebujesz głośnik sub-basowy a nie woofer.

teraz mam , ale chcę zobaczyć co da się uzyskać z 38we

zresztą poszukiwania infra dźwięków mam już za sobą

jeśli w pokoju kolumna zagra liniowo do 27 hz to mi wystarczy

daj spokój mówimy o projekcie za min 100 tysi

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, S0nic napisał:

No właśnie dołożyć, w takiej 4 way to Ty potrzebujesz głośnik sub-basowy a nie woofer.

obraz.thumb.png.5bb884d6403fafc4150d26f50851cd54.png

obraz.thumb.png.f24d8e2e18edbb20b9e1f89fc3fddefe.png

pierwszy podział na 250

zamiast dwóch wooferów można dać jeden 38 ?

wyobraź sobie , że zamiast 18 i 12 jest 21we i 18we

jeśli przesumieny podziały na 180hz 600 hz i 2500hz będzie to bardziej wiarygodne

a skuteczność!

kolumna na elli może być 2x głośniejsza niż ta RR4 przy takim samym paśmie przenoszenia

czyli 35hz-40khz

 

poza tym Kisiel zrobił R4 na filtrach 6db/okt

ale stwierdził , że rewelatory są zbyt chimeryczne  i przerobił na RR4 o bardziej stromych filtrach

a elli dają się ciąć naprawdę łagodnie i prosto i tak grają najlepiej

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stary audiofil miał bardzo podobne tylko na basie były 3 woofery 26

przy cenie 1700 za szt to jest ponad 10000 za 6 poza tym impedancja trzech to ok 2,5 oma minimum

a tu masz woofer 8 om i o powierzchni membrany większej niż 3 szt 26

i tylko jeden napęd

warto dołożyć i zrobić kolumny , które na dzień dzisiejszy są prawie bezkompromisowe

a jeśli zejście będzie subiektywnie za słabe to można dołożyć suba z 4x 18 cali na stronę ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, slawek.xm napisał:

uwierz mi , że 18 we bije wszystkie średniaki jakie miałem i słyszałem i gra do końca pasma

do tweetera D3404/552000 nie potrzeba mniejszego

Nie słyszałeś elipticora 12! ?

E: poczekaj aż wyjdzie i wtedy powiesz "miałeś rację Marcin, 12 jest lepsza" : )

E2: Średniak + tweeter x 2 to 13 koła, czysto teoretycznie jaki woofer min 12" do BR się tam nadaje ładnie i nie kosztuje 7500zl za sztukę? 3 way.

E3: subbas już mam ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slawek.xm napisał:

elli dają się ciąć naprawdę łagodnie i prosto i tak grają najlepiej

tak ? ciekawe z jakim podziałem z tweeterem ? 

Co tam się dzieje z tą 18 ką Elipticora na 4,5kHz ???? Przecież przy łagodnym zboczu filtra 6dB na oktawe i podziale powiedzmy 2,5-3kHz tam musi być jedno wielkie znieksztalcenie w dźwięku...

Kto znowu wymyślił teorię że Elipticory mozna filtrować bardzo lagodnie - bzdura. To juz prędzej  Revelatory tak mozna filtrować. Ale Elipticory - w życiu. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

tak ? ciekawe z jakim podziałem z tweeterem ? 

Co tam się dzieje z tą 18 ką Elipticora na 4,5kHz ???? Przecież przy łagodnym zboczu filtra 6dB na oktawe i podziale powiedzmy 2,5-3kHz tam musi być jedno wielkie znieksztalcenie w dźwięku...

Kto znowu wymyślił teorię że Elipticory mozna filtrować bardzo lagodnie - bzdura. To juz prędzej  Revelatory tak mozna filtrować. Ale Elipticory - w życiu. 

No i cały plan się rypnął, babatular przemówił. Sławek, musisz kupić inne przetworniki, te które masz się nie nadają : (

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, babatular napisał:

tak ? ciekawe z jakim podziałem z tweeterem ? 

Co tam się dzieje z tą 18 ką Elipticora na 4,5kHz ???? Przecież przy łagodnym zboczu filtra 6dB na oktawe i podziale powiedzmy 2,5-3kHz tam musi być jedno wielkie znieksztalcenie w dźwięku...

Kto znowu wymyślił teorię że Elipticory mozna filtrować bardzo lagodnie - bzdura. To juz prędzej  Revelatory tak mozna filtrować. Ale Elipticory - w życiu. 

Nic się nie dzieje. Nie miałeś, nie mierzyłeś, nie słuchałeś ale już wiesz lepiej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, babatular napisał:

tak ? ciekawe z jakim podziałem z tweeterem ? 

Co tam się dzieje z tą 18 ką Elipticora na 4,5kHz ???? Przecież przy łagodnym zboczu filtra 6dB na oktawe i podziale powiedzmy 2,5-3kHz tam musi być jedno wielkie znieksztalcenie w dźwięku...

Kto znowu wymyślił teorię że Elipticory mozna filtrować bardzo lagodnie - bzdura. To juz prędzej  Revelatory tak mozna filtrować. Ale Elipticory - w życiu. 

biedny Ty jesteś z tymi swoimi teoriami ?

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, S0nic napisał:

do BR się tam nadaje ładnie i nie kosztuje 7500zl za sztukę? 3 way.

Machnik wyprobował Etona z dobrym skutkiem

osobiscie nie mialem przyjemności serii Orchestra

ale jako duzy woofer możesz dać ten

https://loudspeakershop.eu/glosnik-eton-orchestra-12-612c862rp-p-6162.html

nisko nie zejdzie ale masz sub bas więc to nie szkodzi

poza tym fajny głosnik o bardzo dobrych parametrach

w obudowie zamknietej 60l F6 ok 41 hz

w 60l bas refleks strojonych do 35z F6 na 35hz

wytrzymałośc mocowa do 21hz dla 150W

AF 200

8 godzin temu, babatular napisał:

Co tam się dzieje z tą 18 ką Elipticora na 4,5kHz ???? Przecież przy łagodnym zboczu filtra 6dB na oktawe i podziale powiedzmy 2,5-3kHz tam musi być jedno wielkie znieksztalcenie w dźwięku..

masz tu dla przykładu nie osiemnastke tylko 21we z wiekszą nierównomiernością na 3200 i rezonansami  na końcu pasma

pomiar zniekstalceń dla glosności 94dB /1m

zieleń druga harmoniczna

niebieski trzecia

obraz.thumb.png.3d2e663240168f6386af0edd31921271.png

a tu dla 100dB

obraz.thumb.png.a1ea4d6bb9c995496e18cf99bddbc16f.png

i nie jest to głosnik w ogole filtrowany

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, S0nic napisał:

No i cały plan się rypnął, babatular przemówił. Sławek, musisz kupić inne przetworniki, te które masz się nie nadają : (

A dlaczego ma kupić inne przetworniki? 

3 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Nic się nie dzieje. Nie miałeś, nie mierzyłeś, nie słuchałeś ale już wiesz lepiej.  

Nie mów że filtrujesz 1st order z podziałem na 3kHz ta 18ke Elipticora - i nic się złego nie dzieje.  Proszę Cię....... 

 

 

 

 

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.