Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli zgadzamy się do tego, że są poważne zastrzeżenia odnośnie metodologii przeprowadzenia przez Budzastego oględzin porównawczych. Albowiem w jednym z wpisów powyżej dworowałeś sobie wyłącznie z ich miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zaznaczyłem, że "test" a raczej krókie porównanie było tendencyjne i na to co było widać mógł mieć wpływ brak kalibracji plazm (w dwóch różnych sklepach zaznaczam, EW i MM), źródło było raczej to samo bo ten sam materiał leciał synchronicznie na obu ekranach ustawionych obok siebie, a odnośnie bieli to widziałem to na każdej testowanej plaźmie (w tym Vt30) i tu żadnych wątpliwości nie mam... większość osób nie ma innej możliwości na żywo porównać sprzętu jak tylko w takich specyficznych warunkach, być może to wpływa na końcowy ...wynik. Dużo jadu niepotrzebnego w postach niektórych widać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost przeciwnie: obraz na LG zasługuje na to, aby się nim zachwycać. Jednak w w porównaniu z PDP czegoś mu brakuje. Nawet nie bardzo mógłbym powiedzieć czego. Finezji? Subtelności? Wytworności? Elegancji? Niuansów i niuansików? Może wszystkiego po trochu?

 

A może, po prostu, lv5500 generuje gorszy obraz od g30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach w plazmach zauważyłem pewną przypadłość (a może to ułomność mojego wzroku), gdy wyświetlana była duża ilość bieli to robiła się ona lekko szarawa

Plazmy przygasają jak jest wiele białego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina białych niedźwiedzi wędruje przez bezkresne śnieżno-lodowe pustkowie Arktyki. Czy można sobie wyobrazić scenę z większą ilością białego? Tu jest sam biały i tylko to. Jakoś nie zauważyłem żaby mi coś przygasało. Choć tryb obrazu mam Dynamiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam teraz nic nie przygasa (bo nie ma prawa) i nic nie mryga :D - koniec świata.

Wczoraj był konkurs czterech skoczni i nic się nie ściemniało, natomiast monitorek komputerowy od czasu do czasu mryga :D na białym choć ustawiony jest na 75 Hz. (podświetlanie się pierdzieli i zapewne niedługo padnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam teraz nic nie przygasa (bo nie ma prawa) i nic nie mryga :D - koniec świata.

Dla czego nie ma prawa? Dawniejsze plazmy przygasały (sam widziałem, a w pomiarach też był dowód w postaci spadku jasności ze 180cd białego na małej powierzchni do 60cd na całym ekranie), może Twój model nie przygasa, choć wątpię (aczkolwiek nie twierdzę że to nie możliwe), bo dawniej przeczyłeś zjawiskom które ewidentnie w plazmach występowały i były widoczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym to nawet czarne pasy na panoramicznych filmach (2,4:1) zmieniają poziom luminancji:

 

"Thanks for the reply. Many of us new to plasma notice that the black letterbox bars change as the scene varies, and there is a lot of complaining about this in the threads of these Samsung. Seems like this is perhaps more prominent in the current models than previously, and maybe I'm not correct in saying it is us new to plasma.

 

.....

 

If in fact it IS a flaw. Maybe it's just what plasmas do. I get the feeling that's the case from what you say."

 

 

"I've posted elsewhere that I do not like the term "Fluctuating Brightness" because it infers a random process (a defect). It is not a technical defect and is part of the design of the current plasma lines. You could argue it is a bad design decision but that is another matter. A better term would be dynamic contrast or APL variable gamma. It appears that variable gamma is implemented as part of the drive mechanism and can't be disabled in either Samsungs or Panasonics. Panasonic has addressed a problem with the way they implemented variable gamma, by issuing firmware upgrades and board swaps to minimize noticeability of gamma shifts during certain types of scene changes. Personally I have not seen any similarly noticeable shifts in my Samsung D8000, so for me it is a non-issue.

 

A separate problem has been reported by various samsung owners (typically referred to as "brightness pops") which from what I gather is a shift in video black as a function of APL. Again, the terminology makes it difficult to figure out exactly what these folks are seeing but a couple of people whose opinion I respect have seen subtle shifts in black (video level 16) so I think something is going on. Unfortunately, my display does not exhibit this behavior and I haven't been able to reproduce it under any test conditions."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo trunek.

