Skocz do zawartości
IGNORED

ANKIETA - kto słyszy KABLE a kto nie


Therion

ANKIETA - kto słyszy kable a kto nie  

1 047 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszę rożnicę po zmianie kabli na inne?

    • tak
      662
    • nie
      384


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

We don't need no educationÂ

We dont need no thought control

No dark sarcasm in the classroom

Teachers leave them kids alone

Hey! Teachers! Leave them kids alone!

All in all it's just another brick in the wall.

All in all you're just another brick in the wall.

 

We don't need no education

We dont need no thought control

No dark sarcasm in the classroom

Teachers leave them kids alone

Hey! Teachers! Leave them kids alone!

All in all it's just another brick in the wall.

All in all you're just another brick in the wall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, no tak jest... :-)

 

Kompletnym debilizmem jest to, że nie potrafisz porozumiewać sie z ludźmi i nawet nie starasz się ich zrozumieć i przyjąć ich punktu widzenia, bo czubek twojego nosa zawsze będzie najważniejszy

 

O i to jest też cenne spostrzeżenie na temat kolegi StaryM.

A pamiętacie ze swoich lat szkolnych żeby nauczyciele w komunie starali się porozumieć z uczniami?

Pan ProFFessor to była wielka lufa i każdy musiał grzecznie słuchać jego tyrad!!

A kto nie pasował do szablonu grzecznego i usłużnego baranka ten był tępiony na wiele sposobów.

Do tego musztry, apele, pochody pierwszomajowe i tandetna indoktrynacja.

Nieliczni nauczyciele o otwartych umysłach również nie pasujący do szablonu też mieli przechlapane bo prokomunistyczna

większość ich również nie tolerowała.

Tak było. To czego dziś oczekujecie od reprezentanta tamtego..."nurtu" ?

To jest taki sposób myślenia, zamknięcie na świat, nieakceptowanie poglądów inne niż te "właściwe" ich poglądy.

Organizowanie grupy wspierającej przeciwko tym niepasującym do szablonu to też standard.

Pomożecie?....pomożemy.... :-)

Tak było za komuny i w psychikach wielu z tych osób tak jest nadal.

 

Można próbować ich trochę usprawiedliwiać bo jednak taka była wtedy atmosfera politycznej poprawności a przecież

nauczyciele w jakimś sensie wychowując młodzież stali na straży tejże poprawności.

Chcąc jakoś żyć a z racji swojego zawodu będąc jednak uzależnionymi od wypłat z budżetu państwa musieli pasować

do modelu pożytecznego wychowawcy.

Dlatego chyba nie należy mieć dziś do nich pretensji ale jednak należy rozmieć dlaczego ich poglądy i sposób komunikowania

się z otoczeniem jest tak odmienny i raczej trudny.

 

Problem StaryM to nie kwestia kabli bo nie musi ich słyszeć.Nikt do niego nie będzie miał o to pretensji.

Problem jest w tej kwestii że jemu wydaje się iż ma prawo nawracać innych, krytykować ich, oceniać ich poglądy,

akceptować lub nie, wtrącać się w czyjeś pasje, zainteresowania i negować czyjeś przyjemności.

Zawsze można dobrać różne argumenty żeby popsuć komuś zabawę i on próbuje to robić z różnym skutkiem ale ciągle próbuje.Nie cierpi radości innych i woli żeby smutne i szare życie mieli również inni bo przecież...razem raźniej dzielić troski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Czy Wam się coś nie pomyliło, że zapytam?

 

Tytuł wątku brzmi, "ankieta - kto słyszy kable, a kto nie"

 

Jakoś nie widać, aby brzmiał on, "kto ma rację, ci co słyszą kable, czy ci którzy ich nie słyszą i kto jest w związku z tym większym idiotą".

 

Jak trafiam na ten wątek, to bardzo żałuję że na forum nie ma opcji ignorowania dyskusji w całości. To co się tutaj wyprawia jest maksymalnie żenujące i woła o pomstę do nieba. Analizy psychologiczne adwersarzy, najlepiej do 5 pokoleń wstecz. Wzajemne próby ośmieszania się. Udowadnianie "moja racja jest najmojsza, a ty jesteś debilem".

