Skocz do zawartości
IGNORED

banda AUDIO RESEARCH -a


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Audio Research VSi60 od dobrych 2 lat. Myślę o upgrade. Myślałem o wymianie kondensatów sprzęgających. Wymianie i powiększeniu baterii elektrolitów w zasilaniu - do rozmiarów jaki ma VSI75 (2 razy więcej niż ma vsi60). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Audio Research VSi60 od dobrych 2 lat. Myślę o upgrade. Myślałem o wymianie kondensatów sprzęgających. Wymianie i powiększeniu baterii elektrolitów w zasilaniu - do rozmiarów jaki ma VSI75 (2 razy więcej niż ma vsi60). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

 

Dokładnie też myślę o tym samym.

Chciałbym jeszcze spróbować lampy kt150 ale nie wiem czy pociągnie.

 

Myślałeś już na jakie kondensatory wymienić?

Takie jak w vsi75 koszt 4 to ponad 2 tys zł z usa

http://www.partsconnexion.com/STEALTH-79580.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też myślę o tym samym.

Chciałbym jeszcze spróbować lampy kt150 ale nie wiem czy pociągnie.

 

Myślałeś już na jakie kondensatory wymienić?

Takie jak w vsi75 koszt 4 to ponad 2 tys zł z usa

http://www.partsconnexion.com/STEALTH-79580.html

 

kt150 ponoć za bardzo będą obciążać trafo - info z serwisu AR

z forum http://www.audiostereo.pl/kondensatory-rankingi-firm-stworzmy_12576.html/page__st__3690 polecili te http://www.partsconnexion.com/capacitor_film_jupiter_copper600.html

tu taniej - http://www.soniccraft.com/product_info.php/jupiter-copper-foil-22uf-600vdc-p-4680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trafo sieciowe czy głośnikowe będzie mocniej obciążone?

Bo u mnie sieciowe jest dość gorące natomiast głośnikowe raczej chłodne.

 

Co do kondensatorów to w cenie 141 $ to już bym wolał kupić te stealthy co podałem link wcześniej- to są dokładnie te co oryginalnie w Vsi75, ARC montował je w seriach Reference

 

P.S. próbowałeś może 6H30 EHG zamiast Sovteków? Jak tak to w jakim kierunku idą zmiany?

Edytowane przez mikelite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafo sieciowe czy głośnikowe będzie mocniej obciążone?

Bo u mnie sieciowe jest dość gorące natomiast głośnikowe raczej chłodne.

 

Co do kondensatorów to w cenie 141 $ to już bym wolał kupić te stealthy co podałem link wcześniej- to są dokładnie te co oryginalnie w Vsi75, ARC montował je w seriach Reference

 

P.S. próbowałeś może 6H30 EHG zamiast Sovteków? Jak tak to w jakim kierunku idą zmiany?

 

co do trafo o oczywiście, że sieciowe

Co do reszty nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Jako zagorzały zwolennik tranzystora, zakupiłem ostatnio.., lampę..

Sam nie wiem że to piszę, ale gra to doskonale. Obawiałem się papciowatego basu, oraz słabej dynamiki ale nic z tego.. Wszystkie te aspekty są odtwarzane bardzo dobrze i do niczego przyczepić się nie można.

Głębia sceny, oraz lokalizacja, są doskonałe..

P1050401.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
3 godziny temu, BobW napisał:

Witam,

Kupię Audio Research CD 8 lub 7,5.

 

Tutaj ktoś sprzedaje CD8 https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/48/390177.php

Nie moje, nie znam sprzedającego:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, BobW napisał:

Wiem, wiem. Byłem w kontakcie ze sprzedającym ale na tą chwilę ogłoszenie nieaktualne.

 

 

Rozumiem?

Rozmyslam czy swojej cd7.5 (czarna) nie wystawić. Mimo iż świetny cd , to w ostatnim roku byl włączany raz na miesiąc żeby tylko rozgrzać lampy? Tak cholernie leniwy się zrobilem i pliki chyba zostaną źródłem numer 1 u mnie...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
W dniu 29.11.2020 o 11:45, stecko napisał:

Rozumiem?

Rozmyslam czy swojej cd7.5 (czarna) nie wystawić. Mimo iż świetny cd , to w ostatnim roku byl włączany raz na miesiąc żeby tylko rozgrzać lampy? Tak cholernie leniwy się zrobilem i pliki chyba zostaną źródłem numer 1 u mnie...

Witam. Dołączam do klubu z nowo nabytym ARC LS16 ( po solidnej profesjonalnej modyfikacji).

Aktualnie jestem na etapie wyboru źródła. Obecnie mam Yamaha np - s303 i Onkyo c7030 - oba zmodyfikowane przez @muda44 Jest dobrze, ale pewnie może być jeszcze lepiej. Szukam streamera pod DAC ( Gustard X26pro) i mam pytanko , bo widzę Lumina w stopce...Jaki to Lumin i , czy skoro ARC CD7.5 poszedł trochę w odstawke to czy tylko z niechęci do ruszania się z fotela , czy różnica w brzmieniu Lumin/ARC CD7.5 już taka mała?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, carlos med napisał:

Witam. Dołączam do klubu z nowo nabytym ARC LS16 ( po solidnej profesjonalnej modyfikacji).

