Skocz do zawartości
IGNORED

Devialet - pierwsze odsłuchy


stempur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z szanownych forumowiczów nabył już Devialeta 170.

 

Wszyscy czekają na wyprzedaże w TOP HIFI;-) Smieszna polityka cenowa. Najpierw ceny z kosmosu po wprowadzeniu na rynek, potem ogłoszenie o super promocji, która była w całej Europie a w końcu stałe ceny takie same jak promocyjne...

 

Na razie nie chcieli dawać rabatów w Top HIFI...no cóż, pamiętajmy że Devialet jak każdy laptop działa na całym świecie i można go kupić u dowolnego dystrybutora a potem używać w Polsce czy w USA lub w Irlandii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeżeli masz pilota uniwersalnego IR (np. Logitech Harmony), którym obsługujesz cały system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak daleko jeszcze nie doszedłem.

 

Urządzenie podłączasz przez RS-232 do Devialeta, a następnie je programujesz, zapewne wg instrukcji.

 

Zakładam że kody do obsługi RS-232 Devialet udostępnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Nowa recenzja Devialeta 200/400. Zamieszczam jako ciekawostkę, bo jest raczej negatywna:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe pisze to gość, który jest fanem cyfrowych technologii i jest zachwycony funkcjonalnością, designem i ideą All in one. Ale jednak to nie gra. I takie same miałem wrażenia w Monachium. Wiem, że to nie miejsce na oceny brzmienia, dlatego zawsze to zaznaczam, ale powyższa recenzja to kolejny głos mówiący o sztucznym brzmieniu Devialeta. Takich głosów znam wiele. Wiem, że są też ludzie, którym to się podoba, ale osobiście nie znam żadnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa recenzja Devialeta 200/400. Zamieszczam jako ciekawostkę, bo jest raczej negatywna:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Warto sprecyzować, że to nie jest recenzja modelu 200 ani modelu 400 tylko artykuł na temat osobistych odczuć autora wobec urządzeń tej marki jako całości.

 

Jedną z faktycznych recenzji modelu 200 i modelu 400 jest poniższy tekst:

 

thtp://www.computeraudiophile.com/content/621-devialet-200-400-review/

 

Pomijając ocenę dźwięku, która jest sprawą subiektywną i jak wiadomo bardzo często zależy od układów biznesowych recenzentów jak i ich często bardzo mocnych upodobań każda poważna recenzja wymaga podania:

 

- modelu recenzowanego urządzenia

- przykładów poszczególnych odsłuchiwanych utworów muzycznych z opisem swoich wrażeń

- przynajmniej krótkiego opisu budowy urządzenia

- podania informacji o relacji ceny do jakości dźwięku recenzowanego urządzenia.

 

Niestety często spotyka się byle jakie opisy i to nie tylko w recenzjach internetowych ale i w prasie drukowanej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- modelu recenzowanego urządzenia

 

W przypadku Devialeta to chyba obojętne brzmieniowo.

 

- przynajmniej krótkiego opisu budowy urządzenia

 

A po co? Żeby ocenić brzmienie sprzętu nie trzeba mieć wiedzy o jego budowie. To tak jakby urodę kobiety oceniać po tym czy potrafi gotować.

 

- podania informacji o relacji ceny do jakości dźwięku recenzowanego urządzenia.

 

I tak i nie. Relacja ceny do brzmienia może mieć znaczenie ale nie musi w kategoriach bezwzględnych. Albo coś nam się podoba albo nie. I cena nie ma nic do tego. Zresztą w przypadku Devialeta taka relacja ceny do grania jest fatalna. Devialet 800 ma cenę 100000zł, podczas gdy inne D-klasy zbliżonej mocy kosztują kilka razy mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe pisze to gość, który jest fanem cyfrowych technologii i jest zachwycony funkcjonalnością, designem i ideą All in one. Ale jednak to nie gra. I takie same miałem wrażenia w Monachium. Wiem, że to nie miejsce na oceny brzmienia, dlatego zawsze to zaznaczam, ale powyższa recenzja to kolejny głos mówiący o sztucznym brzmieniu Devialeta. Takich głosów znam wiele. Wiem, że są też ludzie, którym to się podoba, ale osobiście nie znam żadnego.

