Skocz do zawartości
IGNORED

Komputer zamiast odtwarzacza CD klasy HI -FI


Funnykris

Rekomendowane odpowiedzi

No i dobrze! :)

Mnie to gila, szczerze mówiąc... Trzeba naprawdę mieć dużo złej woli, by przeczyć oczywistym faktom. A ja ostatnie kilka dni spędziłem na porównywaniu. I już nie mam wątpliwości - CD Playery to przeszłość, tak jak pralka Frania.

DAC jeszcze nie jest wygrzany, a już moje bardzo przyzwoite CD nie ma czego przy nim szukać. Słyszę dźwięki w znanych utworach, które z moich kolumn nigdy nie wypływały. I to nie jest złudzenie.

Oczywiście nie dziwi mnie to, bo DAC jest droższy niż nowy odtwarzacz, więc powinien grać lepiej - łaski nie robi.

Znaczy - nowy Filipek kosztował chyba podobne pieniądze ale ma przecież własny napęd i dużo więcej funkcji (SACD, DVD).

Może być tylko lepiej, jeśli usprawnię tor sygnałowy (Hi-Face + np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i wymienię lampę w Havanie.

Chociaż z tą przejściówką słyszałem głosy zupełnie przeciwne: żeby jednak zachować kabel coax a Hi-Face podłączyć bezpośrednio do gniazda USB. Tak jest zaprojektowane i tak ma być.

Jeśli ktoś ma WŁASNE doświadczenia z Hi-Face, to proszę o opinię.

W każdym razie nie widzę sensu zakupu CD-Playera w dzisiejszych czasach. To naprawdę już przeszłość.

Do Bożego Narodzenia chcę postawić serwer muzyczny z prawdziwego zdarzenia - wyjście HDMI na plazmę, foobar przerobiony na większą czcionkę i zdalne sterowanie. No i dobry stolik na cały sprzęt.

Były kiedyś takie zmieniarki Pioneera na 200CD... Fajnie będzie mieć maszynę na kilka tysięcy płyt. I to z takim dźwiękiem, o jakim ta karuzela Pionka mogła tylko pomarzyć! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

od jakiegoś czasu ćwiczę Komputer Pc jako źródło dźwięku

a mój zacny CD traktuję już bardziej jako relikt,

oto co złożyłem ostatni w pełni pasywny Pc zero hałasu od dysku czy wiatraków narazie wersja Beta ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest własnie dobra koncepcja podmiany CD na mini komputer chłodzony pasywnie. To nawet cichsze niż najlepsze odtwarzacze CD, w których wirowania kompaktu przecież się nie zatrzyma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu ćwiczę Komputer Pc jako źródło dźwięku

a mój zacny CD traktuję już bardziej jako relikt,

oto co złożyłem ostatni w pełni pasywny Pc zero hałasu od dysku czy wiatraków narazie wersja Beta ;)

 

czekamy z niecierpliwością na wersję 1.01:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

To nie jest karta muzyczna, to interfejs USB, do którego podpina się bezpośrednio przewód cyfrowy RCA 75ohm. Rozwiązuje on problem podłączenia komputera do zewnętrznego przetwornika, bez konieczności inwestowania w bardzo drogą kartę muzyczną z wyjściami cyfrowymi, obsługującymi 24/192. Dodatkowo dzięki dwóm precyzyjnym oscylatorom kwarcowym zapewnia bardzo precyzyjne taktowanie zegara, redukując znacząco jitter oraz przesunięcia fazowe go powodujące. Zapewniając wysoką stabilność nawet w zmieniających się warunkach pracy – niestabilne napięcie na wyjściu USB, zmiany temperatury – na poziomie 2-5ppm, kiedy w zwykłych odtwarzaczach CD stabilność jest zwykle na poziomie 50-100ppm. Dzięki transformatorowi galwanicznemu interfejs pełni także funkcje filtra przeciw przedostawaniu się tzw śmieci z komputera do zewnętrznego przetwornika, co jest dość przykrym i podstawowym problemem z PC audio.

