Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem przecież:

bierz GT30 (jeśli chcesz 3D) lub G30 (jeśli Cię 3D nie bawi)

Czyli identycznie to samo co Ty teraz piszesz. Więc nie rozumiem o co się czepiasz. Wygląda na to, dla samej zasady czepiania się. Postaraj się najpierw przeczytać ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracaj teraz kota ogonem. Przyznasz chyba, że napisaliśmy to samo. GT30 (Ty wspomniałeś również o VT30) dla 3D, G30 dla 2D. Stąd moje zdziwienie o czepialstwo.

Z ubolewaniem konstatuję, że wydajesz się być osobą mało tolerancyjną dla gustów, poglądów i upodobań odmiennych od Twoich. Takich kuriozalnych jegomościów jeszcze się trochę (oprócz mnie) tu na Forum znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadawaj po raz n-ty tego samego pytania w nadziei, że mnie zmęczysz i w końcu (dla świętego spokoju) przyznam Ci rację. Bo w tym temacie nie przyznam.

 

Doznania trójwymiarowe - absolutnie nie są wg mnie zbędne. Cały otaczający nas świat jest przecież trójwymiarowy. Zbędna jest natomiast nieudolna pseudonamiastka, czyli to co oferują telewizory, a co jest nachalnie wciskane marketingowo jako 3D.

 

Pisałem już kilkakrotnie, że mogę popatrzyć na 3D w IMAX-ie, a w domu na konfiguracji rzutnik Full HD + ekran 200".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty wogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? Mam coraz poważniejsze obawy, że nie. Przecież napisałem, że nie tylko w IMAX-ie. W domu przez rzutnik i na ekranie 200"+ również. Dlaczego? Gdyż tylko to daje poczucie realizmu. Oglądając koncert 3D postacie "siedzących obok mnie widzów" są maturalnej wielkości. Ile razy mam pisać, że w telewizorze dostaję conajwyżej teatrzyk kukiełkowy. Owszem: trójwymiarowy.

 

Witku nie uprawiaj polemiki dla polemiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię robić za trefnisia. Dość się nawygłupiałem pisząc kiedyś brednie na temat plazmy. Na usprawiedliwienie miałem tylko to, że poprzednio oglądałem wyłącznie PDP ustawione tak, jak mi się zupełnie nie podobało. Więc sobie (w nieuprawniony sposób) stworzyłem w głowie tożsamość: PDP = tylko taki obraz. A tu się okazało, ku mojemu jakże miłemu zaskoczeniu, że nie tylko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z faktu, że można (bez trudu) odróżnić nie wynika, że mi się (tak ustawiona) plazma powinna podobać. Tylko dlatego, że to jest plazma. Bo mi się nie podobała. Dopiero gdy ustawiłem po swojemu... Dalszy ciąg znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lubiłeś LCD z kolorami - OK (jakieś tam nasycenie)

2. Nie lubiłeś PDP z mniejszym nasyceniem kolorów niż w/w LCD - OK

3. Teraz twierdzisz że PDP jest lepsze z takim samym nasyceniem jak w punkcie 1.

 

dlaczego wcześniej PDP było dla Ciebie złe? - przecież miały tylko mniejsze nasycenie kolorem a wszystkie inne aspekty przecież były i są takie same.

 

Tego nie umiem zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na zasadzie "show must go on" czepiasz sie dla samego czepiania i uprawiasz polemikę dla polemiki - to ja tę rozmowę zakończę.

 

Nie jest prawdziwe Twoje stwierdzenie że "wszystkie inne aspekty były i są takie same". Plazmy które poprzednio miałem okazję oglądać były nastawione może zgodnie z regułami sztuki i zaleceniami red. Filpa Kulpy, ale w sumie było to:

 

1.Obraz ciemny jak u murzyna w d... . Zbywano mnie stwierdzeniami, że "plazma musi być oglądana w ciemnym pokoju". Nieprawda, nie musi. Ja czasem oglądam w całkiem jasnym i tak samo mi się podoba. Bo sobie ustawiłem jak lubię.

