Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

a próbowałeś z podświetleniem led? :)

Dzisiaj się dowiedziałem że mój LG PJ550 jest 3D, by za chwilę dowiedzieć się że już nie jest 3D tylko 2D,a wogóle wszystkie teraz produkowane telewizory 3D są jednak tak naprawdę tylko 2D. :D:D:D

Jeśli użyje diod 1-3 watowych to będzie mi mrygać :D, bo one działają impulsowo (mają nawet układ od tego w środku) a jak taśmę to ile trzeba kupić jej aby było jakl u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dowiedziałem że mój LG PJ550 jest 3D, by za chwilę dowiedzieć się że już nie jest 3D tylko 2D,a wogóle wszystkie teraz produkowane telewizory 3D są jednak tak naprawdę tylko 2D. :D:D:D

Jeśli użyje diod 1-3 watowych to będzie mi mrygać :D, bo one działają impulsowo (mają nawet układ od tego w środku) a jak taśmę to ile trzeba kupić jej aby było jakl u Ciebie?

kupiłem z zasilaniem komplet z ikea za 39pln :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dyskretne światło (LED) umieścić za telewizorem. Zarówno na LV5500 jak i na G30 zdecydowanie nie odpowiada to ani żonie, ani mnie. Robi się taki Ambilight dla ubogich.

 

Philips doprowadził (właśnie technologia Ambilight) sprawę podświetlenia z tylu do absurdu. Jak myślicie: czemu naśladowców brak? W końcu zrobiła się z tego taka sama technologiczna osobliwość (żeby nie powiedzieć: dziwoląg) jak Quattron u Sharpa. Również naśladowców brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobrze mr bobcat jest gdy światło pada na ekran, wyjątek stanowi.... albo nic już nie piszę bo będzie znowu draka, w końcu ja same brednie pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też takie kupiłem, na pilota, do innego przeznaczenia

do tv z local dimming takie coś chyba jednak będzie bez sensu, ale pewnie wypróbuję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie podświetlenie ambi odciąża oczy obraz staje się przyjemniejszy nie mam efektu zmęczonych oczu mimo iż mam ustawienia bardzo "subtelne nocne" :)

bobcat ja nie widzę tego że robię coś aby mieć ambi , tylko aby mieć podświetlenie z tyłu nie z przodu , próbowałem lampką ale ledy zwłaszcza rozciągnięte na linii 70cm lepiej i równiej rozprowadzają otoczkę świetlną za ekranem , wtedy wszystkie źródła światła wyłączam mimo iż nawet nie odbijają się w tv to rozświetlają od przodu meble które gdzieś czasem odciągają uwagę od ekranu, a tak wszystko jest z przodu ciemne, ekran dobrze odcina się na podświetlonej ścianie i odciąża oczy zmniejsza się kontrast i moim zdaniem nabiera lepszego wysycenia i łagodności,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię Mikson, ale podzielam Twojego punktu widzenia. Ustawienie obrazu masz (jak sam to fajnie określiłeś) "subtelne nocne". I musisz dawać tylne podświetlenie, aby nie męczyły Ci się oczy? Mnie tam nic się nie męczy (no może conajwyżej d... jak film czy program za długo trwa, choć fotel wygodny :)). A obraz mam taki jak lubię. Czyli tryb Dynamiczny. W nocy również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię Mikson, ale podzielam Twojego punktu widzenia. Ustawienie obrazu masz (jak sam to fajnie określiłeś) "subtelne nocne". I musisz dawać tylne podświetlenie, aby nie męczyły Ci się oczy? Mnie tam nic się nie męczy (no może conajwyżej d... jak film czy program za długo trwa, choć fotel wygodny :)). A obraz mam taki jak lubię. Czyli tryb Dynamiczny. W nocy również.

ja dbam o oczy ;)

a tak poważnie mam często objawy zapalenia spojówkowego pieczenie suche oko itd efekt nastu lat pracy na kompie ,

dlatego muszę robić "zabiegi pielęgnacyjne/wspomagająco relaksujące " nawet przy tv ;) zauważyłem że wzrok się mocniej obciąża bez dodatkowego małego źródła światła mi osobiście takie podświetlenie odciąża wzrok i tak zmęczony już po całym dniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mikson

 

Wyglada to calkiem niezle. Mnie rowniez bola oczy podczas odgladania tv w ciemnosci. A lampka z przodu nie jest idealnym rozwiazaniem. Mysle ze te ledy zdadza egzamin.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mamy odmienne gusta i preferencje. Osobiście nie widziałem ustawień Mikrona, ale domyślam się o czym mówimy.