 

Tak, to jest karta dzwiękowa usb. Za to jest okrojona tylko do wyjścia cyfrowego z funkcjami o których wspomniałeś. Nazywają to "interfejs USB" w celach marketingowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni łykają chłyty marketingowe jak pelikany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już półtora roku, gdy gram wyłącznie pliki.

W życiu bym nie wrócił do CD! :)

W związku tą "okrągłą" ;) rocznicą kupiłem sobie nowy laptop.

Asusa Lamborghini VX6 zastąpiła Tośka U840W - piękny komputerek, zbudowany jak czołg, ale leciutki, luksusowo wykończony w aluminium i gumie no i ma ekran 20:9 - filmy na tym oglądać to jest bajka! :)

Jeśli ktoś szuka fajnego ultrabooka, to polecam tę Tośkę, jestem naprawdę pod wrażeniem.

Jedyne wady, jakie dostrzegłem to ciulowa tandetna ramka z podatnego na zarysowanie akrylu wokół ekranu i brak możliwości zgaszenia ekranu jednym guzikiem (często używam kompa jako radia i wówczas wygaszam ekran).

Z tym ostatnim poradziłem sobie tak, że w ustawieniach oszczędzania energii wpisuję wygaszanie ekranu po minucie bezczynności.

A tak - to czysty luksus: super głośniczki HK, dużo lepsze od B&O w Asusie, podświetlane klawisze (nigdy już nie kupię laptopa bez tego), duży touchpad... działa toto błyskawicznie, naprawdę komputer nietypowy jeśli chodzi o proporcje ale zaskakująco dopracowany.

Jako jego wada podnoszona jest rzekoma niewygoda przy innych zastosowaniach niż filmy. NIEPRAWDA! Zaręczam, że oglądanie stron www jest komfortowe, do tego jest fajna funkcja split screen i można na połowie czy 1/3 ekranu obok przeglądarki robić coś jeszcze innego, np. obserwować notowania z giełdy czy co tam kto lubi... :)

Bardzo interesujący laptopik - polecam wziąć pod uwagę!

 

U840W_Aspect_L.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie minimum musi spełniać sprzęt czyli jaki procek pamięć i system żeby sprawnie odtwarzać muzykę. Kupiłem pasywnego Atoma DN2800 4G Ramu i SSD, zainstalowałem win 7 32 bit i mam wrażenie, że przycina muzykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw w nettopie - Atom u mnie chyba jeszcze słabszy i zero problemów.

Także konfiguracja winna a nie sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dokupić laptopa z przeznaczeniem tylko do muzyki, mam już w domu NAS-a i przetwornik USB/SPDiF oraz SBT Touch (EDO) i coś na Androidzie co może służyć jako pilot :-). Wstępnie myślałem nad zainstalowaniem JRiver do obsługi NAS-a i Deezera (aplikacja na SBT nie jest zachęcająca). Zakładając, że JPlay na razie nie jest w kręgu moich zainteresowań, rozumiem, że wystarczjący byłby taki netbook

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (pasywne chłodzenie!)

ewentualnie dla wygodnej obsługi - touch screen -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . W tym drugim przypadku mógłbym się pozbyć SBT. Pytanie jak ma się jakość dżwięku z takich netbooków jak Asus x101 do SBT+EDO?

Ewentualnie jakie PC pozwoli uzyskać wyższą jakość niż zapewnia SBT?

 

Konwerter jaki posiadam to Audio-GD DI-V3 oraz DAC Abraxas/Phast na AD1865 (multibit) ze stopniem analogowym na E88CC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super głośniczki HK

Na tym forum chyba nie wypada stwierdzać, że głośniki laptopowe są "super" :) Też mam takie w Tośce A300 i mówię na nie "jazgoty". Są trochę lepsze od przeciętnych głośników laptopowych, to prawda.

Jako źródło chyba go nie stosujesz? Ja niestety póki co zmuszony jestem do stosowania laptopa jako źródło. Słyszę jego wentylatorek i dysk nawet gdy słucham muzyki przez słuchawki (w cichych partiach). Bardziej denerwujące są wibracje, które wytwarza dysk twardy, a które słychać i czuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem tych konstrukcji komputerów pod audio, pasywne chłodzenia itp. Wy naprawdę słyszycie wiatraczek i dysk w laptopie podczas słuchania muzyki ????

