Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Mój Panas G30 ma zarówno tryb obrazu Kinowy, jak i THX (nazywany w Instrukcji Obsługi "prawdziwe kino"). Rożnią się między sobą w sposób natychmiast zauważalny. Jak to wytłumaczysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Panas G30 ma zarówno tryb obrazu Kinowy, jak i THX (nazywany w Instrukcji Obsługi "prawdziwe kino"). Rożnią się między sobą w sposób natychmiast zauważalny. Jak to wytłumaczysz?

To że się różnią to nie oznacza zupełnie nic. Ja też mam kilka trybów w telewizorze i przy każdym obraz się różni. Który tak naprawdę jest lepszy to kwestia jedynie gustu.

 

Przede wszystkim to w THX temperatura bieli jest ustawiona na 6500 K a to jak na mój gust jest dużo za żółte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500 K to jest barwa dzienna.

 

Nie bardzo to wszystko rozumiem. Powiadasz, że 6500 K jest zbyt żółte. Ja z kolei mam w samochodzie w reflektorach żarówki Philips Blue Vision Ultra. świecą na ewidentnie niebieskawo, zarówno gdy z przodu popatrzeć w zapalone reflektory, jak też i niebieskawa jest podczas jazdy przestrzeń przed samochodem i oświetlona droga. To widać gołym okiem.

 

Producent podaje na opakowaniu, że ich temperatura barwowa to 4000 K. To jak w końcu jest? 4000 K daje światło już niebieskawe, a 6500 K jest zbyt żółte???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500 K to jest barwa dzienna.

6500K to ustalona temp. barwowa ... jakąś trzeba było ustalić, a ta w praktyce do wyświetlania jest najbardziej optymalna. Jeśli TV będzie wyświetlał w 5800K to barwy będą cieplejsze niż w zamierzeniach realizatora/nienaturalnie ciepłe ... jeśli będzie wyższa od 6500K to barwy będą zimniejsze. Zdjęcia i materiały Video dzisiaj są przygotowywane w 6500K.

 

W naturze temp. barwowa światła (tego pochodzącego od słońca, ale już na ziemi) jest inna pochmurną zimą, inna latem w południe. Natomiast temp. barwowa słońca jako taka, to 5800 lub 5600K ... jeśli dobrze pamiętam.

 

Nie bardzo to wszystko rozumiem. Powiadasz, że 6500 K jest zbyt żółte. Ja z kolei mam w samochodzie w reflektorach żarówki Philips Blue Vision Ultra. świecą na ewidentnie niebieskawo, za

1) Ktoś pisze że 6500K jest żółte ... sprawdził kolorymetrem że to na co patrzy to 6500K, czy tak ustawił w TV i myśli że patrzy na 6500K. Inna sprawa to subiektywizm ... dla jednego biały 6500K jest ciepły, a dla innego zimny.

2) Kwestia żarówek ... może producent rżnie głupa? Mam w domu żarówki z napisem na opakowaniu 3000K i inne żarówki z napisem 3000K-3500K (zwróćcie uwagę jaki fajny rozrzut) - jedne świecą ewidentnie cieplejszym światłem, ergo ich temp. barwowa nie jest taka sama i nie wykluczone że ani jedna, ani druga nie świeci 3000K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500K to ustalona temp. barwowa ... jakąś trzeba było ustalić, a ta w praktyce do wyświetlania jest najbardziej optymalna. Jeśli TV będzie wyświetlał w 5800K to barwy będą cieplejsze niż w zamierzeniach realizatora/nienaturalnie ciepłe ... jeśli będzie wyższa od 6500K to barwy będą zimniejsze. Zdjęcia i materiały Video dzisiaj są przygotowywane w 6500K.

 

W naturze temp. barwowa światła (tego pochodzącego od słońca, ale już na ziemi) jest inna pochmurną zimą, inna latem w południe. Natomiast temp. barwowa słońca jako taka, to 5800 lub 5600K ... jeśli dobrze pamiętam.

