Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

technologia daje możliwość emitowania więcej w tym samym paśmie. MPEG2/4 to kompresje stratne - z założenia obraz na wyjściu jest mniej doskonały niż na wejściu. statystyka twierdzi, że uśredniony oglądacz/słuchacz nie zobaczy/usłyszy różnicy. jak wiadomo jesteśmy tacy sami. kopie 1:1.

ile jest stanów pośrednich np. pomiędzy min/max amplitudy w analogu, a ile na wyjściu przetwornika 8/16/24-bit?

natomiast zcyfrowienie sygnału dało jeden niesamowity plus - można dorzucić dane korekcyjne i zdecydowanej większości przypadków można zapomnieć o degradacji sygnału w torze przesyłowym (o ile tor założony z sensem). i przechowuje się to wygodniej. zrysowaną (ale czytelną) cd/dvd można zdiagnozować i na jej podstawie odtworzyć w formie pierwotnej. taka time machine: płyta nówka-> płyta porysowana-> kopia, ale jak nówka!

a co do przepływności - generalnie zmienna chyba jest? dynamiczny sd może potrzebować więcej pasma niż niemal statyczny hd.

jak cyfra jest taka cacy, to koncerty live są beeee (cóż za fatalny, przestarzały analog) ;) oczywiście mp3-128k/aac-96k - to hi-end-top! lepszy niż live, rzecz jasna :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie Kb jest prawidłowo. Od pierdyliona lat bit pisało się z małej, a Bajt z dużej. Przedrostek kilo itp. w informatyce pisało się z dużej KB, MB, GB, Kb, Mb. Kb i KB = prawidłowo. kB - HGW co to jest. Od jakiegoś czasu jest MiB, Gib itp., ale kto by się tym przejmował.

 

ps. humorek mam

Don111 wyjaśnił dobitnie, ze nie pisał o bitach tylko o bajtach a podał oznaczenie "Kb" i stąd moja uwaga na temat tej nieścisłości w oznaczeniach użytych przez niego. Dla kilobajtów używa się oznaczenia KB lub kB (owszem rzadziej) ale nie Kb tak jak on to uczynił. Podsumowując duze B=bajt, małe b=bit, przedrostek jest tu mniej istotny bo "k" wiadomo co oznacza. Trochę pomieszałeś bo nie doczytałesś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani plazma ani LCD - tylko Oled Tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani plazma ani LCD - tylko Oled Tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiemy, wiemy ... jest jeszcze Crystal LED które pokazało SONY w wersji 55" (praktycznie zachowuje się to jak OLED, oczywiście nie ma tam matrycy LCD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani plazma ani LCD - tylko Oled Tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziękujemy za reklame.

Kiki napisz po ile będziesz sprzedawał tego LG-ka?, tylko nie przywal zbyt wysokiej marży bo nikt nie kupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Głównym czynnikiem który naprawdę utrudnia masową produkcje na skalę światową telewizorów Oled jest..... kolor niebieski
Problem został już wyeliminowany (białe OLED i filtr RGB)

 

OLED to skrót od Organic Light-Emitting Diode. Jest to emisyjna technologia wyświetlania ​​podobna jak w telewizorach plazmowych i CRT.
A deskorolka jest podobna do samochodu osobowego bo ma cztery kółka x-P. Trochę bardziej poważnie: jedyne podobieństwo OLED do plazmy i CRT jest takie że nie ma tam LCD x-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Może ktos zorganizuje jakieś zakłddy bookmacherskie? Pojawią się, czy też jest to kolejna ściema? A w kwietniu dowiemy się, że jesienią, potem że na Święta a w końcu roku - że w połowie 2013?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakies info nt Tvn player na tv LG?

Czekam z niecierpliwoscia...