 

Żenada na całej linii i to niezależnie od której strony "barykady" patrząc. Naprawdę nie widzicie tego? Myślicie, że to kogoś interesuje, co osobnik A, sądzi o osobniku B, jego rodzinie, poglądach, podejściu do życia. I dlaczego osobnik B uważa osobnika C za idiotę....

 

Kompletnie zatraciliście sens tego wątku i każdy świeży użytkownik forum, który tu trafi, z nadzieją, że przeczyta coś ciekawego, jedyne co może zrobić, to uciec z obrzydzeniem i niesmakiem. Apeluję więc do Was, powstrzymajcie się, bo to wygląda fatalnie, starczy już tych bzdetów na 121 stron. A brnąc w to dalej wystawiacie sobie fatalne świadectwo. Te punkciki naprawdę nie są tego warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kids.....

"Kids" ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Widać jak trafia się taki dziwny i "betonowy" osobnik to ludzie szukają gdzie leźy jego problem i słusznie znajdują go w psychice.

Nie będę się powtarzał ale moje kontakty z nauczycielami wychowanymi w głębokiej komunie nie pozwalają mi mieć o nich zbyt dobrego zdania.

A pamiętacie ze swoich lat szkolnych żeby nauczyciele w komunie starali się porozumieć z uczniami?

Biedny niedouczony kurdupelek z kompleksem wobec nauczycieli. Może masochista? Pani linijką biła po łapach a tyś się potem podniecał w ostatniej ławce?

Jesteś wyjątkowo żałosnym typkiem z tymi swoimi kompleksami pokrywanymi ględzeniem o drogich zabawkach audio. Sam nie wiem, jak to się stało, że jeszcze nie zasiliłeś mojej listy ignorowanych, ale zaraz to nadrobię.

 

Tytuł wątku brzmi, "ankieta - kto słyszy kable, a kto nie"

Czy ci się podoba, czy nie, jest to zasadniczy wątek dyskusji o kablach i chyba jedyny na forum. Inicjator wątku - przypuszczam -podejrzewał kierunek dyskusji i od bardzo dawna nie widać jego ingerencji w ten wątek. Choć na forum bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjator wątku:

 

Policzmy ilu wśród nas słyszy / nie słyszy różnic.

 

 

Tylko bez dyskusji w tym wątku - juz i tak jest ich za wiele na tym forum.

 

Sama czysta ankieta.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny niedouczony kurdupelek z kompleksem wobec nauczycieli. Może masochista?

 

Kompleks to u ciebie częste określenie.Ciekawe dlaczego?... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

.....

Czy ci się podoba, czy nie, jest to zasadniczy wątek dyskusji o kablach i chyba jedyny na forum. Inicjator wątku - przypuszczam -podejrzewał kierunek dyskusji i od bardzo dawna nie widać jego ingerencji w ten wątek. Choć na forum bywa.

 

Masz rację, to jest wątek dyskusji o kablach, a nie wątek dyskusji o dyskutujących. I tu ponownie masz rację, nie podoba mi się to i stąd był mój apel abyście się powstrzymali i nie eskalowali tej bzdurnej wymiany "uprzejmości".

 

Ale po kolejnych Waszych wypowiedziach widzę, że jak grochem o ścianę. i tu nie rozróżniam na strony sporu, wszyscy jednakowo dokładają do pieca. Powoli dochodzę do przekonania, że Waszym sensem "życia" na forum, nie jest dyskusja merytoryczna, a motorem napędowym jest obrzucanie się wzajemne błotem i konflikt sam w sobie. Temat dyskusji jest wyłącznie tłem, nieistotnym zresztą. W sumie może być dowolny, byle tylko dawał pole manewru do obrzucania się inwektywami.

 

Albo jesteśmy dorosłymi ludźmi, albo bawimy się w przedszkole, "prosę pani bo on się ksywo na mnie popatsył" i robimy z forum śmietnik. Skoro moderacja nie ma ochoty się tym zająć, z powodów, tylko jej znanych, to proponuję, aby sami dyskutujący wykazali się rozsądkiem i ktoś wreszcie powinien chociaż spróbować wznieść się ponad to i przestać reagować na personalne zaczepki. Więcej z tego będzie dla niego pożytku, zapewniam. Przeszło 100 stron obrzucania się błotem naprawdę wyczerpuje temat zajmowania się dsykutującymi, ich poglądami, stanem psychicznym, pochodzeniem i ich rodzinami.

