Skocz do zawartości
IGNORED

Komputer zamiast odtwarzacza CD klasy HI -FI


Funnykris

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie thin-clienta z tekstowym LCD...

 

Jest taki soft MPXPLAY, ale ma spore ograniczenia:

"DOS version of Mpxplay has no USB support,

Win32 version of Mpxplay has no LCD support"

Do tego SPDIF nie zawsze działa.

 

Z innej beczki, foobar2000 wspiera niektóre peryferia Logitecha (np. pady do gier z LCD), ale mi chodzi o najprostszy (tani) wyświetlacz LCD, bez wydziwionej obudowy.

 

komp > USB-FTDI245r > LCD to hardware

soft : Foobar z pluginem foo_vis_shpeck + Smarite

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piotr_37

 

Wielkie dzięki za wskazówki, mam pierwsze sukcesy, na razie na laptopie:

Podłączyłem testowy LCD 2x16 bezpośrednio do portu LPT

W foobar2000 zainstalowałem komponent foo_vis_shpeck

Odpaliłem LCDsmartie i mam na LCD informacje z odtwarzacza :-)

 

Problemy:

1. Czy można nawigować po plikach z użyciem takiego LCD?

2. Jak zrobić kilka przycisków do sterowania foobarem? Pierwszy pomysł, to okrojona, zwykła klawiatura PS/2 lub USB

3. Czy uda się wszystko odpalić z automatu przy starcie systemu, szybko i niezawodnie?

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Sam też poeksperymentuję i dam znać o wynikach, w miarę wolnego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piotr_37

 

Wielkie dzięki za wskazówki, mam pierwsze sukcesy, na razie na laptopie:

Podłączyłem testowy LCD 2x16 bezpośrednio do portu LPT

W foobar2000 zainstalowałem komponent foo_vis_shpeck

Odpaliłem LCDsmartie i mam na LCD informacje z odtwarzacza :-)

 

Problemy:

1. Czy można nawigować po plikach z użyciem takiego LCD?

2. Jak zrobić kilka przycisków do sterowania foobarem? Pierwszy pomysł, to okrojona, zwykła klawiatura PS/2 lub USB

3. Czy uda się wszystko odpalić z automatu przy starcie systemu, szybko i niezawodnie?

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Sam też poeksperymentuję i dam znać o wynikach, w miarę wolnego czasu.

 

ad.1 tak jest taka możliwość aby przeglądać zawartość folderów

ad.3 tak jak piszesz lub poprzez przyciski na RS23 - tego jednak nie sprawdzałem mam pilota i on realizuje wszystkie funkcje

ad.3 oczywiście w Smarite zaznaczasz to w opcjach, Foobar skrót w autostarcie z zaznaczoną opcją "uruchamiaj zmaksymalizowane"

 

Większość odpowiedzi znajdziesz na forum Smarite

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piotr_37

> ad.1 tak jest taka możliwość aby przeglądać zawartość folderów

 

Poszperałem po sieci i nie udało mi się nic konkretnego znaleźć ;(

 

Chciałbym, żeby mój Thin-Client-Player działał tak:

- wkładam pendrajwa do portu USB,

- naciskam klawisz "wybór pliku" i na LCD pojawia się zawartość pendrajwa (katalogi i pliki),

- wybieram katalog/ plik za pomocą strzałek i OK,

- naciskam klawisz "play" i startuje muzyka.

 

Tak na zdrowy rozum, to potrzebna jest wtyczka LCDsmatrie do foobara lub do explorera plików w windowsach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i dajesz wtyczkę w foobarze dla korzystania z pluginów winampa - to odnośnie przycisków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o najprostszy (tani) wyświetlacz LCD, bez wydziwionej obudowy.

 

Wszystko rozumiem ale po co się tak męczyć.

Czy nie mógłbyś nabyć małego ekranu 7'' i podłączyć go jako monitor?

Przykładowo taki telewizor 7-mio calowy za 250 zł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podpinasz ten telewizorek pod kartę graficzną i po kłopocie - małe, ładne, zgrabne i o niebo wygodniejsze niż kilkuwierszowy wyświetlacz. Każda karta graficzna się nadaje. Jeśli karta ma wyjście AV jest łatwiej. Jeśli karta nie ma wyjścia AV to trzeba kupić/zrobić przejściówke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yayacek

> Wszystko rozumiem ale po co się tak męczyć.