 

I to był właśnie główny, jeśli nie jedyny powód dla którego przez długi czas wypisywałem głupoty, brednie i farmazony na temat plazmy. Miałem bowiem okazję oglądać poprzednio wyłącznie tak ustawione PDP. A takie są dla mnie całkowicie i absolutnie nie do przyjęcia. Niestety utrwaliła się w mej świadomości tożsamość: plazma = właśnie taki obraz. Jak się okazało: całkowicie nieuprawniona.

 

Dopiero za namową Mczaja i Witka przemogłem się, poszedłem do MM, ustawiłem po swojemu. Resztę znacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero za namową Mczaja i Witka przemogłem się, poszedłem do MM, ustawiłem po swojemu. Resztę znacie.

I chwała Ci za to, choć jedna duszyczka uratowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą prób i błędów, żmudnego cyzelowania (acz nie powiem: lubię tę zabawę), a także z pomocą przysłanych mi przez Witka tablic - wydaje mi się, że uzyskałem obraz moich marzeń (choć od samego początku, już na zgrubnych ustawieniach byłem nim oczarowany i zachwycony). Oto doskonałość (oczywiście według moich subiektywnych kryteriów, mojego gustu i moich upodobań):

Obraz

Tryb obrazu: Dynamiczny

Kontrast: 45

Jasność: 0

Ostrość: 5

Balans bieli: Normalny

Intensywne kolory: Włączony

Color Remaster: Włączony

Tryb ECO: Wyłączony

Redukcja szumów: Minimum

Ustawienia zaawansowane

Balans bieli:

R-Wzmocnienie: -15

G-Wzmocnienie: -20

B-Wzmocnienie: 5

R-Cutoff: -15

G-Cutoff: -20

B-Cutoff: 5

Gamma: 2.2

Intelligent Frame Creation: Maximum

Wykryw. formatu filmu: Włączony

Podwyższ. rozdzielczość: Maximum

Panel boczny: Max

16:9 Overscan: Włączony

Przesuw pixela: Auto

 

A jak Wy macie? Szczególnie pytanie to adresuję do Miksona.

 

Domyślam się, że te moje ustawienia mogą być dla niektórych trudne do zaakceptowania. Jeśli kogoś to interesuje i ma trochę wolnego czasu: proponuję aby sobie na chwilę tak jak ja ustawił, będziecie wiedzieli co ja lubię. Gdy ja poznam Wasze ustawienia: będę znał Wasze preferencje.

 

Ale ja (powtarzam) wg moich kryteriów i wymogów mam obraz moich marzeń.

 

Krótkie wyjaśnienie.

 

1. Jedną z miar jakości obrazu jest moim zdaniem wygląd twarzy. Mam je bardzo naturalne, bez żadnych podbarwień.

2. Mczaj radził, aby Gamma ustawić na 2.4, gdyż Panasy lubią ją mieć trochę skopaną. Ustawiłem tak i początkowo wydawało mi się, że tak jest najlepiej. Jednak stwierdziłemm, że szczególowość obrazu w ciemnych scenach jest przy ustawieniu 2.4 gorsza (mniejsza) niż przy 2.2. Dlatego wróciłem do 2.2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson - efekt jest co najmniej ciekawy. podoba mi się. z takim podświetleniem poczucie czerni na ciemnym ekranie chyba ciut wzrasta ;)

2 rzeczy mnie hamują przed wykonaniem podobnego podświetlenia:

- kolejna wtyczka potrzebująca zasilania :(

- ręczne on/off - co prawda można temat ominąć dorzucając np. czujnik poboru prądu przez tv + czujnik nat. oświetlenia pomieszczenia => da się zrobić, ale w tym przypadku determinacja chyba przegrałaby z lenistwem ;)

a! i w moim przypadku twoja wersja podświetlenia tła bardziej mi leży niż ambilight philipsa - tv mam upchnięty w meblach -> podświetlenie philipsowe by się tam gubiło i ogólnie nie miałoby sensu (aczkolwiek "obraz" wyciekający poza obudowę może się podobać - z zastrzeżeniem: min. 50cm białej ściany po obu stronach tv)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą prób i błędów, żmudnego cyzelowania (acz nie powiem: lubię tę zabawę), a także z pomocą przysłanych mi przez Witka tablic - wydaje mi się, że uzyskałem obraz moich marzeń (choć od samego początku, już na zgrubnych ustawieniach byłem nim oczarowany i zachwycony). Oto doskonałość (oczywiście według moich subiektywnych kryteriów, mojego gustu i moich upodobań):

