Skocz do zawartości
IGNORED

Harpia DIY?


Gość HarpiaAcoustics

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Witam miłośników DIY.

Mamy pomysł aby udostępnić na naszej stronie projekt kolumn do samodzielnego wykonania. Całość będzie bezpłatna z informacją gdzie poszczególne komponenty kupić.

Naszym zdaniem powinna to być kolumna trójdrożna ( zaprojektowanie takiej wymaga już sporej wiedzy i doświadczenia) .

Opracowaliśmy projekt wysokiej jakości kolumny w rozsądnej cenie , jednak mimo wszystko nie jest to tanie. Dwie 18-stki na basie( Usher), 13cm na środku(Visaton) i "jedynie słuszna " :) dla nas metalowa kopułka SEAS.

Tu pojawia się pytanie czy Waszym zdaniem taki pomysł jest ciekawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników DIY.

Mamy pomysł aby udostępnić na naszej stronie projekt kolumn do samodzielnego wykonania. Całość będzie bezpłatna z informacją gdzie poszczególne komponenty kupić.

Naszym zdaniem powinna to być kolumna trójdrożna ( zaprojektowanie takiej wymaga już sporej wiedzy i doświadczenia) .

Opracowaliśmy projekt wysokiej jakości kolumny w rozsądnej cenie , jednak mimo wszystko nie jest to tanie. Dwie 18-stki na basie( Usher), 13cm na środku(Visaton) i "jedynie słuszna " :) dla nas metalowa kopułka SEAS.

Tu pojawia się pytanie czy Waszym zdaniem taki pomysł jest ciekawy?

 

Pomysł jak najbardziej ciekawy. Ale np. ja chętniej widziałbym produkt stworzony w całości z seasa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Pomysł jak najbardziej ciekawy. Ale np. ja chętniej widziałbym produkt stworzony w całości z seasa :)

 

Projekt jest wykonany "jak dla siebie".

Naszym zdaniem jest optymalny w relacji jakość/koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie obrazi :).

Powiem szczerze, że bardzo fajna inicjatywa tylko fajnie jeśli projekt jest opracowany od A do Z. Tak jak u Trolesa z pomiarami zwrotnicą .itd. No a przy okazji będziecie mieli reklamę no i warsztatem będzie można się pochwalić.

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest wykonany "jak dla siebie".

Naszym zdaniem jest optymalny w relacji jakość/koszt.

 

To znaczy, że sobie byś nie zrobił kolumn na seasach, jakie firmowo sprzedajesz? :)

 

Żartuje oczywiście... ale i tak pojawia się pytanie, dlaczego właśnie taki projekt (w sensie materiałów)? I w zasadzie po co pytasz - wiadomo, że przynajmniej na tym forum każdy sensownie przygotowany projekt wzbudzi zainteresowanie?

 

ps. a akcja jednorazowa, czy rozwojowa - Harpia idzie w ślady akustyka i akkusa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to bardzo ciekawy pomysł i na pewno dodatkowa reklama dla was ;-) o co oczywiście się tak naprawdę rozchodzi bo biznes to biznes.

Lecz tak jak koledzy wspominali bardzo ważne aby była cała dokumentacja zarazem projektowa, jak i pomiarowa. No i mile widziane opcje czyli jak wytłumić żeby co osiągnąć oraz opcje zwrotnicy. Jak tu torelsa czy zaph’a. Aha też jak wspomniał ktoś wcześniej ja ucieszył bym się z 3-way by Seas. Bo z pewnością będę tego poszukiwał na następną konstrukcje w tej chwili ER18+27TD.

 

PS.: Na pewno wiele osób po odsłuchach u znajomych zapyta się gdzie można to kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

To znaczy, że sobie byś nie zrobił kolumn na seasach, jakie firmowo sprzedajesz? :)

 

Żartuje oczywiście... ale i tak pojawia się pytanie, dlaczego właśnie taki projekt (w sensie materiałów)? I w zasadzie po co pytasz - wiadomo, że przynajmniej na tym forum każdy sensownie przygotowany projekt wzbudzi zainteresowanie?

 

ps. a akcja jednorazowa, czy rozwojowa - Harpia idzie w ślady akustyka i akkusa?

 

Akcja - Okazjonalna.

Nie udostępniamy projektu aby sprzedać dystrybuowane przez nas komponenty.

Po prostu gest w stroną pasjonatów ( jak my:)

Nie zmieniamy kierunku działania.

Ale audio nie przestało być dla nas pasją.

 

Jak napisałem to jest "rozsądny" projekt a to nie ma nic wspólnego z tym co stanęło by w moim domu:)

Tak naprawdę to jest standard jakościowy naszych Time Coherent ale w prostej obudowie.