 

Kwestia jest natury estetycznej. Chcę zmajstrować coś na bazie PC (z wszystkimi zaletami kompa), ale wyglądające jak urządzenie dedykowane do audio. Obsługa ma być zbliżona do klasycznego CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek,

jaką tu można zastosować przejściówkę? Takie mini monitorki można poniżej 100zł dostać, więc zabawa może faktycznie traci sens, jak można mieć podgląd ala squeezebox. Zachwyciłem się wygodą sterowania kontrolerem lenovo i chyba odpuściłbym sobie pomysł konserwatywnego lcd2usb na rzecz wygody, jakby taki gotowiec działał. Pamiętam, że chyba właśnie taką przejściówkę miał apple do swoich komputerów ale nie kojarzę, czy to ze wszystkim działało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek,

jaką tu można zastosować przejściówkę?

 

Składając komputer pod audio warto już na początku zastanowić się jak będziemy wychodzić z obrazem.

Karty graficzne posiadające wyjścia D-Sub/DVI oraz dodatkowo Video są śmiesznie tanie. Na Allegro będzie to kilka złotych - przykładowo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skoro na komputerze nie będziemy uruchamiali gier to nie ma potrzeby inwestowania w wypaśną grafikę za kilka stów. Wystarczy zwykła grafika za kilka złotych z odpowiednimi wyjściami. Pliki filmowe (nawet w HD) powyższa kata także bez najmniejszego problemu odtworzy/przerzuci na naszą wypaśną 42-dwu calową plazmę :)

 

Jeśli mamy kartę graficzną zintegrowaną na płycie to na monitorek musimy wyjść przez przejściówkę. Przykładowo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - myślę, że można też kupić taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, właśnie doszukałem się na ebay konwertera z sygnału RGB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten który podałeś jest jeszcze tańszy, więc chyba będę myśleć nad tym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepsze ( z doświadczenia po ok.3lat używania dedykowanego kompa dla muzy i video ) jest rozwiązanie oparte na sterowaniu z fona lub tabletu z Androidem.A tu mamy full softu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piotr_37

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zmajstrowałem naprędce układzik z 4. przyciskami na COM1 - to działa, ale realizuje tylko niektóre funkcje, np.:

- play/pause/prev track/next track/stop,

- zamknięcie foobara (ale wystartowanie już nie)

 

Operacje na folderach, nawet tak proste jak prev folder/ next folder, nie działają.

 

To takie bardzo wstępne wyniki testów, może jeszcze coś znajdę w konfiguracjach?

Gdyby nie, to może warto przejść z foobara na winampa? Bo winamp-control może sprawdzi się lepiej na samym winampie zamiast na foobarze z wtyczką do winampa? Szkoda, że nie ma foobar-control. A może jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stacjonarkę, to bym proponował opcję z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) obudową Coolermastera, ma fajnego pilota i wyświetlacz VFD, a jest niedroga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek wentylatory w komputerze do audio to nieporozumienie. Wiem, już to pisałem, ale nie zaszkodzi powtórzyć. Wentylator szumi i opowieści rodem z bajek, że wiatrak może być bezgłośny są czystym sci-fi. Najbardziej słychać w nocy. Niby żadnego szumu się nie słyszy, niby jest cicho ale wystarczy tylko wyłączyć komputer by zapanowała błoga cisza. Ucho sie przyzwyczaja do monotonnego i miarowego szumu. Nie zauważamy go po prostu. W chwili kiedy ów szum ustaje zdajemy sobie sprawę, że jednak coś hałasowało.

Prędzej czy później zacznie się kombinowanie z wiatrakami. Po co - lepiej od razu wszelkie wiatraki usunąć. Także te od grafiki i od procesora.

 

Komputer do audio musi być absolutnie bezgłośny i basta. Inaczej będzie to jakieś kalekie monstrum.

Zupełnie nie rozumiem po co ładować silne procesory i silne karty graficzne do naszego audio komputera. Warto się rozglądać, za procesorami potrafiącymi pracować bez aktywnego chłodzenia. Przykładowo stare Pentium II i III mogło chodzić bez wiatraka na procesorze. Wszelkie procesory w thin clientach bądź w terminalach zazwyczaj są na chłodzeniu pasywnym. Dodatkowo te maszynki nie posiadają żadnego wiatraka, są więc całkowicie bezgłośne. Ba, tam niekiedy nawet nie można zamontować (brak wystarczającego miejsca) twardego dysku, więc system musimy stawiać na całkowicie bezgłośnej karcie flash.

