Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze jest to, że te sprzęty po takiej renowacji czy naprawie często robione na pałę brzmią gorzej niż przed dostęp do oryginalnych części jest zerowy więc pcha się chińskie zamienniki i później gra beznadziejnie. Te topowe 30 letnie wzmacniacze z tymi elitarnymi częściami wielkie kondensatory "for audio", tranzystory itd jak coś tam padnie to kaplica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos padnie, a kosztowalo pare tysi albo jeszcze lepiej dyche.. to przeciez magicy naprawia ;), kasujac extra naturalnie, bo wszak elitarny sprzet wiec kolejne 300% to okazja. A i czesci oryginalne czasem sie znajda, wycenione oczywiscie na tym samym patencie + 500% bo tez ich nie ma. I tym magicznym sposobem "zaczarowani" kupujacy ida sciezka wydeptana im przez cwanych magow, ktorzy zaczarowana rozdzka (lutownica) dotykajac nadadza zycie wszystkiemu co zdechniete ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać od kogo kupuje się używany sprzęt. Z mojego póki co krótkiego doświadczenia (ok 6 miesięcy) należy unikać tzw. handlarzy. Raz, że zawyżają tak jak piszecie ceny sprzętu, a dwa że bardzo często sprzedają reanimowany szrot. Dla przykładu wzmacniacz, który u handlarza kosztuje 900zł można kupić od prywatnej osoby już nawet za ok 600zł. Niestety owi handlarze to ok 90% ofert (często używają nawet kilku różnych kont), dlatego trzeba to bardzo starannie przeglądać.

 

Jeśli chodzi o samą wartość techniczną sprzętu z laty 80/90-tych, to trzeba mieć też na uwadze to, że ten sprzęt wymaga konserwacji. Podobnie jak z samochodami. W elektronice jest bardzo dużo różnego rodzaju złączy, przełączników, itp., które po ponad 20 latach wymagają czyszczenia, smarowania (a nie były konserwowane od nowości). Zimne luty są do usunięcia. Kondensatory do pomierzenia pojemności. Głowice laserowe do czyszczenia i regulacji. I tutaj znowu handlarze, a nawet i prywatne osoby jak mają problem ze sprzętem, to zalewają go Kontaktem PR czy innymi preparatami, w głowicach laserowych podnoszą napięcie pracy, itp.

 

Jeśli chodzi o wartość muzyczną sprzętu (oczywiście każdy z nas ma inne preferencje co do dźwięku) - w ostatnim czasie słuchałem w sklepie wzmacniacza Yamaha A-S501, który nowy kosztuje ok 1700zł i dźwięk nie porywał - stary wzmacniacz Sony 650ESD grał w moim odczuciu lepiej od tej Yamahy, a można go kupić za jakieś 600-700zł (plus koszty ewentualnej konserwacji). Oczywiście każdy z nas poszukuje innego dźwięku, dlatego na pewno wielu ludzi będzie zadowolonych z takiej Yamaszki (na marginesie mam ich nowy strumieniowiec WXC50 i jestem ogromnie zadowolony z tego jak gra), ale sam stałem ostatnio przed pytaniem czy kupić nowy sprzęt czy stary i finalnie m.in. dzięki temu forum kupiłem stary sprzęt, z czego jestem zadowolony :).

 

Także reasumują - stary sprzęt jak najbardziej TAK, ale sprawdzony, zadbany, po konserwacji i oczywiście w uczciwej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Jak cos padnie, a kosztowalo pare tysi albo jeszcze lepiej dyche.. to przeciez magicy naprawia ;), kasujac extra naturalnie, bo wszak elitarny sprzet wiec kolejne 300% to okazja.

 

Niee , wstawią bajki o nieśmiertelnych laserach do tych Sony. Tymczasem ludzie szukali i szukają tych laserów . Bajka goni bajkę a ludzie to łykają

 

Te topowe 30 letnie wzmacniacze z tymi elitarnymi częściami wielkie kondensatory "for audio", tranzystory itd jak coś tam padnie to kaplica.