 

Macie problem natury personalnej, podyskutujcie sobie na bocznicy, ewentualnie na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się powtarzał ale moje kontakty z nauczycielami wychowanymi w głębokiej komunie nie pozwalają mi mieć o

nich zbyt dobrego zdania.

Co prawda kilku było wybitnych o wspaniałych umysłach ale to była mniejszość za to większość.....szkoda gadać.

A teraz jest inaczej?

Mylisz się kolego. Jest znacznie gorzej - selekcja negatywna działa pemanentnie. I wiem to z własnego doświadczenia, jako ojciec pociech w wieku szkolnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wyluzujcie, dla mnie stereo i wszystko co się z tym wiąże (muzyka, sprzęt, forum) to odskocznia od szarej codzienności i dobra zabawa. Ostatnio zmieniłem monitory w ciemno, bo była okazja cenowa. Okazało się, że to nie to. Myślałem o sprzedaży. Jednak dobór odpowiednich kabli głośnikowych uleczył sprawę w ok. 40% do 60% w zależności od nagrania(od tego zacząłem), reszta to dostrojenie RELa (w tym odwrócenie fazy), oraz ustawienie monitorów. Kabelki nie były tanie, ale teraz nie wyobrażam sobie powrotu do poprzednich monitorów, a tak źle było zaraz po kupnie. Dlatego jak ktoś upiera się, że jest wielbłądem, to niech sobie będzie, ośmiesza się tylko będąc na forum o tym profilu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą, ze po zmianie kabli nie słyszeli różnicy bądź była ona subtelna. Ja natomiast mogę z cala stanowczością powiedzieć, ze po przełączeniu kabli z "marketowych 1.5mm" na "firmowe 1.8mm" (Chord Silver Screen) różnica jest porostu ogromna. To niemal tak jakby zmienić wzmacniacz o klasę wyżej. Dźwięk się ucywilizował, zaokrąglił nieco w skrajnych zakresach, wysokie tony są bardzo wyraźne ale absolutnie nie męczące. Poza tym scena muzyczna jest jakby bardziej przejrzysta, i bas nie jest taki natarczywy i dobrze kontrolowany. Być może przy zmianie kabli w podobnym zakresie cenowym nie byłoby tak miażdżącej różnicy, ale tutaj jest zdecydowana na korzyść Chorda. Nie wiem czy jest to zasługa ekranowania tego kabla, czy tez może czystości miedzi w nim użytej, ale znakomicie się to sprawdza. Kabel kupiony byl na metry i zamocowany jest bez żadnych wtyków bezpośrednio do gniazd kolumn i wzmacniacza. Byc może wtyczki bananowe,które notabene nabyłem ale nie zamontowałem, wprowadzily by jeszcze jakieś zmiany w dźwięku, ale powiem szczerze, ze jestem zachwycony i nawet nie chce eksperymentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę, widzę więcej :-)

 

 

Wszystko kwestią tego do jakiego systemu aplikujemy dane kabelonki...

W jednym różnice będą znaczące ( sprzęt budżetowy ), drugim mniejsze i nikłe ( sprzęt high-end )

 

Kablami fantastycznie modelujemy i "przyprawiamy" moim zdaniem brzmienie..

Masz u siebie nacechowane ostrością brzmienie, bierzesz kable z gatunku "ciemniejsze"..

Doskwiera Ci brak perlistości, wyrazistości wysokich tonów? Wybierz "jaśniejsze"!

 

hehe też kiedyś byłem sceptykiem w tej całej materii, ale zacząłem się bawić poważniej w te całe "audiofilizmy" i co.. ?

Usłyszałem!

 

Ot krótko, waaaarto :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo doświadczenia są najważniejsze, a jeśli zabraknie nam możliwości sprawdzenia czegoś w naszym pokoju, to idziemy na inny poligon do kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe też kiedyś byłem sceptykiem w tej całej materii, ale zacząłem się bawić poważniej w te całe "audiofilizmy" i co.. ?

Usłyszałem!