 

 

1) Ktoś pisze że 6500K jest żółte ... sprawdził kolorymetrem że to na co patrzy to 6500K, czy tak ustawił w TV i myśli że patrzy na 6500K. Inna sprawa to subiektywizm ... dla jednego biały 6500K jest ciepły, a dla innego zimny.

2) Kwestia żarówek ... może producent rżnie głupa? Mam w domu żarówki z napisem na opakowaniu 3000K i inne żarówki z napisem 3000K-3500K (zwróćcie uwagę jaki fajny rozrzut) - jedne świecą ewidentnie cieplejszym światłem, ergo ich temp. barwowa nie jest taka sama i nie wykluczone że ani jedna, ani druga nie świeci 3000K.

Prawdę powiedziawszy to też nie wierzyłem że 6500 wychodzi tak żółto i podejrzewałem że kolorymetr przekłamuje. W domu miałem w sumie dwa Spyder 2 a później Spyder 3.

Zawsze wychodziło to samo. Poza tym porównywałem to na oko z fabrycznym ustawieniem monitora philipsa i tam w pomiarze na ustawieniu 6500 wychodziło mniej więcej 6500. Dalej nie dowierzałem i postawiłem monitor obok telewizora i w porównaniu bezpośrednim na oko kolor białego był taki sam.

Podejrzewam że obecne białe farby którymi maluje się ściany mają dodawany niebieski barwnik który ma sprawić że biały wygląda bardziej biało. Dlatego światło o temperaturze 6500 padając na taką ścianę i dopijając się od niej ma o wiele wyższą temperaturę. Podejrzewam też że dlatego 6500 wydaje się trochę żółte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500K to ustalona temp. barwowa ... jakąś trzeba było ustalić, a ta w praktyce do wyświetlania jest najbardziej optymalna. Jeśli TV będzie wyświetlał w 5800K to barwy będą cieplejsze niż w zamierzeniach realizatora/nienaturalnie ciepłe ... jeśli będzie wyższa od 6500K to barwy będą zimniejsze. Zdjęcia i materiały Video dzisiaj są przygotowywane w 6500K.

 

W naturze temp. barwowa światła (tego pochodzącego od słońca, ale już na ziemi) jest inna pochmurną zimą, inna latem w południe. Natomiast temp. barwowa słońca jako taka, to 5800 lub 5600K ... jeśli dobrze pamiętam.

 

 

1) Ktoś pisze że 6500K jest żółte ... sprawdził kolorymetrem że to na co patrzy to 6500K, czy tak ustawił w TV i myśli że patrzy na 6500K. Inna sprawa to subiektywizm ... dla jednego biały 6500K jest ciepły, a dla innego zimny.

2) Kwestia żarówek ... może producent rżnie głupa? Mam w domu żarówki z napisem na opakowaniu 3000K i inne żarówki z napisem 3000K-3500K (zwróćcie uwagę jaki fajny rozrzut) - jedne świecą ewidentnie cieplejszym światłem, ergo ich temp. barwowa nie jest taka sama i nie wykluczone że ani jedna, ani druga nie świeci 3000K.

często żarówki mają dodatkowo pomalowane na niebiesko część przez którą przechodzi światło to daje dodatkowy efekt niebieskiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Vision Ultra ma całą banieczkę niebieską. I dodatkowo niebieski kapturek. I właśnie ich światło (powtarzam: gołym okiem rozpoznawalne jako ewidentnie i wyraźnie niebieskawe) jest opisane przez producenta jako 4000 K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500 K to jest barwa dzienna.

 

Nie bardzo to wszystko rozumiem. Powiadasz, że 6500 K jest zbyt żółte. Ja z kolei mam w samochodzie w reflektorach żarówki Philips Blue Vision Ultra. świecą na ewidentnie niebieskawo, zarówno gdy z przodu popatrzeć w zapalone reflektory, jak też i niebieskawa jest podczas jazdy przestrzeń przed samochodem i oświetlona droga. To widać gołym okiem.

 

Producent podaje na opakowaniu, że ich temperatura barwowa to 4000 K. To jak w końcu jest? 4000 K daje światło już niebieskawe, a 6500 K jest zbyt żółte???