 

Krótko mówiąc - kupując odpowiedniego thin clienta wystarczy włożyć doń naszą ulubiona kartę dźwiękową, wgrać dowolny system i po robocie. Posiadamy wówczas całkowicie bezgłośną maszynę do wszelakiego audio. I co ważne taki thin client pobiera z sieci nie więcej jak 40 W (przeważnie 25 W) i oprócz tego jest mały ok. 24 x 6 x 17 cm

Kompletny thin client to jakieś 250 zł - np Fujitsu Futro S400.

 

Ktoś wspomniał o wyświetlaczach w obudowach - te wyświetlacze w obudowach i tak są na nic. Nie będzie można wszak za ich pomocą przeglądać katalogów. To jedynie wizualny bajer. Pilot to też pierdoła. Pilot to całkowite nieporozumienie w dobie bardzo małych bezprzewodowych klawiatur. Za pomocą skrótów klawiszowych można przecież obsługiwać każdą aplikację o Foobarze nie wspominając, który ma przecież bardzo rozbudowane opcje sterowania za pomocą klawiszy.

 

 

Poniżej obrazki zapożyczone z aukcji Allegro użytkownika kryzys_2009

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1956-0-79246500-1313840774_thumb.jpg

post-1956-0-96211900-1313840786_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że do KD będziesz stawiał osobny komputer?

Mnie chodzi o to, żeby nie kupować starego i paskudnego złomu, tylko postawić ładną obudowę, w która można wsadzić energooszczędne, nowoczesne bebechy (Atom, Brazos), w dodatku pasywnie chłodzone.

 

A zarządzanie bazą utworów?

Jasne, że nie z ekranu VFD!!

On ma mi pasować stylistycznie do pre i DAC.

Pilot? Nie upieram się, może być klawiatura.

 

Można kupić np. Silverstone Grandia która nie ma ekranu i pilota, a jest b. ładna i niedroga. (ok 350-600PLN)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jeśli odtwarzamy z Foobara, albo dedykowana aplikacja Squeezebox'a, jeśli to jego używamy jako transportu.

 

To, do czego dążę, to system elegancki, spójny, o doskonałym brzmieniu, będący ozdobą nowoczesnego salonu, a nie jakieś trupki z bazaru pochowane po kątach, złożone na komponentach najniższej jakości, bo miały służyć sekretarce przez dwa lata a potem na złom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe - w ogóle pomijam tę kwestię. Tytuł wątku to komputer zamiast odtwarzacza CD. Choć właściwie dlaczego niby procesor AMD-NX1500 1GHz miałby nie dać sobie rady z plikiem video?

 

Niech każdy składa sobie co chce - nic mi do tego. Podałem jedynie prosty sposób na postawienie całkowicie bezgłośnego i bardzo mało prądożernego komputera stricte audio - w dodatku tanio. Fujitsu Siemens to raczej nie jest marna jakość. Tam nic nie ma prawa się zepsuć i jeśli nie będziemy tym rzucali to maszyna będzie chodziła przez następne dziesięć lat. Tak samo Neoware czy stare HP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca z ta jakością tak jest...

Miałem do czynienia z wieloma maszynami tego typu, właściwie wszystkich możliwych producentów.

One też się psują. :)

 

Jeśli stricte audio, to wystarczy, ale ja bym wolał NAS+Squeezebox.

 

A wymieniony CPU sobie nie poradzi z filmami 1080p z pewnością.

Mój laptop czasem sobie nie radzi a ma 2.4GHz C2D...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> yayacek

>> Wszystko rozumiem ale po co się tak męczyć

 

Im bardziej się zagłębiam w temat thin-clenta do audio, tym bardziej muszę Ci przyznać rację - niestety nie da się uniknąć w miarę kompletnej konfiguracji kompa, żeby w pełni skorzystać z zalet foobara czy winampa.

 

Nie rezygnowałbym jednak z kombinacji: LCDsmartie i COM-port Control, bo tekstowy LCD z paroma przyciskami (Play/Stop/Next/Prev) wydaje się bardzo użyteczny do informowania o tym, co jest grane i do lokalnego sterowania playerem.

