Skocz do zawartości
IGNORED

ANKIETA - kto słyszy KABLE a kto nie


Therion

ANKIETA - kto słyszy kable a kto nie  

1 047 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszę rożnicę po zmianie kabli na inne?

    • tak
      662
    • nie
      384


Rekomendowane odpowiedzi

Bezczelność zotouchych polega na tym, że degradując dźwięk kablem/klockiem za przysłowiowy pierdylion złotych, wmawiają wszystkim o polepszeniu dźwięku.

Bzdura.

Słyszysz wpływ kali na dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabych tak.

Czy przy słabych kablach (nie zasilających) objawia się to w jakiś konkretny sposób?

Np. spadek przejrzystości lub odwrotnie - nadmierne wyostrzenie dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję tak. Napisz nam jaka jest cena twojego sprzętu (wedle cen sklepowych) i jaka jest cena twoich kabli (również wedle cen sklepowych)

To jest o tyle interesujące, że mi parę dialogów wyzej kolega dał do zrozumienia, ze kabel za blisko tysiąc to jeszcze kiepski i grać nie będzie. Szub zaś proponuje kabel za 8 tysięcy.

Biorąc pod uwagę, ze 90% uczestników tego forum na cały swój sprzęt wydaje może i osiem tysięcy, to chciałbym rozważyć, jaki kabel przeciętny użytkownik musi kupić, żeby mu grał.

Masz racje w tym co sugerujesz. Gdybym mial 10 tys. zl na calosc, to nie kupowalbym tej listwy ani takiego kablaAC. Skupilbym sie na kolumnach, zrodle i wzmacniaczu i staralbym sie wpiac to bezposrednio do gniazdka.

Napisalem ze ta listwa i kabel AC sa wspanialym uzupelnieniem systemu, poniewaz postawilo to niejako kropke nad "i". W innym przypadku moglbym dalej cos tam wymieniac a efekt nie bylby satysfakcjonujacy. W pewnym momencie kable AC to wlasciwy ruch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. każdy kabel wyposażony w puszkę to słaby kabel - o ile w tej puszce coś jest, bo były wypadki, w których puszka świeciła pustką, albo zawierała nie podłączone do niczego elementy-fantomy ;-))))))

Tak, baju-baju, były takie przypadki; czy możesz zasypać nas konkretnymi? Mówimy oczywiście o oryginalnych kablach uznanych marek, a nie o podróbach i zdjęciach krążących w internecie. Bum, chodzi o twoje doświadczenia z takimi kablami, o to, że ty je miałeś i badałeś. Ile puszek MITa rozkręciłeś lub rozlutowałeś w swoim garażu? Pokaż swoje prywatne fotografie z tego demaskowania oszustw. Bo wątpię, byś fantazjował, prawda, bum? Choć były już przypadki twojego fantazjowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bum

 

A czemu te z "puszkami" jak to określiłeś to te złe? Skoro twierdzisz, że one tak degradują, to powiedz konkretnie co robią z dźwiękiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Gdybym mial 10 tys. zl na calosc, to nie kupowalbym tej listwy ani takiego kablaAC. Skupilbym sie na kolumnach, zrodle i wzmacniaczu i staralbym sie wpiac to bezposrednio do gniazdka.

Pierwsza rozsądna wypowiedź ze strony "słyszących".

W zakładce stereo skupiają się zwykle dyskusje o sprzęcie seryjnym popularnych firm, właśnie na poziomie do 10 tysięcy. Dlatego IMHO porady na temat kabli powinny brzmieć mniej więcej tak: "kup ładny kabel i porządnie wykonany, który nie będzie się łamał, a wtyki nie będą się rozpadać."

Dyskusje o grających kablach powinny ograniczać się do zakładki Hi-End.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kable to te, które zawierają domieszkę wysokoenergetycznego węgla. Znakomicie energetyzują fale dźwiękowe ...Ta energetyczność jest słyszalna momentalnie, bo też i szybkość takich kabli jest piorunująca !!!