 

2. Kolory wyblakłe niczym koszula prana n razy w nieodpowiednim proszku. Bo to zgodne z jakimiś tam zaleceniami. Chwilami koloru nie było widać, należało się go raczej domyślać. Mówiono mi, że "tak jest naturalnie". A ja lubię kolory jak z pocztówek. I mam. Takiej jakości, że na żadnym LCD tego nie osiągnę, choć tam też potrafią być piękne. Ale lepsze jest wrogiem dobrego.

 

3. Kontrast na ciut-ciut, co moim zdaniem wogóle sprowadza do zera zalety plazmy. Bo może zwalać z nóg.

 

4. Ostrość też na tycio-tycio, w efekcie mętny i rozmazany. Co również stawia pod znakiem zapytania zalety tej technologii.

 

I w końcowym efekcie mieliśmy to, o czym kiedyś w innym miejscu napisałem, że w dawnych latach u moich Rodziców na Rubinie 710p obraz był lepszy. Długo wzbraniałem się pójść do MM i samemu poeksperymentować z plazmami. Przekonałeś mnie Ty i Mczaj, za co obydwaj macie moją wieczystą wdzięczność. Przemogłem się i poszedłem. Wystarczyła w zasadzie jedna (pierwsza) wizyta, aby mi szczęka opadła i abym całkowicie, diametralnie zmienił zdanie. Następne wizyty w MM to już była raczej zabawa rozmaitymi modelami plazm: VT, GT, G, ST, inne Panasy, seria 20 i 30, Samsung, LG.

 

Więc nie jest to kwestia wyłącznie nasycenia kolorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znajomi mieli plazmę na tzw. "docieraniu"? (choć producent tego nie zaleca i ja bo to szkodliwe)

 

Plazma ma inny charakter obrazu od LCD i to widać od razu niezależnie od niskiego kontrastu, małej ostrości i słabego nasycenia kolorem.

 

I dalej nie umiem tego zrozumieć.

cdn jeśli będziesz łaskaw mi wytłumaczyć w kilku żołnierskich słowach. (to nie są kpiny czy żarty)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku wiedziałem że to jest plazma. To można rozpoznać od razu. Jednak na skutek ciemnego, nieostrego i mało kontrastowego obrazu z ledwie rozpoznawalnymi kolorami myślałem, że plazma tak musi mieć. Dopiero podczas pierwszej wizyty w MM przekonałem się, w jak wielkim byłem błędzie.

 

Czy chcesz powiedzieć że jeśli mamy przed sobą dwa telewizory:

* zupełnie do d...ustawioną plazmę

* wzorowo dopieszczony LCD z wysokiej polki

to plazma będzie zawsze miała lepszy obraz na mocy samej definicji, bo to plazma? Teza (powiedziałbym) mocno dyskusyjna. Oczywiście gdy obydwa są dobrze ustawione - obraz na plaźmie będzie lepszy i piękniejszy.

 

Odnoszę coraz większe wrażenie, że sobie po prostu robisz jaja i świetnie się bawisz moim kosztem. Dlatego dalszą dyskusję uważam za niekonieczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakim cudem nie lubiłeś plazm przecież wystarczyło podnieść kontrast, ostrość i kolory.

Nie robię sobie żadnych jaj, po prostu chcę zrozumieć Twój tok postępowania w przypadku plazm.

 

Czy chcesz powiedzieć że jeśli mamy przed sobą dwa telewizory:

* zupełnie do d...ustawioną plazmę

* wzorowo dopieszczony LCD z wysokiej polki

to plazma będzie zawsze miała lepszy obraz na mocy samej definicji, bo to plazma?

 

A jaki sygnał podajemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakim cudem nie lubiłeś plazm przecież wystarczyło podnieść kontrast, ostrość i kolory.

Znajomy, u którego oglądałem jego prywatną plazmę nie pozwalał się dotknąć do pilota. "Bo mu jeszcze coś rozreguluję". Masz rację: gdybym nie tworzył sobie jakichś modeli myślowych, że plazma = obraz jak napisałem powyżej, wcześniej poszedł do MM i się pobawił pilotem sam - z pewnością zmieniłbym zdanie dużo prędzej. Staram się nie być ortodoksyjnym dogmatykiem. Powtarzam: wsyatczyła jedna wizyta w MM.

 

Chociaż... Wcześniejsze zauważenie zalet plazmy miałoby też swoje negatywne skutki, gdyz kupiłbym sobie G20. A tak mam G30.

 

A jaki sygnał podajemy?