Na Panasie ponoc juz smiga...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Panasoniki - ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele plazm Panasonica prezentują się extra

g_main07.jpg

 

g_main09.jpg

 

 

Nowe LCD Panasonica też extra:

g_main18.jpg

 

g_main06.jpg

 

Ale Sasmung również się extra postarał z wyglądem :

 

013__MG_1110.JPG

 

001__MG_2058.JPG

 

Ale Oled jest Oled :

 

014__MG_2100.jpg

 

020__MG_2106.jpg020__MG_2106.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Nabyłem niedawno 42" GT30, jestem ponadto posiadaczem 2 lcd Samsunga. Poniżej kilka moich spostrzeżeń.<br />

<br />

Nie zauważyłem jakichkolwiek różnic pomiędzy filtrem jaki zastosowano w G30 i GT30, zarówno w stanie wyłączonym jak i w trakcie wyświetlania tego samego materiału, ponadto nigdzie nie natknąłem się na informację jakoby filtry te różniły się od siebie, Panasonic podaje, ze są identyczne.<br />

<br />

Określenie ekranu terminem "lustro" jest nie na miejscu, to niewłaściwe słowo, czytając coś takiego można ulec sugestii, że patrząc się w Panasonica można się ogolić albo uczesać a to nie prawda, owszem są odbicia ale przyzwoicie stłumione, wyłączony ekran GT30 pod tym względem przypomina moje półmatowe LCD, problem leży po stronie jasności a nie jakości filtru, LCD mocniej daje po oczach i niejako jest w stanie "zabić" wszelkie refleksy własnym silnym światłem, plazma tego nie uczyni choć w trybie dynamicznym można sytuację nieco podratowac ale tylko nieco. Jeśli dysponujecie pokojem gdzie na ekran może padać światło słoneczne i przewidujecie eksploatację za dnia to tę plazmę sobie odpuśćcie, poza tym przypadkiem zapewniam, ze jasności nie zabraknie.<br />

<br />

Głos słabiutki, nawet biorąc pod uwagę fakt, ze to płaski telewizor.<br />

<br />

Różnice w obrazie pomiędzy tą plazmą i LCD są mniej więcej takie jak  pomiędzy filmem zrobionym na celuloidzie i cyfrowej kamerze. Na plaźmie jest inny klimat, jest to "coś" co nie przenosi nas z sali kinowej do teatru telewizji. Nawet włączając ifc na maksimum nie pojawiają się te teatralne naleciałości, może leciutko ale klimat filmu nie ucieka.<br />

<br />

Najważniejsza rzecz - ostrość ruchu (to mnie przekonało do tej plazmy), jeśli nie brakuje bitrate to ruch jest ostry i niezniekształcony artefaktami, da się obejrzeć mecz pikarski jak za dobrych czasów na CRT, akcja przenosi się z bramki pod bramkę i nie robi się po drodze mydło, nie umykają szczegóły, widać numery na koszulkach i trawa nie staje się plackiem z pasty szpinakowej, co ciekawe w samsungach najgorsze mydło było przy transmisjach HD, w SD nie było źle, w Panasonicu HD nie zdycha przy ruchu tak łatwo, właściwie wogóle nie zdycha o ile nie poskąpiono bitów. Korzystam obecnie z UPC i z tym bitrate nie jest najlepiej choć to nie wina dostawcy sygnału.<br />

<br />

SD cyfrowe jest na dobrym poziomie o ile wyłączymy cyfrowy zoom likwidujący czarne skraje obrazu, nie pamiętam jak ta opcja się nazywa.<br />

<br />

SD analogowe to porażka absolutna, mam wrażenie, że wyświetlane są tylko parzyste lub nieparzyste linie czyli rozdzielczość VHS.<br />

<br />

Wbrew temu co podaje Panasonic kąty widzenia nie są dowolne, owszem w poziomie jest max ale w pionie nie, gdyby chcieć powiesić GT30 gdzieś nad głowami ekran bezwzględnie trzeba pochylić.<br />

<br />

Telewizor jest obecnie tani jak barszcz.<br />

<br />

Nie brzęczy, (mój nie brzęczy).<br />

<br />

Pozdrawiam.<br />

<br />

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku przecież sam pisałeś, że w rozmiarze 42" filtry G i GT są takie same. Różnią się (jak twierdzisz) w 46".

 

Zresztą zagadnienie samych filtrów jest jakby trochę akademickie. Bardziej istotna chyba jest jakość obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć panasonic chce zrobić bezokularowe 3d w plazmach i dodać większe przekątne powyżej 100cali, pod koniec roku mają pojawić się egzemplarze na testach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli VT50 w rozmiarze 65" ma (podobno) kosztować 20000 zł to pytanie jaka będzie cena bezokularowego ponad 100". Pewnie jakaś przebijająca pułapy abstrakcji.

