Skocz do zawartości
IGNORED

banda AUDIO RESEARCH -a


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten LS-26 to kosztuje tyle co ref1 a nawet 2 ! :)

czy jest sens się za nim oglądać ?

 

powiem tak - ja mam i uwazam, ze jest bardzo dobry. Co prawda nie porownywalem z LS-27, ale co do Ref3, to mowiono mi, ze obecnie nie warto, bo jest tylko odrobine lepszy,za to duzo drozszy. Jak juz - to LS27 albo Ref5, ale to juz zupelnie inne pieniadze.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> maxflo

 

Widzę w Twoim "o mnie", że VT100 nie poradził sobie z paradigm studio 100. Wyłożył się całkowicie, czy po prostu to jeszcze nie było to? Jestem fanem ARC-a, słuchałem VT 100 długo i jak dla mnie poezja! Chyba najlepsza końcówka i brzmienie jakie do tej pory udało mi się słyszeć w warunkach domowych, a przewaliłem trochę innych końcówek. Tylko tez jest problem, czy poradzi sobie dla odmiany z moimi paczkami (JBL TL 260 - 30cm basowiec...). Tak, że będę wdzięczny za Twoje uwagi. Zapisuję się do klubu ARC-a. Najwyżej będzie trzeba VT 200 szukać, ten to napędzi kij od szczotki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc teraz mam B&W 803D i z nimi sobie nie poradził - po prostu nie miał siły na bas - jak były małe składy, jakiś jazz to było super przestrzeń, w szerz i wzdłuż- ale jak dałem Pearl jam który przy końcówce Primare A32 gra super to na VT100 było zbyt wysoko. a testowałem na niebyle jakim preampie bo Ref5, którego pożyczyłem aby posłuchac jak bedzie grał z VT100 a finalnie bede na niego zbierał ale do Primare A32. a jka juz uzbieram to bede zbierał na mocniejszą końcówkę ARC lub CD Ref8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Mi to się nie chce wierzyć że VT100 nie radzi sobie z tymi 803D - albo masz zdechnięte lampy, niewyregulowane biasy, abo ta muzyka tak bezbasowo nagrana :)

nie bez znaczenia są tu też kable, sam pokój i ustawienie. VT100 to jest niezła minielektrownia - nie wierzę, że na odczepach 4 ohm nie ciągnie 803D :)

Ten piecyk ma dość spore możliwości, kwestia tylko je z niego wydobyć :) osobiście też jak dla mnie to jest lepszy klocek niż te kolumny :)) może zmiana w inną stronę?

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

803 są dedykowane do 8 ohm i tak podłaczam ale spórbuje 4 omówek- co do porównania to porównuje w tym samym pokoju, tych samych kolumnach etc. lampy dopiero co zostały sprawdzone i wyregulowane ma Mińskiej.

 

wlasnie sprawdziłem i 803D są 4 omowe - tak sie przyzwyczaiłem do 8omowych Paradigm Studio 100 ze nawet nie sprawdziłem ustawień - DZIEKI ZA PORADE - wracam do testów!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy z podłaczeniem do 4omów nic wiekszego nie przyniosły - moze po prostu to ze sobanie gra tak aby mi sie podobało - tak wiec VT100 jest do wziecia

 

mało tego że 4 omowe to jeszcze dosyć trudne - zgodnie z pomiarami przeprowadzonymi przez magazyn Audio:

 

"...Producent podaje jednym tchem (w jednym wierszu), że impedancja znamionowa to 8 omów, a minimum to 3 omy. Faktycznie - przy 100 Hz widać wartość 3 omów, podobnie przy 600 Hz, a w szerokim i czerpiącym moc zakresie 60 Hz - 1 kHz charakterystyka impedancji znajduje się poniżej pułapu 6 omów. Skąd więc "nominowanie" na 8 omów? To znamionowo obciążenie 4-omowe, i to dość "wymagające", zdolne jednocześnie przyjąć dużą moc; rekomendowana moc wzmacniacza w szerokich granicach 50 W-500 W wydaje się być rozsądną wskazówką. Efektywność 87 dB jest przeciętna, ale w statystycznym, a nie potocznie-negatywnym tego słowa znaczeniu."

 

link do testu:

http://audio.com.pl/testy/bandw-803-diamond:1

 

Nie mniej jednak taki piec jak VT-100 powinien sobie z nimi poradzić - przynajmniej teoretycznie.

