Skocz do zawartości
IGNORED

Devialet - pierwsze odsłuchy


stempur

Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne, zazwyczaj te 10% dało radę u nich wytargować.

 

Na Devialeta to max 5%. Na dodatek od 1 listopada cena ma wrócić do poprzedniego poziomu czyli pod okolicę 35 tys. zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech sie sprawdzi przez rok, czy nie ma jakis wad,trzeba tez porownac model 110 do 170, aby sprawdzic ktory lepszy (jakosc-cena) ,jeszcze nikt nie zrobil sprawdzinu dla modelu 170.W przyszlym roku uzywke bedzie mozna kupic za 50% ceny i wtedy to bedzie okazja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 10 lat bedzie można kupić za 20% ceny. To dopiero okazja... :-)

mnie akurat na sprzet do sypialni nie stac na nowy, tak ze poczekam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sypialnie to spie. Wy tak nie macie ?:)

W sypilni to jedyne miejsce gdzie moge odpoczac i posluchac ,bo moj trzy-letni synek daje rowno popalic!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsio, to Ty masz swoje latka jak masz już 3 letnie wnuki. Tak się zastanawiam nad tubami AA bo z wiekiem człowiek potrzebuje spokojnego dżwięku a nie nerwowości

czy chaotyczności w dżwiękach.Proszę bez urazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech sie sprawdzi przez rok, czy nie ma jakis wad,trzeba tez porownac model 110 do 170, aby sprawdzic ktory lepszy (jakosc-cena) ,jeszcze nikt nie zrobil sprawdzinu dla modelu 170.W przyszlym roku uzywke bedzie mozna kupic za 50% ceny i wtedy to bedzie okazja!

 

No właśnie zrobiłem test 110 i 170. Ten sam sprzęt towarzyszący i ta sama płyta. Dla mnie nie ma znaczących różnic pomiędzy 170 i 110. Szczerze mówiąc jestem trochę zdziwiony bo 170 to ta sama technologia co 240 a dźwiękowo nie słyszę różnic na plus w 170 w porównaniu ze 110. natomiast podczas poprzedniwgo test 110 z 240 wynik był jednoznaczny i wyrażnie lepsza okazała się 240 co zresztą jest normalne biorąc pod uwagę cenę.

W odsłuchu nawet bardziej podobała mi się 110, której dźwiek wydał mi sie spokojniejszy i bardziej analogowy od 170 u której można było odczuć cyfrowość sygnału. 170 ma większą moc i to słychać jednak nie oznacza to poprawy dźwięku, moim zdaniem na kilku nagraniach było zbyt nerwowo i energii było za dużo...

Bas ze 110 jest bardzo dobry a w 170 było go już za dużo. Oczywiście można to złożyć na karb monitorów SF Evolution ale podczas poprzedniego odsłuchu z podłączoną 240 miałem idealną kontrolę basu i był to bas wybitny, fantastycznie emitowany przez te monitory. W 170 tylko w jednym nagraniu spodobała mi się świetna przejrzystość i możliwość usłyszenia wszystkiego co się pojawia w tle (np. szum widowni przed rozpoczęciem utworu).

Konkluzja moja jest taka, że jeśli ktoś na powaznie chce traktować Devialeta jako zamiennik urządzeń klasy high-end to powinien się zainteresować 240. Natomiast 110 to urządzenie z wybitnym basem w swojej cenie, a pozostałe cechy są na przyzwoitym i dobrym poziomie. Po powrocie do siebie posłuchałem na swoim systemie płyty z którą testowałem Devialeta (sampler Mangera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i stwierdziłem, że jednak wolę swój dźwięk niż to co ma do zaoferowania 110 + SF Evolution. Barwy, średnica SF Auditor M + Krella jest dla mnie przyjemniejsza, Dźwięk jest mniej przejrzysty (trudno o bardziej przejrzyste brzmienie niż z Devialeta) ale za to wybrzmienia bardziej naturalne. Barwa dźwięku, dla mnie kluczowa sprawa w słuchaniu muzyki, lepsza niż z Devialeta 110 czy tym bardziej z 170. Devialet 110 i 170 potrafi porazić dynamiką, jest więc idealny dla osób dla któych ten element ma wielkie znaczenie.