 

Wiedziałem, że się ucieszysz z tego tekstu;-) Wreszcie znalazłeś bratnią duszę...ten facet jest fajny bo napisał krytykę i można wierzyć w TĄ recenzję. Ale 60 innych recenzji wychwalających Devialeta to oczywiście nadają się do kosza i zostały napisane przez przekupionych ludzi?

 

Cudownie ocenia się dźwięk sprzętu na wystawach audio show...

 

To że nie znasz ani jednego komu się podoba Devialet co ma oznaczać? Że to badziew? Bo tylko moi znajomi i ja znamy się na dźwięku?

 

Ja nie znam ani jednego człowieka, któremu podoba się dźwięk kolumn Focal i co z tego? Szanuję gusty innych. I nie piszę, że to nie gra...

 

Jeden człowiek woli zupę z większą ilością soli a inny z mniejszą. Trzeci używa zaś samych przypraw i nie soli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiedziałem, że będziesz uważał i cieszy mnie negatywna ocena Devialeta. A jest mi to obojętne. Wiem, że są ludzie, którym to się podoba, tzn słyszałem, że tacy są. Natomiast nie jestem pewien czy to faktycznie jest kwestia gustu. My tu na forum spieramy się o pewne detale, czy lampa, czy A-klasa, czy to, czy tamto ale to są spory o niuanse bo w gruncie rzeczy wszyscy lubimy dobry, gęsty i barwny dźwięk. No prawie wszyscy. Pamiętam, że kilka osób preferuje dźwięk suchy i analityczny ale nie jestem do końca przekonany czy faktycznie tak jest, czy ocena nie obarczona jest błędem nazewnictwa.

Tak czy inaczej możemy przyjąć, że gusta wbrew pozorom co do głównych cech brzmienia wcale nie są tak różne jakby można sądzić. Co do Devialeta to po tym co miałem okazję słyszeć, a co potwierdzają wszyscy moi znajomi, którzy tego słuchali w różnych miejscach to dźwięk jest po prostu sztuczny, syntetyczny i to nie jest kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Devialeta to po tym co miałem okazję słyszeć, a co potwierdzają wszyscy moi znajomi, którzy tego słuchali w różnych miejscach to dźwięk jest po prostu sztuczny, syntetyczny i to nie jest problem gustu.

 

Kilka tysięcy ludzi, którzy zagłosowali swoimi portfelami uważa inaczej od Ciebie i Twoich znajomych. Kilkudziesięciu recenzentów także.

 

Wszyscy oni nie mają gustu?

 

Dziś jest dzień miłości. Czeka mnie przyjemne popołudnie w miłym towarzystwie i nie mam zamiaru więcej dyskutować z Tobą.

 

Życzę udanego dnia i trochę więcej szacunku wobec gustów innych ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, 99% ludzi ma próchnicę zębów czyli to pozytywne zjawisko?... :-), tysiące osób wcina fast foody i co w związku z tym? To dobre żarcie? Setki tysięcy widzów ogląda szmirę w TV, filmy B klasowe, durne teleturnieje i kretyńskie seriale typu W-Wa na bogato czy jakoś tak. I co czego? Czy oznacza to, że są to dobre programy? A discopolo? Tysiące osób lubi, czyli to musi być super... :-)

 

A i jeszcze jedno. Rozmawiałem z gościem z branży, który interesował się Devialetem i tym ich systemem SAM. Pisałeś o tym, że to reguluje bas. Gość rozpoznał temat i powiedział, że to uśrednia brzmienie kolumn pozbawiając ich własnych cech. Z założenia ma to działać niby tylko w zakresie basu ale ponoć ingeruje też w pozostałe zakresy do czego Devialet oficjalnie nie chce się przyznać. Miało to działać z kolumnami tego człowieka, a to bardzo uznana marka z zachodu. Nie pytałem już jaki był finał i czy jego kolumny w końcu ten SAM będzie obsługiwał czy nie, ale był bardzo rozgoryczony tym, że po korekcji SAM wszystkie kolumny grają mniej więcej tak samo. A on tego nie chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem kilka razy devialeta (niestety tylko na prezentacjach...ostatnio w top hifi w poznaniu z Bowers & Wilkins 802 Diamond )...i zgadzam się z opiniom sly 30.....mogę pójść o krok dalej i stwierdzić, że wzmaki cyfrowe ogólnie grają syntetycznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Pisałeś o tym, że to reguluje bas. Gość rozpoznał temat i powiedział, że to uśrednia brzmienie kolumn pozbawiając ich własnych cech. Z założenia ma to działać niby tylko w zakresie basu ale ponoć ingeruje też w pozostałe zakresy do czego Devialet oficjalnie nie chce się przyznać.