 

Ja kupiłem netbooka 11,6" którego przeznaczyłem wyłącznie do audio i do filmów, stoi to razem ze sprzętem podpięte do rDAC prez usb, a przez HDMI do amplitunera jżeby filmy oglądać, jako pilot używam tablet na androidzie i program FoobarCon. Nie słyszę ani wiatraczka, ani dysku, tym bardziej jeśli muzyka plumka nawet strasznie cicho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paru jest nawet takich, którzy słyszą dyski hdd 2.5 z odległości większej niż 3 m jak skrobią. Nie mowiąc o hałaśliwych NASach 17-19 dB, ktore stoją w pokoju obok. Nietoperzy Ci na audiostereo dostatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum chyba nie wypada stwierdzać, że głośniki laptopowe są "super" :) Też mam takie w Tośce A300 i mówię na nie "jazgoty". Są trochę lepsze od przeciętnych głośników laptopowych, to prawda.

Jako źródło chyba go nie stosujesz? Ja niestety póki co zmuszony jestem do stosowania laptopa jako źródło. Słyszę jego wentylatorek i dysk nawet gdy słucham muzyki przez słuchawki (w cichych partiach). Bardziej denerwujące są wibracje, które wytwarza dysk twardy, a które słychać i czuć.

 

Upieram się przy tym "super". :)

Oczywiście - nie w porównaniu do mojego systemu stacjonarnego, tylko do innych laptopów. Mają moc 2W - normalnie w w ultrabookach masz 1W, oczywiście ciężkie laptopy to inna liga i tam masz nawet rozwiązania z subwooferem. Ale patrząc na netbooki czy ultrabooki to te głośniczki z Tośki są wyrąbane w kosmos. Jak mówię - duuuużo lepsze od głośniczków B&O, co to je miałem w Asusie Lamborghini.

Na ogół moim źródłem jest nettop - w pełni pasywny. Tośka jako źródło - tylko awaryjnie, lub np. jeśli coś zassam i chcę posłuchać a nie chce mi się przerzucać na HDD, to "na szybko" wtedy podłączam laptop do systemu. Jeśli płyta sprawia dobre wrażenie i czuję że chcę z nią zostać na dłużej - wędruje na główny HDD serwera a/v. Jeśli jest słaba - to kasuję plik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Wy naprawdę słyszycie wiatraczek i dysk w laptopie podczas słuchania muzyki ????

Mam Nokię Booklet 3G, nie słucham na niej muzyki, ale czasem włączona jest podczas słuchania muzyki i lekkie "cykanie" dysku czasem słychać. A to bardzo cichy komputer, jednak dysk mocowany do obudowy aluminiowej słychać.

 

Paru jest nawet takich, którzy słyszą dyski hdd 2.5 z odległości większej niż 3 m jak skrobią. Nie mówiąc o hałaśliwych NASach 17-19 dB, ktore stoją w pokoju obok. Nietoperzy Ci na audiostereo dostatek.

Niektóry dyski są dość głośne, miałem sporo laptopów w rękach. Niektóre były denerwująco głośnie, inne były znośnie ciche. NAS czasami potrafi być mocno słyszalny. A najgorsze w tym całym sprzęcie jest to, że się kurzy i w miarę upływu czasu robi się głośniejszy i głośniejszy. Nominalne 20dB przekształca się w 40dB i nawet czyszczenie nie pomaga, bo wiatrak się zużył. Często trudno dostać taki sam, zamienniki są głośniejsze. Więc daleki byłbym od zaliczania tego do audio-voodoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też - ja jestem za chłodzeniem pasywnym, jeśli komp ma służyć jako dedykowany serwer a/v.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokię Booklet 3G, nie słucham na niej muzyki, ale czasem włączona jest podczas słuchania muzyki i lekkie "cykanie" dysku czasem słychać. A to bardzo cichy komputer, jednak dysk mocowany do obudowy aluminiowej słychać

 

Stąd też - ja jestem za chłodzeniem pasywnym, jeśli komp ma służyć jako dedykowany serwer a/v.