 

Nawet accuphase się psuje. Wydając 500-600 na stary wzmacniacz w razie awarii można jakoś przeżyć. Jednak wydasz 7-8 tys a sprzęt się popsuje na amen to dopiero bolesne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowe stare klocki ( o ile kupimy w dobrym stanie ) te które miałem : Sansui AU-X1, Accuphase 303x, czy lampowa końcówka Audio Research D-76a+ pre SP6 b grały dobrze,

Ale kwestia ceny

Zapłaciłem:

Sansui- 2200 pln

Accu - 2500 pln

ARC- 3500+ 3000( z kosztem sprowadzenia z usa)

Wiem ze te czasy minęły , mogę jeszcze zrozumieć 4-5 tys ( inflacja, wartość kolekcjonerska ) ale nie 8-10 tys

 

Niektóre długo trzymają parametry ( np Accu oddany na przegląd do firmowego serwisu wrócił bez ingerencji) ale do dzis mi głupio przed kumplem któremu sprzedałem tranzystorowa końcówkę Audio Research D-100b ( co prawda za 1000 pln ) i po miesiącu przy przepinaniu kabli padł tranzystor i od paru lat leży w serwisie po nie idzie za cholerę części dostać

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

nie idzie za cholerę części dostać

 

A ludzie chcą oryginały . Sprzedając Yamahę as 700 wielu pytało czy to oryginał czy modyfikowany. Teraz kup takie sansui za 12 tysięcy i niech coś padnie. Przy ewentualnej sprzedaży ile stracisz?? Ludzie nie lubią modow czy recapow. Nawet głupia budżetową Yamahę wolą oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem za starego Accuphase E-206 2tyś od normalnego użytkownika i za tyle też sprzedałem, a handlarzyna jak dostanie w swoje łapy to wystawi za dwa razy tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ja zapłaciłem za starego Accuphase E-206 2tyś

 

Teraz minimum to 3 tys a i tak wisi. Zauważ jednak jedno. W klubie accuphase nie ma naganiaczy i bajkopisarzy. Nikt tam nie wypisuje ze ten accu 206 to legenda , rodzynek i zjada cały hi end włącznie z topowymi accu. Zupełnie odwrotnie jak jest z Sony i sansui gdzie te legendy to warte każdej ceny cudy wianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz minimum to 3 tys a i tak wisi. Zauważ jednak jedno. W klubie accuphase nie ma naganiaczy i bajkopisarzy. Nikt tam nie wypisuje ze ten accu 206 to legenda , rodzynek i zjada cały hi end włącznie z topowymi accu. Zupełnie odwrotnie jak jest z Sony i sansui gdzie te legendy to warte każdej ceny cudy wianki

 

O których modelach Sony piszą że to legendy?

 

Ja kupiłem ostatnio TA-F707ES i CDP-X559 i nie było mowy że to jakaś legenda czy haj faj :). Ale kupowałem od prywatnych osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz minimum to 3 tys a i tak wisi. Zauważ jednak jedno. W klubie accuphase nie ma naganiaczy i bajkopisarzy. Nikt tam nie wypisuje ze ten accu 206 to legenda , rodzynek i zjada cały hi end włącznie z topowymi accu. Zupełnie odwrotnie jak jest z Sony i sansui gdzie te legendy to warte każdej ceny cudy wianki

 

Wiem, tam jest coś w rodzaju sekty a guru czubsi tym przewodzi, najlepsze są te ich tuningi ten cały guru kiedyś miał podłączone kolumny od kina domowego :P jakieś jamo czy coś do tych topowych sansui pisał że kosi wszystko do 30tyś :) później przerabiał już dosłownie wszystko łącznie z tymi budżetowymi kolumnami pisząc że to najlepszy hi-end na świecie :) a kolumny miał tak ustawione, wciśnięte między meblami i tak testował :P Ten drugi pygar też udany jego opisy brzmienia słuch ma doskonały... on wymienia rezystory w tych Sansui i czeka pół roku aż mu się to wygrzeje i zacznie grać :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest pół roku przy wieku owego Sansuja? Chciałbyś, żeby od razy zagrało, jak ma grać i taki jelonek połapał by się, że mu sprzęt spaprano? A tak- nikt nie narzeka i interes się kręci...

 

Ja nie tak dawno temu kupiłem sprzęt 15letni od gościa, który dbał o niego i nie sprzedałby, ale pies mu zjadł pilota. Serwis firmowy za pilota zaśpiewał ponad 3 stówy, więc z bólem gość się go pozbył za symboliczne 2stówy. Pilot- zamiennik kosztował50zl, ale parę miesięcy później na olx trafiłem nowy (leżak) oryginał z wyprzedaży po likwidowanym serwisie RTV. Kosztował całe 30zł :-)

Można kupić tanio i dobrze, ale poświęcając trochę czasu na poszukiwania, lub wykorzystując nadarzajace się okazje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w klubie Sansui napisałem ze to fajne klocki ale wydajność prądowa nie jest ich najmocniejsza strona i żeby ich nie łączyć z trudnymi kolumnami ( bo któryś mądry napędza tym Infinity Re90 i twierdzi ze " to je ono" ) to myślałem ze mnie zjedzą na żywca