Aktualnie jestem na etapie wyboru źródła. Obecnie mam Yamaha np - s303 i Onkyo c7030 - oba zmodyfikowane przez @muda44 Jest dobrze, ale pewnie może być jeszcze lepiej. Szukam streamera pod DAC ( Gustard X26pro) i mam pytanko , bo widzę Lumina w stopce...Jaki to Lumin i , czy skoro ARC CD7.5 poszedł trochę w odstawke to czy tylko z niechęci do ruszania się z fotela , czy różnica w brzmieniu Lumin/ARC CD7.5 już taka mała?? Pozdrawiam

Kup jak najlepszy DAC a zostaw te w roli transportów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, muda44 napisał:

Kup jak najlepszy DAC a zostaw te w roli transportów. 

Jakaś propozycja jak najlepszego DAC ?

Oba wykorzystuję jako transporty. Gustard x26pro do świetny DAC , ale można na pewno lepiej , dużo lepiej .  To raczej DAC w większym stopniu wpływa na brzmienie i końcowy efekt niż transport , tak to rozumieć ??

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, carlos med napisał:

Jakaś propozycja jak najlepszego DAC ?

Oba wykorzystuję jako transporty. Gustard x26pro do świetny DAC , ale można na pewno lepiej , dużo lepiej .  To raczej DAC w większym stopniu wpływa na brzmienie i końcowy efekt niż transport , tak to rozumieć ??

Obydwa urządzenia są bardzo dobrymi transportami. Ten DAC nie pokaże ich pełnych możliwości. 

Np Reimyo DAP-999EX w któryś wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, muda44 napisał:

Obydwa urządzenia są bardzo dobrymi transportami. Ten DAC nie pokaże ich pełnych możliwości. 

Np Reimyo DAP-999EX w któryś wersji. 

Onkyo i Yamaha  po analogu vs coax do DAC to przepaść brzmieniowa. Reimyo można się spodziewać podobnego efektu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, muda44 napisał:

Warto im dać taki DAC. Ja miałem taki właśnie Reimyo DAP-999EX. Używane około 15000 chodzą. 

Inny strumieniowiec to już może nie być taka fajna aplikacja, szybkość i stabilność. 

 

Pamięta o dobrych kablach. 

Oyaide Tunami  sieciówka i Audioquest Carbon już jest 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, muda44 napisał:

Warto im dać taki DAC. Ja miałem taki właśnie Reimyo DAP-999EX. Używane około 15000 chodzą. 

Inny strumieniowiec to już może nie być taka fajna aplikacja, szybkość i stabilność. 

 

Pamięta o dobrych kablach. 

Czy to nie nakierowanie na egzemplarz z Olkusza....??😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, carlos med napisał:

oczywiście , że na białych. Szukam jeszcze V1 na białych. Gargantua odpuszczam

Między zwykłym a Oyaide jest taka sama różnica jak między Oyaide a Gargantuą. 

2 minuty temu, carlos med napisał:

Czy to nie nakierowanie na egzemplarz z Olkusza....??😀

Nie śledzę rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, muda44 napisał:

Będzie ciężko w kwocie jako ten używany. 

czyli w kwestii transportów... dobre konstrukcje takie jak WADIA 830 czy ARS CD7,7 czy 8 to dobre rozwiązanie jako całość biorąc pod uwagę ich DAC ??  Ale mój transport  CD i  sieciowy ( po Twojej modyfikacji ) + ww DAC to lepsze rozwiązanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, carlos med napisał:

czyli w kwestii transportów... dobre konstrukcje takie jak WADIA 830 czy ARS CD7,7 czy 8 to dobre rozwiązanie jako całość biorąc pod uwagę ich DAC ??  Ale mój transport  CD i  sieciowy ( po Twojej modyfikacji ) + ww DAC to lepsze rozwiązanie?

 

Ja bym kupił DAC. Licz się z tym że większość ARC CD8 które są na rynku wtórnym mają duży przebieg a laser to z 4500 do tego kosztuje. 

Ogólnie dobre odtwarzacze nie były kupowane żeby stały. 

830 jest świetna ale tu też nie ma pewności w jakim stanie się kupi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, muda44 napisał:

Ja bym kupił DAC. Licz się z tym że większość ARC CD8 które są na rynku wtórnym mają duży przebieg a laser to z 4500 do tego kosztuje. 

Ogólnie dobre odtwarzacze nie były kupowane żeby stały. 

830 jest świetna ale tu też nie ma pewności w jakim stanie się kupi. 

Przy Wadii to trochę mniejsze ryzyko finansowe bo tańsza.

Temat do przemyślenia. 

Dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.