 

StaryM - kryteria, które powinien spełniać dobry kabel:

1) ładny (dla mnie szalenie atrakcyjny design)

2) porządnie wykonany (naturalny, ekologiczny oplot bawełniany tłumiący niepożądane drgania)

3) niełamliwy (szalenie giętki i łatwy w ułożeniu)

4) nierozpadające się wtyki (wtyki solidnie zalane masą plastyczną antystatyczną)

 

Wynik poszukiwań (na przykładzie kabla zasilającego):

 

1961.jpg?sess_id=4ae1dee2792f5f8a7dae63df80b2ba23

Genialne, dzięki StaryM za audiofilskie porady !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, na szczęście nie ty ustalasz reguły tego forum, a twoje pouczenia mówią jedynie o Twojej bufonadzie. Naprawdę każdy ma swój rozum i nie kupi do zestawu za 10 tys. kabla za 8 tys. Ale kabel przede wszystkim powinien dobrze brzmieć w danym systemie, dlatego zawsze konieczne są odsłuchy i testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit64, zawsze możesz odłożyć audiofilskie porady na bok i kupić to co ci się podoba albo spełnia się w dźwiękowo w danym systemie - np. Cardasa, Gigawata, Audionowy. Przecież to uznane w światku audio firmy więc kabel od żelazka nie ma startu, nieprawdaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrują, czyli dokładnie to co każdy korektor, urządzenie tak znienawidzone przez audiofilską brać, a tak powszechnie używane w każdym studio nagraniowym.

 

Hehe, nie pytałem o to co robią, tylko jak wpływają na dźwięk konkretnie, ale napisz co filtrują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

wit64:

Zapomniałeś o jednym zdaniu.

Dyskusje o grających kablach powinny ograniczać się do zakładki Hi-End.

Skoro ju doszliśmy do porozumienia, że przy dziesięciu tysiącach nie ma co sobie zawracać głowy kablami, to chyba naturalne byłoby dyskutowanie o kablach w aspekcie sprzętu hi-end. Czyż nie tak?

 

twoje pouczenia mówią jedynie o Twojej bufonadzie

Generalnie z ćwokami nie dyskutuję, ale zrobię wyjątek i przypomnę ci coś, co już pisałem. Uwaga będą trudne słowa, skup się, będę pisał dużymi literami.

WYRAŻAM WŁASNE ZDANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit64:

Generalnie z ćwokami nie dyskutuję, ale zrobię wyjątek i przypomnę ci coś, co już pisałem. Uwaga będą trudne słowa, skup się, będę pisał dużymi literami.

WYRAŻAM WŁASNE ZDANIE.

Ja też raczej nie reaguję na bidetowych wyskrobków, ale tobie wyjątkowo uświadomię: mam w dupie twoje zdanie, prezentuję własne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit64, zawsze możesz odłożyć audiofilskie porady na bok i kupić to co ci się podoba albo spełnia się w dźwiękowo w danym systemie - np. Cardasa, Gigawata, Audionowy. Przecież to uznane w światku audio firmy więc kabel od żelazka nie ma startu, nieprawdaż?

 

Nie jestem przekonany, gdyż ten kabel spełnia kryteria podane przez doświadczonego StaregoM, a kosztuje tylko 12 PLN!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit64:

Zapomniałeś o jednym zdaniu.

 

Skoro ju doszliśmy do porozumienia, że przy dziesięciu tysiącach nie ma co sobie zawracać głowy kablami, to chyba naturalne byłoby dyskutowanie o kablach w aspekcie sprzętu hi-end. Czyż nie tak?

 

StaryM, nic mi nie wiadomo o porozumieniu w kwestii kabli za 10 tys. PLN. Ja takiego porozumienia nie podpisywałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, gdyż ten kabel spełnia kryteria podane przez doświadczonego StaregoM, a kosztuje tylko 12 PLN!

 

Bo to jest uczciwa cena za ten kabel. Przewód 3x linka + wtyczka.

 

Chciałbyś za niego zapłacić więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest uczciwa cena za ten kabel. Przewód 3x linka + wtyczka.

 

Chciałbyś za niego zapłacić więcej?

 

Jest to więc kabel spełniający kryteria podane przez StaregoM, a ponadto tani! Po cóż dalej poszukiwać ? Kable przecież nie mają wpływu na dźwięk, czyli "nie grają". Jeśli "grają", to podobno tylko w hi-endzie. Skoro nie grają w low-endzie, to lepiej wydać 12 PLN niż 10 000 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

StaryM, nic mi nie wiadomo o porozumieniu w kwestii kabli za 10 tys. PLN. Ja takiego porozumienia nie podpisywałem.

