Skocz do zawartości
IGNORED

ANKIETA - kto słyszy KABLE a kto nie


Therion

ANKIETA - kto słyszy kable a kto nie  

1 047 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszę rożnicę po zmianie kabli na inne?

    • tak
      662
    • nie
      384


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o tą kuchnie, to mam z tego przez cały czas niezły ubaw. Jeśli jakiś kabel wprowadza zmiany dotyczące np. odchudzenia czy wypełnienia pasma środkowego w dość szerokim zakresie, to niestety może to być słyszalne w drugim pomieszczeniu.

Najwyraźniej osoby, które nie słyszą zmian w okablowaniu, nadal nie wiedzą na czym te różnice mogą polegać i stąd chyba to naśmiewanie z kuchni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Najwyraźniej osoby, które nie słyszą zmian w okablowaniu, nadal nie wiedzą na czym te różnice mogą polegać i stąd chyba to naśmiewanie z kuchni.

Porażająca logika. Skoro tych zmian nie słyszę, to nie mogę wiedzieć, na czym - twoim zdaniem - powinny polegać. Sprawy nie ułatwia to, że każdy "słyszący" pisze co innego i nie ma żadnej sensownej i spójnej informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nie masz pojęcia na co może wpływać okablowanie i nasłuchujesz nie tu gdzie trzeba.

 

Zresztą, co ja będą z tobą gadał, jak ty nie potrafisz skończyć jednego prostego tematu. Przypominam ci, że nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie, jaki wpływ mają decybele na kształtowanie sceny muzycznej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze. Zapraszam wszystkich z okolic Łodzi i nie tylko na darmowe nauki jak słuchać i gdzie słuchać, żeby za pomocą kabli przybliżyć sobie brzmienie, które najbardziej będzie nam odpowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, aż z ciekawości odłączę kolumny i posłucham samych kabli. Może niepotrzebnie kupowałem kolumny a mogłem w to miejsce wziąć lepsze kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Bardzo prosze. Zapraszam wszystkich z okolic Łodzi i nie tylko na darmowe nauki jak słuchać i gdzie słuchać, żeby za pomocą kabli przybliżyć sobie brzmienie, które najbardziej będzie nam odpowiadać. <br />

Dlaczego nie na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, aż z ciekawości odłączę kolumny i posłucham samych kabli. Może niepotrzebnie kupowałem kolumny a mogłem w to miejsce wziąć lepsze kable.

Może niepotrzebnie się logowałeś na tym forum, może niepotrzebnie znalazłeś się w tym wątku? Taka szkoda twojego cennego czasu, intelektu i dowcipu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, aż z ciekawości odłączę kolumny i posłucham samych kabli. Może niepotrzebnie kupowałem kolumny a mogłem w to miejsce wziąć lepsze kable.

 

Wbrew pozorom, jest to bardzo interesujące zdanie, bo tak właśnie postrzegają zmiany, lub ich brak ci, którzy kabli nie słyszą. Zasłaniają się matematyką, że niby jak to jest możliwe, żeby człowiek usłyszał tak małe liczby. Mowa jest tu cały czas o kablu i o jego tajemniczej transmitancji, czyli stosunku sygnału wejściowego do wyjściowego. Do tej pory nikt jednak z tych domorosłych naukowców nie wpadł na pomysł, aby kabel ten podłączyć do kolumny i dopiero wtedy coś zmierzyć.

 

Dlaczego nie na forum?

 

Z tego samego powodu, dla którego zdajesz np. na prawo jazdy. Poprzez forum, nie nauczysz się jeździć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu porównywałem kable głośnikowe AQ ,nie pamiętam jaki model, znajomy na parę godzin pożyczył, wiem że kosztowały około 3000zł z kablem kimber tc8 różnicy nie było.w domu mam też kable Compact K-66ex grają całkiem inaczej od kimbera tc8. kimber -dźwięk spokojniejszy ,łagodniejszy, bardziej w tył

compact- bardziej ostro jak by szczegółowiej ale bardziej męcząco.

Porównywałem też czincz AQ anakonda z AQ king kobra. oba bardzo mi się podobały anakonda jak by grała szerzej, king kobra jaśniej . ale absolutnie nie męcząco. sprzęt na którym testowałem Kolumny Zale , cd Sony ax5es,wzmacniacz lampowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma słuch doskonały, nie każdy ma sprzęt doskonały, nie każdy cały dzień słucha muzy siedząc w fotelu i podniecając się jak to ładnie brzmi. Po prostu jedni słuchają muzyki a inni szukają sami nie wiedząc czego. I tak jeden ciągle szuka, zmienia kable, wzmaki, sprzęt stereo i szuka i szuka wiecznie niezadowolony a drugi odpala stare bambino, wrzuca starą pocztówkę i cieszy się z życia słuchając muzy.

 

Sorki, do tej pory z daleka przyglądałem się temu wątkowi i nadal mam zamiar to robić. Oczywiście nie zaglądając do niego. Wolę słuchać Czerwonych Gitar ze swojego Luxmana na tanich przewodach. Ot, tak dla radości dzisiejszego dnia. A jutro? Jutro też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest bardzo zdrowe podejście i wcale nie trzeba pisać zdań tego typu:

 

>>Kurcze, aż z ciekawości odłączę kolumny i posłucham samych kabli. Może niepotrzebnie kupowałem kolumny a mogłem w to miejsce wziąć lepsze kable.<<

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Zupełnie bez sensu odpowiadasz.

Dałem do zrozumienia, że o pewnych rzeczach nie da się po prostu opowiedzieć na forum i jako przykład podałem kurs na prawo jazdy, gdzie musisz wsiąść w samochód i sam wypróbować pewne rzeczy. Tak samo jest z nauką słyszenia. Jak ja coś mogę komuś przekazać o tej dziedzinie, pisząc z nim na forum, gdzie gość nie będzie słyszał nawet klikania w klawiature???

 

Szkoła słyszenia kabli??? Chodzi o pieniądze?? Człowieku wyluzuj trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Jeżeli nie potrafisz tego objaśnić na forum

 

<br /> Nie masz pojęcia na co może wpływać okablowanie i nasłuchujesz nie tu gdzie trzeba. <br />

 

to nie pisz!to raz.

 

Dwa

<br />Szkoła słyszenia kabli??? Chodzi o pieniądze?? Człowieku wyluzuj trochę.<br />

 

<br />"Szkoła słyszenia kabli " może to dobry biznes? :) <br />

 

Bierzesz ten wpis na poważnie? GRATULUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>rydz

 

Dlaczego pomijasz przykład z prawem jazdy. Uważasz, że można nauczyć się jeździć czytając forum?... Grać na instrumencie? Nauczyć się sztuki walki? Szydełkowania? ....Słuchania?

 

Wpis o szkole słyszenia kabli uznałem za obraźliwy, zważywszy na fakt, że nie jesteś do mnie pozytywnie ustosunkowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja właściwie niczego nie porównuje. Mnie chodzi o metody nauczania. Czy uważasz, że można nauczyć się jeździć samochodem czytając forum?... Grać na instrumencie? Nauczyć się sztuki walki? Szydełkowania? ....Słuchania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie szkoły brzmienia kabli: kto porównywał jakiegokolwiek Nordosta z jakimkolwiek MITem, w mig pojmie, co to jest szkoła brzmienia różnych kabli. Po co tyle pisania? Gdzie wasze doświadczenie, np. rydzu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.