Czepiasz się. Wiesz doskonale co miałem na myśli.

 

Wiem, tylko nie sądzę żeby to była istotna cecha obrazu - takie niuanse to osobiste postrzeganie w danym momencie, zależne od miliona czynników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sięgnijmy do historii. na początku był chaos (to jedna z wersji), a trochę później padło pytanie - "Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza" [CYTAT].

odnieść się można do suchych pomiarów jakichś parametrów - w audio jednak zniekształcenia 0,000000()1% na tranzystorach brzmią gorzej niż 1% na "szlachetnych" lampach - wystarczy poczytać testy ekspertów (ktoś ich mianował ekspertami).

albo ocen subiektywnych - dwie identyczne są raczej mało prawdopodobne.

nadal się upieram - obie technologie mają swoje zalety i wady - a każdy (w miarę świadomy) nabywca->użytkownik przypisuje im swoje wagi.

jak kiedyś, wcześniej, pisałem w moim przypadku docelowa lokalizacja praktycznie wymusiła ekran matowy (i bardzo radykalnie ograniczyła możliwości wyboru).

a było to tylko jedno z bardzo wielu kryteriów.

przemknęły argumenty - plazma brzęczy (i podejrzewam, że da się trafić modele, a może nawet tylko egzemplarze, które brzęczą - w zależności od natężenia dźwięku i zdolności odsłuchowych- x% stwierdzi - brzęczy a 100-x % jest cicha jak... coś)

plazma mruga - a i owszem (bo jak inaczej może wyświetlać obraz), tylko jaki % oglądaczy to widzi?

z drugiej - jeżeli ktoś to mruganie widzi a reszta nie, i pisze, że widzi to co - koniecznie mija się z prawdą?

(+-25" CRT 50Hz, sygnał SD oczywiście ;) - i część oglądaczy stwierdziła, że obraz mruga, a część, że nie - kto kłamał... ?)

zróbmy odsłuch audio tego samego sprzętu - z 10% odsłuchujących stwierdzi, że słyszą do 19 kHz, a reszta, że tylko 15-16? kto wyciągnie wnioski? jak 10% ma udowodnić, że słyszy się szerzej?

poza technologią, i elektroniką całkiem sporą rolę odgrywają I/O, CPU i soft ;) słuchacza/oglądacza.

deser:

nie pilnuję wątku od początku, ale czy ktoś wyłapał literówkę w pytaniu ankietowym? (ja dopiero dziś). jeżeli wcześniej tego nie widziałem - błędu nie było, czy tylko go nie widziałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sięgnijmy do historii. na początku był chaos (to jedna z wersji), a trochę później padło pytanie - "Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza" [CYTAT].

odnieść się można do suchych pomiarów jakichś parametrów - w audio jednak zniekształcenia 0,000000()1% na tranzystorach brzmią gorzej niż 1% na "szlachetnych" lampach - wystarczy poczytać testy ekspertów (ktoś ich mianował ekspertami).

albo ocen subiektywnych - dwie identyczne są raczej mało prawdopodobne.

nadal się upieram - obie technologie mają swoje zalety i wady - a każdy (w miarę świadomy) nabywca->użytkownik przypisuje im swoje wagi.

jak kiedyś, wcześniej, pisałem w moim przypadku docelowa lokalizacja praktycznie wymusiła ekran matowy (i bardzo radykalnie ograniczyła możliwości wyboru).

a było to tylko jedno z bardzo wielu kryteriów.

przemknęły argumenty - plazma brzęczy (i podejrzewam, że da się trafić modele, a może nawet tylko egzemplarze, które brzęczą - w zależności od natężenia dźwięku i zdolności odsłuchowych- x% stwierdzi - brzęczy a 100-x % jest cicha jak... coś)

plazma mruga - a i owszem (bo jak inaczej może wyświetlać obraz), tylko jaki % oglądaczy to widzi?

z drugiej - jeżeli ktoś to mruganie widzi a reszta nie, i pisze, że widzi to co - koniecznie mija się z prawdą?