 

Do nawigacji po bibliotekach, plikach, wizualizacji i innych bajerów trzeba jednak postawić gdzieś obok zwykły monitor VGA z myszką. Klawiatura nie powinna być potrzebna w normalnej pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobre jest jednak sterowanie komputerkiem flacowym za pomocą tabletu, WiFi i VNC. Widzimy na ekranie tabletu całego foobara, klikamy i działa. JEdnak tanie tablety chińskie są paradoksalnie - jeszcze dość drogie. Są tam machinacje z przesyłką (jej koszt większy niż tablet). No i pytanie, czy można by to przetestować. jak tablet połączy się przez VNC z Win 7 czy Linuxem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i nie leży mi sterowanie dotykowym "pilotem" z tabletu lub telefonu. Niestety często takie rzeczy lądują u mnie na podłodze, bądź są zwykłą zabawką dla małych rączek, a nie mam zamiaru "pieścić się" z tym, więc musi to być tradycyjne i ergonomiczne dla dłoni rozwiązanie - obecnie używany pad lenovo to chyba największy kompromis jaki uczyniłem. I tak chyba zostaję przy tradycyjnym wyświetlaczu 4.3" lub 7". Wyszukałem jeszcze taki wynalazek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ma ktoś doświadczenia z touchscreenami? Intryguje mnie ewentualna integracja z obecnie używanym xbmc i dodatkowe sterowanie zbiorami za pomocą dotyku. Jakby to działało, to dla mnie chyba by był to super wygodny strzał w dyszkę. Troszkę brzydka obudowa jak dla estety ale ramka DIY z czarnego aluminium szczotkowanego naprawiłaby mi cały efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lord Rayden

> Chyba dobre jest jednak sterowanie komputerkiem flacowym za pomocą tabletu, WiFi i VNC

 

Wygodne na pewno tak.

Ale, czy aby jakość połączenia WiFi, obciążenie słabowitego procesora thin-clienta przez dodatkowe procesy nie odbije się na dźwięku?

 

Nie to, żebym kwestionował fajne bajery, ale ciekaw jestem praktycznych doświadczeń w zakresie niezawodności - im więcej kompów w zestawie, tym większe niebezpieczeństwo, że się coś powiesi, że się ujawni jakiś bug w sofcie itp, itd. ;-)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nettop czy netbook na Atomie (grafika ION) nie podoła ? W jednej chwili będzie tylko odtwarzał FLAC plus od czasu do czasu komunikował się przez VNC. Dodakowo jest na Linuxie czyli niby nie tak cięzkim systemie jak Winda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden: podoła jak najbardziej.

Do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) panel i masz przeglądanie biblioteki pilotem na ekranie VFD.

Obudowy HTPC Coolermastera mają coś takiego wbudowane.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tutaj jeszcze tani NOX z tym samym systemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ładny, ale kosztowny Zalman HD503 i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) drogi HD160Plus

 

dalej mamy jeszcze ciekawsze kostrukcje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dotykowy 7" LCD

Origen AE:

Maleńki M10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I całkiem spory 16T

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z 7" ekranem LCD (jest tez obudowa z 12")

 

Ceny z kosmosu.

 

Co ważne: wszystkie (lub prawie wszystkie) obudowy w zakresie cenowym 500-4000PLN operują na tym samym sofcie i tym samym pilocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ov_Darkness

> Do tego TAKI panel i masz przeglądanie biblioteki pilotem na ekranie VFD.

 

Czy aby na pewno? Ekranik ciut mały, bo 2x16 znaków, a funkcjonalność do złudzenia przypomina LCDsmartie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nie pozwala na przeglądanie biblioteki. Tylko wyświetla info:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to jest 7" dotykowy LCD który umożliwia, w dodatku można go zabudować gdzie się chce.

Jest też wersja wolnostojąca (4.3", 7" i 8.9")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lust is my sister, my muse and my whore

I stand on the mountain, and pray for the war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oficjalnie melduję się w Klubie PC Audio.

Ćwiczę od poniedziałku DAC MHDT Lab Havana. Jeszcze nie wygrzany a już po prostu zjada mój dotychczasowy odtwarzacz.