Powiedzmy, że w obydwu przypadkach dobrej jakości sygnał HD i dobrej jakości sygnał SD. Nie żadna kaszana. Twierdzę, że na do d... ustawionej plaźmie obraz będzie mimo wszystko gorszy, niż na perfekcyjnie dopieszczonych ustawieniach LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że w obydwu przypadkach dobrej jakości sygnał HD i dobrej jakości sygnał SD. Nie żadna kaszana. Twierdzę, że na do d... ustawionej plaźmie obraz będzie mimo wszystko gorszy, niż na perfekcyjnie dopieszczonych ustawieniach LCD.

Więc jeśli sygnał HD to tak jak pisał kiedyś don111 w LCD obraz ostry ale tylko krawędzie a wewnątrz brak "tkanki" z racji małego przetwarzania bitowego i od razu widać że to LCD.

Jeśli sygnał SD to wtedy wystarczy 0.1 sekundy i już wiemy że to LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że wiemy???

Rozmawiamy o czym innym. Ty mi z uporem maniaka powtarzasz, że od razu widać który jest LCD. Ja Ci przyznaję rację: widać bez trudu. Ale nie o tym tu mówimy. Ja twierdzę, że dobrze wyregulowany i skalibrowany LCD da (mimo wszystko) obraz lepszej jakości niż totalnie rozregulowana plazma. I tyle. I nie powtarzaj mi, że od razu widać co jest co. Bo Ci po raz n-ty przyznam rację.

Na LCD przy sygnale HD obraz też jest ostry. Cały. Nie tylko na krawędziach. Może Don111 ma u siebie ostry tylko na krawędziach. Nie mój problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kończymy. (i tak się nie dowiedziałem)

 

Znajomy, u którego oglądałem jego prywatną plazmę nie pozwalał się dotknąć do pilota. "Bo mu jeszcze coś rozreguluję".

Pamiętam doskonale jak pisałeś wiele razy że mogłeś sobie poprzestawiać jak chciałeś.

 

I jeszcze jedno odnośnie "teatrzyku kukiełkowego" w 3D, otóż myślę że taki sam teatrzyk kukiełek masz również teraz w 2D. Skomentujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kończymy. (i tak się nie dowiedziałem)

Nie wiem czego się nie dowiedziałeś, albowiem nie było żadnego następnego pytania. A na powtarzane pytania czy widać co jest plazmą a co LCD odpowiadałem kilkakrotnie: owszem, widać. Ja natomiast nie otrzymałem Twojej odpowiedzi na jasno zadane pytanie: czy uważasz że obraz na totalnie rozregulowanej i ustawionej do d... plaźmie jest lepszy od idealnie skalibrowanego, dobrej klasy LCD?

 

Pamiętam doskonale jak pisałeś wiele razy że mogłeś sobie poprzestawiać jak chciałeś.

Co konkretnie?

 

I jeszcze jedno odnośnie "teatrzyku kukiełkowego" w 3D, otóż myślę że taki sam teatrzyk kukiełek masz również teraz w 2D. Skomentujesz?

Nie. Absolutnie nie. Na 2D mam po prostu OBRAZ TELEWIZYJNY. I wiem o tym. Na 3D mam natomiast nieudolne udawnie rzeczywistości otaczającego mnie świata. Jakieś postaci wyłażą z ekranu i siedzą w połowie drogi między ekranem a mną. A są one malutkie, więc nazywam to teatrzykiem kukiełkowym.

Idąc Twoim tropem rozumowania: "Bitwa pod Grunwaldem" Matejki jest to d..., albowiem jak każdy obraz jest 2D. Dopiero makieta kukiełkowa trójwymiarowa tego wydarzenia historycznego: ooo, to będzie dopiero TO.

 

Witek: zacznij precyzyjnie formułować swoje myśli i pytania, to rozmowa będzie łatwiejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli sygnał HD to tak jak pisał kiedyś don111 w LCD obraz ostry ale tylko krawędzie a wewnątrz brak "tkanki"

w sumie trudno to określić, chodzi chyba o brak takich niuansów w przejściach tonalnych, mniej kontrastowe są te drobne zmiany np koloru twarzy

im lepszy sygnał tym mniej to widać, na dobrym HD prawie wcale, na słabym jeszcze tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie trudno to określić, chodzi chyba o brak takich niuansów w przejściach tonalnych, mniej kontrastowe są te drobne zmiany np koloru twarzy

im lepszy sygnał tym mniej to widać, na dobrym HD prawie wcale, na słabym jeszcze tak

I tu się z Tobą zgodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uważasz że obraz na totalnie rozregulowanej i ustawionej do d... plaźmie jest lepszy od idealnie skalibrowanego, dobrej klasy LCD?