 

Takie wielkości to aż się proszą o Ultra HD. Nie jakieś pseudo w w postaci 4K Toshiba, ale prawdziwe czyli 7680 x 4320p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że lepszym od takich giga-telewizorów rozwiązaniem jest rzutnik + ekran. W wersji Full HD rzecz jasna of course, przyszłościowo Ultra HD. Do 3D jest to wręcz warunek absolutnie konieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku przecież sam pisałeś, że w rozmiarze 42" filtry G i GT są takie same. Różnią się (jak twierdzisz) w 46".

Filtr filtrem, a ogólne wrażenie zgoła inna.

 

Już z domu nie mam dostępu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę podchodził z kumplem do kalibracji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

ponoć można wycisnąć ideał obraz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mialem plazmę i było ok ale teraz przechodzę na wyższy stopien na dobry projektor.

 

a tak na marginesie:

 

A jak się ma wyraźnie większy budżecik i chce sie zrobić tak jak ja i moja kobieta takie fulllllllwypasss kino domowe to co wtedy sugerujecie ?. Nie chce mieć ograniczeń, by niczego nie zabrakło. mam duze pomieszczenie sali która na nasze milutkie kino przerabiamy obecnie na wakacje , bo to juz czas nadszedł i 40ka na karku, prawie 100 mkw i dosyć wysokie 3.5 m miejscami.

czekam na poważne sugestie

tu zaznaczam że odpada to co możemy kupić w jakimś Auchan czy Mediamarkecie bo to żart dla nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzę na wyższy stopien na dobry projektor.

jak się ma wyraźnie większy budżecik i chce sie zrobić tak jak ja i moja kobieta takie fulllllllwypasss kino domowe

Nie chce mieć ograniczeń, by niczego nie zabrakło.

tu zaznaczam że odpada to co możemy kupić w jakimś Auchan czy Mediamarkecie bo to żart dla nas.

 

Przechwalanie się zasobnośną portfela jest (a) w złym guście; (b) niebezpieczne, gdyż może się zainteresować Urząd Skarbowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mialem plazmę i było ok ale teraz przechodzę na wyższy stopien na dobry projektor.

Przejdź więc do innego tematu ("Jaki projektor wybrać do <cena>?")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku - nie wiem czy wogóle istnieje LaserVue na Europę. Są sprzedawane tylko na rynku japońskim, USA i australijskim. Oni tam mają zupełnie inne standardy emisji HD TV niż Europa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

ostatnio mordowałem kalibrację mojego vt30 ,

krótko - uzyskałem jeszcze lepsze detale półcieni a myślałem że jest nieźle!

gamma 2.2 skorygowana została praktycznie referencyjnie :) 10skalowa korekcja bieli jest bardzo pomocna w vt30!!!!!!!

troszkę mam mały problem z różowym , lekko kalorymetr chyba źle odczytuje może rozkalibrował się bo pomiarowo jest ok a obraz minimalnie czerwonego i różowego podaje za mocno z ręki próbowałem nasycenie i luminancję potem korygować i jest lepiej ale nie wiem na ile wychodzę z wierzchołków gamuta rgb, kolega na swoim też walczy i ma podobne odchyły na czerwonym,,, coś musi być na rzeczy

ogólnie jestem pod dużym wrażeniem w tym stanie co posiadam bo sama kolorystyka może nie uległa mocnej zmianie ale gamma niesamowicie otworzyła obraz w większą ilość detali spora zmiana na plus dodatkowo kontrast nie wychodzi w obszar lekkiego podrasowania w bliskie białe przepalone i czarne obszary które potrafiły lekko przysłaniać detale - jest spora różnica!, , barwowo troszkę może złapał polotu delikatniejszych odcieni jeszcze choć nie aż tak duży przyrost na plus jak na gammie,

tryb kinowy thx przy tym co obecnie mam jest lekką pończoszką na obrazie , ogólnie nie będę rozpisywał się w detale bo jest podejrzenie że kumpla urządzono pomiarowe jest wadliwe,

obecnie interesuję się tym X-Rite Kalibrator do monitorów X-Rite i1 D Pro

czy ktoś może bawił się nim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.