To w takim razie THX w Panasonicu to ściema bo przy ustawieniu THX biały był lekko żółty, no to za co ten Panasonic dostał THX.

Tyle warte jest THX. Dostają znaczek a później maja w nosie prawidłową kalibrację telewizora.

Warunkiem dostania THX powinien być obowiązek kalibracji każdej sztuki wysyłanej z fabryki. Jeżeli tak nie jest to mogą sobie wsadzić ten znaczek tam gdzie światło nie dochodzi.

A co chcesz w samochodzie zobaczyć innego gdy ulice oświetlone są światłem które ma poniżej 2000K najczęściej lampami sodowymi które świecą żółtym światłem. Przy takim oświetleniu każde światło będzie wydawało się niebieskie. Zrób zdjęcie przy żarówce z ustawieniami w aparacie na światło dzienne to zobaczysz co z tego wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu ja mieszkam pod miastem i mam kawałki drogi (w tym także przez las) bez żadnego oświetlenia ulicznego. Mogę sobie tam jechać na światłach długich. I wtedy najlepiej widać że cała (bardzo jasna, bo i żarówki mają +30% strumień świetlny w porównaniu ze standardowymi) przestrzeń przed samochodem jest oświetlona na niebieskawo. A gdy jest w nocy mgła i włączysz długie światła (wiem: tak się nie robi, zrobiłem to tylko na chwilę w celech eksperymentalnych) to ta "ściana" przed samochodem była wręcz niebieska. Nie niebieskawa. Niebieska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu ja mieszkam pod miastem i mam kawałki drogi (w tym także przez las) bez żadnego oświetlenia ulicznego. Mogę sobie tam jechać na światłach długich. I wtedy najlepiej widać że cała (bardzo jasna, bo i żarówki mają +30% strumień świetlny w porównaniu ze standardowymi) przestrzeń przed samochodem jest oświetlona na niebieskawo. A gdy jest w nocy mgła i włączysz długie światła (wiem: tak się nie robi, zrobiłem to tylko na chwilę w celech eksperymentalnych) to ta "ściana" przed samochodem była wręcz niebieska. Nie niebieskawa. Niebieska.

Ciekaw jestem do czego porównywałeś skoro jedynym źródłem światła była żarówka w samochodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma wuja we wsi by też żarówki z napisem 4000K miały 4000K ;) A ile mają? ... z tego co piszesz to pewnie ponad 10000K.

Jak to się mówi papier jest cierpliwy wszystko przyjmie.

Zresztą 90 procent telewizorów ma standardowo biały grubo powyżej 6500K i trzeba ustawiać odcień koloru na ciepły żeby uzyskać 6500K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem do czego porównywałeś skoro jedynym źródłem światła była żarówka w samochodzie.

Pytanie jest niepoważne. Muszę mieć coś do porównywania? Bez tego wiem co w języku polskim nazywa się "niebieskawe" a co "niebieskie". Podobnie staję pod czerwonym światłem, gdyż wiem, że mam stać. Nie muszę mieć niczego do porównywania. A gdy patrzysz na niebieskie niebo - to co masz do porównania??? A widzisz, że jest niebieskie.

 

W takim razie nie ma wuja we wsi by też żarówki z napisem 4000K miały 4000K ;) A ile mają? ... z tego co piszesz to pewnie ponad 10000K.

I chyba masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie przy żarówce z ustawieniami w aparacie na światło dzienne to zobaczysz co z tego wyjdzie.

A to że człowiek nie widzi na żółto przy żarówkach z 2700K zawdzięczamy tylko temu że oko koryguję barwę podobnie jak balans bieli w aparacie fotograficznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi papier jest cierpliwy wszystko przyjmie.

Zresztą 90 procent telewizorów ma standardowo biały grubo powyżej 6500K i trzeba ustawiać odcień koloru na ciepły żeby uzyskać 6500K.

Skąd takie statystyki?