 

Jeśli kiedyś pojawi się okazja nabycia uzywanego modelu 240 w cenie poniżej 30 tyś PLN wtedy ponownie zainteresuję sie Devialetem. Gdzieś czytałem opinię użytkownika 240 iż 170 gra dużo gorzej, nie chciało mi się w to wierzyć bo technologicznie to te same częsci i układy, widać nie do końca. Róznica w cenie to nie tylko kwestia mocy. To różnica klasy dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, bardzo wiarygodna recenzja i opis odsłuchu a przy tym niezwykle pomocna przy ewentualnym zakupie urządzenia.

Czy możliwe jest Twoim zdaniem jakaś drobna wada 170 lub nieprawidłowe ustawienie paramatrów dżwieku ? Bo przecież charakter samego brzmienia powinien być

niemalże identyczny we wszystkich Devialetach po za mocą.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, bardzo wiarygodna recenzja i opis odsłuchu a przy tym niezwykle pomocna przy ewentualnym zakupie urządzenia.

Czy możliwe jest Twoim zdaniem jakaś drobna wada 170 lub nieprawidłowe ustawienie paramatrów dżwieku ? Bo przecież charakter samego brzmienia powinien być

niemalże identyczny we wszystkich Devialetach po za mocą.Pozdrawiam.

 

Niby 170 i 240 maja podobne specyfikacje ale sama obudowa 240 jest większa niż 170, więc coś się za tym musi kryć...poza tym czytałem opinie uzytknowników z Anglii o przewadze 240 w całosciowej jakości dźwięku a nie tylko w zakresie mocy. Po odsłuchu zgadzam się z taką opinią. Słuchałem poprzez połączenie coaxial z CD marki MOON, wątpię więc aby były jakieś problemy z konfiguracją. Oba urządzenia tak samo wygrzane i przełączane co 40 minut celem porównania. Płyta tylko jedna ale za to idealna do takich porówanań. Wiele rodzajów muzyki i dźwieków. Np. utwór 1 to dźwięk dzwonów, które sa bardzo trudne do realistycznego oddania, na tym kawału można dobrze ocenić czy dany dźwięk nas irytuje czy jest akceptowalny czy da się wysłuchać do końca z przyjemnością. Wybitne nagranie fortepianu to nr. 3, zaś nr. 15 to test na dynamikę, bas i rozdzielczość. Słuchałem prawie całej płyty na 110 a potem na 170. Kilka dni wcześniej ta sama płyta była słuchana na 110 i 240.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że urządzenia po prostu już tak grają,jeszcze przychodzi mi na myśl fakt niewygrzania 170 ale to będzie trudne do stwierdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyletnie to ja mam wnuki , wiec te problemy mnie nie dotycza. Mieszkaja niestety daleko:(

teraz mam zone prawie o polowe mlodsza!tak ze jedno dziecko musialem obiecac i jest synek,corke mam 26-letnia ,tak ze mam parke,tylko inne mamy!!!

 

Czyli uzywana 240-stka bylaby najlepsza na przyszlosc!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsio, to Ty masz swoje latka jak masz już 3 letnie wnuki. Tak się zastanawiam nad tubami AA bo z wiekiem człowiek potrzebuje spokojnego dżwięku a nie nerwowości

czy chaotyczności w dżwiękach.Proszę bez urazy.

 

No oczywiscie ze mnie nie razi sluchanie tub.

Z wiekiem coraz bardziej mi pasuja, bo jak Azus to swietnie pokazal w swoim watku , kompensuja utrate sluchu:)

 

Ja sie czuje b. mlodo , mam znajomych w wieku 70+, dla ktorych jestem szczeniakiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że urządzenia po prostu już tak grają,jeszcze przychodzi mi na myśl fakt niewygrzania 170 ale to będzie trudne do stwierdzenia.

 

Był wygrzany tak samo jak 110.