 

 

 

Ja posiadam wyżej wymienionego netbooka Acer lekko ponad 11" Acer Aspire One 722 i nie ma szans usłyszeć w nim wiatraka a tym bardziej dysk, i to podczas odtwarzania muzyki, to samo na nowym 17" Asusie. Na Acerze dopiero jak zapodam film w FullHD to słychać lekko wentylator, ale to trzeba podejść do niego i musi być cisza w pokoju. Koszt urządzenia to 1050 zł jakiś rok temu, 500 giga dysk, 4 giga ramu, procesor dual Core C60, mały, zgrabny, cena niewielka, ma wyświetlacz, klawiaturę,touchpad, więc nadal nie rozumiem po co jakieś tuningi bez obudów i części leżące na podłodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co jakieś tuningi bez obudów i części leżące na podłodze.

 

Nie przesadzajmy... można koszernie a znacznie bardziej elegancko! :)

Mój komp do muzy i filmów wygląda tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rożnicą jest taka, że ja mam platformę ION2 zamiast bebechów Intela i HDMI zamiast DVI.

Sprawdza się idealnie, filmy HD - zero problemu, muza - oczywiście gładziutko.

Bezgłośny, pobiera zaledwie 20W z sieci... sterowanie tabletem. Luksus za grosze.

Stoi sobie obok telewizora i jak go włączę to ludzie pytają gdzie trzymam komputer - jest taki mały, że go nie widać, a jak już się go zauważy to w ogóle nie kojarzy się z komputerem. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy postawiony na takim netbooku (z procesorem Atom) odtwarzacz ma szansę zagrać znacznie lepiej niż SBT+EDO? Na tych pasywnie chłodzonych laptopach na pewno można postawić coś na linuxie ale ja wolałbym móc skorzystać z Jrivera i kilku innych programów pod Windows (po wyłączeniu wszystkich zbędnych rzeczy oczywiście). Wiele osób poleca jednak coś na procesorach minimum 2-rdzeniowych typu Intel Sandy Bridge (B950/960/ I3) o małym TDP. W tej klasie pasywki się już nie znajdzie. Gdyby jeszcze taki laptop miał ekran dotykowy to już w ogóle pełnia szczęścia - Squeezebox XXL :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze taki laptop miał ekran dotykowy to już w ogóle pełnia szczęścia - Squeezebox XXL :-)

 

Pełnia szczęścia to netbook stojący razem ze sprzętem, a w rękach tablet 10" z odpowiednim programem jako pilot na którym masz wszystkie playlisty, okładki, wyszukiwanie, czyli wszystko to co ma odtwarzacz w komputerze.Może kiedyś jak będę miał chwilę nagram filmik jak to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś jak będę miał chwilę nagram filmik jak to działa.

 

Noszę się z takim samym zamiarem. Tylko - skąd znaleźć chwilę? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie znalazłem (czego nie robi się dla kolegów z forum :) ), sorry za jakość ale jak dam HD to strasznie długo ładuje na YouTube (wolne łącze)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnia szczęścia to netbook stojący razem ze sprzętem, a w rękach tablet 10" z odpowiednim programem jako pilot na którym masz wszystkie playlisty, okładki, wyszukiwanie, czyli wszystko to co ma odtwarzacz w komputerze.Może kiedyś jak będę miał chwilę nagram filmik jak to działa.

Jest to też jakieś rozwiązanie :-) Nadal pozostaje otwarte pytanie czy netbook zagra lepiej niż SBT+EDO, bo sam tablet mogę stosować do sterowania Squeezeboxem tak, jak to teraz robię z opoziomu smartfona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CD ( z resztą widać na filmie) , jednak odkąd kupiłem tablet do sterowania foobarem używam go bardzo sporadycznie. Wcześniej trzeba było jednak podejść do tego komputera albo bawić się w puszczanie dźwięku na dac a wizji na tv, plus klawiatura z touch padem, to wtedy jeszcze CD używałem od czasu do czasu, teraz tylko stoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.