 

p.s. dokumentacja będzie kompletna zawierająca różne opcje jakościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak napisałem to jest "rozsądny" projekt a to nie ma nic wspólnego z tym co stanęło by w moim domu:)

Tak naprawdę to jest standard jakościowy naszych Time Coherent ale w prostej obudowie.

 

 

No, no... brzmi buńczucznie - żeby nie wyszło, że lepiej zrobić samemu niż kupić u was :)

 

Ale ja z ciekawością zobaczę projekt, czy tu, czy na waszej stronie.

 

ps. Ushera znam, kopułki seasa też znam i w przeciwieństwie do wielu innych forumowiczów lubię. Choć i tak trochę dziwny to dla mnie "mariaż"... dlatego "full-aluminium 3-way" byłoby dla mnie ciekawsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

No, no... brzmi buńczucznie - żeby nie wyszło, że lepiej zrobić samemu niż kupić u was :)

 

Ale ja z ciekawością zobaczę projekt, czy tu, czy na waszej stronie.

 

ps. Ushera znam, kopułki seasa też znam i w przeciwieństwie do wielu innych forumowiczów lubię. Choć i tak trochę dziwny to dla mnie "mariaż"... dlatego "full-aluminium 3-way" byłoby dla mnie ciekawsze :)

 

Ci co zrobią i tak nie kupią:)

Ci co kupią i tak nie zrobią:)

 

Projekt będzie na naszej www.

Zrobiliśmy go bez przywiązania do jakiejkolwiek marki w poczuciu aby był bardzo dobry , jedynie leciutko nagięliśmy się w stronę gustu w zakresie basu.

Usher mimo że to 18-stka ma relatywnie większe membrany i symuluje bas jak z 20-stek:)

Projekt stanowi kompromis doświadczenia pomiędzy tym co sami uważamy za ekstremalnie bezkompromisowe a gustem ludzi z którymi mamy kontakt. ( z zachowaniem balansu w naszą stronę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co zrobią i tak nie kupią:)

Ci co kupią i tak nie zrobią:)

 

Projekt będzie na naszej www.

Zrobiliśmy go bez przywiązania do jakiejkolwiek marki w poczuciu aby był bardzo dobry , jedynie leciutko nagięliśmy się w stronę gustu w zakresie basu.

Usher mimo że to 18-stka ma relatywnie większe membrany i symuluje bas jak z 20-stek:)

Projekt stanowi kompromis doświadczenia pomiędzy tym co sami uważamy za ekstremalnie bezkompromisowe a gustem ludzi z którymi mamy kontakt. ( z zachowaniem balansu w naszą stronę:)

 

 

jestem ZA

jezeli projekt będzie udokumentowany w pomiary to jak najbardziej, już się cieszę

 

>

poproście moderatora o umieszczenie linka do Waszej strony w pierwszym poście, naprawdę ułatwi to życie, podobni ejak w VolcanO, lub MSS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freedi: jeśli Time Coherent, 3-way i 3 przetworniki to mnie wychodzi, że to taka miniatura Dobermann'ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Po pierwsze:

Frustratom dziękujemy:)

 

Po drugie.

To nie Mini Amstaff.

Kolumna będzie trochę większa i zdecydowanie bardziej " zaawansowana" od strony techniczno projektowej.

Nie jest to także "Mini Doberman" ponieważ nie jest to Time Coherent.

To trochę w środku:)

Zaawansowanie Dobermanna w skórze Amstaffa:)

Czyli wysoka jakość za sensowne pieniądze.

 

p.s. skuteczność w okolicach 92dB ( na razie to komputerowa symulacja) impedancja to jednak 4 oHm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Obiecujemy brzmienie bardzo otwarte, detaliczne i żywe. Słowem NORMALNE!!!

Małe zniekształcenia głośników i pierwszy rząd zwrotnicy ( elektrycznie) zapewniają gładki dźwięk "pomimo" dużej detaliczności.

Dla nas muzykalność opiera się na szybkim impulsie a nie na "muleniu".

To oczywiście uproszczenie.

 

Piszę to aby zwolennicy zamulaczy trzymali się od tego projektu z daleka.

 

Wydawało mi się także , że frustratom już dziękowałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć i tak trochę dziwny to dla mnie "mariaż"... dlatego "full-aluminium 3-way" byłoby dla mnie ciekawsze :)

Rzecz została wyjaśniona - priorytetem było duże jak na 18cm kosz Sd. Poza Illuminatorem nie ma 18cm metalowych wooferów o Sd w okolicach 150cm2. Od siebie dodam jeszcze, że jeżeli podział będzie poniżej 600Hz, nawet papierzak będzie sztywnym tłokiem w przetwarzanym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki DIY na full-aluminium już jest. Visaton Atlantis się nazywa. Jest równiez wersja z ceramiką.