 

A poza tym warto wiedzieć, że Devialety w trakcie pracy caiem nieźle się nagrzewają:-)

 

Nadzieja umiera ostatnia - na szczęście są jeszcze pliki. :)

Fałśzywy trop...240 na coaxialu z CD grała bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, a testowałeś z zamiarem kupna tego Devialeta czy tylko zrobiłeś odsłuchy ? Będę wdzięczny za namiar na salon w którym można w taki sposób sobie po-testować, a jeśli nawet bezinteresownie to już w ogóle pełen szacunek... Chętnie też sprawdzę to cudo i podzielę się opinią... Rozumie z tekstu, że polecasz Krell'a 400, że jest dużo bardziej atrakcyjna konstrukcja ? Masz może jakąś radę co podłączyć jako źródło dla plików do tego Krell'a aby stworzył przeciwwagę dla Devialeta ? Z tego co pamiętam z odsłuchów 400-tkę to raczej drapieżnik, co tłumaczy może trochę Twoje połączenie z SF... Czy testowałeś tę samą płytę, ale zrzuconą do FLAC po Air/Lan w Devialecie ? Bo z odtwarzacza CD po coaxie w tego typu sprzęcie to raczej ścieżka trochę na około, gdyż jak czytam, sprzęt ten jest głównie stworzony do grania muzyki z HDD, a skoro tam jest jakaś magiczna karta Air, którą Devialet się chwali to czy ona czasem nie będzie lepszym sposobem na przesyłanie danych ? Bo na pewno nie jest nim odczyt danych z wirującego krążka plastiku w postaci płyty CD w napędzie...a przynajmniej dla mnie zwolennika plików i tego który przetestował już różne transporty CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Bo na pewno nie jest nim odczyt danych z wirującego krążka plastiku w postaci płyty CD w napędzie...a przynajmniej dla mnie zwolennika plików i tego który przetestował już różne transporty CD...

 

Taaaa...... a świstak siedzi i zawija, zawija,zawija......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście o tym co jest rzetelne a co nie, to nie decyduje samowładnie Pierwszy Audiofil RP tylko trochę większe grono zainteresowanych.

 

Przecież to widać na pierwszy rzut oka.

 

Zwróć uwagę, że nie kwestionuję rzetelności i kwalifikacji grupy osób, która miała by dokonać tego porównania, tylko ułomność eksperymentu, który chcesz przeprowadzić.

 

A teraz bardziej w temacie - taki wpis znalazłem:

 

I know some of you here already use a PS Audio Powerplant but two weeks ago I received my PS Audio Power Plant P3 and I couldn't have wished for better results than I got. I was really shocked (in a positive way) that the already so very good sounding D-Premier could improve this much from AC regeneration. Best of yet, the distortion of my AC was at an already low average of 1,6%. The P3 lowers it to 0,1%. Also I already had a dedicated AC circuit and above average quality power cables/AC receptables.

 

If you have the chance I would really recommend to try one for yourself. Macro&micro dynamics, soundstaging, ease, resolved detail, timbre, ..., all got noticably better. Especially the highs got much better.

 

Wygląda na to, że nawet z kompaktowym Devialetem jest jeszcze pole do rozładowania audiophilia nervosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio System. Pytanie czy to mają - to chyba jakiś nowy model. Na ostatnim AS używali P5 i P10.

 

Szkoda że nie sprzedają już PurePowera - to mogło by być ciekawe porównanie.

 

Jest jeszcze Accu z modelami PS-520 i PS-1220 - ale to już $$$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio System. Pytanie czy to mają - to chyba jakiś nowy model. Na ostatnim AS używali P5 i P10.

 

Szkoda że nie sprzedają już PurePowera - to mogło by być ciekawe porównanie.

 

Jest jeszcze Accu z modelami PS-520 i PS-1220 - ale to już $$$.

Audio System. Pytanie czy to mają - to chyba jakiś nowy model. Na ostatnim AS używali P5 i P10.

 

Szkoda że nie sprzedają już PurePowera - to mogło by być ciekawe porównanie.

 

Jest jeszcze Accu z modelami PS-520 i PS-1220 - ale to już $$$.

 

A myślałem,że wyszli z tego,ale faktycznie dalej są :).

Pure Powera mają w okazjach,ale chyba ten tańszy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW wyszli z PurePowera przez to całe zamieszanie z własnością marki. Jeżeli więc coś mają to jakieś ostatki.

 

Szkoda, bo to świetne produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja OT została przeniesiona do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś chciałby sterować Devialetem przy pomocy pilota uniwersalnego IR, to jest to możliwe, ale trzeba dokupić XANTECH IRS232A Infrared To RS232 Module.

 

Koszt ok 1200zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.