 

Ot krótko, waaaarto :-)

 

 

A gdy kiedyś byłeś sceptykiem to też robiłeś jazdy innym, że są nadętymi idiotami, audio bufonami którym się tylko wydaje?

To że ktoś nie słyszy czegoś to nic złego, bycie sceptykiem też niczym złym nie jest.Nie jest też niczym złym gdy po własnych

doświadczeniach ktoś dochodzi do wniosku że jednak coś w tym jest a ktoś inny że dla niego jednak nie.

Ale to co robią w wątku szambonurków jest żenujące. Mówię...szambonurków bo szambo to teraz u nich modne określenie.

Oczywiście posądzają o owe szambo świat tych którzy mają inne poglądy podobnie jak o kompleksy których sami mają najwięcej.

To jest właśnie świat szambonurków którzy kochają dokopać innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..,eeee tam, przejmujecie się Nimi!

Im - jak sądzę - m.in. właśnie chodzi o to, aby słyszących nieco podkur...ć i wywołać dyskusję.

 

W moim wątku StaryM dostał bana na dzień dobry!

Mam go z głowy i tyle, a to , ze zrewanżował się tym samym w jego wątku, poczytuje sobie jako rodzaj zaszczytu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

W moim wątku StaryM dostał bana na dzień dobry!

Mam go z głowy i tyle, a to , ze zrewanżował się tym samym w jego wątku, poczytuje sobie jako rodzaj zaszczytu:)

Bana u mnie misiaczku dostałeś wcześniej. Bo zachowywałeś się chamowato podobnie jak twój przyjaciel po kablu sly30. Tylko tacy dostają w naszym klubie bana. Nikt nie dostaje bana na dzień dobry, bo my chcemy i potrafimy dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo my chcemy i potrafimy dyskutować.

 

Jeżeli ty chcesz i potrafisz dyskutować, to dlaczego sarkastycznie odpowiadasz na moje pytanie o sinusoidę?

 

Pojawił się główny szambonurek żeby pouczać innych....w końcu...nauczyciel!... :-)

 

Powstrzymajmy się i postarajmy się faktycznie nikogo nie obrażać. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymajmy się i postarajmy się faktycznie nikogo nie obrażać. Zobaczymy co z tego wyniknie.

 

 

Masz rację ale nic z tego nie wyniknie. Jak ktoś przychodzi do twojego domu i obraża ciebie a tak czyni grupa StaryM od dawna

to nie dziw się że są ostrzejsze odpowiedzi. Szambo i nurkowanie w szambie to kolejne określenia pana nauczyciela.

Tak więc widać jest szambonurkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo my chcemy i potrafimy dyskutować.

Z tym dowcipem, to chyba wątki pomyliłeś.

Tu takie śmieszne dowcipasy się zamieszcza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kapusta rzecze smutnie:

“Moi drodzy, po co kłótnie,

Po co wasze swary głupie,

Wnet i tak zginiemy w zupie!”

“A to feler” -

Westchnął seler.

 

Jan Brzechwa dzieciom...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Z tym dowcipem, to chyba wątki pomyliłeś.

Jasne, bo każdy prawdziwy audiofil wie, że prawdziwą dyskusję o kablach zaczyna się od dokładnego przeanalizowania życiorysu głuchego, sprawdzenia na którym niemieckim śmietniku wygrzebał swojego "techniksa", a jeszcze lepiej sprawdzić mu przodków, czy byli dostatecznie polscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, bo każdy prawdziwy audiofil wie, że prawdziwą dyskusję o kablach zaczyna się od dokładnego przeanalizowania życiorysu głuchego, sprawdzenia na którym niemieckim śmietniku wygrzebał swojego "techniksa", a jeszcze lepiej sprawdzić mu przodków, czy byli dostatecznie polscy.

Nie, nie, pomyliłeś się. Dyskusję o kablach zaczyna się od sprawdzenia, czy audiofob jest hipokrytą. Na ogół jest, swoje wady przypisuje innym, a każdą dyskusję sprowadza do szamba. Dokładnie tak jak ty każdą dyskusję sprawadzasz do szamba, a potem krzyczysz: łapaj złodzieja! Ty nie umiesz dyskutować, pewnie dlatego byłeś nauczycielem. Szkoda, że sam siebie nie nauczyłeś, jak nie być załganym obłudnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.