A jakiś Vlad moderator zagroził , ze wylecę z hukiem bo to w końcu " klub miłośników"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zacząłem tam pisać o realnej wartości tych wzmacniaczy i tych tuningach to momentalnie zleciało się pełno naganiaczy i miszczów tuningu, połowa moich wpisów została usunięta, a na końcu jeszcze jakiś frajer od tuningu pisał do mnie po tym jak dostałem bana hehhe, a teraz u nich nikt nic nie pisze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zeta-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo miłość bywa okrutna :-)

 

A zasady w wątkach klubowych "to jakieś qui to quo", (jak było powiedziane w Vabank :-)

 

Może zamiast "kluby", powinien być dział "sekty"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna , za mało zarabiamy, na zachodzie to tylko kilka stów Eur czy Dolarów max 3000. i tu za widz pogrzebany paliwo kosztuje 1.50 a nie 5.50 na zachodzie zarabiają średnio -podstawowi pracownicy. od 1600 -3000 waluty danego kraju . u nas też 1600-3000 zł ale sprzęt już kosztuje razy 3-5 . Nigdy nie będzie dobrze. Ale skoro idzie się do centrum handlowego i za markowe obuwie trzeba dać 1/2-1/3 uposażenia to gdzie inne przyziemne sprawy . jaki kraj takie ceny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

który dbał o niego i nie sprzedałby, ale pies mu zjadł pilota.

 

E co?? Ja mam system bez pilotów i żyje

 

A jakiś Vlad moderator zagroził , ze wylecę z hukiem bo to w końcu " klub miłośników"

 

Bo nam maluczkim nie wolno krytykować w klubach miłośników. Za to ten sam mod bez problemu jechał po podstawce Asura w ich klubie . Co wolno wojewodzie....;))

 

a teraz u nich nikt nic nie pisze :)

 

E tam czubsi gada sam ze sobą

 

Może zamiast "kluby", powinien być dział "sekty"?

 

Miałem tu wstawić aluzje do sekt i masowych samobójstw....ale się powstrzymam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostęp do oryginalnych części jest zerowy więc pcha się chińskie zamienniki i później gra beznadziejnie. Te topowe 30 letnie wzmacniacze z tymi elitarnymi częściami wielkie kondensatory "for audio", tranzystory itd jak coś tam padnie to kaplica.

Kolejny raz udowadniasz ze nie masz pojecia o czym piszesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecny na wszystkich zagranicznych forach, nikt nigdzie nie prowadzi takich dyskusji jak tutaj.

Ceny sprzetu ida w gore na calym swiecie nie tylko w Polsce.

 

Tylko Polacy maja taka mentalnosc, chcieli by jak najwiecej za jak najnizsza cene.

 

Z jednej strony płaczecie ze handlarze pchają szrot w okazyjnych cenach a zaraz za nim, że sprzet zadbany z pewnego zrodla jest za drogi to czego wy chcecie? dokladnie tego o czym wspomniałem wyzej, aby sprzet byl idealny trzymany pod kocem i sprzedany za polowe ceny bo dla Janusza z Grazyna jest za drogo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecny na wszystkich zagranicznych forach, nikt nigdzie nie prowadzi takich dyskusji jak tutaj.

Ceny sprzetu ida w gore na calym swiecie nie tylko w Polsce.

 

Tylko Polacy maja taka mentalnosc, chcieli by jak najwiecej za jak najnizsza cene.

 

Z jednej strony płaczecie ze handlarze pchają szrot w okazyjnych cenach a zaraz za nim, że sprzet zadbany z pewnego zrodla jest za drogi to czego wy chcecie? dokladnie tego o czym wspomniałem wyzej, aby sprzet byl idealny trzymany pod kocem i sprzedany za polowe ceny bo dla Janusza z Grazyna jest za drogo

Zgadza się niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jest z samochodami przeciez, za 15tys przykładowo kupujesz golfa 4 trzymanego pod kocem, malkontenci na forum popukaja sie w glowe ze za tyle mozna miec juz 5, ale o tym ze ta 5 w tej cenie to bedzie szrot to juz nikt nie wspomni, zreszta tak Janusze z Grażyna kupuje te samochody zeby sasiad widzial a pozniej rodza sie mity na forach o awaryjnosci danych silnikow jak auto trzeci raz przekracza 200tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Zgadza się niestety

 

Nie zgadza się. Rzecz w tym że nikt tu nie neguje że dobry sprzęt kosztuje sporo tylko że kilku januszy od tjuningu albo paru nawiedzonych którzy myślą że mają haj endy dyktują chore ceny .