(+-25" CRT 50Hz, sygnał SD oczywiście ;) - i część oglądaczy stwierdziła, że obraz mruga, a część, że nie - kto kłamał... ?)

zróbmy odsłuch audio tego samego sprzętu - z 10% odsłuchujących stwierdzi, że słyszą do 19 kHz, a reszta, że tylko 15-16? kto wyciągnie wnioski? jak 10% ma udowodnić, że słyszy się szerzej?

poza technologią, i elektroniką całkiem sporą rolę odgrywają I/O, CPU i soft ;) słuchacza/oglądacza.

deser:

nie pilnuję wątku od początku, ale czy ktoś wyłapał literówkę w pytaniu ankietowym? (ja dopiero dziś). jeżeli wcześniej tego nie widziałem - błędu nie było, czy tylko go nie widziałem?

ale wiercisz dziurę w brzuchu dalej w temacie w którym na wszystkie sposoby już każdy pisał, mi tam vt30 nic nie mruga i nie brzęczy gdyby tak było to bym nie miał tego tv proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiercisz dziurę w brzuchu dalej w temacie w którym na wszystkie sposoby już każdy pisał, mi tam vt30 nic nie mruga i nie brzęczy gdyby tak było to bym nie miał tego tv proste.

ale ja się nawet nie próbuję upierać, że którykolwiek vt30 mruga/brzęczy (zwłaszcza Twój) - szczególnie, że kontakt z vt był w sklepie - przelotny, ze względu na lustrzaną powierzchnię (a szkoda, bo np. wzornictwo panasonica jest zdecydowanie w moim guście - lokowałbym co najmniej w pierwszej trójce; mój lg piękniejszy nie jest :( )

ale skąd wniosek, że skoro vt30 (zwłaszcza Twój :))nie mruga/brzęczy wszystkie pdp są takie same?

co spowodowało, że wybrałeś vt30 a nie inną plazmę? zapewne jednak się różnią.

zawsze mnie (...) generalizowanie - skoro w moim lcd/pdp nie ma cloudingu/teatrzyku/artefaktów/mrugania/czegokolwiek_innego_bee => w żadnym lcd/pdp zjawisko nie występuje.

np. u siebie potrafię wywołać efekt jasnych pasów na ciemnym tle - zwłaszcza na listach płac po filmach (local dimming - czy jakoś tak) i ja to widzę a bobcat pisał, że nie widzi.

efekt nie jest pożądany - jest wadą technologii (a raczej implementacji - za mało pól!!!!!), ale na ustawieniach, na jakich oglądam zjawiska zwykle nie widać ja nie widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że na LV5500 jasnych pasów przy liście płac na końcu filmu nie widzę. Nie mam. Mówię o ustawieniach na których ogląda się programy czy filmy. Bardzo możliwe, że mógłbym je jakoś przymusowo, w celach eksperymentalnych wywołać. Tylko po co?

 

G30 mi ani nie miga, ani nie brzęczy. Mikson nie jest więc w swoich spostrzeżeniach odosobniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony z mojego tv Ty jesteś ze swojego i tak ma być :)

 

Mikson miales pstryknac fotke tych ledowych paskow i co? ;-)

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony z mojego tv Ty jesteś ze swojego i tak ma być :)

otóż to.

a co do podświetlania - następnym krokiem będzie układ do kluczowania przygaszania linijki, jak na ekranie ciemno się robi?

z drugiej strony - czarny ekran na tle podświetlonej (nawet tylko trochę) ściany wygląda pewnie jak czarna dziura ;)

rozwiązanie pewnie tańsze niż by philips i ciut, ciut prostsze, ale ciekawe. dołączam się - 1 malutka fotka - tv + 30-40 cm dookoła (nawet na wyłączonym tv, byle w zaciemnionym pomieszczeniu) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson miales pstryknac fotke tych ledowych paskow i co? ;-)

 

Pozdr

coś obiecywałem? jakich pasków? albo może o coś innego chodziło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mowiles ze kupiles ledowe paski z ikei. Napisalem zebys zrobil fotke wieczorkiem;-)

 

Mysle o takim podswietleniu. Chcialbym zobaczyc jak wyglada.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa faktycznie

fotka z komórki więc nie oddaje fajnej poświaty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.