Skocz do zawartości
IGNORED

ANKIETA - kto słyszy KABLE a kto nie


Therion

ANKIETA - kto słyszy kable a kto nie  

1 047 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszę rożnicę po zmianie kabli na inne?

    • tak
      662
    • nie
      384


Rekomendowane odpowiedzi

"Przestanę cokolwiek niedosłyszeć" - ciekawa deklaracja. Jak przestaniesz cokolwiek niedosłyszeć, to może zaczniesz cokolwiek (do)słyszeć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie szkoły brzmienia kabli: kto porównywał jakiegokolwiek Nordosta z jakimkolwiek MITem, w mig pojmie, co to jest szkoła brzmienia różnych kabli. Po co tyle pisania? Gdzie wasze doświadczenie, np. rydzu?

 

Nie oceniaj ludzi po...kablach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Ludzi? My tu jesteśmy jeno awatarami. Gdzie była "ocena ludzi"?

Złudzenie. Większość z nas tutaj nie buduje internetowej wirtualnej tożsamości. Przychodzimy tutaj jako realni ludzie. Nie zawsze chcemy ujawniać wszystko o sobie, ale tak lub inaczej coś tam o sobie mówimy. Czasami powołanie się na własne doświadczenie i własne życie jest konieczne, aby być wiarygodnym. Często nie sposób opowiedzieć czegoś o sobie, jeśli chce się dyskutować naprawdę. Uważny dyskutant z tych drobnych uwag i napomknięć jest w stanie sobie jak z puzzli złożyć informacje o swoich rozmówcach z forum.

 

Było pytanie o doświadczenie.

Awatary mają doświadczenie?

 

Było pytanie o doświadczenie.

Awatary słuchają kabli? Hm, to nawet możliwe. Słuchanie kabli ma mały związek z rzeczywistością i awatary również. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

kable...

 

zawieszone na nitkach....

Wcześniej próbowałem stawiać na stojaczkach drewnianych, ale zawieszenie wywoływało większą dynamikę i rozdzielczość. Niestety wtedy najmniejszy niuans dźwiękowy jest doskonale słyszalny... A więc przesuwanie miejsca zawieszenia nitek "stroi" system niczym dusza w skrzypcach. Mimo tej dodatkowej niedogodności nie zamieniłbym tego sposobu porządkowania kabli bo wiem gdzie szukać barw jakie (jeśli mnie pamięć nie zawodzi) spotykam na koncertach. Dodam, że im mniej punktów podparcia tym lepiej.... Staram się zawieszać kable na jednej pętli nitki.

 

nie wiem co gościu bierze, ale kopa toto ma strasznego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable oczywiscie maja wplyw, moim zdaniem, ale nie ocenialbym nigdy kabla jednym przypadkowym odsluchem, bo np. jeszcze wiekszy wplyw ma to jaki jest kontakt z podlozem zarowno kolumn jak i elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

kable...

 

Użytkownik wpszoniak dnia 07.04.2013 - 00:42 napisał:

zawieszone na nitkach....

Wcześniej próbowałem stawiać na stojaczkach drewnianych, ale zawieszenie wywoływało większą dynamikę i rozdzielczość. Niestety wtedy najmniejszy niuans dźwiękowy jest doskonale słyszalny... A więc przesuwanie miejsca zawieszenia nitek "stroi" system niczym dusza w skrzypcach. Mimo tej dodatkowej niedogodności nie zamieniłbym tego sposobu porządkowania kabli bo wiem gdzie szukać barw jakie (jeśli mnie pamięć nie zawodzi) spotykam na koncertach. Dodam, że im mniej punktów podparcia tym lepiej.... Staram się zawieszać kable na jednej pętli nitki.

 

nie wiem co gościu bierze, ale kopa toto ma strasznego ;-)

 

Ja pierd...!

Nie wytrzymałem! Otworzyłem flaszkę, muszę się napić... ;)

 

PS Czyżby dojście np. do kuchni tak miało wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)))

I co kabel, to inny człowiek, bo kable zmieniają ludzi... ;)

Racja, nie da się ukryć.Wcale nie jestem taki mądry jak myślałem.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam 2 różne kable głośnikowe w domu i są różnice w dźwięku. powiedzmy sobie szczerze. Kable nie grają tylko przewodzą prąd i ciepło. jedne lepiej inne gorzej. mają inną czystość, inaczej ułożoną strukturę cząsteczek , gęstość, ukierunkowanie ,przewodność,grubość, są lepiej i gorzej izolowana, ekranowane wytwarzają inne pole i są zrobione z różnych metali. Wiele mądrych głów całymi dniami i latami je robi i bada, biorąc za to ogromne wynagrodzenia. A tu się mówi że to nie ma znaczenia. Super panowie. Kable zmieniają , niestety różnice są subtelne. Wiele w śród moich znajomych było niedowiarków , ale 70% z nich usłyszało różnicę i opinie mieli zgodne, pozostałe 30 % nie i obawiam się że już nigdy nie usłyszą , po prostu słuchu nie mają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mów...taka moc kabli na rynku...mnie to wygląda na wielki eksperyment...na samym końcu powstanie najdroższy w historii kabel i wtedy też wyjaśni się jak to z tymi strukturami i cząsteczkami...mam na myśli, że resercz jest kosztowny. Dlatego trzeba kupować i testować w słusznej sprawie.