Handlarze są i tu i na zagranicznych forach . To nie powód by iść za dyktowanymi przez handlarzy i kolesi cenami jak baran . Taka jest sprawa. Wystawienie niskiego modelu z cena 10 razy większa jak 14 lat temu, z dopiskiem "legenda" nie znaczy że oto mamy świętego Graala trzymanego pod kocem z przebiegiem 10 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic idę kupować legendę! Sansui 30dziestoletnie warte realnie parę stówek, a co mi tam dam te 5tyś klub pisze, że okazja, Caspian, Creek, Baltlab przecież to naleśniki to nie może grać przy tym :P może jeszcze kupię CD Sony nic, że przechodzony po 10 właścicielach wali już starością i laser na wykończeniu, dźwięk zmulony biorę bo ciężki i w ogóle top maszyna :) jeszcze wyrzucę moje Ushery za 12tyś kupię budżetowe kolumny od Jamo czy innego Sony wywale głośniki i wsadzę tam coś lepszego :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powód by iść za dyktowanymi przez handlarzy i kolesi cenami jak baran

Oczywiscie ze nie, czego przykladem jest to ze sprzet w chorych cenach w dalszym ciagu stoi na allegro jak np sansui au-x901 za 5k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Caspian, Creek, Baltlab przecież to naleśniki to nie może grać przy tym :P może jeszcze kupię CD Sony nic, że przechodzony po 10 właścicielach wali już starością i laser na wykończeniu, dźwięk zmulony

 

Pamiętaj im więcej waży tym lepszy sprzęt haha .

 

A co do rosnących cen... Mój obecny odtwarzacz kupiłem za śmieszna cenę 1900 zł. Kosztował w latach 90ych 10 średnich krajowych płac. Do dziś wymieniany jest jako jeden z najlepszych transportów CD . Co więcej zbudowany jest na dacu i filtrze cyfrowym który stosował accuphase!! Co więcej!!! Laser jest ciągle dostępny!!! I co?? Mniej niż 1/4 ceny???

 

Tymczasem graty Sony i to nie topowe , wystawiane są czasem drożej niż kosztowały w swoim czasie. Części brak ale jeden handlarz z drugim nawiedzonym twierdzą że ceny idą w górę ma to kosztować więcej !!! Co więcej!! Sony koło Accuphase nawet nie stał a jest do niego porównywany!

 

To coś tu jest nie tak. Czemu tak dobry CD jak cec kosztuje 1/4 ceny zamiast kosztować drożej niż w 1996 czyli np 11 tysięcy?? Czyżby był gorszy niż Sony ?? Nie! Po prostu nie ma klubu gdzie handlarze i kolesie handlarzy wypisywali by peany i bajki dla podbicia cen.

 

Wszystkim kupującym Sony za chora kasę życzę miłego marnowania pieniędzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic idę kupować legendę! Sansui 30dziestoletnie warte realnie parę stówek, a co mi tam dam te 5tyś klub pisze, że okazja, Caspian, Creek, Baltlab przecież to naleśniki to nie może grać przy tym :P może jeszcze kupię CD Sony nic, że przechodzony po 10 właścicielach wali już starością i laser na wykończeniu, dźwięk zmulony biorę bo ciężki i w ogóle top maszyna :) jeszcze wyrzucę moje Ushery za 12tyś kupię budżetowe kolumny od Jamo czy innego Sony wywale głośniki i wsadzę tam coś lepszego :P

Accuphase E-305 powiedzmy ze srednia wartosc to 7tys, ile wiecej zapłacisz za ten sam wzmacniacz ale od 1 właściciela z całym fabrycznym wyposazeniem? pytam powaznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny sprzetu ida w gore na calym swiecie nie tylko w Polsce.

 

Tylko Polacy maja taka mentalnosc, chcieli by jak najwiecej za jak najnizsza cene.

Bo Polacy sa na calym swiecie i Polacy w kraju o tym wiedza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polacy sa na calym swiecie i Polacy w kraju o tym wiedza...

Ale Polacy maja moc, caly swiat ruszyli zeby zarobic pare stowek ;p

 

Jak nic idę kupować legendę! Sansui 30dziestoletnie warte realnie parę stówek,

Dopoki widzisz te sansui tylko na zdjeciach to moga byc warte i 20zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem Sansui grające jak pudełeczka za 20 zł . Ale serii Alpha, czy taka 209.to świetne klocki, koniec kropka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej zbudowany jest na dacu i filtrze cyfrowym który stosował accuphase!! Co więcej!!! Laser jest ciągle dostępny!!! I co?? Mniej niż 1/4 ceny???

 

 

Sony koło Accuphase nawet nie stał a jest do niego porównywany!

Każdy odtwarzacz Accuphase bazuje na transporcie Sonego ale po co o tym wspominac nie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.