A zresztą sam piszesz, że 6500 K to dla Ciebie "zbyt żółto". Ustawiasz przeto na Zimny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest niepoważne. Muszę mieć coś do porównywania? Bez tego wiem co w języku polskim nazywa się "niebieskawe" a co "niebieskie". Podobnie staję pod czerwonym światłem, gdyż wiem, że mam stać. Nie muszę mieć niczego do porównywania. A gdy patrzysz na niebieskie niebo - to co masz do porównania??? A widzisz, że jest niebieskie.

W zasadzie to na pytanie odpowiedziałem powyżej. Nie ma w tym nic niepoważnego. Oko w pewnych granicach działa podobnie jak balans bieli w aparacie. Mózg zakłada że duże jasne powierzchnie są białe. Jaki naprawdę kolor mają te powierzchnie zobaczysz dopiero gdy zrobisz zdjęcie gdzie biały ustalisz na 6500K lub jako światło dzienne. Wtedy zdjęcia w pomieszczeniach wychodzą ci całkowicie żółte wręcz pomarańczowe. To że ty przy takich żarówkach widzisz biały spowodowane jest obróbką obrazu w mózgu. Jeżeli teraz włączysz żarówkę 4000K na ulicy gdzie latarnie są oświetlone światłem sodowym a przy tym widać okno gdzie żarówki w domu mają 2700K to światło z reflektora odbierzesz jako niebieskie.

Co do światła czerwonego na ulicy. Oświetl światłem czerwonym planszę z czerwonymi i zielonymi plamami i zobacz co z tego wyjdzie. Okaże się że zielony zrobił nie jest już zielony a inne kolory zmieniły swoje barwy. Odczuwanie koloru jest względne. Dziwne że tego nie wiesz.

 

Skąd takie statystyki?

A zresztą sam piszesz, że 6500 K to dla Ciebie "zbyt żółto". Ustawiasz przeto na Zimny?

Dlatego THX w telewizorze jest mi potrzebne tyle co piąte koło u wozu.

 

Zresztą dziwię się tobie że tak mocno bronisz THX skoro lubisz mocniejsze barwy co jest zaprzeczeniem idei THX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to na pytanie odpowiedziałem powyżej. Nie ma w tym nic niepoważnego. Oko w pewnych granicach działa podobnie jak balans bieli w aparacie. Mózg zakłada że duże jasne powierzchnie są białe. Jaki naprawdę kolor mają te powierzchnie zobaczysz dopiero gdy zrobisz zdjęcie gdzie biały ustalisz na 6500K lub jako światło dzienne. Wtedy zdjęcia w pomieszczeniach wychodzą ci całkowicie żółte wręcz pomarańczowe. To że ty przy takich żarówkach widzisz biały spowodowane jest obróbką obrazu w mózgu. Jeżeli teraz włączysz żarówkę 4000K na ulicy gdzie latarnie są oświetlone światłem sodowym a przy tym widać okno gdzie żarówki w domu mają 2700K to światło z reflektora odbierzesz jako niebieskie.

Co do światła czerwonego na ulicy. Oświetl światłem czerwonym planszę z czerwonymi i zielonymi plamami i zobacz co z tego wyjdzie. Okaże się że zielony zrobił nie jest już zielony a inne kolory zmieniły swoje barwy. Odczuwanie kolory jest względne. Dziwne że tego nie wiesz.

Twoje wygibasy logiczne są mało przekonujące. Powtarzam, że nie ma oświetlenia ulicznego. Ani sodowego, ani żadnego innego. Nie ma też żarówek w oknach. Jadę przez ciemny las. Nie każde światło reflektora odbieram jako niebieskawe. Tylko na tych żarówkach. Na standardowych widzę, że jest jasno, na X-Treme Power: bardzo jasno, ale w obydwu przypadkach jest to światło, które nazwałbym "ciepłym białym". Natomiast na tych, Blue Vision Ultra, jest ewedentnie niebieskawe. Nie muszę mieć żadnego laboratorium nafaszerowanego aparaturą fotometryczną aby to stwierdzić.

 

Zabawy z planszami pozostawiam bez komentarza. Ty się tak bawisz prowadząc samochód?