 

Możesz mi wyjaśnić, czemu dobry wzmak kosztuje tylko 10 tyś, skoro w środku samych super kabli musi być z 50 metrów?

 

To żart oczywiście jest, więc i Ty możesz sobie pożartować w odpowiedzi. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszenie różnic w dźwięku to dyskusyjny temat - są osoby, które nie usłyszą za nic choćby sprzęt różnił się w każdym aspekcie. Kilka testów na osobach kompletnie niezależnych (aczkolwiek mających jako taki słuch) dowiodło, że jednak jakaś różnica jest.

 

W kablach zauważyłem, że różnice są bardzo subtelne - nie występują zazwyczaj w całym paśmie a jedynie przy pewnych zakresach. I też nie ma reguły że najbardziej "przezroczyste" kable będą grały najlepiej - cóż, wystarczy spojrzeć na wzmacniacze lampowe. Ale to tak jak w np. fotografii - zdjęcia obrobione przysłowiowym photoshopem wyglądają o niebo lepiej od naturalnych - chociaż sztucznie - ale co z tego :)

 

Siła sugestii jest olbrzymia - z drugiej strony, budujemy zestawy pod siebie i najważniejsze, żeby nam samym odpowiadały, niezależnie co myślą inni. Osobiście podoba mi się ekperymentowanie z budową i materiałami do kabli - choć nijak nie idzie naukowo zdefiniować miary jakości dźwięku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 50m to kilka kilo kabla, a szpula większa od mojego wzmacniacza biorąc pod uwagę 2X2mm.

 

"I też nie ma reguły że najbardziej "przezroczyste" kable będą grały najlepiej "

zgadzam się w 100% każdy lubi co innego. Ja zmieniam kable bo nie posiadam gałki do basu czy sopranu a kablem ,lampami można co nieco poprawić tak by MI się podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Osobiście mam 2 różne kable głośnikowe w domu i są różnice w dźwięku. powiedzmy sobie szczerze. Kable nie grają tylko przewodzą prąd i ciepło. jedne lepiej inne gorzej. mają inną czystość, inaczej ułożoną strukturę cząsteczek , gęstość, ukierunkowanie ,przewodność,grubość, są lepiej i gorzej izolowana, ekranowane wytwarzają inne pole i są zrobione z różnych metali. Wiele mądrych głów całymi dniami i latami je robi i bada, biorąc za to ogromne wynagrodzenia. A tu się mówi że to nie ma znaczenia. Super panowie. Kable zmieniają , niestety różnice są subtelne. Wiele w śród moich znajomych było niedowiarków , ale 70% z nich usłyszało różnicę i opinie mieli zgodne, pozostałe 30 % nie i obawiam się że już nigdy nie usłyszą , po prostu słuchu nie mają :)

 

jak się da usłyszeć, to i da się zmierzyć - czyli te kable nie neutralne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE JESTEM ALFĄ I OMEGĄ ale wpadł mi w ręce ostatnio kabel który był monolitem świetny bajer żadnych łączeń .mowa o czinczu

 

 

jak się da usłyszeć, to i da się zmierzyć - czyli te kable nie neutralne są.

no na pewno . Kiedyś gdzieś czytałem o kablach zero czy jakoś tak. ponoć one miały być całkowicie neutralne. cena dla mnie nigdy nie będzie osiągalna, ale czy to fajnie mieć takie kable ? czy na prawdę są takie neutralne? czym to zmierzono?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastering , ale czy to nie jest wyciągnięta średnia z wysokich parametrów. powstał w celu zrobienia progu porównawczego, by można się od niego odbić. albo by ktoś mógł się poszczycić że ma "mastering" w domu. na dzień dzisiejszy nie wieżę że z kolumn usłyszę prawdziwą naturę.

 

ale wiem że usłyszę coś co będzie mi się strasznie podobać i wtedy to będzie mój 'mastering' a nie narzucony przez jakiegoś producenta. tak dziś na to patrzę ale człowiek ciągle się uczy i zmiennym bywa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te zatyczki srebrne wpływają na dźwięk?

 

Zależy kto go wydaje - kobiety mówią: "o, jakie ładne", a brzydsza płeć w ogóle nie zauważa ich istnienia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.