 

Dla ludzi z wieksza iloscia pieniędzy Visaton Concorde III a z mniejszą Visaton Classik 200 - oba na wiekszych głośnikach niskotonowych też z aluminium. AL200 jest w dobrej cenie. Classik 200 dostepny również w wersji opublikowanej na forum Visaton.de z głośnikiem AL130 zamiast tytanowego średniotonowego Ti100.

 

Bardziej znających się na rzeczy uwagę zwróci równie dobry, a 3 razy tańszy, średniotonowy Tonsil GDN15/40/3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników DIY.

Mamy pomysł aby udostępnić na naszej stronie projekt kolumn do samodzielnego wykonania. Całość będzie bezpłatna z informacją gdzie poszczególne komponenty kupić.

Naszym zdaniem powinna to być kolumna trójdrożna ( zaprojektowanie takiej wymaga już sporej wiedzy i doświadczenia) .

Opracowaliśmy projekt wysokiej jakości kolumny w rozsądnej cenie , jednak mimo wszystko nie jest to tanie. Dwie 18-stki na basie( Usher), 13cm na środku(Visaton) i "jedynie słuszna " :) dla nas metalowa kopułka SEAS.

Tu pojawia się pytanie czy Waszym zdaniem taki pomysł jest ciekawy?

 

 

Pomysł jest świetny i będę mu się przyglądał.

Mało kto w Polsce ma tyle doświadczeń z visatonem AL130 co Harpia a to głośnik na poziomie exceli seasa:)

 

Jedno pytanie, czy podział średnie - wysokie będzie nisko, tzn w okolicach 2k? Fajnie gdyby to był DXT:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby orientacyjny koszt budowy takich kolumn?

I czy pomieszczenie na poziomie małych kilkunastu metrów (z aneksem kuchennym ok 20), gdzie stały by pod ścianą, a na przeciwko duże okno, to dla nich akceptowalne warunki?

 

Trzeba mieć CNC do ciecia MDF'u? (nie mam za bardzo przestrzeni warsztatowej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Jaki byłby orientacyjny koszt budowy takich kolumn?

I czy pomieszczenie na poziomie małych kilkunastu metrów (z aneksem kuchennym ok 20), gdzie stały by pod ścianą, a na przeciwko duże okno, to dla nich akceptowalne warunki?

 

Trzeba mieć CNC do ciecia MDF'u? (nie mam za bardzo przestrzeni warsztatowej)

 

eMil

Szczegóły techniczne omówimy jak zamieszczę projekt zwrotnicy ( prawdopodobnie dziś późnym wieczorem)

 

 

ov_Darkness

Jeszcze nie liczyłem kosztu ale myślę, że zwrotnica+głośniki to ok.3 500,-do 4 500,-

Mam nadzieję, że po zamieszczeniu rysunków ktoś to policzy.

Kompletny projekt będzie zawierał rysunki obudowy ale ciężko jest określić koszt ponieważ można ją wykonać w różnym standardzie.

Z CNC można gdzieś skorzystać usługowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją zamieszczam prawie gotowy projekt.

Miło jest mi ,że mogliśmy nazwać go-

 

MisiomorHomage!!!

 

Znany powszechnie na tym i innych tematycznych forach "misiomor" jest człowiekiem o niezwykłej, rzetelnej wiedzy która nas inspiruje i tym projektem chcieli byśmy oddać mu hołd.

 

Wracając do projektu to:

zmienić się może jaszcze C14 i L13 ( wymaga pomiarów głośnika który dokonamy w Poniedziałek lub Wtorek)

Z pozostałych opcji, zależnie od gustu można pobawić się z rezystorem wysokotonówki R1 ( w zakresie 0 do.1,5ohm)

oraz rezystorami średniotonówki R11+R12 ( w zakresie 1 do 2,7ohm -suma)

Jak wynika z naszego doświadczenia reszta nie będzie wymagała strojenia.

 

Kompletny projekt włącznie z rysunkami obudowy pojawi się na naszej www.

Zrobimy oczywiście prototyp o czym będziemy informować na bieżąco.

 

Naszym zdaniem (projekt) przedstawia kolumnę bardzo wysokiej jakości w rozsądnej cenie.

Nie używamy w naszych materiałach określenia "Hi-End" ale wiele tak nazywanych konstrukcji powinno mieć się na baczności:)

post-13845-0-64737200-1306098168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Czy wysokotonowy Seas bez ferrofluidu jest wyraźnie lepszy od wersji z cieczą magnetyczną?

 

Nie ma problemu z wytrzymałością.

Jest detaliczniejszy i odrobinę sprawniejszy tam gdzie to jest dla nas przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.