 

Zresztą dziwię się tobie że tak mocno bronisz THX skoro lubisz mocniejsze barwy co jest zaprzeczeniem idei THX.

Czy Ty wszystko musisz opacznie rozumieć? Gdzie bronię? Nie bronię, tylko na jego temat rozmawiam i staram się zrozumieć.

W domu z tego trybu nie korzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wygibasy logiczne są mało przekonujące. Powtarzam, że nie ma oświetlenia ulicznego. Ani sodowego, ani żadnego innego. Nie ma też żarówek w oknach. Jadę przez ciemny las. Nie każde światło reflektora odbieram jako niebieskawe. Tylko na tych żarówkach. Na standardowych widzę, że jest jasno, na X-Treme Power: bardzo jasno, ale w obydwu przypadkach jest to światło, które nazwałbym "ciepłym białym". Natomiast na tych, Blue Vision Ultra, jest ewedentnie niebieskawe. Nie muszę mieć żadnego laboratorium nafaszerowanego aparaturą fotometryczną aby to stwierdzić.

 

Zabawy z planszami pozostawiam bez komentarza. Ty się tak bawisz prowadząc samochód?

 

 

Czy Ty wszystko musisz opacznie rozumieć? Gdzie bronię? Nie bronię, tylko na jego temat rozmawiam i staram się zrozumieć.

W domu z tego trybu nie korzystam.

No to ci wyjaśniłem. THX to jeszcze jeden marketingowy bełkot na którym ktoś próbuje robić pieniądze. Ani nie ma gwarancji że sprzęt z THX gwarantuje odpowiednią wysoką jakość, zresztą sam się naciąłem na Onkyo 608 jak również to że jakiś sprzęt nie posiada certyfikatu THX nie oznacza wcale że jest to sprzęt kiepskiej jakości.

 

Co do plansz to powiem tylko jedno. Trudno mieć komentarz do czegoś czego się nie zrozumiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wydawało mi się, że znaczek THX to nobiitacja i potwierdzenie jakosści samego sprzętu, jak i wszystkich jego podzespołów. Ale widzę, że to kolejna sztuczka marketingowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mój Panas G30 ma zarówno tryb obrazu Kinowy, jak i THX (nazywany w Instrukcji Obsługi "prawdziwe kino"). Rożnią się między sobą w sposób natychmiast zauważalny. Jak to wytłumaczysz?

 

Posiadam 46G30 tryb THX nadaje sie tylko do oglądania filmów, i to w zaciemnionym pokoju.W dzień jest nie do zaakceptowania obraz za ciemny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 46G30 tryb THX nadaje sie tylko do oglądania filmów, i to w zaciemnionym pokoju.W dzień jest nie do zaakceptowania obraz za ciemny.

Kinowy jest jeszcze ciemniejszy.

Oglądałem program krajoznawczy. Rzecz się działa na tropikalnej lagunie. Przez ciekawość włączyłem na chwilę tryb THX. Nie był to obraz moich marzeń (jak Dynamiczny z moimi dość szczegółowymi korektami), ale skłamałbym mówiąc że był zły albo bardzo ciemny. Nawet powiedziałbym: był niezły i w miarę sympatyczny. Właśnie taka laguna oglądana przez ciemne okulary. A pokój wcale nie był zaciemniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb THX wg mnie są to ustawienia obrazu dla zaciemnionego pomieszczenia, czyli dla warunków jak w kinie (w tym przypadku home cinema) i tylko w takich warunkach można docenić jego zalety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb THX wg mnie są to ustawienia obrazu dla zaciemnionego pomieszczenia, czyli dla warunków jak w kinie (w tym przypadku home cinema) i tylko w takich warunkach można docenić jego zalety...

Ja doceniłem zalety nawet w dość jasnym pomieszczeniu, acz (powtarzam) nie był to obraz moich marzeń. Zgadzam się jednak z Tobą, że jest to ustawienie dla ciemnych pomieszczeń. Tylko w takim razie czym jest tryb Kinowy? Do jakich pomieszczeń? Tu obraz jest jeszcze ciemniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doceniłem zalety nawet w dość jasnym pomieszczeniu, acz (powtarzam) nie był to obraz moich marzeń. Zgadzam się jednak z Tobą, że jest to ustawienie dla ciemnych pomieszczeń. Tylko w takim razie czym jest tryb Kinowy? Do jakich pomieszczeń? Tu obraz jest jeszcze ciemniejszy.