Obraz

Tryb obrazu: Dynamiczny

Kontrast: 45

Jasność: 0

Ostrość: 5

Balans bieli: Normalny

Intensywne kolory: Włączony

Color Remaster: Włączony

Tryb ECO: Wyłączony

Redukcja szumów: Minimum

Ustawienia zaawansowane

Balans bieli:

R-Wzmocnienie: -15

G-Wzmocnienie: -20

B-Wzmocnienie: 5

R-Cutoff: -15

G-Cutoff: -20

B-Cutoff: 5

Gamma: 2.2

Intelligent Frame Creation: Maximum

Wykryw. formatu filmu: Włączony

Podwyższ. rozdzielczość: Maximum

Panel boczny: Max

16:9 Overscan: Włączony

Przesuw pixela: Auto

 

A jak Wy macie? Szczególnie pytanie to adresuję do Miksona.

 

Domyślam się, że te moje ustawienia mogą być dla niektórych trudne do zaakceptowania. Jeśli kogoś to interesuje i ma trochę wolnego czasu: proponuję aby sobie na chwilę tak jak ja ustawił, będziecie wiedzieli co ja lubię. Gdy ja poznam Wasze ustawienia: będę znał Wasze preferencje.

 

Ale ja (powtarzam) wg moich kryteriów i wymogów mam obraz moich marzeń.

 

Krótkie wyjaśnienie.

 

1. Jedną z miar jakości obrazu jest moim zdaniem wygląd twarzy. Mam je bardzo naturalne, bez żadnych podbarwień.

2. Mczaj radził, aby Gamma ustawić na 2.4, gdyż Panasy lubią ją mieć trochę skopaną. Ustawiłem tak i początkowo wydawało mi się, że tak jest najlepiej. Jednak stwierdziłemm, że szczególowość obrazu w ciemnych scenach jest przy ustawieniu 2.4 gorsza (mniejsza) niż przy 2.2. Dlatego wróciłem do 2.2.

mam podobnie ale używam praktycznie fabrycznych nastawów

w dzień dynamiczny

w nocy normalny z gamma 2.4

ale oba Redukcja szumów: Wyłączone! osobiście mi się wydaje że to tylko do analogowego sygnału na cyfrowym zamazuje lekko detale,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie ale używam praktycznie fabrycznych nastawów

w dzień dynamiczny

w nocy normalny z gamma 2.4

ale oba Redukcja szumów: Wyłączone! osobiście mi się wydaje że to tylko do analogowego sygnału na cyfrowym zamazuje lekko detale,

Dzięki. Pobawię się jeszcze tą Redukcją szumów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat

 

Jedno pytanko. Czy w swoim lg tez tak masz ze jak wchodzisz w menu to obraz rozjasnia sie tzn podswietlenie i kontrast idzie mocno do gory? Gdy wychodze z menu obraz powraca do moich ustawien. Czy mozna gdzies ustawic zeby ustawienia obrazu byly wszedzie takie same?

 

Mam nadzieje ze to co napisalem jest zrozumiale;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączysz "intensywne kolory" to do ilu trzeba podkręcić koloru żeby było tak samo?

To nie jest kwestia że wyłączywszy "Intensywne kolory" można uzyskać to samo podkręcając "Kolory". Gdyby tak było to regulacja "Intensywne kolory" byłaby na moje rozeznanie zupełnie niepotrzebnym dublowaniem "Kolorów". Włączenie "Intensywnych kolorów" nie sprawia, że stają się one mocniejsze. One stają się głębsze, takie powiedziałbym bardziej soczyste, może pasowałoby tu również określenie: jeszcze bardziej eleganckie. To nie są jakieś bardzo istotne zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki . Jak wcisne przycisk HOME obraz sie rozjasnia. Jak przechodze w ustawienia obrazu to wraca do moich ustawien;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat

 

Jedno pytanko. Czy w swoim lg tez tak masz ze jak wchodzisz w menu to obraz rozjasnia sie tzn podswietlenie i kontrast idzie mocno do gory? Gdy wychodze z menu obraz powraca do moich ustawien. Czy mozna gdzies ustawic zeby ustawienia obrazu byly wszedzie takie same?