To zależy od stopnia rozregulowania bo jeśli ma być skopane RGB to na jakimkolwiek wyświetlaczu będzie kicha.

Jednakże Ty widziałeś plazmy u znajomych generalnie "bez" kolorów, więc wystarczyło trochę podkręcić to i owo i już bo przecież wiadomo że jakikolwiek telewizor musi mieć szeroką możliwość ustawień a mimo to "leciały" od Ciebie zdania negatywne.

Twierdzę że plazma wyjęta z pudełka gra lepiej niż LCD.

 

Co konkretnie?

Poszukaj sobie jeśli nie pamiętasz.

 

Nie. Absolutnie nie. Na 2D mam po prostu OBRAZ TELEWIZYJNY. I wiem o tym. Na 3D mam natomiast nieudolne udawnie rzeczywistości otaczającego mnie świata. Jakieś postaci wyłażą z ekranu i siedzą w połowie drogi między ekranem a mną. A są one malutkie, więc nazywam to teatrzykiem kukiełkowym.

Idąc Twoim tropem rozumowania: "Bitwa pod Grunwaldem" Matejki jest to d..., albowiem jak każdy obraz jest 2D. Dopiero makieta kukiełkowa trójwymiarowa tego wydarzenia historycznego: ooo, to będzie dopiero TO.

 

Bzdura na kółkach.

Wielkość wyświetlanych obrazów na 2D i 3D np. na 42 calowym TV jest taka sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od stopnia rozregulowania bo jeśli ma być skopane RGB to na jakimkolwiek wyświetlaczu będzie kicha.

I to właśnie miałem na myśli.

 

mimo to "leciały" od Ciebie zdania negatywne.

Zazwyczaj plazmy na ekspozycji w marketach nie są ustawione wiele lepiej. Zresztą po co rozpamiętywać? Moje obecne zdanie na temat PDP znasz.

 

Twierdzę że plazma wyjęta z pudełka gra lepiej niż LCD.

 

To jest całkowita nieprawda. LCD LG wyjęte z pudełka i można nic nie robić, tak ma dobre ustawienia fabryczne. Co zresztą znajduje swe potwierdzenie w testach i recenzjach. Panas wyjęty z pudełka wymaga żmudnej i precyzyjnej kalibracji. Dopiero wtedy pokazuje całe swe piękno, oraz wspaniałe możliwości nieosiągalne na LCD.

 

Poszukaj sobie jeśli nie pamiętasz.

Nie chce mi się :)

 

Bzdura na kółkach. Wielkość wyświetlanych obrazów na 2D i 3D np. na 42 calowym TV jest taka sama.

A czy ja kiedyś mówiłem, że jest inaczej? Tyle, że 2D daje mi OBRAZ (i tylko obraz), o czym wiem i na co się zgadzam, podczas gdy 3D bawi się w nieudolne naśladowanie rzeczywistości. I to jest ta zasadnicza różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś postaci wyłażą z ekranu i siedzą w połowie drogi między ekranem a mną. A są one malutkie, więc nazywam to teatrzykiem kukiełkowym.

Na PW już to wytłumaczyłem i obraz 3D z telewizora zgodny jest z rzeczywistością oprócz wielkości a Ty u uporem maniaka dalej serwujesz pierdoły tak samo jak kiedyś.

 

Pozdrawim życząc udanej majówki :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PW już to wytłumaczyłem i obraz 3D z telewizora zgodny jest z rzeczywistością oprócz wielkości a Ty u uporem maniaka dalej serwujesz pierdoły tak samo jak kiedyś

Pozdrawim życząc udanej majówki :D

Nie jest zgodny z rzeczywistością. Jest raczej jej karykaturą, o czym wielokrotnie pisałem. A Ty u uporem maniaka dalej serwujesz pierdoły tak samo jak kiedyś.

Udanej majówki będę życzył jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.