Bodajże od tego roku producenci telewizorów sprzedający sprzęt w Europie zobowiązani są naklejania na urządzenie znacznka Energy-related Products

33168EN1_1_1.jpg

 

a ponieważ dla telewizorów nie określono przy jakiej luminancji i przy jakim obrazie to w każdym telewizorze jest tryb tak ciemny że nie wiadomo do czego służy. Moim zdaniem do pomiaru energii zużytej prze telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby w prostych żołnierskich słowach oświecić mnie co to jest owe stosowane w plazmach sterowanie subpolowe (np. 600 Hz). Czym to się różni od LCD-owego odświeżania obrazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcienie barw na plazmie powstają na skutek różnej ilości mrugnięć (plazma albo świeci albo nie). 600 Hz subpolowo, oznacza że plazma może w ciągu sekundy mrugnąć (lub nie) 600x. Jeśli oglądasz film z 50 klatkami/sek, to wychodzi do max 12 mrugnięć na klatkę dla pojedynczego piksela (czyli 13 odcieni razem z czarnym). Na plazmie 600 Hz na skutek ditheringu, obraz nie wygląda jakby miał tylko 13x13x13 kolorów. Nie mogę się dokopać teraz do materiałów, czy każde mrugnięcie może być generowane z różną intensywnością (to by dało więcej odcieni, te 13/każdą składową coś mi się wydaje za mało).

 

Aha ... plazmy też mają procesory interpolujące, więc przy liczeniu kolejnych mrugnięć panelu brane są pod uwagę sąsiadujące klatki.

 

LCD wyświetla w sposób ciągły, czyli 100x /sek jest podawany gotowy obraz na matrycę, pomiędzy "podaniami" obraz nie jest wygaszany. Czyli jak oglądasz film 50 fps na LCD 100 Hz, to z 50 klatek/s interpolowane jest dodatkowe 50 klatek/s (na podstawie klatek ze źródła procesor renderuje pośrednie, co razem daje 100/s). TV LCD mają matryce 8 bit/kanał zwykle, więc 256 odcieni razem z czarnym. Telewizja korzysta z mniejszej ilości odcieni (nie pamiętam ... 240? 224?). Czyli LCD wyświetla przy filmie 50 klatkowym 100 klatek, każda z gotowym odcieniem których może być tam do 224. Inna sprawa że LCD fizycznie ma nieliniową gammę (takie kopnięte S) co przy chęci zrobienia ładnej krzywej, przy ograniczonej ilości odcieni do 256(na każdy kolor, czyli 256x256x256 barw), sprawi że fizycznie będzie ich mniej (np. 200/kanał (200x200x200) = banding). W TV nie stosuje się zwykle np. 12-16 bitowej elektroniki by w pełni precyzyjnie wyświetlić te 8 bit/składową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX - Wg niezależnych testów, telewizory z certyfikatem wydanym przez organizację THX rzeczywiście gwarantują wysoką jakość obrazu, tj. duży współczynnik kontrastu oraz odwzorowanie kolorów zgodne ze wzorcem (Rec.709). Pomimo tego uważajmy na pułapki: certyfikat THX nie zawsze jest wydawany na „cały" telewizor, lecz czasem, jak w przypadku serii VT20 firmy Panasonic, dotyczy tylko trybu 2D, podczas gdy tryb 3D certyfikacji THX niestety nie posiada (co nie dziwi, ze względu na tragiczny spadek jasności tym trybie). Aktualnie telewizory z certyfikacją THX oferują w Polsce firmy LG (elcedeki serii LE8500) oraz Panasonic (plazmy serii G20, V20 i VT20). Warto się z nimi bliżej zapoznać, bo są to naprawdę udane modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.