Oczywiście Foobar + ASIO4All... i pliki FLAC z laptopa przez USB grają tak, że... takich dźwięków, takiej dynamiki, takiej precyzji jeszcze w moim systemie nie słyszałem. A do tego totalny brak agresji i "cyfrowości" w dźwięku.

Bajka.

A jeszcze Hi-Face, bo podobno wejście USB w Havanie to nie jest szczyt marzeń... a jeszcze zmiana lampy na lepszą...

Kurka - czuję się jak na początku naprawdę wielkiej przygody!

Pytanie nie brzmi zatem: "czy komputer MOŻE zagrać jak wysokiej klasy CD?".

Pytanie brzmi: "Ile trzeba wydać na CD, które zagra lepiej niż śmieciowy netbook".

Takie czasy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz większa sie robi.... impreza. Il Dottore przypomniał znowu problem USB. Wychodzi,że jak nie kupiłeś rDACa, to mimo iż masz USB w przetworniku, to "NA PEWNO JEST ZŁE" bo nie asynchroniczne i nieodseparowane galwanicznie. Pytałem w innym wątku czy wobec tego nie lecieć po optyku, ale wychodzi,że też nie najlepiej. Najgorzej,że takiego HiFace czy innych sprzętów nie ma jak sprawdzić, bo nikt tego nie ma na składzie i nie pożyczy do testów. A moze sie okazać,że w określonych warunkach, np. mój Caiman zagra tak samo z HiFace, jak i bez ;) . Chyba,że psychicznie się człowiek lepiej poczuje ,że skoro ma cośtakiego to MUSI MIEĆ DOBRZE ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam USB input asynchroniczny w Havanie.

I doprawdy nie wyobrażam sobie, jakim niby cudem Havana może zagrać LEPIEJ z użyciem Hi-Face.

Ale goście z Head-Fi już to trenowali i oni nie mają wątpliwości:

 

"And some updates about my Havana experience. I received my hiface yesterday and have been running it continuously since then. What I want to say is, compared to USB input, it improves the performance A LOT!!!

My chain is now: Laptop-->Hiface-->BJC coaxial-->Havana-->BJC interconnect-->RA1 (Arietta)-->RS1 (HD600,K501)

Now the sound stage greatly widens, before all sound seems clustered in a central part, especially with RS1. And the high and low extension is much better than my previous soundcard Echo Indigo. The bass is deeper now.

Roughly speaking, I feel the performance of Havana increases from 60% to 90%. I am very satisfied with it now!! And I really enjoy the non-fatigue sound of havana. I can hardly listen to RS1 more than one hour before and need some rest, but now I am comfortable with listening to it. When listening to symphonies with HD600, I am very pleased with the sound stage.

I am not sure whether all these changes is because the hiface is really that good, or it is because the USB input on havana is much worse compared with coaxial input (or the USB port of my laptop or my USB cord). I never tried any other USB/SPDIF device."

 

Tylko jak widzicie - on dopuszcza także możliwośc, że nie wejście USB w Havanie ma słabe ale może kabel (mało prawdopodobne przy wejściu asynchronicznym) albo wyjście USB w laptopie.

 

I pojawia się jeszcze jedna fajna porada - żeby po zakupie Hi-Face w ogóle zrezygnować z kabla coax, tylko podłączyć Hi-Face bezpośrednio do Havany za pomocą przejściówki-samoróbki (np. na Neutrikach - a czemu nie na WBT? ;) ) a sygnał z kompa do Hi-Face puścić byle jakim najtańszym kablem USB np. drukarkowym :). Ponoć wówczas jazda jest już kosmiczna a odpadają koszty kabla coax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie brzmi zatem: "czy komputer MOŻE zagrać jak wysokiej klasy CD?".

Pytanie brzmi: "Ile trzeba wydać na CD, które zagra lepiej niż śmieciowy netbook".

Takie czasy. :)

E tam, pewnie zaraz dowiesz się że jesteś głuchy, mało słyszałeś, należysz do "gangu SACD", tak naprawdę tylko "taśma matka" dobrze brzmi a cyfra to syf z samego założenia, podniecasz się byle czym i masz coś nie tak w "O mnie" :D

 

Niektórzy już tak daleko zaszli w swoim hobby, że nie odróżniają tego co im się przyjemnie słuchało od tego że to musi być od razu "najlepsza-najlepszość" na świecie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.