Edytowane przez lorecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak - jak nie pamietam jak gra z końcówką tranzystorową A32 (2x250W przy 8omach, 2x400 przy 4ech) to jest ok, przestrzennie, jednak po podłaczeniu A32 mam wiecej basu (dobrze kontrolowanego) ale kosztem przestrzeni i moze tutaj jest to co mi sie wydaje wadą a jest moim gustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 watów z lampy to za mało na 803? Miałem Yaqina MC100b to myślałem, że to potwór mocy ( chyba miał 2x40 watów). Co te B&W potrzebują do dobrego napędzenia i ilu metrów? Jestem w szoku.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj raz jeszcze wieczorem pograłem, tak jak pisałem, bez porównywania z tranzystorem, i jest dobrze - moze też to była sprawa narezwania lamp bo inaczej grało po 30 min a inaczej (lepiej) po godzinie grania. tak wiec podsumowując VT100 jest b. dobrą końcówką mocy, mocną ejdnakże jesli ktoś jest przyzwyczajony do tranzystorów to musi sie trochę przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Ten piecyk też coby osiągnął "pełną" moc musi się rozgrzać te 40-50min :)

Podejrzewam, że te braki w dole pasma są spowodowane neutralnością VT100 - on nie podbija basu jak zapewne to robi primare - kiedyś mi się jakiś dzielony przesiał przez łapki i okrutnie basował, ale reszta lipa trochę :)

Do VT100 warto dać gęsto grające lekko docieplające kabelki jeżeli komuś bardzo zależy na dole pasma :) mi już tylko pozostało kabelki skompletować :))) wybór - Velum!

Swoją drogą te 803D to nie jest też najłatwiejsza kolumna, a VT100 to nie jest najmocniejsza lampa! :D

 

P.s. Zauważyłem, że ten piecyk ma tak iż najlepiej gra na 8ohm odczepie nie ważne jaka jest kolumna... (z tym że właśnie może dołu brakować, ale poza tym wszystko jest poprawniej!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki - kabelki juz skompletowałem i wybór padł na Audioquesta Volcano - wybór dedykowany kolumnami i tranzystorem. XLRy to znów MIT Shotgun S1 z regulowaną impedancją. Co do Primare to dziwne bo u mnie nie basują dopiero jak zmieniłem kable na Volcano to ociepliło mi to dźwiek. No to teraz mam zagwostkę co sobie zostawić:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, szukam kogos z ARC cd7 (po upgradzie zasilania) ew cd8 z Warszawy - kto zgodzilby sie za odpowiednia kaucja pozyczyc na jeden wieczor taki odtwarzacz, bym mogl go przetestowac w moim systemie. Sposob odwdzieczenia sie - do ustalenia :) Prosba o wiadomosci na priv.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

W moim klocku nieubłaganie zbliża się wymiana lampek - i tu mam pytanko do znawców - czy koniecznie trza wsadzać svetlanę 6550C czy można Electroharomonixa KT88? Ew. jakies jeszcze inne bańki 6550 abo KT88 ?

Nic mi w pysk nie wybuchnie? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0is0n -> CD-7 ma papamek. Może do niego się odezwij ?

 

Podobno różnica pomiędzy Ref-3 i Ref-5 jest bardzo subtelna. Tak więc nie wiem czy warto jest się spinać za wszelką cenę. Wyraźnie lepszy jest podobno dopiero Ref Aniversary ... ale to już kosmiczne pieniądze.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie bym się z tym zgodził.

To ceny proponowane,więc nie wiadomo jaka byłaby faktyczna cena transakcji.

Szczerze,ja wolałbym zapłacić trochę więcej i mieć sprzęt sprawdzony,z pewnych rąk,z gwarancją dystrybutora i mieć potem kogo "ścigać".

Poza tym dla niektórych zawsze będzie za drogo :),jeśli ktoś naprawdę chce kupić,druga strona sprzedać,to na pewno się dogadają :).

Widział ktoś w Europie Ref 3 za 15tys.zł ?

Jest w Warszawie jeden i co z tego ;).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ref-3 'chodzą' w europie po 4800-5500 euro w zależności od stanu, wieku, ilości godzin itd. To samo Ref 110.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmówcą:) Ref3 za 22k to dobra oferta, którą zapewne mozna jeszcze dogadac jak już sie będzie pewnym ze chce sie go kupić. moze maszyna ma 4 lata ale wg oferty jest odnowiona - a jak wiemy i znamy ARC to tylko wymieniać lampy i już - sprzet na lata. A po przesłuchaniu Ref5 z VT100 oraz tranzystorowym Primare to wiem jedno ten Ref3 jest dużo wiecej wart dla systemu niż ta końcówka Ref110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle odnowiona co ma po prostu nowe lampy. A to koszt 1700zł. Więc de facto jest o te 1700zł tańszy.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy sprzedają ja jako firma bo tak to wygląda a wiec tak czy inaczej masz 2 lata rękojmi a to też ważne. Jak bym miał środki to bym po prostu z nimi porozmawiał - może poza promocyjną ceną dali by jakąś spec cenę. Jak sie człowiek nie zapyta to sie nie dowie:-).

Z innej beczki - widzieliście tego DAC7 na ebay-u?

http://cgi.ebay.co.uk/Audio-Research-ARC-DAC-7-Digital-Analogue-Convertor-/110697472533?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19c6156215

Jestem ciekaw do jakiej ceny dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.