 

Mam nadzieje ze to co napisalem jest zrozumiale;-)

Wciskając na pilocie Home gdy wchodzi się na główną stronę Menu jest dokładnie tak, jak piszesz. Jasność i kontrast idą mocno do góry i to bez względu na ustawiony w danym momencie tryb obrazu. Szczerze powiedziawszy nie przeszkadza mi to i nie zastanawiałem się czy można to zmienić tak, aby tu parametry obrazu były zgodne w jego aktualnym trybem.

 

Natomiast idąc głębiej Ustawienia - Obraz gdy zmieniam Tryb obrazu - jasność i kontrast (również temperatura barwowa) plansz Manu zmienia się zgodnie z ustawieniami danego trybu. Na Żywym są bardzo duże, na Kinowym - bardziej stonowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie "Intensywnych kolorów" nie sprawia, że stają się one mocniejsze. One stają się głębsze, takie powiedziałbym bardziej soczyste, może pasowałoby tu również określenie: jeszcze bardziej eleganckie. To nie są jakieś bardzo istotne zmiany.

z tego co pamiętam to zmienia się odcień niebieskiego i zielonego

przy włączonych widać że trawa na meczu piłkarskim jest zawsze ciemniejsza, taka ciemno-zielona, przy wyłączonych kolorach wygląda tak jak powinna - wpada miejscami w taką zieleń z żółcią

przy niebieskim to wzmacnia odcień błękitu - np niebo czy woda, to trochę taki odpowiednik "dynamicznego koloru" w LG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak stwierdziłemm, że szczególowość obrazu w ciemnych scenach jest przy ustawieniu 2.4 gorsza (mniejsza) niż przy 2.2. Dlatego wróciłem do 2.2.

Im niższa gamma tym bardziej rozjaśnione są cienie. Powinno być równo 2.2 ... co nie znaczy że ustawienie z menu TV gammy na 2.2 daje realnie gammę 2.2 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to zmienia się odcień niebieskiego i zielonego

przy włączonych widać że trawa na meczu piłkarskim jest zawsze ciemniejsza, taka ciemno-zielona, przy wyłączonych kolorach wygląda tak jak powinna - wpada miejscami w taką zieleń z żółcią

przy niebieskim to wzmacnia odcień błękitu - np niebo czy woda, to trochę taki odpowiednik "dynamicznego koloru" w LG

Powiem szczerze, że nie odniosłem wrażenia jakoby trawa na boisku stawała się przesadnie ciemna. Raczej powiedziałbym: bardziej soczysta. Takie porównanie: spalona słońcem czy świeżo podlana. Niebo też staje się bardzie błękitne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im niższa gamma tym bardziej rozjaśnione są cienie. Powinno być równo 2.2 ... co nie znaczy że ustawienie z menu TV gammy na 2.2 daje realnie gammę 2.2 ;)

 

... bo ustawienie o nazwie 2.2 daje w panasach faktyczną wartość niewiele ponad 2.0 podczas gdy 2.4 niewiele ponad 2.2

kwestia gustu, wydaje się jednak, że lepiej dać 2.4 i lekko jasność podciągnąć, żeby rozjaśnić ciemne szarości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziali zasłużeni dyskutanci tego wątku? Sittek? Wojtek76? Od dłuższego czasu pogrążyli się byli w nicości.

 

... bo ustawienie o nazwie 2.2 daje w panasach faktyczną wartość niewiele ponad 2.0 podczas gdy 2.4 niewiele ponad 2.2

kwestia gustu, wydaje się jednak, że lepiej dać 2.4 i lekko jasność podciągnąć, żeby rozjaśnić ciemne szarości

Ale przy podciągnięciu jasności ucierpi głębia czerni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie odniosłem wrażenia jakoby trawa na boisku stawała się przesadnie ciemna. Raczej powiedziałbym: bardziej soczysta. Takie porównanie: spalona słońcem czy świeżo podlana. Niebo też staje się bardzie błękitne.

nie napisałem że przesadnie ciemna ;)

no właśnie, wydaje się bardziej "soczysta" i przyjemnie się ją ogląda, tylko to nie jest prawdziwy obraz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.