Masz rację. Nie było mowy o kablach za 10 tysięcy tylko o sprzęcie do tej sumy i ty oczywiście w tej części dyskusji nie brałeś udziału.

Serdecznie przepraszam cię za posądzenie posiadania odrobiny rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zaczyna się hi-end? Czy kwalifikacją do hi-endu jest cena sprzętu czy dźwięk?

Bo jeśli cena to nie chwaląc się miałem okazje posłuchać zestawu za blisko 300.000 zł i nie udało mi się (i nikomu innemu z obecnych) wychwycić najmniejszych różnić po wymianie kabli z przedziału 1000 zł - 15.000 zł.

 

Identyczne wyniki (brak różnic) uzyskałem na sprzęcie 10x tańszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

A gdzie zaczyna się hi-end? Czy kwalifikacją do hi-endu jest cena sprzętu czy dźwięk?

Nie wiem. Wszystko wskazuje na to, że cena.

Napisałem o tej kwestii dlatego, ze zawsze powtarzają się te same śpiewki. Rzekomo nic nie wiem i niczego nie słuchałem, sprzęt mam wyciągnięty ze śmietnika i do tego jestem głuchy. Gdy piszę o jakichś konkretnych kablach, które miałem okazję sprowadzać, to nagle okazuje się, ze kabel za 700 zł jest za kiepski przy wzmacniaczu za 3,5 tysiąca i czegoś takiego na pewno nie będzie słychać. To ja się pytam po co w ogóle w zakładce stereo zawracać komuś d... kablami. Jeśli ktoś ma wzmacniacz NAD C356BEE + odtwarzacz NAD C546BEE i do tego kolumny Dali Ikon 6 (w takim zestawie usiłowałem sprawdzać te kable), to po co ma sprawdzać kable za kilkaset złotych, lub takie koło tysiąca? Nie kupi Nordosta za 8 tysięcy, bo to prawie tyle ile cały sprzęt kosztuje. A takie za kilkaset złotych "nie grają". To po co je kupować? Lepiej takie za stówkę, a za resztę trochę muzyki sobie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasu już minęło, ale dla mnie sprawa kabli to wciąż "pic na wodę - fotomontaż".

 

Nawet sprzedawca w sklepie, który siedzi w tych klockach pewnie z 10 lat i zna brzmienie jak własna kieszeń sam się pogubił co właściwie jest wpięte i co obecnie gra.

 

Naprawdę nie wiem komu to jest potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli cena to nie chwaląc się miałem okazje posłuchać zestawu za blisko 300.000 zł i nie udało mi się (i nikomu innemu z obecnych) wychwycić najmniejszych różnić po wymianie kabli z przedziału 1000 zł - 15.000 zł.

Bo po prostu ich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nie było mowy o kablach za 10 tysięcy tylko o sprzęcie do tej sumy i ty oczywiście w tej części dyskusji nie brałeś udziału.

Serdecznie przepraszam cię za posądzenie posiadania odrobiny rozsądku.

Doradzaj dalej, bo profesjonalnie to czynisz. Rozsądek oraz wieloletnie doświadczenie rozpierają Cię na wszelkie możliwe sposoby i w każdej dyskusji o kablach, o Audio-Woodoo nie wspominając, radzisz sobie znakomicie. Sukcesów w doradztwie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Najlepsze kable to te, które zawierają domieszkę wysokoenergetycznego węgla. Znakomicie energetyzują fale dźwiękowe ...Ta energetyczność jest słyszalna momentalnie, bo też i szybkość takich kabli jest piorunująca !!!

 

StaryM - kryteria, które powinien spełniać dobry kabel:

1) ładny (dla mnie szalenie atrakcyjny design)

2) porządnie wykonany (naturalny, ekologiczny oplot bawełniany tłumiący niepożądane drgania)

3) niełamliwy (szalenie giętki i łatwy w ułożeniu)

4) nierozpadające się wtyki (wtyki solidnie zalane masą plastyczną antystatyczną)

 

Wynik poszukiwań (na przykładzie kabla zasilającego):

 

1961.jpg?sess_id=4ae1dee2792f5f8a7dae63df80b2ba23

Genialne, dzięki StaryM za audiofilskie porady !!!

 

Zrób sobie "ślepy test" właśnie z tym kabelkiem i opisz wrażenia...

Jest gotów być świadkiem tego wydarzenia, jak rozróżnisz, która sieciówka będzie aukrat wpięta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.