 

Do podobnie wychodzących wniosków nie odnosi się firma Accuphase ze swoim

urządzeniem ACCUPHASE DG-48.....

Ale posłuchać i wyciągnąć wnioski zawsze można osobiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ostatnio w top hifi w poznaniu z Bowers & Wilkins 802 Diamond )...i zgadzam się z opiniom sly 30.....mogę pójść o krok dalej i stwierdzić, że wzmaki cyfrowe ogólnie grają syntetycznie...

 

Z 802D też mi się Devialet nie podobał. Grało bezdusznie. Do tego top hifi często stosuje kable Nordosta...

 

Mi się podoba Devialet z niektórymi kolumnami Sonus Faber.

 

Wiadomo, że grają systemy a nie urządzenia.

 

Na temat SAM i jego wpływu na konkretne kolumny najlepiej poczytać porządny artykuł, jaki przygotowali Niemcy. Z pomiarami, itd...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

SAM zawsze można wyłączyć jak się komuś nie podoba. I nic nie kosztuje użytkownika Devialeta. Zero euro czy usd. Więc nie ma co narzekać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Devialet oferuje odchudzone brzmienie (słuchałem u siebie D-premier i 250), które mozna jednak w pewnym stopniu 'ubarwić' odpowiednio dobierając kolumny. W tym sensie SF może być przysłowiowym strzałem w 10-kę. Tyle że nie każdy ma Sonusy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Moim zdaniem Devialet oferuje odchudzone brzmienie (słuchałem u siebie D-premier i 250), które mozna jednak w pewnym stopniu 'ubarwić' odpowiednio dobierając kolumny. W tym sensie SF może być przysłowiowym strzałem w 10-kę. Tyle że nie każdy ma Sonusy ...

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Devialet oferuje odchudzone brzmienie (słuchałem u siebie D-premier i 250), które mozna jednak w pewnym stopniu 'ubarwić' odpowiednio dobierając kolumny. W tym sensie SF może być przysłowiowym strzałem w 10-kę. Tyle że nie każdy ma Sonusy ...

 

Ale może mieć;)

 

Z Guarneri Evolution Devialet 250 tworzy wyborny zestaw. Natomiast te kolumny z Gryphonem Diablo zabrzmiały marnie. IMO.

 

Jak zwykle ważne sa tez kable głośnikowe. Miedziane Kondo SPc dobrze sie sprawdzają. A jako USB topowy Transparent Premium.

 

Typowe Top HIFI zestawienie w stylu...

Połączenie B&W 802D z Devialetem za pomocą Nordostów to droga do nikąd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem z branży, który interesował się Devialetem i tym ich systemem SAM. Pisałeś o tym, że to reguluje bas. Gość rozpoznał temat i powiedział, że to uśrednia brzmienie kolumn pozbawiając ich własnych cech. Z założenia ma to działać niby tylko w zakresie basu ale ponoć ingeruje też w pozostałe zakresy do czego Devialet oficjalnie nie chce się przyznać.

 

Rok 2019,SAM próbuje przejmować kontrolę nad niektórymi urządzeniami AGD,na konferencji prasowej Devialet oficjalnie dementuje zarzuty.

29 maj 2021 18.22CET ,SAM za pośrednictwem ultraszybkich sieci 7G podporządkowuje sobie 95% światowych połączeń bezprzewodowych, 2 godziny i 16 minut później przejmuje całkowitą kontrolę nad siecią,wojskowymi serwerami...

 

....One day, everyone will own Devialet...

 

Kuźwa SKYNET:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.